Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 03 Апр 2017 08:09


То и първият филм на анимето ако не си запознат с мангата (а аз тогава не бях и все още не съм), няма да го разбереш особено, защото Мамору Оши нарочно хвърля зрителя в музиката и го държи объркан.
Развитието идва от втория филм и от сериала.

Предполагам в игралния са се опитали само да наподобят на визията, а по основната тема - проблемите и промените на човешкото съзнание пренесено в електронен мозък не са се разпростирали много.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 03 Апр 2017 12:59


Къде очаквано, къде не GitS се очертава освен слаб филм, да е и солиден бокс офис провал, взимайки само 19 милиона долара щатски БО за уикенда при над 110 милиона бюджет. Но не се учудвам де, все пак това е филм на олигофрените от Paramount. Не, че имах големи мераци да го гледам, но може да си пусна анимацията тея дни ако ми остане време за запълване на общата култура.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 05 Апр 2017 19:18


Без да съм чел/гледал никакви манги/анимета и според мен не беше лош филма с уговорката, че "не беше лош" не значи добър. Като че ли леко си личеше, че са се опитали да покрият дълга история, разказвана в цял сериал, в рамките на един филм, което може би я направи леко плоска, но който се кефи на sci/fi, футуристични технологии и роботи предполагам няма да остане разочарован. Героите бяха яки!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 05 Апр 2017 20:09


Цитат:
дълга история, разказвана в цял сериал

Ми не.
По мотиви от една арка в края на втори сезон, но и карашък манжа от други места, включително от филмите, които са в друг свят.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 30 Апр 2017 13:03


Не съм вярвал, че ще успеят да сътворят по-тъпа част на бързи и яростни от 2ката и токио дрифт, но ff8 тотално ги закопа с посредственост. С колкото и ниски очаквания да отидеш на новата част, пак ще успее да те изненада :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 30 Апр 2017 14:06


Смятам тая седмица да ида да я гледам най-накрая. И съм напълно наясно, че ще е някаква тъпня, просто когато отивам да гледам подобни филми го правя с идеята за разпускане, да се нагледам на малко екшън и това е.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 30 Апр 2017 21:01


ff8 е най-малоумният филм, който съм гледал на кино. На актьорите им личи, че не им се играе вече и не си дават зор.
За фф5 имаше ебавка, че сценарият е писан от 10 годишен.
ФФ8 сценарият е писан от пълен аотист.
За бога не си давайте парите за тоя филм на кино.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 08 Май 2017 18:58



___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 08 Май 2017 21:10


Вплитат синтуейв в саундтрака, одобрявам. :D

Звучи просто уникално.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 09 Май 2017 06:12


Трейлъра е брутален! Композитора Йохан Йохансон съвсем съзнателно е решил да копира Вангелис от оригинала, засега му се получава номера прекрасно :rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 20 Юли 2017 10:03


Нов филм на Guillermo Del Toro с Bioshock vibes малко :)


___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 30 Юли 2017 13:33


Някой гледали го вече? Непонасям мюзикъли и бозици като Fast and Furious но това е съвсем друга стока...




___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 30 Юли 2017 21:46


В четвъртък ще го гледам, очертава се да е един от най-добрите филми за годината :D
Препоръчвам ви да не гледате много трейлъри и т.н. :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 31 Юли 2017 10:22


Гледах го.
Сюжетът е слабоват, като единствения му плюс е не съвсем очаквания край.
Каскадите са добри.
Това, че сцените вървят според музиката, а не музиката според сцените е интересно, но за мен не е изпипано достатъчно, че да си кажеш:"уаау, много яко!" и съответно да запомниш филма с това в дългосрочен план.
Определено си заслужава гледането, но не очаквайте шедьовър.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 02 Авг 2017 12:18


Както някои вече може би знаят, готви се reboot на Hellboy, като с това се е заел създателя на комикса с подкрепата на Lionsgate. Главната роля ще е на David Harbour от Stranger Things , а ролята на доведения му баща явно ще изпълнява Иън Макшейн. :o
Освен всичко друго ми стана интрересно, че филма ще се снима в UK и България :shock:
http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... ot-1025853

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 02 Авг 2017 12:43


Отписвам го Hellboy значи :lol:
Не си представям някой различен от Рон Пърлман в ролята на хелбой. Може да греша. Иначе пича от Stranger Things не е лош, ама просто не е така открояващ се.
А Макшейн... за мен лично е трагичен и не бива да участва в нещо по-сериозно от Рамбо или пък Мисия Лондон 2.
А филм, сниман в Бг... подсетете ме, има ли поне един добър? Сериозно питам, в момента не се сещам за такъв :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 02 Авг 2017 14:24


Ами то като цяло не е особено качествен филм, но идеята ми е, че Рон сякаш е роден за персонажа. Ясно ми е, че вече е стар, ама...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 02 Авг 2017 16:03


Принципно и аз не съм кой знае какъв фен, ставаха филмите но дотам. А и винаги ми лъха на нещо супер евтинджос , плоско, нелепо и инфантилно от нърдовските кинонапъни на Дел Торо. Така беше и в двата Хелбой-я, така беше и в Пасифик Рим-а. Вярно, има го нърдовския гъдел, но като го се абстрахираме не остава нищо кой знае колко запомнящо се чисто драматургично. Още не мога да си избия от главата колко нелепо изглежда и играе Чарли Хънам в Pacific Rim-a (по-нелепо от обикновеното имам предвид), че дори и иначе стабилния Идрис Елба :lol:
Та в тоя ред на мисли си мисля, че новия Хелбой ще е доста по-стилизиран и мрачен ала Netflix сериал, отколкото campy супергеройска тъпащина, пълна с one-liner-и и мисля да му дам шанс като излезе.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 03 Авг 2017 18:49


Buttersa написа:
Принципно и аз не съм кой знае какъв фен, ставаха филмите но дотам. А и винаги ми лъха на нещо супер евтинджос , плоско, нелепо и инфантилно от нърдовските кинонапъни на Дел Торо. Така беше и в двата Хелбой-я, така беше и в Пасифик Рим-а. Вярно, има го нърдовския гъдел, но като го се абстрахираме не остава нищо кой знае колко запомнящо се чисто драматургично.


хах

Думата, която търсиш е "наивно" и то в добрия смисъл. Човекът обича добре направени приключенски филми, подобоно на Индиана Джоунс etc и отделно по- niche horror като Lovecraftian stuff. И определено е един от най-добрите режисьори и въобще filmmaker.

Колкото до тежката дума която изполва, "драматургично" дълбокото го има в Pan's Labyrinth.

За мен, ако можеше Дел Торо да се клонира и да прави повече филми, a не да ни засипват с някви рециклирани shit-ни като FF/transformers и подобни всяка година щеше да е супер.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 05 Авг 2017 20:04


Гледах тъмната кула...
Режисьорът заслужава публичен разстрел. Не може с тая история и тия актьори ти да сътвориш такава тъпня. Филмът е тъп както за чели книгите, така и за такива, които нямат идея за историята. Плосък сюжет, а откъм екшън - всичко го има в трейлъра.
Не го гледайте.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com