Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Юни 2014 20:35


В Rick And Morty бащата на Морти и зет на Рик е лузър издържан от жена си, но с фалшиво надуто самочувствие и самоувереност. Има няколко серии около него (главните герои все пак са Рик и Морти).
Сериалчето е доста забавно, социално критично и леко нихилистично.
Визуално изглежда детски, но го дават по Adult Swim и на места не е баш за деца
Spoiler for :
особено сцената в една тоалетна
.

Лично мен ме кефи повече като сатира, от American Dad, Family Gay и сходната шаблонна конфекция. Ако не друго геговете са по-изобретателни и свежи.


А ако ще гледаш Korra и я виждаш за първи път, имаш да наваксваш три сезона Last Airbender и два вече излъчени от Legend Of Korra.
Сюжетът е тийн приключенски, но митологията е доста комлексна, а анимацията убийствена .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Юни 2014 21:59


Първият сезон на Корра хич не ми се понрави като сюжет, макар че анимацията ми се стори на доста завидно визуално ниво, без да претендирам, че знам много по темата :D . Вторият още от същото ли е ? И излизат ли от онзи пуст град, за да приключенстват повече в стил Енг?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Юни 2014 19:02


^^Аз съм изгледал първите два сезона на Last Airbender-а, за Legend Of Korra за пръв път от тебе чувам човек и понеже тази ми беше симпатична, ще погледна да видя какво ще се обади, дано ми хареса :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Юни 2014 08:18


Третият сезон на ATLA не е за изтърваване.
Първият сезон на LOK е някъде 70 години след ATLA и част от яките неща освен подобрената графика и анимация в HD е, че виждаш как се е променил света и как магията е помогнала за по-бърза индустриална революция (отколкото в свят без магия)...има и любопитни политико-социални промени. Все интересни детайли дето няма да ги срещнеш в обикновено анимационно шоу по детски канал.
Вторият сезон за жалост не е толкова добър, ама все пак беше любопитен.

Сега чакаме третия (за него е и трейлърт по-горе).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 16 Юни 2014 17:02


Краят на втория сезон на TLoK ме ми се понрави. Привиденията и техният свят вече имаха установена визия от ТLA, Иро не трябваше да е сред тях (а отгоре на всичкото не е същото без страхотният глас на Мако Иваматсу, актьорът пак се справя, но все пак...), а когато се стигна до първият аватар и това за доброто и злото булшита стигна до небето (Attack of the 50-foot Korra също не помогна).
Третия сезон, до колкото разбрах, ще бъде с огромно участие на Буми и се надявам това да го спаси от пълния булшит.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Юни 2014 10:28


Е, участието му във втори не успя да го спаси, нали? :lol:

За мен втори е малко или много провал, защото и сценарият и самата му продукция са били яко пришпорени. На теория същото трябва да важи и за трети и за четвърти.
Ако не друго поне ще е анимирано от първото студио - корейците от MIR. Pierot може да са японци, но аниметата които бълват не са ми от най-любимите, пък и специализират в задръстени жанрове.

ATLA е било подготвяно с години. Може да са правили големи промени за втори и трети сезон, но светът и динамиката вече е бил в главата създателите му.
Първият сезон на Korra също е подготвян маса време, но след феноменалният му успех по телевизията (в голяма степен дължащ се на носталгия по ATLA), авторите твърде бързо се е наложило да изстискат от пръстите си сюжет за още три сезона (щото иначе ще изтърват сделката).
Според мен иманегативи и от реакциите на зрителите.
Маса хора казаха "Ама това не е ATLA! Измамиха ни! Искаме си още от старото!". Точно това ми хареса в първия сезон - много от нещата бяха различни от ATLA и така е логично. По незнайна причина и pro bender мачовете отнесоха много хейт...а аз толкова ги харесах (пък правете сметка, принципно мразя анимиран спорт).
Втори сезон, освен че нямаше идея как да развие интересно историята, се опитваше да е смес между ATLA и Korra, а това не върви.

Да видим. Може втори да е бил за бавене на топката, а трети да е достатъчно силен.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Юни 2014 08:53


В първите три серии от новия сезон на The Legemd Of Korra според мен се наблюдава известна деградацията.
Анимацията е по-добра спрямо предишния сезон, но сюжетно се случиха пълни глупости. Освен това се завърнаха някои методи, които не обичах в ATLA, най-вече силовото преместване на даден персонаж в нужната географска локация или присъединяването му към определена група...и засега не се виждат redeaming качествата, които оправдаваха тези неща в старите серии.

Лошковците също изглеждат изстискани от пръстите (сякаш взети от AO филм на дълъг аниме френчайз), а единият направо са го откраднали от Shijou Saikyou no Deshi Kenichi.
Тук обаче има redeaming - затворите където ги държаха изглеждат убийствено, а битките при освобождаването им са страхотни.
А и напомниха, че Белият лотус извършва и някакви смислени дейности.

Шоуто почна да ми харесва напълно след средата на трети епизод заради боя на Кора и Асами с рокерите + teamup-ването на Зуко, Тонрак, Десна и Еска в ледения затвор.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Юли 2014 12:37


In the Galaxy of Star Wars: Rebels, Some View the Empire as Good Guys - http://io9.com/why-some-in-star-wars-re ... 1610839259

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 31 Юли 2014 08:55


Batman:Assault On Arkham - това трябваше да се нарича Suicide Squad:Assault On Arkham. Кратко, но интензивно. Фрашкано с екшън, комедия, лафове и любими дребни злодеи от света на DC, като Deadshot, Harley Quinn, The Riddler, Captain Boomerang (за съжаление без любимото си кепе, но поне въоръжен с бумеранги и силен австралийски акцент) и др.
(Другите са Killer Frost, King Shark, Black Spider и KGBeast)
Освен централните герои и естествено The Joker, който играе важна роля, се мяркат Batman, Amanda Waller (в нездравословния си, но култов вариант пред New 52 :lol: ) и тонове камеота от rogues gallery-то на Batman (Penguin, Bane, Poison Ivy...).
Сюжетът е схематичен и на места направо абсурден, но тук силата е в интензивността, тупалките, пуцалките, комичните ситуации и променящите се отношения в групата. Бият заедно, пък във следващият си подлагат крак и забиват нож в гърба.
За мен беше голям кеф да ги гледам тези кретени. :lol:
Voice actor-ите играят страхотно. Batman е Kevin Conroy (т.е. най-популярният глас за ролята), Harley Quinn е Hynden Walch (Не за първи път. Страшно я харесвам и в ролята на Starfire от Teen Titans), Deadshot се играе страхотно от Neal McDonough, Captain Boomerang е Greg Ellis, Killer Frost е Jennifer Hale (Не за първи път, а и е адски познат глас. Чувал съм я на сто места - премерено, тя е Avatar Kyoshi в ATLA), The Joker е прилично изпълнен от Troy Baker и King Shark е John DiMaggio (без чийто сладурски изродски глас просто не може).

Нищо уникално, но адски забавен и разтоварващ екшън-трилър в стил 90-те.
Както се казваше в трейлъра - "Ще скандирате за лошите" :lol: .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 25 Авг 2014 12:09


Изгледах и последните два епизода на Legend Of Korra: Book 3.
Страхотен екшън и динамика.
Накрая всички герои стигнаха до логично развитие (за този тип шоу).
Малко не ми хареса пътя по който стигнаха до там. Имаше доста ръшнати и елементаризирани неща. А и представиха мотивацията антагонистите набързо + неубедително.
Издразни ме още как един флаг го рейзнаха прекалено очевидно.

По-добре от втори, но не и на нивото на първи сезон.

Интересно, при тези проблеми с телевизията дали ще имаме четвърти сезон? Доколкото знам продукцията вече тече от известно време и има голям шанс да я пуснат поне online, но дали няма да им орежат парите точно във финалния етап?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Сеп 2014 11:50


AlShu!

Сподели мнение за Sword Art Online анимето... Заглеждам го и ми се струва интересно, та се чудя дали си струва да му отделя времето. :P

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Сеп 2014 16:21


Всъщност това е въпрос за другата тема, но мога да отговоря и тук.
(Съдържа леки спойлери.)

Първи епизод на първи сезон страшно ми хареса...и после тотално го разлюбих.
Керъктър дизайнът, фоновете и анимациите са прекрасни, обаче:

Spoiler for :
0. Според мен авторката е виждала mmorpg на ниво статистически екрани и интерфейс.
Пълни безумия по темата...което не е задължително лоша черта.
1. Сюжетът препуска безобразно през историята, а доколкото знам в книгите не е така.
2. Интересните идеи свършват някъде след първата 1/4 от сезона.
3. Реално погледнато в ядрото на историята е елементарен харем.
4. Протагонистът е мразен от маса хора по съвсем разбираеми причини и демонстрирани отрицателни качества, но авторката насила го издига в герой с качества, които почти никога той не демонстрира. Голяма час от подвизите му се случват или извън кадър или само в очите на героите. Много често друг го спасява.
Единственото което може да се каже е, че е техниката му е перфектна и се бие мръсно :lol:.
5. Точно в един от най-интересните моменти, решиха да излезнат във ваканция и утрепаха 2-3 серии в безсмислици.
6. Кулминацията на SAO е някъде в средата на сезона и за мен победата е deus ex machina, а не е извоювана със собствени усилия.
7. Следва разследване в друга игра и много следи водят към първата.
Принципно нелоша идея.
В друго заглавие щяха да се моткат още 5 сезона в SAO.
Само да не наблягаха толкова на драматизма.
8. За мен победата във втората игра също е deus ex machina (при това намеса на същото божество :lol: ).


Накратко - шарени картинки и добра първоначална идея, но разработката е ужасна още на ниво книга, а пък после адаптацията е засилила хаоса.

В момента върви втори сезон и той демонстрира същите положителни черти (графика и анимация) и същите отрицателни черти (лошо познаване на игрите, в случая шутърите, а Кирито печели доверие и авторитет от околните с наистина отвратително поведение), но сякаш е по-разводнен и по-бавен от първи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Сеп 2014 22:09


Alshu кажи няколко анимета за които се сещаш с най-реалистичните бойни сцени в тях, за предпочитане ръкопашен бой и малко оръжия

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Сеп 2014 23:39


Мдам... започнах да го гледам и в момента съм някъде на 17-18 епизод и забелязах същите неща които и ти си написал. Филмчето започна много зарибяващо, тук там с малко РПГ елементи които ми харесаха, но веднъж щом почна романтичната част анимето леко ми забозя.. Може би съм отвикнал да гледам воднистата част в аниметата ( под водниста имам в предвид романтичната лиготия :P ) наистина анимето започна много обещаващо но към средата мех :P . Като цяло ще го догледам до край поне малко от малко мога да му свикна. :P

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Сеп 2014 08:39


Motorolaz
Цитат:
анимета за които се сещаш с най-реалистичните бойни сцени в тях

Аниме и реалистично...ти се майтапиш :lol: .

То нали това е силата - карикатурата, неестествените и невъзможните неща :idea: .
Аз гледам за интересни и красиво нарисувани бойни сцени - като тези в епичните космически опери в стил Gundam Unicorn или Yamato 2199 (т.е. свърхшарени и с експлозии, които се чуват във вакума на космоса :lol: ). Може и супергеройщини от сорта на Tiger And Bunny.

Ъъъ...и под бойни сцени евентуално разбираш не престрелки, като в Balck Lagoon, а директен мариз.
Не бих казал, че съм фен. Примерно има интересно сечене с мечове и други хладни оръжия в Stranger: Mukou Hadan, но не бих го нарекъл реалистично.

Не си падам по тупалки заради две неща:
Първо, незнайно защо винаги ги избива на сапунена драма.
Второ, главния герой или е лузър, който с безброй страдания и след 100+ серии става почти силен или пък е пълен катил, но със златно сърце. (Аз пък искам или нормален човек или гаден катил.)
Предпочитам пародии от типа на Kenichi, Gintama (който пародира още 100 жанра) или Yakitate Japan (вече пълна гавра).

Накратко - мисля, че не мога да ти помогна.
Ако искаш може да направя списък, който според мен съдържа интересен екшън (значи ще включва заглавия, като Full Metal Panic: TSR)



ПП

Вече on topic.

Ама те сериозно ли?
4-ти сезон на Legend Of Korra идва сега през Октомври? - http://io9.com/surprise-legend-of-korra ... 1633281553

Бахмаааму!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Сеп 2014 16:51


http://www.youtube.com/watch?v=4cjtfFzg0oU

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Сеп 2014 10:49


Това от Clannad ли е?
Най-биткаджийското от всички анимета :lol: :lol: :lol: .

То вярно, че по-горе писах как всяка тупалка я избива на трагедия...ама това тук си е баш трагедия, която ей така между другото има и сбиване. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Сеп 2014 16:49


Стигнахме до символичното отрязване на косата, а и изглежда леко ядосана


http://observationdeck.io9.com/korra-ge ... rtgonzalez

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 29 Сеп 2014 17:45


За нетърпеливите - вече може да се намери първи епизод на Star Wars Rebels и май е с прилично качество.

ПП
Още има пуснати още 4 полу-довършени епизода от Clone Wars. - http://io9.com/three-unfinished-clone-w ... 1639677771

Освен на официалния сайт ги има и в youtube.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Сеп 2014 08:15


Първа серия на Rebels се оказа по-тъпа и елементарна отколкото се надявах. Фронталната атака е най-любимата им тактика. В Clone Wars поне отделяха минута-две докато се промъкнат и свалят щитовете, тук нямат търпение. :lol:
Е, поне visuals-ите са приятни, а екшъна интензивен.
Друга мъка ми е, че звука в релийза от време на време прекъсва или премодулира. Не знам дали това не е проблем с моите аудио кодеци.

Има и една купчина short-ове със същите герои.

Гледах и 4 недовършени серии от Clone Wars. След първия на Rebels ми дойдоха доста по-смислени. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com