Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Яну 2013 11:35


Еми резултата е, че за един следобед и вечертта съм 10 епизода напред на Young Justice. Точно каквото си търсех, за сега само насилственото вкарване на мацките и леката тийн драма не ме изкефи.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Яну 2013 16:06


Omega-x
Цитат:
леката тийн драма

1. Точно лека е...защото вземи да я сравниш с тази в Spectacular Spider-Man, Generator Rex или Sym-Bionic Titan. (А да вадя за сравнение някакви свръх емоционални анимета, като Full Metall Alchemist, Code Geass или Evangelion смятам за безпредметно.)
2. Тийн частта е защото буквално става дума за тийнейджъри.
3. Съгласи се че супергеройски екшън без малко драма е скука...но пък с много драма (каквато нямаме тук, но получаваме доста често :shock:) е отврат.
Обикновено в този бизнес нещата тръгват да клонят към драма, когато няма бюджет за монументални екшън сцени :lol: :lol: :lol: ...е, на YJ определено не му липсва такъв бюджет. :lol:

Цитат:
насилственото вкарване на мацките

Аз нямам нищо против :lol: .
Всичките са спортни секси гаджета :twisted: , а персонажите им са нормални - не ги избива на прекалена женственост или на цинизъм и разюздана сексуалност (както ги предпочитат авторите на комикси - светици или мръсници).

Тези тук са нормални момичета...с изключение на марсианката, която изглежда като герой взет от романтичен ситком (и в последствие тотално има обяснение защо :idea: ).
А и поправи ме ако греша - не е ли това тенденцията напоследък в DC (а и Marvel) - повече главни женски персонажи.

Иначе няма лошо да не те кефят де...просто разсъждавам...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Яну 2013 09:25


11-та серия от втори сезон на Young Justice беше добра. Не толкова яка колкото предните две, но добра.
17-та серия на Tron Uprising не отиде в посоката, която се надявах. Paige би шута и на The Remegate, като се опита да я рекрутира, и на Beck като гадже, защото я разконцентрирал от работата и :lol: . Епизодът беше и някак ръшнат, но пък имаше 1-2 красиви екшън сцени.
13-та серия на пети сезон на Star Wars The Clone Wars...най-накрая свърши проклетата арка с роботчетата...пълен nonsense (особено как оцеля R2 D2)...поне имаше една готина експлозия. :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 22 Яну 2013 09:26


Не ми харесва какво се случва със Star Wars The Clone Wars напоследък. След два дълги арка на пол-комедийна тематика, настоящият трябваше да е връщане към екшъна, интригите и мрачната страна на войната.
Кастът му също е заявка за нещо такова - имаме Дарт Мол, брат му Саваж, bad ass типовете от мандалорската стража, както и онази мандалорка с краткия girl-on-girl action върху Асока през миналия сезон, същата тази мацка е червенокоса (нърдския color code за умна блондинка :lol: )...а и трябва ли да уточнявам, че се озвучава от Кейти Сакхов (aka Starbuck).
И въпреки всичките тези екстри...естествено получаваме тъп сюжет с нелепи политически решения. Армията събрана от най-голямата измет на галактиката също не впечатлява.
Де да знам. Не че няма да го гледам ама отписах и този арк.

Иначе отчитам добри епизоди за Young Justice, Tron Uprising и Green Lantern TAS (е, като за публиката, в която е насочен този сериал).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Яну 2013 09:49


Mass Effect: Paragon Lost - тази анимация ме остави с противоречиви впечатления.
Character design-ът е грозноват и от време на време се променя, но някак върши работа за историята, като му свикнеш.
Анимацията е семпла и евтина, а телата на героите и предметите, често променят пропорциите си и проявяват странни физически свойства :lol: , но за сметка на това има адски много битки, напрегнати преследвания и каскади.
CGI-ът е грозноват и лошо вграден в 2D-то, но някак сработва за декор.
Фоновете на места са добри, а на други отвратителни.
Същото е и със сюжета - не е нищо особено за space opera, а туистовете са стандартни и копирани от треторазредни хорър филми, но пък постоянно залива зрителя с нови събития, локации, информация и задълбава в митологията на игрите Mass Effect (не съм ги играл и последното е само догадка). Финалът щеше да е добър ако не прекаляваха с емоционалната реакция на героите.
Най-зле са диалозите...много приказват тези space marines...и то все реплики от глупави военни екшъни (евентуално снимани в България), а voice actor-ите ги произнасят с невъзможен и неестествен патос.
Е, тук-таме има и добра игра.
Повечето реплики на цивилните пък са "Аз съм статист във студентски филм на ужасите...само заемам тук кадъра, докато ме изядат...".
Извънземните гущери от началото на филма печелят наградата за най-комичен и карикатурен злодей, въпреки че избиха доста народ.
Перфектните неща в Mass Effect: Paragon Lost са две - саунд дизайнът и музиката. Не помня нито един мотив от последната, но беше употребена много правилно и на място.

В крайна сметка, въпреки всичките си недостатъци заглавието заслужава да се гледа, най-малкото заради това, че рядко получаваме анимирани space opera сюжети от такъв мащаб.

Мисля, че основният проблем на проекта е липсата на средства. Същият сюжет с леко редактирани диалози би имал много по-убийствен ефект с една красива графика и по-изпипана анимация.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Яну 2013 16:12


Хубав 13-ти епизод на Young Justice, след завръзката в първата половина на сезона, почна развръката и един-два психо момента, което си е плюс.

Ал, ако те интересува релийзите по 720р се появяват в неделя около 13 на обяд.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 29 Яну 2013 09:38


Мдааа...13-ти от втори сезон освен другите неща беше и един от най-добрите с Artemis, а тя ми е любимка.
Друго интересно нещо е, че Black Manta не само се изяви, като bad ass, но и като загрижен баща.
Deathstroke имаше кратка, но впечатляваща роля.

Аз епизодите имам възможност да ги търся чак в понеделник, та нямам проблем с ранните релийзи. :lol:
В момента нещата вървят добре, но миналата година имаше забавяния от по седмица, а за GL TAS дори от по две седмици (че и повече).
Tron Uprising има свестен релийз на 19-ти чак днес, та вчера гледах края на сезона (предполагам, че е край, защото няма анонсирани нови серии) с гигантски, но фрашкан с видео артефакти файл.
Лошата новина е, че Дисни май са му ударили балтията заради нисък рейтинг...така историята завършва с убийствен cliffhanger....мухахахахаха (зъл корпоративен смях)!

Поредният уж пълен с интересни герои, но тъп епизод на SWTCW.

GL TAS - утрепаха Ая - единствения безсмъртен герой в групичката :lol: ...дали хлапетата, които харесват шоуто ще го преживеят?

MLP FiM - целият трети сезон до тук е пълен шит. Явно липсата на разни ключови фигури в екипа (като създателката на шоуто) почна да се отразява. Свърши им купчината с идеи останала от нейното време и сега трябва да пробутват своите :lol: .

Има нови епизоди на Regular Show и The Looney Tunes Show.

Втория сезон на Ultimate Spider-Man засега само го трупам (три серии) и се чудя дали да го започвам или не.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 29 Яну 2013 12:37


Изтече новината, че Young Justice и Green Lantern TAS няма да бъдат подновявани за нови сезони от CN...като съобразим и че SWTCW ще се мести по Disney XD...

От друга страна щяло да има нови Powerpuff Girls...но не от оригиналните им създатели и нарисувани в грозно 3D CGI...

Та надеждата ми е в Beware Of The Batman (пак грозно 3D CGI) и новите sitcom-ски Teen Titans.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Яну 2013 21:34


AlShu написа:
...а и за уточнение Spawn не е аниме.



Spoiler for "Офтопик":

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 31 Яну 2013 09:45


И ква е връзката?
Ти го нарече, аниме аз те коригирах.

Пък и...а на бас, че има по-яки и комикси и манги от Spawn :lol: :lol: :lol: .


Вчера гледах Хотел Трансилвания.
От една страна - страхотен, арт, дизайн, анимация и специални анимационни ефекти. Заглавието е пълно с малки хитри идеи и гегове (както всеки проект на Генди Тартаковски), които правят анимационното преживяване страхотно - поведението на зомбитата, поведението на изсушените глави, телефоните и пр. и пр. Списъкът е огромен.
От друга стана имаме сюжетът, който е вътрешно противоречив и абсолютно нелогичен. Според него самият хотел е напълно излишен.
Въпреки страхотният voice acting през целия филм, гласът на Адам Сандлър също не ми хареса. Изпълнението му страшно ми напомняше на някого...но не на някоя от популярните версии на Дракула (Бела Логуси, Кристофър Лии или Гари Олдман).
Отне ми известно време, но накрая се сетих - звучи ми точно като д-р Хайнц Дуфеншмърц. Едва ли не очаквах да каже "I got you, Perry the Platypus!".
Може би това е концепцията за "смешен злодей" на актьора.

Заглавието определено си заслужава да се гледа, заради всичко визуално в него и заради част от играта...но като стане време за сюжетно развитие, човек просто трябва да си изключва мозъка.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Фев 2013 11:05


Ами може и да не е, но арта за мен е уникален, с класи над разкривените джапански анимета. Иначе да, сбърках като го нарекох "аниме", но "анимация" не е грешно. Викам ся да си припомня детството с Волтрон-а. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Фев 2013 09:26


Цитат:
разкривените джапански анимета

Главата ти е разкривена на теб :lol: :lol: :lol: ...има безброй стилове - криви, прави, диагонални :lol: :lol: :lol: .
Аз Spawn на фона и на западните анимации не го уважавам, бе :evil: .


Изгледах Batman The Dark Knight Returns Part 2.
Да, картинките и анимацията са добре, обаче историята...не харесвам стандартните му трикове, които е приложил Франк Милър в този комикс. Batman Year One ми беше по-човешко.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Фев 2013 10:32


Star Wars The Clone Wars извади CSI епизод.
Green Lantern TAS извади unplugged епизод.
Young Justice извади mood whiplash епизод.
Dragons: Riders Of Berg извади стандартен епизод.
Ultimate Spider-Man премина във втория си сезон с по-нисък бюджет.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Фев 2013 10:15


Изгледах Wreck-It Ralph.
Подобни впечатления с тези от Hotel Transylvania - страшно скъп проект, страшно готини дизайни, велики визуални гегове и референции (на game и друга тематика), страхотна игра на voice actor-ите...и отвратителен основен сюжет.

Особено любими са ми space marin-ците, които и без това са карикатура в холивудските филми и митология, а тук са over the top гавра с тази карикатура. При тях е и най-убийствената пародийна секвенция.
Дизайнът на светът и бъзиците в другите игри също са много сладурски.

Филмчето ми е много приятно, но за съжаление тъпият сюжет и манията да се насаждат на децата някакви морални притчи провалиха част от кефа ми.

Апропо, песничката за играта Sugar Rush се изпълнява от японските шматки AKB48.
Този "феномен" не го схващам. Имат 88 изпълнителки, а се водят под едно име...явно гласовете им са толкова еднакви, че няма значение, коя пее. Като добавим и анимето AKB0048, където ги изкарват нещо, като космически герои (някой е гледал Macross по време на много, много лош махмурлук).
Блях...Така или иначе и пеенето им и песните им са доста безлични включително Sugar Rush.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Мар 2013 10:01


Star Wars: The Clone Wars 0520 - сезонът свърши добре. Най-малкото заради прекрасната анимация и дизайн. Съдебните зали на джедайския съвет и на републиканския съвет са със страхотна и страховита :D архитектура. Джедайските гардовете са beyond coolness с тези маски, роби и къси светлинни мечове с двойни остриета.
Епизодът съдържа демонстрация и на две от основните сюжетни предимства на SWTCW:
1. Асока - образ изпълнен с наивитет, младежка енергия, но и със стабилни морални ценности и чувство за дълг.
Тя е въплъщение на романтичната трактовка на понятието рицар и точно затова напусна джедайската организация, в която няма нищо романтично, а само само военен практицизъм.
Не ми е ясно защо почти всички зрители бяха срещу нея в началото на сериите. Тя е оптимистично-приключенския елемент, който липсва на Star Wars в prequel-ите.
Сега много от тях твърдят "абе, не я понасях, но тя израстна до по-интересен и по-дълбок образ".
Вярно е, че израстна (и в пряк и в буквален смисъл), но според мен още с първата си поява демонстрира, че авторите се опитват да направят нещо по различно, а не само да експлоатират лиценза и да бълват реклама за играчки и пр. мърчъндайз.
2. Аникин - един по-човечен, по-есктремен, но и по-героичен и по-харизматичен образ. Нищо общо с антипатията която буди изпълнението на Хайден в prequel-ите.

Green Lantern 0124 - добър епизод.
Дизайните и тук ми харесаха. Предисторията на Ая се оказа неочаквано загадъчна и зловеща (за детско шоу, де :lol: ). Харесва ми тази посока в сюжета.

Young Justice 0218 - още един добър епизод. Покрай сюжетните туистове и краткия, но готино замислен екшън, обясниха историята на Blue Beetle-ите.
Не че беше нещо ново за мен, но сигурно е била интересна за хората, които не са фенове на DC комиксите.

Regular Show 04 Caveman - нещо не ме радва този сезон. Освен убийствените първи епизоди, следващите са едни от най-глупавите и несмешните, които съм гледал в цялата поредица. Вече на авторите рядко им идват свежи идеи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Мар 2013 10:56


И дойде тази информация - http://io9.com/goodbye-captain-rex-luca ... -452436016
В която се съдържа препратка към тази - http://starwars.com/news/a-new-directio ... ation.html

Не съм съвсем сигурен, как точно да ги интерпретирам, но Star Wars The Clone Wars е към края си.
Lucasfilm Animation няма да произвежда повече серии за CN, но пък историята щяла да получи своя край.
Това според мен означава или нов, но последен сезон по Disney XD или поредица от DTV филми, които да направят връзка с Revenge Of The Siths.

Иначе добрата новина, е че ще има нов сериал от същите автори в друг период на сагата.

Иначе на catoon фронта - Young Justice и Green Lantern извадиха по още една добра серия.
Четох в интервю с едни от продуцентите на GL (Джанкарло Волпе...името му е в надписите на едни от най-добрите анимационни сериали - Avatar The Last Airbender, SWTCW и т.н.) и изпадна интересна информация - те са ползвали същото subcontractor анимационно студио (тайванците от CGCG Inc), като Star Wars The Clone Wars...а аз се чудех на сходствата...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Мар 2013 10:48


Сега открих коя е актрисата, която играе Paige в Green Lantern:TAS. Много лайк.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Мар 2013 11:59


Не помня да има Paige в GL TAS.
Има една такава в Tron: Uprising и тя се играе от Emmanuelle Chriqui. Същата актриса играе и Cheetara в Thundercats 2011.

Иначе в GL TAS ролята на Aya се играе от най-любимата ми англоезична VA-ка за всички времена - Grey DeLisle.
Тя играе на сто места (да кажем Mandy в Grim & Evil или компютъра в Doom 3), но може би най-любима ми е, като Azula във Avatar: The Last Airbender (има информация, ще ще се появи и в The Legend of Korra Book 2).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Мар 2013 13:49


Леко си се ядсовам в момента, че ги обърках предаванията, но просто помня че и двете бяха с гадна графика, та затова е объркването. Иначе да, става дума за Emmanuelle Chriqui, която участва и Entourage на HBO, и Mentalist. Много сладка ИРЛ, и много секси глас.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Мар 2013 15:09


HBO = pfff
live action actress = pfff

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com