Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Юни 2012 13:26


Ba Sing Se е като излязъл от мокър сън на Оруел :shock:
3 епизода и съм готов с 2-ри сезон.

edit: Зуку се изпуткави :(

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Юни 2012 16:12


Има още керъктър дивелопмънт за Зуко :lol: ...най-малкото тепърва ще съобразява, в какво го е забъркала Азула.
А чичото може да кърти и от затвора :lol: ...освен това предстоят още от баш епичните двубой и битки. Азула и Озай още не са демонстрирали, че притежават нещо, което силно напомня за реактивни двигатели. :lol:
Може би Азула показа малко от това в края на втори сезон, но има още какво да се види.
(Апропо, Озай се дублира от Марк Хамил...но определено не звучи, като Джокера :lol: .)

Т.е. има още доста интересни неща в трети сезон, едвам се сдържам да не ги изспойля.

Имаше и такива хитри идеи, като "плажен епизод" със Зуко, Азула, Мей и Тай Ли...четиримата в бански...за радост на феновете (и фенките на Зуко) или пък епизод с театрална пиеса, която пародира историята до този момент. Не само пародията е забавна, но и реакцията на истинските герои, докато гледат пиесата.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Юни 2012 11:04


http://io9.com/5918192/first-sneak-peek ... ht-returns

Wow, Dark Knight Returns.

Май смятат да изкарат всичко от Милър (предишният път беше Year One)...Bruce Timm е ултимативният Batman фен :lol: .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 18 Юни 2012 09:55


Tron Uprising - трета серия, първи сезон.
Нищо интересно откъм сюжет, но шаренийката си ме радва...и за N-ти път...мамка и колко секси е Page...

Legend Of Korra - десета серия, първи сезон. Поредната яка серия с качествена драма в нея.
Ето това наричам "скъпа драма" (за разлика от "евтината драма"), когато се представят истински дълбоки проблеми с цел да се разгледа поведението на героите, а не просто да се играе по нервите на зрителите. Не харесвам когато героите циврят и квичат през всеки 3 минути (FMA, Code Geass и т.н.), а когато се депресират или изнервят само при истински и непреодолими пречки.
Когато могат да поемат някой удар, а друг не.
Когато авторите ти показват по нормален начин хорската мъка, а не се опитват да ти я натикат в лицето и да включат емпатията ти насила.
За някои особено емоционални сапунки, дори подозирам, че става дума за садизъм, а не за емпатия. :twisted: :twisted: :twisted:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Юни 2012 08:12


Superman vs The Elite - най-накрая излезе HD копие и го изгледах. Приятно филмче, гладка графика и мащабни битки. Керъктър дизайнът беше малко необичаен, но лично аз нямам проблем с него.
Ако не друго Луис я бяха нарисували красива.
Това, което не ми хареса е на ниво сюжет. Филмът е типична история за Superman - проблемът, не е в това дали може да смаже противниците си, а в това да го направи по морален и поучителен за обществото начин. :lol:
Да си призная не съм голям фен на "Мъжът от стомана". Когато е в тандем с Batman или е част от Justice League се ядва, но не харесвам самостоятелните му приключения ("...в страната на моралните дилеми").
Накратко - приятна среднобюджетна шарения, но нищо особено. Предишното dtv от света на DC комиксите - Justice League: Doom беше в пъти по-яко, красиво и смислено.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Юни 2012 14:11


Цитат:
Good News, Everyone: Futurama is back!
Wednesday:10 PM, Comedy Central

Futurama is back with a one-hour season premiere: "The Bots and the Bees/A Farewell To Arms."

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 20 Юни 2012 08:18


Ultimate Spider-Man - десета серия, първи сезон.
Обектът за тотална гавра, този път беше Wolverine. Забавен епизод стига да не си сериозен фен на Marvel.
Имаше доста кечистки бъзици при битките със Sabertooth.

ПП
Наречете ме болен изрод (и там безживотник), но намирам по изродски начин за забавен следния fanfic кросовър между Phoenix Wright и My Little Pony FIM :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=yUDfoZGhLjE

http://www.youtube.com/watch?v=s07W4-A7HQw

http://www.youtube.com/watch?v=XIvfwJTPK_0

Очаква се още една част.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Юни 2012 11:25


Legend Of Korra - единадесета и дванадесета серия, първи сезон.
Всички хвалят този финал и наистина историята свърши впечатляващо...при това без cliffhanger.
Все пак има неща, които не ми харесаха.
Целият единадесети епизод изглеждаше прибързан. Подозирам, че на това място са били предвидени два епизода, но са ги орязали до един.
Битката между флотата и авиацията малко напомняше на филмите за Пърл Харъбър. В нея имаше нелогични моменти: включването на адмирала в ролята на единствено зенитно оръдие (толкова ли нямаше и други bloodbender-и измежду екипажите?), изборът на позиция за Кора (не стига, че беше най най-опасното място, но и от стратегическа гледна точка не свърши работа), чудодейното спасение, което спретна Кора на адмирала...всичко това беше доста фалшиво.
Моралният катарзис до който стигна Тарлок също не ми прозвуча убедително.
Дванадесетата серия беше доста по-добра, но пак имаше странни моменти. Примерно Амон рядко конфронтира някого сам, въпреки че е доста як. Обикновени "мутрите" му омаломощават противника или служат за пушечно месо, а той нанася финалния удар.
Този път реши да действа соло и според мен това доведе до разкриването му.
Ако беше подходил стандартно, най-вероятно щеше да отнесе Кора и Мако, както много пъти до сега.
Останало беше много яко.
Комбото Болин - Нага не може да бъде спряно от никой :lol: :lol: :lol: .
Айро също получи възможност да блесне. Човекът нямал нужда от флотилия, той самият е природна сила :lol: .

Tron Uprising - четвърта серия, първи сезон.
Ами нищо за отбелязване...само негаснещата ми любов към Page.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Юни 2012 15:00


Опатках и Корра.

Късен 19/ранен 20 век с фентъзи *insert somuchwin.jpg*

Чакаме 2-ри сезон :(

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Юни 2012 16:31


Tiny
Цитат:
Чакаме 2-ри сезон


Аз четох нещо, че сценариите и сторибордите били готови. Ако не е стара информация (а интервюто беше чисто ново), това означава две години продукция (оптимистично година и половина).
Пък и при приключена продукция пък не е ясно, кога ще го излъчи Nick.
Ето сега CN имат готови серии на Young Justice, но ги пазят (евентуално) за есента.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Юни 2012 16:44


Не мога да се стърпя да не го постна това:

Spoiler for :


Заглавието е Trixie as Azula.

И да, http://www.equestriadaily.com/ разяжда мозъка.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 27 Юни 2012 08:36


Ultimate Spider-Man - единадесета последна серия, първи сезон.
Нищо особено. Някак дори не ми беше толкова смешна, колкото останалите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 30 Юни 2012 22:05


AlShu написа:
Ultimate Spider-Man - единадесета последна серия, първи сезон.
Нищо особено. Някак дори не ми беше толкова смешна, колкото останалите.

За миналата седмица изгълтах сериалчето и честно казано не мислех, че ще ми хареса толкова много.

Анимацията е сладурска, керектър дизайна приличен, запознава ни с Ultimate вселената(или поне мен, де), постоянните бъзици с "големите" от Марвел вселената(Горкия Тор), това нарушаване на четвъртъта стена ми е любимо, винаги съм обичал шоута с такъв похват. Отделно бъзиците и препратките с продукти от реалният свят също печелят симпатиите ми.

Това че die-hard феновете на Спайди не го харесват си е лично техен проблем, за мен сериала е фънки-фреш и заслужав да се изгледа. Тийн драмите, доколкото ги има са в рамките на нормалното.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 02 Юли 2012 08:56


Futurama - от първи до трети епизод, седми сезон.
Ето едно анимирано ТВ шоу, което въпреки натрупаните години, като ниво винаги е стабилно.
Сюжетът на първата серия ми беше малко скучен, но пък имаше добри гегове. Втора и трета бяха яки във всяко едно отношение. Космическият кораб от камък и бъзиците с календара на маите и маса дърти sci-fi и приключенски филми от втора серия ми харесаха най-много.

Tron Uprising - пета серия, първи сезон.
Почти нямаше Paige. :(

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Юли 2012 11:29


Току що научих, че всъщност Ultimate Sipder-Man не е в hitatus и противно на анонсите от преди две седмици си продължава с редовното излъчване...а после защо анимациите нямали добри рейтинги :lol: :lol: :lol: .

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Юли 2012 09:03


Ultimate Spider-Man - дванадесета серия, първи сезон.
Още от същото.

Generator Rex - от първа до втора серия, първи сезон.
Всъщност Ultimate Spider-Man прилича на него, само дето е с много по-скъпа графика и много повече майтапи.
Другият негатив е, че май сценаристите в някои моменти се взимат прекалено насериозно и вкарват в устата на Рекс реплики, които не биха се пръкнали в изпития мозък на тъпото и нагло копеленце...вкарвайки някаква леко неадекватна драма. :lol:
Точно затова го дропнах след една серия преди две години. Сега обаче смятам да го изгледам.
Да, толкова е ужасна тази аниме година! Налага се да минавам на стари и омразни cratoon-и. :lol: :lol: :lol:
Е, ако не друго Generator Rex си струва заради гласовете на Grey DeLisle (wow, какъв секси глас вади тук!) и John DiMaggio.

Gravity Falls - от първа до трета серия, първи сезон.
Четох някакви доста положителни текстове за него и бях малко изненадан, че съответният сайт хвали толкова едно чисто детско шоу (може би с надеждата за нов MLP: FiM феномен :lol: ).
Сериялът определено е за деца, но обстановката е леко необичайна и зловеща, а хуморът на места е доста болен :lol: . Сюжетът е смесица между X-Files и Twin Peaks (аз бих добавил и нещо не толкова популярно - детския хорър Eerie, Indiana), но с хлапета. Всяка серия представлява разследване на загадка...или по-скоро пародия на такова. Средата в която се развива действието - хижата, околностите и, града, езерото и т.н. са замислени в големи подробности и имат връзка със сюжета и овърарк-ващите сюжетни линии.
Героите са шантави и понякога се държат буквално, като душевно болни. :lol:
Играта на voice actor-ите също ме зарадва много, особено изпълнението на Kristen Schaal в ролята на Mabel.
Страшно ме кефи това сериялче, ще го следя.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Юли 2012 11:32


Изгледах Avengers: Earth Mightiest Heroes, не очаквах да ми хареса толкова много! Хайде, анимацията може и да постна на места, а voice acting-а на Тор да е леко смешен на места, но арковете са ми супер интересни и са навързани един с друг. Бе от много време какъвто и да е сериал не ме е зарибявал толкова много.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Юли 2012 09:38


Generator Rex - от трета до осма серия, първи сезон.
Май шоуто е по-зле отколкото го помня.
Динамика и музика (почти същата като в USM) - да, обаче сценарият издиша в доста моменти.
Вече писах, че главният герой е нелогичен и противоречив образ. Бяга от организацията...за да върши работата на организацията, но без подкрепата и заплащането на организацията. В един момент се държи като стандартен тийн, във втори като абсолютно лайно, в трети като самоубиец готов да заедно със себе си да затрие и други хора, в четвърти е абсолютен герой.
Друг неприятен прийом са "неочакваните" лоши обратни в сюжета на около 2/3 ти от дължината на епизода, които по магически начин (с още повече викане, напълване и надскачане на проявените до сега сили) се разрешава до края и.
Sci-fi идеите в някои от сериите (примерно в тази с Архитекта) са като взети от 60-арски нискобюджетен фантастичен филм. Все едно сценаристите имат бегла представа, какво е това електричество, кондензатор, антена и мислеща машина (така де, компютър), не са сигурни за какво служат, но знаят че публиката ще се им се зарадва като ги види.
Разбирам това да е подходът на цялото шоу ама не. На места нещата имат смисъл и спазват някаква вътрешна логика, но на други не.
Едно е ясно, авторите са се опитали хем да покрият цензурата на CN, хем да направят историята по-мрачна и edgy, хем да се подмажат на американските тийнове, затвърждавайки внушението, че може да си пълно лайно, но светът ти дължи разни неща.
Резултатът естествено е бозица...но пък явно от този вид, на която народът се радва, защото чета множество положителни мнения за Generator Rex.
Де да знам. Или нататък шоуто ще се развие или хората са наистина толкова елементарни в представите си за забавление.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Юли 2012 13:29


A:EMH - Целият първи сезон - Жесток! Не мога да му се нарадвам. Дори днеска гледах първата серия от втория, където се задава интересен арк с Дуум. Обаче тия от замунда нещастниците как ме стреснаха, при търсенето на сериала излязе първият сезон и шест серии от вторият, при което си псувах тихичко, че има толкова малко. Но вчера влязох във уикито и гледам 52! Кеф <3

Генератор Рекс(тъпо име, бтв) съм го хващал няколко пъти по CN и нещо не ме привлече, прекалено объркано, а и главният е идиот. Само пича в костюма радваше.

Да се върна, на A: EMH - май няма да има трети сезон. 2013 ни очаква ново шоу с марка Avengers, а за сегашният сериал няма инфо:(

Днеска гледах и новият епизод на Futurama, и не знам - на мене ли ми се спеше или какво, но не ми хареса колкото предните. A аз наистина харесвам Futurama!

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 06 Юли 2012 17:04


Generator Rex - от девета до дванадесета серия, първи сезон.
Идиотията мъъъничко намаля или поне нямаше изцяло провалени епизоди. Дори имаше един епичен.
Освен споменатите по-горе voice actor-и, друг безспорен плюс е музиката. Някои от по-яките теми се разкриват с напредването на сезона.

Futurama - четвърти епизод, седми сезон.
Вярно, не беше нещо особено, но имаше една-две интересни идеи и маса бъзици с кино звездите и папараците.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com