Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 21:22


VALEN7INVS написа:
Филмът толкова ме беше отвял миналия месец, че чак забравих да мина и да потвърдя, а то е и трудно да изразя възхитата си без да спойлна нещо - предполагам на мнозинството тук историята ни е ясна по начало и по-скоро малките детайли в поднасянето са нещото, което всъщност прави този филм първото наистина успешно пресъздаване на Dune. Като gang signs например :lol:

Филмът е и изключително звуков освен визуален експириънс, точно като Blade Runner 2049, и вероятно на някои хора това няма да им понесе но аз лично тотално се изкъртих. Една от любимите ми сцени от филма беше със сардаукарите на Salusa Secundus. Беше абсолютно проглушителна и сурова :o

Както и абсолютно всички сцени с барона или Giedi Prime :!:


Звучи мега яко, то аз си спомням че и за Blade Runner не знаех почти нищо, но в аудио/визуално отношение ме изкефи отвсякъде филма, та най-вероятно и тука ще е така.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 26 Окт 2021 22:49


Аве, не че нещо - в книгата Kynes не беше ли мъж ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 27 Окт 2021 17:23


Да доизясня малко за киното - обикновеното 3D е най-скапано, но дори то е по-добро отколкото вкъщи (освен ако не става дума за някой 65 инчов бехемот с все сърарунд системите т.н.). Минимум заради озвучаването, което, като на всеки велик филм, е на много високо ниво. Това вкъщи много трудно може да се усети.

3D-то на аймакс е много по-прилично, но дори то не може да компенсира факта, че 99% от филмите просто не са правени за 3D и съответно изглеждат по-добре в 2D. Чакаме Камерън най-накрая да припомни колко яко може да е 3D-то, когато филмът е сниман, за да е в 3D.

Оптимално - 2D IMAX. Мисля, че само Арена имат такива прожекции. Но във всеки случай - на кино. Не мисля, че щях да му дам 10/10, ако го бях гледал вкъщи.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7891
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 27 Окт 2021 18:52


То няма Арена IMAX в София вече, а в другата е само 3D. Гледам че са останали 2 прожекции на ден, та може би сега ми е момента. Проблема ми с кината е, че колкото и да е перфектната среда за immersion, толко и забравям че прожектират филм пред мен когат се окажа в пълна зала, къдет естествено, от толко народ нема как да няма един дет да говори по телефона, друг да ми рита седалката, трети да дъвчи пуканки с отворена уста, и направо ми се ебава майката на преживяването и ми създава агресия. Освен тва си имам 55 инча екран на сравнително близко разстояние + 1200 вата домашно кино, та не е кат избора ми да е в зала или на лаптопа, ма се пак, тва не изглежда да е филм дет да пуснеш докат жена ти пържи риба в кухнята дееба. А от 3д-то ме е страх да не е нещо кат последния блейдрънър, който беше достатъчно тъмен, че през размазаното 3д да създава усещане че не си видел половината филм. Та нз, май ше е кино, ама ебати чуденката :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 27 Окт 2021 18:56


И аз го изгледах и кат цяло много добре. Радвам се, че ще има втора част, щото истинския секс почва там :D Като за поставяне на основите обаче беше супер и при мен също е 10/10

@Ерик, аз тъкмо се връщам от imax-a (бтв не знаех за арената) и честно казано беше доста mild ефекта, което за мен беше голям плюс. Т.е., не бяха набичили контрастите и размазванията и разминаванията на макс и дори по едно време се чудех абе тва аджеба 3д ли е наистина :) Не беше много тъмен също, тъй че става. Но както се спомена и по-горе, аудиото е на макс, Цимер се е възползвал от всички възможности на тонколоните и басовете :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 734
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 28 Окт 2021 00:41


Prometheus-a беше последният голям филм с истинско 3D ( напраено както трябва + без ташак low effort over the top ефекти напраени специално да "киризиш" 3D-то).

Пресен пример: Kingsman (2014) - точно тез ташак ефекти, за които говоря има. Отделно самият филм смуче, ония ден се чудех кво да гледам и викам чай видя оценка ала бала - 7.7 в IMDB - как таз простотия малоумна има такава висока оценка, ебахти тъпия филм - то Street Fighter ot 90-те е по-добър като popcorn movie.

A Matthew Vaughn е добър режисьор ппц - Xmen: First Class е супер добър, Kick-Ass добър, Stardust ставаше. Странна работа.

---
Dune stuff:

След 2D Imax прожекцията, където ест картината беше тва квот траа да е, на 1вата прожекция, където гледах филма, звукът беше доста по-добър (Dolby Atmos).

Ся не знам, тоз Imax във Варна е certified - ама 2те зали с Dolby Atmos, май са по-нови и съответно, с доста по-добри speakers и озвучаване.

Накрая ко излезе, хуу, че го гледах на тъпото 3D първо.

С тва искам да кажа, че ако някой ще го гледа на 3D или за 2ри път - няма сбъркa, ако е в Dolby Atmos зала.
---
А за "проблемите", които спомена The Grim Reaper - то ся нали са с намален капацитет ве + мн хора са наплашени да ходят + простотията със зелени сертификати - няма навалица никва.

Тъй че, не знам кво се притесняваш.
---
Чакаме Part 2 и extended edition (wishful thinking).

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 28 Окт 2021 08:53


Перфектното време за ходене на кино са прожекциите от 12 до 17ч. Всичко останало е компромис.

В днешно време всичко се снима като 2Д, и по време на пост го цепят на 2 картини за 3Д. Свалете си очилата по време на прожекция, ако успявате да различите филма и успявате да разберете какво става, кур фалшиво 3д.

И искам да спомена, че няма специално 3Д за IMAX, просто голям екран <3

"extended edition" -> Няма да имя никакви едишъни според Вилньов :/

А и Кигнсмен>>Прометей,

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 734
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 28 Окт 2021 13:12


Kingsman > Dune.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 31 Окт 2021 21:37


Вчера успях да гледам Dune на кино.

Филмът е визуално и звуково пиршество!

Всичко ме изкефи на макс и изобщо не усетих как минаха часовете :D
Denis Villeneuve за пореден път доказва, че е един от най-добрите режисьори в днешно време.

За мен Dune е най-добрият филм тази година и един от най-добрите sci-fi филми изобщо.

10/10!

Сега чакаме да обере всички филмови награди и продължението да излезе 2023-та :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 02 Ное 2021 19:18


Маце Борко написа:
Да доизясня малко за киното - обикновеното 3D е най-скапано, но дори то е по-добро отколкото вкъщи (освен ако не става дума за някой 65 инчов бехемот с все сърарунд системите т.н.). Минимум заради озвучаването, което, като на всеки велик филм, е на много високо ниво. Това вкъщи много трудно може да се усети.

Еми точно 65-инчов QLED бехемот имам със саунд система от YAMAHA + ONKYO, и пак не мога да кажа че се доближа до самото физическо измерение на саунда от Dolby Atmos в киното. Дори и визуално да ме удовлетворява напълно в native 4K и HDR, просто не се чувствах премазан както след киното. :lol:

Иначе, 3D-то не беше особено натрапчиво и дори бих казал че се връзваше с лекия нарко-психеделичен вайб на филма, сякаш го гледаш в просъница. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 02 Ное 2021 23:33


Ако ше е нарко-психаделичен вайб, то по-добре версията на Дейвид Линч от 84-та :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 03 Ное 2021 14:57


Еми по-претенциозните покрай мен изказват подобни позиции, но за мен филмът на Линч е толкова нелеп че е по-скоро комичен и като цяло компрометира сериозността на историята. Много повече ме кефи дискретно загатнатия наркотичен вайб като фон на иначе ебати суровата, пустиняшка реалност в новия филм. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7891
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 03 Ное 2021 15:02


Гледах го накрая вкъщи шот реших че няма да намеря време да отида на кино, а ше пътувам тия дни. Никога не съм съжалявал толкова, че не съм гледал филм на кино, да се еба у тъпанара.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 03 Ное 2021 19:51


VALEN7INVS написа:
Еми по-претенциозните покрай мен изказват подобни позиции, но за мен филмът на Линч е толкова нелеп че е по-скоро комичен и като цяло компрометира сериозността на историята. Много повече ме кефи дискретно загатнатия наркотичен вайб като фон на иначе ебати суровата, пустиняшка реалност в новия филм. :D


Той е толкова нелеп, наистина, че си е като един бед трип. Още по-смешно ми е някак, че сега гледаме вкъщи Twin Peaks и главния играе Пол в Линч версията и не мога да спра да го взимам на ташак :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 03 Ное 2021 19:55


shub niggurat написа:
VALEN7INVS написа:
Еми по-претенциозните покрай мен изказват подобни позиции, но за мен филмът на Линч е толкова нелеп че е по-скоро комичен и като цяло компрометира сериозността на историята. Много повече ме кефи дискретно загатнатия наркотичен вайб като фон на иначе ебати суровата, пустиняшка реалност в новия филм. :D


Той е толкова нелеп, наистина, че си е като един бед трип. Още по-смешно ми е някак, че сега гледаме вкъщи Twin Peaks и главния играе Пол в Линч версията и не мога да спра да го взимам на ташак :lol:

:lol: :lol: :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10916
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 14 Ное 2021 22:27


Добрах се да гледам Дюн в IMAX. Очаквах да е много добър и въпреки това ме изненада колко е добър. Филмът е наистина страхотен. Ако трябва да се насиля да измисля някакви негативни неща:
1. ми не му трябваше да е 3d, щях да предпочета 2d;
2. на едно място се оляха с музиката, сякаш забравиха да сменят плочата, а вече течеше друга сцена. Трябваше да сменят с музика с различно темпо.
Става въпрос за момента,
Spoiler for :
в който персонажа на Мамоа избяга и се качи на водното конче, за да отиде при оназ цветнокожата. Музикално го сляха изцяло със сцените преди това, а не му отиваше, според мен.
Но това е почти изкарано отзад, ей така, за да съм казал нещо лошо :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 13 Дек 2021 14:03


https://www.tmz.com/2021/12/12/james-bo ... ccoli-007/

От сега заявявам, че най-вероятно няма да гледам следващия Бонд ако изобщо го направят.

Също така, скоро смятам да започна да се определям като nonbinary (каквото и да означава това), за да може да имам повече привилегии в обществото. :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 20 Дек 2021 21:35




Това го очаквам с нетърпение. Егерс няма да разочарова :D
Разбрах че филмът е базиран на скандинавска легенда, която пък от своя страна е била основата за Хамлет (не случайно главният герой в легендата и във филма се казва Амлет). Тъй че, ако не друго, поне сме наясно за какво ще е сюжета :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7891
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 20 Дек 2021 23:23


Тоя трейлър ми започна тъп, после видях че Дефо пак е rambling lunatic и ми се стори още по-тъп, и после навърза едни кадри дето получих semi от тях и мисля да го гледам на кино кат излезе. Тва с копието във въздуха беше чист нърдгазъм :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Movies 2021/2022
Публикувано на: 03 Яну 2022 11:19


Гледах Don't Look Up - според мен е най-близкото нещо до нов Idiocracy филм :D

Откриват комета, която ще унищожи земята след 6 месеца, но населението не го приема насериозно :lol: Прилича ми на алегория за климатичните промени, дори и ковид (но нямам идея кога е писан сценария).

Всички в холивуд участват и правят силни роли... препдолагам сумарно участват около десетина оскара в него. Готина сатирична комедия, препоръчвам!

----------------

Отделно, около празниците гледах и Херкулес на Дисни. Ебати, останах супер приятно изненадан колко е добър! Това е 100% от ония филми, дето като ги гледаш като голям, откриваш в него хиляда шеги за възрастни, които като дете не са ти правили впечатление :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com