Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Фев 2012 10:01


Загледах първите две серии на нещо наречено Monsuno.
То се оказа американо-японска коопродукция и е поредната сериализирана реклама за играчки. Това пък е странно, защото в момента се разпространява само, като Pay TV, а ще почне да излиза по Free TV по-късно през годината.
Нещастните родители трябва да плащат за рекламата на играчки, които хлапетата ще поискат по-късно. Това не е ли малко гадно?

Самото заглавие - gritty reboot на Pokemon с тийнейджъри. Сюжетът е ужасен, диалозите също, а играта на voice actor-ите е отвратителна (с малки изключения).
Явно някой е гледал Pokemon и Bayblade и е поискал нещо такова, но с "истински битки"...малко пропускайки момента, че в тях става дума за спортове и битки на арени с правила. Т.е. никой не би чакал както тук келявите сополанковци да си призовават monster-ите, да си упражняват атаките и да се учат. Целият замисъл е дебилен и изисква неимоверен suspension of disbelief, на който таргет аудиторията (според мен малки хлапета и preteen-ове) едва ли е готова.
Чудовищата са грозновати и представляват сбор от почти несъвместими елементи. Битките също не ми хванаха окото.

Какво ми хареса - всички сгради, аксесоари, превозни средства и интериори са футуристични, готино замислени и красиво нарисувани. Керъктър дизайнът ако не красив е поносим. Музиката също не е лоша - поне в първите серии беше пълно с някакви рокаджийски китарни рифове.

За среднисто аниме продукцията изглежда добре, но сценаристите имат обидно тъпи идеи за това, какво би забавлявало публиката.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 28 Фев 2012 15:00


Omega-x написа:
AlShu написа:
Аре не ме блъшвай пък ти сега :lol: :lol: :lol: .

Друга част ще се правят от Aardman Animations. Аз съм им фен (най-малкото заради поредицата Wallace & Gromit и Flushed Away), но откъсите които видях :shock: - http://io9.com/5879724/must-watch-aardm ... d-catwoman докарват хумор в стил Chowder...блях.


АХАХАХАХ, това ще го гледам, страхотно е! Иначе не те блъшвам, винаги ми е интересно мнението ти(въпреки, че често вкусовете не ни се покриват :) )

ЖЕСТОКО Е АХАХАХАХАХАХАХАХ

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Мар 2012 15:14


Някой каза нещо за очаквани direct-to-video анимации...ето един предстоящ проект в DC анимационния свят на WB: Superman Versus The Elite - http://www.worldsfinestonline.com/news. ... ws&id=1262

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Мар 2012 12:54


Миналата седмица изгълтах The Adventures of Tintin и съм с много добри впечатления.
Грандиозни гледки, сцени и екшън секвенции.
Грандиозна музика.
Накратко - тонове добре свършена работа от армия художници, аниматори, механични дизайнери, motion capture-и и още кой знае какви специалисти.
Това е правилната среда за пресъздаване на такъв род комикси.
Оригиналът на Тентен (или англоезично Тинтин) е доста карикатурен и ако се бяха опитали да го адаптират в стил live action-ите за Asterix, щеше да се получи поредното кичозно карнавално шоу.

Понякога историята и визията на някои комикси се поддава на адаптация във формата на игрален филм, но пък пресъздаването на други с по-реалистични средства би убило доста от идеите и качествата на изходния материал. Такъв е случаят тук.
Примерно екшън сцените в The Adventures of Tintin се мащабни, помпозни, прекалени, абсолютно нереалистични...и това ми хареса най-много в тях.
В игрален филм не биха стояли добре, но в CGI анимация мога да им се насладя напълно без да си напрягам много suspension of disbelief-а.

Иначе сюжетчето е мизерно, ама мисля че това се очаква и подразбира...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Мар 2012 15:01


Мерси за Супермена, ще го следя.

Иначе Тинтин и аз го изгледах, хареса ми. Не съм особено запознат с оригинала, но беше добра Origins story, а графиката беше шарена и готина. Определено аниматорите и всички от тази част на филма си бяха свършили повече от перфектно работата. Каскадите и екшъна бяха на ниво, макар че не бих казал, чак нереални. Общо взето, ако има продължение бих си дал парите за кино и няма да се чувствам прецакан

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 05 Мар 2012 18:30


Бе то и аз не съм чел много от оригинала - един два-стрипа...не и цяла история.
За да се оцени трябва да го сравняваш с други дърти, евентуални франкофонски комикси и да се съобразява в каква епоха е излизал.
Ако го сравниш примерно дори с някой съвременен любителски web comic, ще се издъни.

Но пък ако го бяха направили с реални актьори тотално щеше да се затрие духът на оригинала, забавният дебилизъм и праволинейността на героите, както и комичната сбъркана физика на приключенията им.

Апропо, аз този филм го водя за квази заместител на Indiana Jones 4 и донякъде на Pirates Of The Caribbeans 4 (заради пиратския екшън)...чийто истински филми бяха тотално разочарование.

Rango също го вода за квази заместител на Pirates Of The Caribbeans 4 (режисьорът, както и още много хора от екипа на Pirates Of The Caribbeans 1-3 участват в създаването му...както и Джони Деп естествено...)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 13 Мар 2012 09:41


В неделя rewatch-нах всичко излязло до сега на Young Justice (1-18), за да съм в час за двете нови серии след последния hiatus (19-20). Бях забравил колко е яко и колко е благодарно за rewatch.
Вчера изгледах и новите.
19-та не е лоша (най-вече заради участието на Klarion the Witch Boy), но малко прекалиха с драматизма.
20-та беше типична история с Wally West и демонстрира, както лошите така и добрите му качества (аз го харесвам заради първите). Хепи-ендът беше изстискан от пръстите, но преди него всичко беше много точно...пък и след него...The Light пак се progress-наха злия план :lol: . Всяка Kid Flash центрична серия в YJ е добра серия. Така беше и в Justice League, където The Flash пак беше Wally West.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 20 Мар 2012 11:02


Новата серия на Young Justice - 21: досега няколко пъти намекнаха, каква всъщност е Меган...ето вече го обявиха официално. Тя е бяла марсианка.
Новата серия на Green Lantern - 3: представиха едни много симпатични паячета.
Малко рекламни preview материали - http://www.youtube.com/watch?v=iLyFFkJGX4k
За мен най-добрата новина е Star Sapphire. Тук може би яко ще ръшнат историята и (превъртайки набързо злодейския пероид), защото показаха и друга членка на виолетовите фенери.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Мар 2012 09:27


Най-накрая се стегнах и догледах последните 4 серии от 4-ти сезон на Star Wars The Clone Wars. Доста красота са събрали на едно място.
Със всеки сезон дизайнът и анимацията стават все по-добри и битките все по-впечатляващи...но сюжетът си остава все толкова тъп. Примерно светата майка на Тъмни сестри, прави страхотни визуални магии...и взима убийствено странни и грешни политически магии...в 19-та серия пожертва всичките си поданнички за едното нищо...а в 22 дори демонстрира, че въобще не и е пукало за тях...това хич не го разбирам.

Накратко - заради светлинното шоу и страхотната музика заглавието тотално си заслужава инвестираното време и внимание...стига да игнорираш историята.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 743
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 24 Мар 2012 00:01


От TCW съм гледал само оp movie-то и няколко серии от 1-2-3 сезон.
Има визия (която не ме кефи) - постарали са се за някои работи, ама >

не мога да гледам малоумните повтарящи се битки между героите, в които единия от тях понеже няма как да умре - избягва по нелеп начин или нещо подобно.
- Grievous е олигофрен от висша класа (надминава този от ROTS).

Няма драматизъм в битките, няма интрига, прекалено изкуствено и pushed ми изглежда.


Старата анимация (особено някои определени епизоди) за мен е по-добра.
И тя е правена за деца (и e от създателите на Samurai Jack :lol: ), но примерно това е дооста над нивото на новите серии.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 26 Мар 2012 09:25


1. И "новите" серии са правени за деца. :lol: Щом им се радвам толкова. :lol: :lol: :lol:
2. И в "новите" серии има безумно яки бойни сцени, които засенчват доста работи, които съм гледал през годините...проблемът е, че има и доста тъпи битки (а почти всички небойни сцени са тъпи)...за да се наслади на шоуто, човек трябва трябва яко да игнорва боклука...
3. От филма насам шоуто еволюира доста (твърдят го и хейтъри). Пак ги има тъпните, но тук таме се срещат добри аркове, а визията дърпа с всеки сезон. Е, керъктър дизайнът си е горе-долу същия (Ашока я направиха малко по-голяма, по-секси, а и дадоха и втори меч), но бекграундите, ъглите на камерата...бахмаааму...няма такава красота.

В момента съм в някакво уберлигаво и изчанчено настроение...затова подхванах My Little Pony: Friendship Is Magic. За него научих от безграничната любов, в която му се обясняваше целия 4chan преди време. :lol: :lol: :lol:
Реших да наваксам...и в момента се боря с непреодолимия краш, който развих към Twilight Sparkle :oops: :oops: :oops: и донякъде към Princess Luna. :roll: .

Сега, като оставим настрана, че шоуто е прицелено в 7 годишни момиченца, сюжетът е тотално лишен от съдържание и представлява просто поредица от тъпи поуки...артът страшно ме кефи - шарен, сладурски, изразителен и анимиран от някакви wizard-и на flash анимациите (буквално, прочетете статията в wiki). Диалозите за разлика от невъзможния сюжет са хитри и интелигентно написани, а мацките които изпълняват ролите играят убийствено. Вече споменах, че имам краш по Twilight Sparkle...това в голяма степен се дължи на сеюто...това де...войс актрес-ката...апропо, същата изпълнява Ravin в Tean Titans.
Покрай анимета, като Lucky Star и K-On развих нещо, като фетиш към дамски озвучаващи гласове. MLP: FIS е едно от малкото западни заглавия, които ме оставят със същото усещане.

Agent каза Samurai Jack...част от имената там може да се видят и в екипа на MLP: FIS...както и в Dexter's Labotartory, Power Puff Girls и Foster's Home for Imaginary Friends...
Все ветерани и ветеранки.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 27 Мар 2012 09:03


И така...седмичният рапорт за CN :lol: .

Нов епизод на ThunderCats: 14-ти
До сега шоуто беше с ужасна история, но и с прекрасна графика и анимация.
След хиатуса се върна с още по-лоша история и направо отвратителна анимация.
Budget cuts що ли?
Феновете на първите 80-тарски серии, които вдигаха шум и ронеха сълзи, каква перверзия е новото заглавие могат да си отдъхнат...сега шоуто изглежда точно толкова толкова малоумно и грозно колкото оригинала.
Аз го дропвам тук.

Нов епизод на Green Lantern: 4-ти
Затвърди се приятното усещане за space opera.
Миналият епизод беше по-скоро в стил Седморката на Блейк, а сегашният вкара Стар Трек атмосфера. Дори вече си имаме в екипа нещо, като дамски вариант на Дейта...повишиха Ая от компютър с интерфейс тип Хал, до компютър със sexy android extension :lol: :lol: :lol:
Кефи ме как с това шоу се опитват да направят нещо доста различно от анимациите по комикси на DC правени до сега.

Нов епизод на Young Jutsice: 22-ри
Добър епизод. Нямаше особено мащабни екшън сцени (само катилско млатене в стил Супермен), но развитието на Конър и разкритията около проектът Кадмъс бяха интересни.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Авг 2004 21:17
Мнения: 713
Местоположение: Dantooine
В момента играе: League of Legends
Mass Effect
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 31 Мар 2012 18:26


Излезли са първите два епизода на Avatar: The Legend of Korra. Сега тегля, да видим :)

___________________________________
Sirius написа:
п.с. Котаракът вкъщи, бидейки гаден езичник, нагъва шунка за 22 лв килото като невидял и се е охранил до внушителните 8 килограма.

Z-Rock


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 31 Мар 2012 22:03


Това човек не трябва ли да му е гледал първите 3 сезона (The Last Airbender), че да схване за какво иде реч?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Авг 2004 21:17
Мнения: 713
Местоположение: Dantooine
В момента играе: League of Legends
Mass Effect
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Апр 2012 00:00


AlShu написа:
Това човек не трябва ли да му е гледал първите 3 сезона (The Last Airbender), че да схване за какво иде реч?

Не съм сигурен доколко ще е свързано с оригиналното шоу, но по всичко изглежда че целия оригинален каст (или почти целия, не знам със сигурност) е мъртъв по това време. Та предполагам ще може да се гледа като самостоятелно, макар и така да изпускаш разни препратки.

___________________________________
Sirius написа:
п.с. Котаракът вкъщи, бидейки гаден езичник, нагъва шунка за 22 лв килото като невидял и се е охранил до внушителните 8 килограма.

Z-Rock


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 02 Апр 2012 10:01


Питам защото примерно Aquarion Evol може да се гледа спокойно без човек да е запознат със Sousei No Aquarion (който се развива 12000 години преди него :lol: ).
Има маса референции, но те са нарочно объркани/объркващи.
Напрактика те не говорят толкова много неща и на старите фенове.

Така или иначе...навих се да изгледам The Last Airbender преди да подхвана The Legend of Korra...но затова по-долу.

Planet Hulk.
Четейки някакви статии за Young Justice и Justice League: Doom разбрах, че същият character designer е работил по Planet Hulk и Thor: Legends Of Asgard, затова реших да им хвърля по едно око.
Принципно мразя Hulk най-вече заради свръх драматичния и непоносимо емоционален сблъсък между Брус Банер и алтер егото му.
Не че е лошо нещо...дори си е адски ценна инвенция, но авторите на заглавията за Hulk, които съм гледал СИЛНО прекаляват с нея.

За разлика от там в Planet Hulk този елемент липсва. (А примерно единственото място, където съм го виждал добре разиграно и разработено е в The Avengers: Earth's Mightiest Heroes).
Факт, който отваря вратите към един безкраен и готин варгал. :lol: Все пак в заглавието има драма и дори и Hulk демонстрира нещо като емоции. Те обаче не пречат и не са центърът на историята, както обикновено.
Самият сюжет не е нещо особено, но върши работа да постави героите в подходящи за тях конфронтации. Това което не ми хареса, Planet Hulk е в известен смисъл "гладиаторско заглавие". Зрителят трябва да изтърпи всички скъсани от експлоатация холивудски trope-ове по темата. Включително най-омразната ми: когато императорът сам слиза на арената и масово използва нечестни предимства. Това е пълна глупост (слизането, а не нечестните средства...без които няма да оцелее) и предполагам тръгва от Дюн...апорпо, едниственото място където съм го виждал употребено по смислен начин...от Фейд Рота...
Та като пренебрегнем стандартните гладиаторски простотии, получило се е едно приятно, динамично и шарено шоу...с неочаквано щастлив край, като за Hulk заглавие :lol: .
Най-изненадан бях, че го водят нискобюджетен проект. Как с малко пари се анимират толкова много битки?

Thor: Legends Of Asgard
Няма силата на Planet Hulk, но е приятно и красиво нарисувано. Типична история с Тор - пичът чрез поредица от глупости задейства лавина от катастрофи, които в крайна сметка водят в посока унищожението на Асгард :lol: .
Няма много екшън, но пък е добре направен - особено двете битки на тъмния елф срещу Один и срещу Тор + Локи. Актьорската игра на озвучителите ми се стори малко по-добра от тази в Planet Hulk.

В заключение - и двете заглавия му харесаха с красивата си графика и приключенската атмосфера.

Avatar: The Last Airbender
Загледах част от първи сезон. Определено не е заглавие по мой вкус, но някак го гълтам много лесно. За мен шоуто стои на раменете на двама герои - брата на waterbender-ката и чичото на злобния принц. И двамата ми пълнят душата. Сериалът има и доста богат world building. Авторите са взаимствали интересни елементи от световната култура. Цитат от wiki:
Цитат:
Avatar: The Last Airbender is notable for borrowing extensively from East Asian art and mythology to create its universe. The series' character designs are heavily influenced by anime as well as Chinese art and history, Hinduism, Taoism, Buddhism, and Yoga. Traditional Chinese calligraphy styles represent nearly all the writing in the series. For each instance of calligraphy, an appropriate style is used, ranging from seal script (more archaic) to clerical script. The show employed a cultural consultant, Edwin Zane, and calligrapher Siu-Leung Lee as consultants for the series' cultural influences. The choreographed martial art bending moves were affected by Asian cinema.

Не съм много съгласен с частта за аниме (не усещам такова излъчване от The Last Airbender)...а и бих добавил, че има референции и към неазиатски култури, примерно инуитската.
Естествено всичко е навързано и представено по един типично холивудски начин...но пак си е интересно.
Саундтракът е уникален.

Не ми е от най-любимите заглавия, но не мога да отрека че в създаването му са вложени доста усилия, умения и познания.
Първокласно TV заглавие!

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 02 Апр 2012 17:15


Забравих за едно друго важно събитие :lol: ...от вчера почна новия сезон на The Avengers: Earth's Mightiest Heroes.

Тази вечер смятам да загледам първа серия.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 03 Апр 2012 09:59


И така...седмичният рапорт за on-going анимационните сериали, които следя :D

Първите две серии на The Legend Of Korra си ги пазя докато приключа с The Last Airbender.

Все още не мога да намеря епизод s02e23 на MLP FiM в подходящ формат и качество (че да тръгне на щайгичката ми).

Grean Lantern 5 - продължават си в същия сладурски space opera формат. Тази серия нещо не ме изкефи...но пък гледките бяха готини.

Young Justice 23 - много готина Artemis центрична серия. На финалната права на сезона са наслагали силно драматични истории съдържащи точно типа драма, каквато харесвам: истински проблеми, реалистична реакция (нито прекалена, нито липсваща) и борба за контрол вместо безкрайно циврене и окайване на глас в стил някой бразилски сериал с цел да се спечели съчувствието на зрителите.
До сега имахме тежкият удар, който получи Zatanna със загубата на баща си (донякъде по нейна вина), гадните последствия, които можеше да има от манията за перчене на Kid Flash (при това не си взе поука), една друга мания - тази на Miss Martian да отрича същността си на бял марсианец (която дори я направи агент на Queen Be), мрачният произход на Superboy и зависимостта му от Lex Lutor.
В най-новия епизод ни показаха сложните взаимоотношения в семейството на Artemis и безкрайните лъжи, в които се е оплела. Симпатизирам и силно, защото сериозно се опитва да постигне своето, но нито и се отдава, нито някой от познатите и я разбира.
А да...и Red Arrow е егати злобара и психопата, а Cheshir го разиграва, както и скимне :lol: :lol: :lol: .

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes s02e01 - season opener-а беше екшън до дупка и преливаше от убийствени one liner-и. Hulk и The Thing (от Fantastic Four) се оказаха най-великото комедийно комбо на всички времена :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 04 Апр 2012 12:32


Загледах първите две серии на Ultimate Spider-Man.
Харесаха ми защото са фрашкани с екшън и майтапи на бързи обороти.
Бъзиците които Spidy пуска са толкова много, че се налага да бият паузата на историята, за да може да насмогне с разиграването на геговете си...разбивайки в процеса четвъртата стена... :lol:
Общо взето три вида лафове - класическите подигравки на Spidy с лошковците, ироничният му teen коментар за различни събития...и нормалните му разсъждения, които обаче от гледна точка на зрителите са демонстрация на глупостта и грешната му интерпретация на ситуацията. :lol: :lol: :lol:
Екшънът също е добре - пестелив и минималистичен, но интересен и динамичен. Шоуто се анимира в същото студио, като The Avengers: Earth's Mightiest Heroes (Studio Romano). Предполагам същите хора отговарят за планирането и реализирането на бойните сцени.
Нещо, което ми харесва - героите са леко променени и адаптирани към съвременните ТВ стандарти. Примерно Mary Jane е самостоятелна личност, а не damsel in distress-ката от предишните шоута, May Reilly Parker-Jameson е някаква kick ass лелка, а и Harry Osborn е по-голям симпатяга отколкото го помня.
Има и други интересни промени в света: Spidy е teen, но Iron Man, Thor и Captain America вече са установени avenger-ите, JJ е медиен магнат, а не обикновен издател на вестници и пр.
В тази история Spidy не е сам в приключенията си. Напрактика Ultimate Spider-Man е assemble заглавие. Главният герой е принуден (от Nick Fury) да си сътрудничи с други teen версии на Marvel-ски герои: Nova, White Tiger, Iron Fist и Power Man...естествено през по-голямата част от времето вместо да си помагат те си пречат и се заяждат :lol: :lol: :lol: .

Voice acting-ът е много добър...да не говорим, че мой личен кеф Mary Jane е с гласът на Twilight Sparkle (е за non-brony-тата Raven).
Музиката също ми хареса.

Гледайки имената на създателите останах с впечатление, че екипът е сплав от Ben 10 и Batman The Brave And The Bold. :lol:
Как последните са си разменили местата с хората, които преди са правили Spectacular Spider-Man, а в момента правят Young Justice хич не ми е ясно (т.е. получила се е размяна на екипи работещи по проекти на DC и Marvel), но ефектът е интересен. :lol:

За съжаление прочетох много негативни реакции:
1. Феновете на Spectacular Spider-Man си изливат злобата заради прекъснатия преждевременно проект.
Съчувствам им, но не мисля, че създателите на Ultimate са им виновни. Disney така или иначе са смятали да дръпнат щепсела...просто се е намерил някой който да запълни опразнената ниша.
Ако рейтингите са ниски и това новото шоу не го чака нищо хубаво.
2. Пуристите, както винаги не са доволни от нищо. Не се научиха, че няма да получат подобаваща адаптация на любимите си комиксови аркове.
3. Редовните комикс фенове пък пискат, че шоуто съдържало прекалено много хумор, а пък за мен това е положителна черта...или поне някакъв вид разнообразие на Spider-Man ТВ фронта. Същите вдигаха шум, че в Young Justice имало прекалено много романтика...на фона на страхотния екшън и на факта, че става дума за тийнейджъри с развихрени хормони. :shock:
Какви комикси без хумор и романтика четат обикновено не ми е ясно. :shock:
4. Teen-овете пискат, че заглавието насила се опитва да им се хареса, а на тях тези номера не им минавали...дааа бе...Twilight, The Hunger Games...въобще цялата YA експлозия...
В случая донякъде са прави - авторите ползват архаични младежки лафове (от преди 5-6 години.) и това някак не стои много добре.
Не е кой знае какъв проблем, но пък точно тях може да се очаква реакция "не че е лошо, но ще го прескоча защото не е модно...аз потребявам само модерни продукти...".

Накратко: US ме кефи страшно много...може би защото не съм Spider-Man фен и такава "гавра" с образа му ми е забавна.
За съжаление публиката е или предварително настроена срещу шоуто или е прекалено тесногръда, за да забележи множеството положителни качества.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Апр 2012 08:27


0124 - Young Justice записа един много добър епизод.
0103 - забавен епизод за Ultimate Spider Man
0106 - среднист епизод за Green Lantern TAS
0202 - откровено тъп епизод за The Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Имаше някаква информация, че шефовете наредили промени в заглавието с цел по-лесно възприемане на материала от американските хлапета (бързото темпо и дългите аркове ги обърквали и те губели интерес :lol:). Чудя се дали проблемите в епизода са резултат от тези промени.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com