Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 22 Яну 2023 23:56


Не намерих така тема тука ... може и да има , може и да няма , все тая.

И понеже съм голям фен на тези две поредици. Както и на жанра , който в последните години не е точно същият жанр впрочем но това е отделна тема , и понеже форума е умрел , реших да пусна НОВА ТЕМА. Ако някои се завъди още тука може да развъртим някаква лека дискусия.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 24 Яну 2023 23:20


Мъчих първия Silent Hill преди време, на емулатор офк. Напреднах доста в играта, но на едно място забива непростимо. Иначе доста атмосферично преживяване. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 26 Яну 2023 22:42


Първият Silent Hill , само съм гледал клипове с ''walkthrough'' и то на български език от българин , това преди доста години още нямаше влогъри , блогъри , инфлуенсъри и т.н.
Мисля че играта има много добра атмосфера , но ми се струва една идея по-трудна. Според мене с емулатор ще е ташак. Трябва на конзола да се играе , но е доста трудна за намиране.
Атмосферата много допринася и мъглата , която е направен реално за да прикрива слабостите в графиката на ПС1 и реално от дефекта правят ефект.

Втората част вече съм я играл много , много пъти на старият ми компютър от едно време. За мене това е една от най-добрите игри които съм играл .... прекрасна е. Сега с удоволствие пак бих я изиграл. Гледам последно ми беше излязла някаква информация че са направили римейк HD версия , което стана мода последните няколко години , но би било много интересно за мен. Трябва да проверя на каква платформа ще я има и дали е излязла изобщо още.

Последно време търсих да си купя някоя от по-модерните , по-новите част. Примерно ORIGINS или HOWECOMING , но се оказа че това са изключително редки и много трудни за намиране игри , не мога да си обясня този факт. Намерих двама човека само който имаха ORIGINS ....единият не я продаваше , другият искаше нещо от порядъка на 70-80 лева което ми се стори леко безбожна цена.

Гледал съм и 2-3 пъти двата филма .... които са доста интересни , но на фона на играта ми се струват малко не чак толкова добри.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 26 Яну 2023 22:53


Да, това за мъглата като ефект го знам. Иначе не е особено трудна и върви гладко на емулатор, без да са необходими някакви ровичкания из файлове, конфигуриране и т.н. Можеш удобно да вържеш стандартен USB контролер, например някакъв евтин PC еквивалент на Dual Shock, и да си играеш лежерно и автентично. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 26 Яну 2023 23:11


Трябва да си взема от някъде едно ПС1 и да си игра като хората ... имал съм 3-4 през годините и всичките ги препродадох. Игрите за тях са кът , навремето имаше един пич дето записваше дискове , ама съм му загубил телефона.

Абе аз удъртех нещо и нещо не ме кефи да използвам вече компютър за игри. Зарибил съм се , взел сам си една конзола сядам вечер за половин час и после си лягам в 3-4.
Нещо по ме кефи вече ... си седнеш удобно , си сипеш едно пиене :) , на голям екран , като ората. На компютър трябва да се кьориш , не е като на времето , аз недовиждам вече :)

Resident Evil някоя част играл ли си ?

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 26 Яну 2023 23:40


Resident Evil 3 и 4, цъкал съм ги покрай Brain. Трите класически части с фиксираната камера са готини. Четвъртата я играх малко покрай излизането ѝ, ама нещо не се зарибих и по нея, а и по RE като цяло. Седмицата и осмицата бих искал да изиграя.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 29 Яну 2023 04:14


Аз съм играл почти всичките ...

BioHazard 1
На PS1 , а играта беше с японски букви. Ако си я пазех и до днес мисля че в момента щеше да струва доста пари. Тук съм бил или първи или втори клас. Яко пълнех гащите от тази игра. Това ми е може би първият съзнателен досег със хорър жанра. Сега съм голям почитател: книги , игри , филми ( сигурно съм изгледал 90 процента от хорър филмите )

Resident Evil 2 и 3
На PC на млади години. Помня много се кефех , ама нещо ми бяха и доста трудни в същото време .По-скоро пъзелите и загадките много ме мъчеха. Нямаше още така развит интернет където да можеш да отвориш и провериш каквото ти трябва
Тук още бях млад.

Resident Evil 4
На PS2 . На средно късни млади години. Много ми хареса , графиката особено , викам си ... ебах мама му. Тук взеха леко вече да променят жанра , стана малко по-лесен от моя гледна точка , загадките станаха по-елементарни и малко премина към по-екшън стил и графиката стана по-ефектна.

Resident Evil 5 и 6
На PS 3. Тука вече на дърте годин.
Жанра вече премина основно в екшън стил. Игрите не са изобщо лоши , но нямат много общо с първите от поредицата.

Останалите части ( 7 и 8 ) не съм ги играл още.
Но гледам че има римейкове на 2,3 което ми изглежда доста интересно и с удоволствие бих ги изиграл и тях.
Има и няколко който изпуснах ... като Code Veronica , Survivor , RE 0 . Ама за тях нямам наблюдения само клипове в youtube съм гледал.

Вече над 25 години правят игри от тази поредица , тъиче темата е малко широка. Човек трябва да е малко фен на поредицита за да му харесва.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 29 Яну 2023 21:20


Играл ли си някакви други, като "Forbidden Siren", "Parasite Eve", "Fatal Frame"? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 13 Мар 2023 08:14


Silent Hill 1 и 2 може би най добрите от дъртите сървавъл хоръри. Както и Alone in the Dark The new Nightmare. Всичко това може да се играе спокойно на чипната PS2-ка. Оригинални всички хорър игри за PS1 и PS2 струват колкото бъбрек.

HD римейкове на Silent Hill излязоха да PS3, ама доста хайт отнесоха - имат някакви бъгове които ги правят неиграеми, някакви драми от тоя род.

По-късно тия игри станаха повече екщън ориентирани от тях най-много ме кефи Resident Evil 4, ама Dead Space не е за изхвърляне.

Най-новите Resident Evil игри - 7, The Village римейковете на 2,3 вероятно и на 4 който трябва да излезе скоро са абсолютни шедьоври. С една идея по-лесни и се превъртат по-бързо, но имат от всичко и се възползват на макс от новите технологии.

Serious Sam написа:
Играл ли си някакви други, като "Forbidden Siren", "Parasite Eve", "Fatal Frame"? :D


Това е тая серия заглавия от PS2 ерата които струват сума ти му пари. Имаме още Kuon, Haunting Ground, Echo Night Beyond, Rule of Rose, Obscure и т.н Всичките ги имам пиратски разбира се, и все се каня да им обърна някакво подобаващо внимание някога. Само съм ги започвал - или ми идват прекалено бавнярски или прекалено японски :)

п.п Resident Evil Survivor за PS1 като бях хлапе беше единствената игра която някога ме е плашела. Сега като си я пусна ми е смешна - FPS предназначен за lightgun, може да се играе и с нормален джойстик. Доста дървена беше дори и за тогавашните стандарти, но атмосферата и напражението си го имаше.

Разните хоръри тип игра на криеница, които започнаха да се пръкват от 2010-та насам пък хич не ме кефят.


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Resident Evil ( Biohazard ) и Silent Hill
Публикувано на: 04 Окт 2023 09:14


vanmx написа:
Разните хоръри тип игра на криеница, които започнаха да се пръкват от 2010-та насам пък хич не ме кефят.


и мене ... не знам кой ги въведе но и мене грам не ме кефят. Никога не съм ги играл. Само съм гледал клипове с геймплей в ютюб.

Също не ме кефят и тези който плашат със скриптове , примерно F.E.A.R. където е нагласено да стане нещо точно определено на точно конкретно място. Ако играеш втори път играта ще знаеш къде къкво става абсолютно конкретно. Не вярвам някои да иска да играе подобен тип игра втори път.

Echo Night съм гледал геймплей в Ютюб на ПС 1 , и ми се струва интересна с добра атмосфера , въпреки годините бих я играл , стига да я намеря няъде. Мисля съм чел и ревю за нея през далечните години на PC Mania , ама не съм сигурен.


* Гипо , тея дето ги каза , не само че не съм ги играл , даже не съм ги и чувал дори.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com