Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 13 Юни 2013 20:43


Преди да си купиш конзола специално заради нея, прочети и едно критично ревю.

http://www.polygon.com/game/the-last-of-us/3040

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 14 Юни 2013 00:44


i tva mi go glasqt za goty vmesto bioshock...



:lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 14 Юни 2013 10:05


Dante написа:
Както казах - няма да е специално заради нея. Имал съм PS3 около година и половина и бях в рая. Искам заради Ънчартед, други игрички, както и заради Джъстис Лийг, иф ю ноу уот ай мийн :D


Имам една PS3-ка slim 320GB. Само да кажеш и ти я пращам за 280лв :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 15 Юни 2013 18:44


vanmx написа:
Dante написа:
Както казах - няма да е специално заради нея. Имал съм PS3 около година и половина и бях в рая. Искам заради Ънчартед, други игрички, както и заради Джъстис Лийг, иф ю ноу уот ай мийн :D


Имам една PS3-ка slim 320GB. Само да кажеш и ти я пращам за 280лв :D

Аз също в най-скоро време обмислям една такава покупка. Има ли два джойстика и хакната ли е? :D

ПП
Цените са паднали много преди да обявят PS4, а то даже ще излиза чак в края на годината. Да не говорим, че преглеждайки списъкът с очаквани заглавия до края на тази и идната година, скоро няма да има кой знае какво за игра там, че и ще е от старото поколение все още..

Иначе, тази несъмнено е една от игрите, заради които ще си купя тройка, но съм си запазил и Assassin's Creed: Revelations, както и Assassin's Creed III, а ме чакат и куп други ексклузиви още като Uncharted всичките части, MGS4, Journey, Heavy Rain и т.н... че и Red Dead Redemption :!:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 16 Юни 2013 12:34


Конзолата е като нова с един джойстик, не хакната и не може да се хакне :D То и затова толкова и търся на тая конзола. Тия хакнатите струват повече от новите в магазините.

Иначе аз лично не съм фен на пиратстването на игри, пълен ташак са тия хакове и простотии, да не говорим пък че игри на старо се намират за по 25-30 лв. Премерно оня ден от продавалника си купих Red Dead Redemption + Heavy Rain за 40лв общо. Имам повечето стонйстни игри за PS3 оригинални и да съм дал най-много 150лв общо за всичките . Толкова пари струва и хакването на конзолата, стига да е от хакваемите модели. :D Според мен по си струва да си имаш оригиналните игри и всичко да ти е официално и да имаш достъп до PSN, отколкото да дадеш същите тия пари за да се занимаваш после с някакви хакерски програмки, торенти и т.н.

ся да не каже някоии че пиша тва да си рекламирам стоката :D Просто лично мнение за пиратстването и за покупката на оригинални игри на старо


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 17 Юни 2013 13:05


vanmx написа:
Конзолата е като нова с един джойстик, не хакната и не може да се хакне :D То и затова толкова и търся на тая конзола. Тия хакнатите струват повече от новите в магазините.

Иначе аз лично не съм фен на пиратстването на игри, пълен ташак са тия хакове и простотии, да не говорим пък че игри на старо се намират за по 25-30 лв. Премерно оня ден от продавалника си купих Red Dead Redemption + Heavy Rain за 40лв общо. Имам повечето стонйстни игри за PS3 оригинални и да съм дал най-много 150лв общо за всичките . Толкова пари струва и хакването на конзолата, стига да е от хакваемите модели. :D Според мен по си струва да си имаш оригиналните игри и всичко да ти е официално и да имаш достъп до PSN, отколкото да дадеш същите тия пари за да се занимаваш после с някакви хакерски програмки, торенти и т.н.

ся да не каже някоии че пиша тва да си рекламирам стоката :D Просто лично мнение за пиратстването и за покупката на оригинални игри на старо


Много си прав даже.Ако не си я продал ,по-нататък ще ти досаждам за нея,така да знаеш! :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Окт 2012 11:17
Мнения: 33
Местоположение: На летящото килимче
В момента играе: скачам на въже
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 17 Юни 2013 14:20


@vanmx силно0 ме впечатли с думите си за пиратките !

___________________________________
"Единствено хората,които са здраво стъпили на земята,успяват да градят въздушни кули" - Тери Пратчет


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1117
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 13 Мар 2014 10:17


Igrata e fenomenalna mejdu vprochem. Must play prosto. Vsichko drugo e izlishno da se kaje.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 23 Мар 2014 06:06


Потресен съм колко нереално тъпи са първите 4 часа на тая игра. Да видим останалите 11-12.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 23 Мар 2014 12:59


Аз я изтраях само 20 минути :D

И за това време в "играта" се случи следното -

-кътсцена,
-движение в една посока,
-пак кът сцена
-зомбита
-пак движение напред
- натисни триъгълника че пиклата да се покатери по тебе..
-пак кът сцена....
-натисни пак аналоговия стик напред
- поредното зомби...

и т.н

Сериозно, това ли ви е прехвалената игра. :D


п.п Ето едно критична, но много обективна и точна статия за "играта"
http://www.nohighscores.com/2013/06/18/ ... -us-sucks/

То нали хубаво, нова високобюджетна игра, големия хит и т.н, ама човек като се надъха с тия булшитове, започва да прави нереални преценки. То това е и замисъла :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 23 Мар 2014 15:35


Аз си казах, че заради великата уж история ше се насиля да я изиграя. Не е суперзле, нали, но се надявам да стане нещо по-интересно/ шашкащо, че засега ми се реве (пък и не съм най-богатият тип да си купувам игри, когато искам).


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1117
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 01 Апр 2014 01:59


vanmx написа:
Аз я изтраях само 20 минути :D

И за това време в "играта" се случи следното -

-кътсцена,
-движение в една посока,
-пак кът сцена
-зомбита
-пак движение напред
- натисни триъгълника че пиклата да се покатери по тебе..
-пак кът сцена....
-натисни пак аналоговия стик напред
- поредното зомби...

и т.н

Сериозно, това ли ви е прехвалената игра. :D


п.п Ето едно критична, но много обективна и точна статия за "играта"
http://www.nohighscores.com/2013/06/18/ ... -us-sucks/

То нали хубаво, нова високобюджетна игра, големия хит и т.н, ама човек като се надъха с тия булшитове, започва да прави нереални преценки. То това е и замисъла :D


(Sorry za latinicata)

Vie dvamata qvno ste igrali neshto drugo.

Koq igra ne izpolzva cut scenes za da si advance-ne narrative-a? Koq igra realno sushto ne e lineina? Estestveno che za da produljish v istoriqta trqbva da stignesh ot tochka A do tochka B dori i vuv sandbox tip igri. Sushtevremenno LoU suzdava dostatuchno dobra iluziq che ne e lineina zashtoto design-a na nivata e super i ima dostatuchno dobri alternativi koi put da poemesh na povecheto ot mestata.

A za statiqta nqmam komentar. Samo kato vidish zaglavieto ti stava qsno kolko unbiased e. Otdelno avtora e retard.

"It’s really too bad that the rest of the game sucks.

To get at why, you’ve got to look past the portentously important Serious Themes of the game and the po-faced earnestness of it all." - demek ignorirai dialoga i istoriqta koito e core element :D A temite koito igrata zasqga sa mnogo na broi i vsichki do edna interesni, dialoga i character development-a sa neveroqtno dobre napraveni ot ezik na tqloto do voice acting i tn.

" It’s dishonest, and in the end the disconnect between the themes of the storyline and what you actually do in the game is vast." - avtora qvno e bil piqn prez povecheto vreme ot igrata, dori nqma da si napravq truda da komentiram shoto dori ne e nujno da izigraesh cqlata igra za da znaesh che tova tvurdenie e absurdno.

"Throughout the game, such as it is, I kept thinking about how powerful it would have been if Joel wasn’t a gun smuggler, that he was just a regular guy. Maybe somebody that turned to farming and a solitary lifestyle of peace after the zombie apocalypse." - Hahaah, ako predniq statement e facepalm-worthy tuka veche napravo umrqh. :D

"the game would focus far more on evasion, ingenuity, problem solving, and developing the father-daughter relationship without the bloodshed." - tochno vurhu tva se focusira igrata, qvno prosto avtora e nekaduren zashtoto dori na nai golqmata trudnost, bez listening mode-a uspqh da avoid-na golqma chast ot vrajeski nastroenite npc-a bili te hunters ili zombies.

Be vuobshte avtora e retard, koito dori ne e izigral cqlata igra che da ima obstoino mnenie. Tva e vse edno da ti analiziram film ili kniga ot 15-te minuti/stranici koito sum gledal/prochel. The Last of Us polzva naistina exploatirana koncepciq zombies/life after an apocalypse. Za smetka na tova presuzdava tazi koncepciq po edin naistina brilianten nachin chrez mnojestvoto ot razgovori mejdu Joel i Ellie, contrasta mejdu tova kakuv e bil jivota predi i sega, the meaning of llife i kakvo oznachava da si human i da jiveesh v takuv svqt. Character development-a e na unikalno nivo a zavursheka e prosto superb i neochakvan. Gameplay mehanikite pripokrivat prekrasno temite koito igrata zahvashta. Obshto vzeto sled kolosalniq failure koito beshe Mass Effect 3, the Last of Us e edno unikalno zaglavie koeto mi vuzvurna the faith in story telling vuv vreme kogato bivame zalqti ot igri s unikalna grafika i shitty dialogue and story.

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 03 Апр 2014 18:12


Щом смяташ, че e е напълно нормално и много хубаво ядрото на една игра да е историята, актьорската и режисьорската работа, и че единстената причина да я играеш е за да ти се разкрие историята, просто няма какво да обсъждаме
Цитат:
Be vuobshte avtora e retard, koito dori ne e izigral cqlata igra che da ima obstoino mnenie. Tva e vse edno da ti analiziram film ili kniga ot 15-te minuti/stranici koito sum gledal/prochel.


Ами ако ти дам да пиеш една бутилка с течна дрисня, трябва ли да я изгълташ цялата, за да стигнеш до извода, че съдържанието не ти харесва? :D Аз лично и филм ако не съм харесал първите 30 минути, не бих се насилил да го гледам докрай. А дали ше играя дадена игра и колко време ще я играя зависи от това кога ще ми омръзне, което зависи от това колко добре е направена по моите критерии. Става дума за нещата от геймплея, които в действителност са ядрото на компютърната игра. Историята не е никакъв фактор. Има
много култови поредици които нямат почти никакъв актинг/история/режисура или поне не разчитат на тези кинематографски шитове за да се харесат на аудиторията.

Не бих нарекъл феноменална игра, нещо което дори не е игра, ами някакъв cgi филм с някакви изплагиатствани геймплей наченки, които в най-добрия случай са средняшки, демек нищо особено.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 07 Апр 2014 02:12


какво
по
дяволите

току-що я завърших, играейки бавно и обикаляйки навсякъде и съм без думи
по-тъпа игра с ПО-ПЛОСЪК КРАЙ не бях играл никога :shock:

приемам за своя отговорност да едитна този пост по-късно и да обясня защо тази игра е 6/10 at best, за да предпазя жертвите на хайпа от това недоклатено лайно


Edit:

Така, след 16 и половина часа на Medium Difficulty, обикаляйки навсякъде и събрани 90% collectibles мога да кажа следното (съдържа спойлери):

Неща, които ми харесаха: Системата за сейване. На практика на всеки няколко минути, което е умно предвид контролите, които са в следващта графа. Графиката (и CGI филмчетата). Доста добре, не само като за конзола. Ако има нещо, в което тази игра е по-добра от почти всичко, което съм виждал, това е осветлението, когато има мека светлина. Ако се удари скрийншот, все едно е едитнат с Фотошоп, просто 0 забележки. Вътрешността на помещенията никак не страда от липса на детайли. Но заради нея имаме поредния случай на "хубава графика - посредствена игра". Ето защо:

Неща, които не ми харесаха: Контролите при стрелба. Омг, отначало докъм средата нещата са ок, но когато имаш free aim, а лошковците тичат към теб и се клатят, докато го правят, става досадно. Когато са 2 или повече, ти къса нервите. Псувни. Нещата са зле направени и при престрелките с повече хора (играх я 1/2 стелт, 1/2 стрелба) - играх я с макс sensitivity на джойстика и тъкмо излизам от прикритие да се прицеля (а гадовете мърдат по-бързо, отколкото аз мога да преместя мерника, затова шуутъри на конзола за свинщина) за няма и секунда и БАМ ме уцелват и Джол пада назад. Една досадна секунда изправяне и пак. Добре бе, мама му стара, в такива моменти една точка да бяха дали в центъра на екрана, защо причиняват такива мазохистични неща на играча? Това не създава предизвикателство, а чиста досада и още псувни. Ако искат добра система за прицелване, защо не ползват тази от Resistance Retribution (цъкаш прицелване и се появява този правоъгълник и в него са ти таргетите - хем е фрийейм, хем лееека помощ да не трябва да местиш от единия край на екрана до другия... Ето примера:
Spoiler for :

)

Геймплеят. Алеле. Трагедия. Играта е цикъл от малко обикаляне (и може би срещане на герои) - вълна от хора за избиване/заобикаляне - вълна от зомбита (или инфектирани, w/e) за избиване/заобикаляне и отначало. Това е. Имаше едно място, в което ловуваш с Ели. УАУ. Нереалното разнообразие, разбираш ли. Протече ЦЕЛИ 5 минути. Просто след първите 2 часа знаех какво ме следва, знаейки този модел. Предсказуемост на макс. Immersion-a бива чупен немалко - например аз и Ели сме клекнали и в една закусвалня избивам хора, но тъй като умението да ги чувам (R2 е чуване, а не виждане през стени, както много влюбения в играта г-н Цеков е казал, и е логично, че по чуването на звуците си представя какво минава - т.е. очертанията, а като спрат да се движат хората, му се "губят". Ясно ми е аз или споменатия автор е играл по-задълбочено.) не стига до безкрай, мислех, че има още и изведнъж бам! Ели става и се разхожда някаква смела. Чакай бе, хлапе, как разбра, че сме ги избили?!?!? Или пък абсурди от типа 3 изстрела с помпа в главата (лошкото се олюлява т.е. е получил dmg), но чак на третия умира. Are you fucking kidding me? Друг очевидно не особено овладян момент е изграждането на атмосферата - инфектираните са навсякъде, но нямам такова чувство, те са винаги пред мен в нивото. Пример: в един момент сте в едни небостъргач и той се е разцепил и можете да видите долните етажи. Погледнах - там нямаше заразени. САМО на моето ниво имаше. Как пък и нито веднъж, когато минах покрай някоя затворена къща, не чух от там зомби - просто да ме стресне или да ми покаже, че опасността е навсякъде и да създаде напрежение (то не може да излезе, но аз не го знам - и трябва да се оглеждам - ето сладката тръпка, която липсва на играта) - логично е някой ухапан да се е прибрал, мислейки в паниката си, че може да оцелее си е заковал всички врати и прозорци, а после се е превърнал в зомби. Ето това щеше да е дълбок момент, който да ми даде да си мисля за света, докато се разхождам из него. Вместо това лошковците са винаги пред теб.
Или може би най-ужасното нещо - почти всеки враг носи оръжие, ако го убиеш тихо, почти никога не дават патрони. Това е държане за ръка и изкуствено нагласяване на нивото на трудност, а не survival game. Следващият път като ще смесват пост-апокалиптичност, стелт и стрелба, дано да погледнат Fallout 3/ NV.

Спътницата. Ели е израснала в този неприветлив свят - ок. Обаче да ми дадеш момиче, което изглежда на 12, държи се като на 16, а е на 14 и псува като селска пача е меко казано лош вкус. Щях да разбера да говори така към края - преживяха какво ли не - разбираемо просто да й е дотегнало, но още от началото да е такава досада - айде не. Джол е ок, малко си мрънка под носа понякога, ма нейсе.

Музиката. Каква музика?!??! Във филмчетата надали ще чуете музиката, защото героите си говорят през това време, на всеки час ще чуете 1-2 минути някаква едвам мъждукаща мелодийка и това е. ТОВА Е! Музика почти отсъства, което е недопустимо. Невероятен фейл в това отношение.

Също и "великата" история - какви са тия plot holes, дето само аз ги виждам? В един момент Ели забягва, Джол я намира с брат си и й се накарва какво прави, че не му е дъщеря, много едно такова студено, 10 минути по-късно стигат до дестинацията си и изведнъж той иска да я придружи - КАКВО? ЗАЩО? Кога си промени мнението? Да бяха дали само един-единствен кадър, в който Джол се заглежда и присвива очи, по някакъв начин да бяха показали, че размишлява (явно над отношенията си с нея), но не, той просто решава, че сега го кефи. След като й се навика. Евала сценарий. Друг пример - както Yahtzee (ZeroPunctuation) каза, играта е Fuck You Got Mine - Ели почти накрая вика "Това не трябва да е било напразно" на въпроса на Джол да се върнат, накрая тя е под упойка, Джол решава за нея, ами ако тя не е искала? Може би тя е искала да се жертва въпреки това, може би не. Няма да разберем, защото бива излъгана от него, че са спрели да търсят лекарство. W.T.F.

А краят - просто много лош завършек. По време на цялата игра избиваш десетки зомбита и хора, накря двамата припкат щастливи, което е нелогично и невръзващо се с бруталния свят, който играта изгражда, където смъртта е на всяка крачка. До последно мислех, че накрая ще има голяма саможертва, която показва трагедията на такъв свят, за да изкупи вината, че Ели не бива подложена на операцията, но не. The happiest ending EVER.

Нека сравня играта с конкурента си за GOTY 2013 - GTA V, тъй като и двете ги играх знаейки за тях само от трейлъри и метаскоровете им. Не бях чел/гледал ревюта, не бях чел критики и похвали, нито спойлърски коментари преди да ги изиграя и сам да си формирам мнение. Лип синка в GTA V когато е в реално време е по-добър - в ТЛОУ едвам си отварят устите. ТЛОУ може да има CGI, но за сметка на това има около секунда чисто черен екран, преди да се пусне, което малко разбива идеята за цялост. Затова пък GTA V прави сцените в реално време, чудесен лип синк и анимации докато се случват и излизането от тях често е просто извъртане на камерата зад героя - прекрасно плавно преливане от кътсцена в ръцете на играча. Също така след като човек е видял реалистичното замахване с юмрук в GTA V, ударите на Джол са като от игра от 2005-а. Същото и за скоковете от високо. GTA V -вече към средата на играта имах известни симпатии към героите, а към края при една сцена, когато Майкъл и Тревор бяха насочили оръжия един към друг, за миг помислих, че единия ще си отиде (заради музиката - да, там, където ТЛОУ маха музика, GTA V добавя и става страхотно за гледане, пък и затова не чета спойлери преди да изиграя игра) и бях на ръба на стола от напрежение, в ТЛОУ моменти като този бяха 0. НУЛА. ТЛОУ има смисъл да се мине пак, за да се пробва човек на пълен стелт да я врътне, но 3-и път - безмислено. GTA V с нейния гигантски свят не може да бъде "мината" просто така, плюс има скрити неща за колекциониране, бизнеси с мисии, easter eggs, strangers and freaks, random events, просто фраш със съдържание е. Графично ТЛОУ е по-хубава, но сравнено графика към големина(по-точно размаха) на играта, GTA V просто кара ТЛОУ да издиша мощно. Въпреки че историята на GTA V е двойно по-дълга, на мен ми се стори по-кратка, защото нито веднъж за 39-те си часа нямах чувството, че повтарям предишна мисия както в минали GTA игри, такова разнообразие не бях виждал. Как хората дори се замислят да дават на повтаряемата ТЛОУ GOTY е абсолютно неразбираемо за мен.

Но защо играта получава високи оценки? Защото с 6-часовите си кампании модерните игри, в частност шуутърите, направиха сегашното поколение "геймъри" с толкова ниски стандарти, че посредствена игра като тази да изглежда някаква нереална. Затова за такава средняшка игра 5/10 е ок, заради добрата графика - 6/10. Повече? Пфахахаха, не. Определено не. Не си купувайте конзола само за тази игра, наистина не изпускате чак толкова много.


Профил

Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 07 Апр 2014 23:03


Хайпърче напълно съгласен съм със теб за GTA V, толкова разнообразни и дълги и мега интерестни мисии просто не е имало никога. Това го казвам като фен на поредицата.
TLOU не съм я играл, но сигурно ще я изиграя по-натам защото съм фен на Naughty Dog :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 08 Авг 2014 22:20


изиграх я и аз играта и да фърлим едно мнение

може би като не съм давал и стотинка за това преживяване ( тъй като един авер ми остави ПС3 и я имаше ) не се чувствам ''преебан'' или нещо такова

нещата които ми харесаха : кът сцените, графиката ( най-вече пейзажите ), като цяло протичането на историята по този начин - фаст форуард напред през ''сезоните'' и смяната на атмосферата ; на моменти ми се искаше просто да продължат кът сцените и аз да си седя облегнат на стола и да не бутам джойстика

имаше доволно сплатър, направи ми впечатление, че не бяха спестили death scene-овете на Ели, ми си даваха как я правят на пастет

за края няма да говоря нищо, все ми е тая, вече изобщо не се впрягам как свършва нещо си, важното е за тия часове дето съм играл да е имало нужното количество кеф
можеше и по-добре да свърши, но вероятно това беше цялата идея - Joel да бъде представен по-скоро като един анти-герой, леко егоистичен, а смяната на мнението му и отношението към Ели не е нужно да го дават като за ритарди мега обвиъс, та ... нали ...

нещата, които не ми харесаха са по-скоро immersion breaking недосмислици - щъкането на спътниците пред враговете, почти несъществуващия headshot, ''бронираните'' качулки/шапки на някои хора, твърде много скриптирани моменти ( пример - проверявам етажа, няма никой, тръгвам да паля некъв генератор и се спаунват зад мене веднага от нищото ). Целенето в играта е пълен кошмар, докато не се вдигнат ъпгрейдите на weapon sway-а. И на моменти можеш с тупаници да минеш през 15 зомбита, стига да няма кликър някъде. Може би на висока трудност няма да е така, но доста често можеш да оставиш спътниците да танкват и да убиват тва-онова. И не на последно място - най-досадното нещо в тая игра - плуването. Хуй за него, така и не разбрах как се прави кат хората, винаги съм кат пирон забит в дъното или тръгва директно нагоре.

Вероятно повечето от тези неща са неизбежни, най-вече щъкането на Ели пред враговете и т.н., тъй като все пак нямаш контрол върху нея и би било най-дразнещото нещо на света да имаш гейм оувър през 10 сек заради нея и смотаното й A.I.

Очаквах доста по-напечени моменти с бягане, тайминг и т.н., малко тип новия томб райдер ( който е 20 пъти по-добър във всяко едно отношение, без графиката, айде, от TLOU ) :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 22 Яну 2023 23:49


Имам я играта не съм я играл още , тези дни мисля да го направя като ми остане време .

Да питам сега ... Някои гледа ли първият епизод на сериала по HBO ??? Хареса ли ви , не ви ли хареса , споделете ....

Сега видях че има тема за сериала ... ще прощавате че спамя , навик от едно време :)

Играта утре , другиден , мисля да я видя какво представлява , че тука май само аз не съм я играл и ше пиша пак :)

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: The Last of Us
Публикувано на: 13 Мар 2023 08:20


Гледам какви съм ги писал преди 10 години и нито съм продал PS3-ката нито мнението ми за играта се е променило :D

Игра която само те води за носа и те кара да клечиш в храсти между кът сцените и диалозите. Resident Evil 4 е по-добра и не говоря за римейка :)


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com