Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 21 Май 2013 23:55


Здравейте. Сигурно ви е писнало от подобни теми, но все пак тази е малко по-различна. Не разбирам много от конзоли, но искам да си взема. Насочил съм се към плейстейшъните, като за ексбоксовете единствено ме блазни факта че има The Witcher 2, но само за една игра не си заслужава ( или може би не, кажете?) Разбирам, че Playstation 4 е най-новото и че ще е "еталон" за следващите поне 5 години, но ми се иска да разиграя яките игри за тройката.

Знам че PS4 ще бъде скъп в поне първата година от съществуването си като видях че цената му ще е около 480 долара, а може и повече, ако вземем в предвид че при премиерата си PS3 е струвал от 500 до 600 долара. За PS4 яките игри ще се разгърнат към 2015 (имам предвид някои игри, а и цената на конзолата сигурно ще падне до този момент) така че може би не съм закъснял много за тройката в това отношение?

Предвид всичко това може би е добре да си взема сега PS3 Slim като в българските сайтове, които видях разликата в цените между 320 и 500 гигабайтовата версии е малка и върви от 500 до 600 лева, а версията със 160 гигабайта е около 480-500 лева. Та в това отношение ако си ползвам конзолата само за игри 160 гигабайта достатъчни ли са? Възможно ли е игрите да се записват от оригиналните дискове на самата конзола?
Знам че го има и варианта да си потърся втора употреба но предпочитам нова машина.

Или да чакам да си взема четворката, която разбира се няма да възпроизвежда игрите за тройката?

Може да звуча много филмирано, но както вече казах не съм много наясно с материята.

Е, това е.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 22 Май 2013 01:03


ps3 i xbox 360 вече са на последната си права. Ако искаш да си модерен сабирай парички за новите конзоли.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 22 Май 2013 14:49


Тва са глупости. Нищо не си закъснял, за никъде не бързаш. Предполага се че играеш дадена игра, защото те кефи, а не защото си модерен. Ако искаш и PS2 slim си вземи, за нея зарибаващите заглавия са още повече. За PS4 е много рано да се мисли, стига да не си някакъв ентусиаст и маниак, ама явно не си щом пускаш такава тема.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 29 Май 2013 18:41


PS2 наистина е добър избор.

Два големи плюса пред 360 и PS3:

1 - имаш ОГРОМЕН, ама наистина ОГРОМЕН избор от игри;

2 - можеш да играеш 24/7 и няма да умре.

Една PS2 SLIM е 150 кинта макс. И повярвай няма да съжаляваш.

По темата, PS3 не е зле, ако си вземеш старите SLIM модели, те нямат проблем с прегряването.

PS4 още не знам, но този тъч скрийн ташкентов контролер ми мяза на... MEH!

Но като цяло избора е твой, ние просто даваме съвет според личен опит кое как е. :)

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 29 Май 2013 20:59


doggymien4o написа:
По темата, PS3 не е зле, ако си вземеш старите SLIM модели, те нямат проблем с прегряването.

Имаш предвид че "обикновената" слим версия е по-добра с охлаждането от супер слим, нали? Значи да избягвам супер "стройния"...макар че май по магазините той е основно.

Може да ви прозвуча като пинтия но хем ми се иска да изиграя готините ps3 игри, хем да имам ps4 - особено ако за него излезе Cyberpunk 2077 - ще бъде велико преживяване. Е, мога сега да си взема тройка, да наваксам с нея и след 2-3 години да мина на четири, когато за него ще са се натрупали свестни игри, а и изобщо игри. Но така или иначе първоначалната цена на "щуката" ще е 1000-1200 лева предполагам. Може би ще направят някои hd версии на игри за тройката но това никой не знае. Друг е въпросът е че не съм на ясно с ps+ или както се казва онлайн магазинът/портал на сони и не знам какви са точни хавите около цените/наемите на игри и мултито за конзолата. Предполагам че и затова ще ме отсвирят повечето разбирачи тук, че "не знам какво искам" и че мрънкам за глупости, но не ми пука, истина е, малко или много очаквам доста от характеристиките на PC-то да ги има или да са подобни като при една конзола и от това да произтичат още заблуди по въпроса. Но всъщност за пс4 трябва да се изчака Е3 да се изяснят още неща - поне на мен не ми е ясно още дали ще има простотии от рода на регистрирани игри на кои телевизори ще върви и тем подобни мании.

Да, чел съм че за PS2 има огромен избор от игри - около 4700 май. От чисто любопитство към познавачите на PS2: aко направя аналог с PS3 за двойката има ли "различни" игри от рода на Catherine, Journey и Heavy Rain?


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 03 Юни 2013 04:29


Доста аниме психарщини има за PS2-ката, но нищо не мога да кажа за тях щото не съм ги играл :D . Пък Heavy Rain си е продължение на Fahrenheit, която я има и за PS2, и за компютър, и ако не си я играл, съветвам те да поправиш тая грешка :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 03 Юни 2013 15:20


doggymien4o написа:
PS4 още не знам, но този тъч скрийн ташкентов контролер ми мяза на... MEH!

Ти си тъч скрийн ташкентов контролер?

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 08 Юни 2013 10:31


Serious Sam написа:
doggymien4o написа:
PS4 още не знам, но този тъч скрийн ташкентов контролер ми мяза на... MEH!

Ти си тъч скрийн ташкентов контролер?



Не мен... а meh :D


Ама си и ти един трол, Жоре :D

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 12 Юни 2013 09:38


Вземаш си 1 PS 3 Slim за 300 лв. и си свиркаш.Аз така мисля да направя,защото има достатъчно игри които не съм изиграл на тази платформа.Силни ексклузиви,здрава конзола...само това ти трябва.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 15 Юни 2013 19:56


Rumata написа:
Здравейте. Сигурно ви е писнало от подобни теми, но все пак тази е малко по-различна. Не разбирам много от конзоли, но искам да си взема. Насочил съм се към плейстейшъните, като за ексбоксовете единствено ме блазни факта че има The Witcher 2, но само за една игра не си заслужава ( или може би не, кажете?) Разбирам, че Playstation 4 е най-новото и че ще е "еталон" за следващите поне 5 години, но ми се иска да разиграя яките игри за тройката.

Знам че PS4 ще бъде скъп в поне първата година от съществуването си като видях че цената му ще е около 480 долара, а може и повече, ако вземем в предвид че при премиерата си PS3 е струвал от 500 до 600 долара. За PS4 яките игри ще се разгърнат към 2015 (имам предвид някои игри, а и цената на конзолата сигурно ще падне до този момент) така че може би не съм закъснял много за тройката в това отношение?

Предвид всичко това може би е добре да си взема сега PS3 Slim като в българските сайтове, които видях разликата в цените между 320 и 500 гигабайтовата версии е малка и върви от 500 до 600 лева, а версията със 160 гигабайта е около 480-500 лева. Та в това отношение ако си ползвам конзолата само за игри 160 гигабайта достатъчни ли са? Възможно ли е игрите да се записват от оригиналните дискове на самата конзола?
Знам че го има и варианта да си потърся втора употреба но предпочитам нова машина.

Или да чакам да си взема четворката, която разбира се няма да възпроизвежда игрите за тройката?

Може да звуча много филмирано, но както вече казах не съм много наясно с материята.

Е, това е.


http://www.pushsquare.com/news/2013/02/gaikais_extensive_ps4_role_comes_to_light

Накратко: През Gaikai ще можеш да играеш на PS4 игри за PS3 и дори по-старите генерации. Трябва да имаш интернет връзка за стрийминга, разбира се.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Апр 2012 20:55
Мнения: 6
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 15 Юни 2013 21:56


Цитат:
http://www.pushsquare.com/news/2013/02/gaikais_extensive_ps4_role_comes_to_light

Накратко: През Gaikai ще можеш да играеш на PS4 игри за PS3 и дори по-старите генерации. Трябва да имаш интернет връзка за стрийминга, разбира се.


Да, но този Гайкай не се знае примерно колко ще струва да си купиш PS3 заглавие, и щом е само видеострийминг ще зависи много от скоростта и качеството на интернет връзката. Поне да можеше да се сваля на самата конзола и да се играе така. Тъпо се получава.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 16 Юни 2013 11:51


Не вярвам през Gaikai да се налага да плащаш повече, отколкото струва самата игра на пазара.
Бърз интернет, особено пък в България, не е трудна задача.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 16 Юни 2013 17:39


Ти някога виждал ли си какво представлява онлайн стрийминг на видео игри. Супер преебана графика, някаква компресия която съсипва качеството на изображението, за да може играта да се стриймва нормално. Цъкал съм разни демота през Gaikiai преди Sony да ги купят - ами пълен ташак си е. Ако се свиква с преебаната графика, то лагът прави играта неиграма. Onlive е същата работа. Който не е го е пробвал, нека опита и тогава да говори за онлайн стрийминг. Пък Интернета освен бърз, трябва да има и нисък ping.

http://www.onlive.com/

Регистрираш се, дърпаш програмата и след това можеш да играеш повечето игри безплатно за половн час :D

Ако за същото Onlive/Gaikai качество Sony искат пълната цена на PS3 игрите, могат само да го духат. Да не говорим пък колко много по-добре е да си ги имаш не физически носител.

Липсата на обратна съвместимост е пълен ташак. Трябваше да има някакъв начин да се емулират PS3 игрите. Защо пък да няма обратна съвместимост с PS1 и PS2 заглавия, вярно че хората които ще си купат PS4 ще са от ония фешън манияци и няма да ги погледнат, ама технически едва ли би било проблем. PS4 има мощта да емулира PS2 игрите със AA на FullHD резолюция, това би било наистина голям кеф :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 19 Юни 2013 23:32


Тва не е мн вярно вече, боклуците от MS се обръщат като фурнаджийски лопати:

An internet connection will not be required to play offline Xbox One games – After a one-time system set-up with a new Xbox One, you can play any disc based game without ever connecting online again. There is no 24 hour connection requirement and you can take your Xbox One anywhere you want and play your games, just like on Xbox 360.

Trade-in, lend, resell, gift, and rent disc based games just like you do today – There will be no limitations to using and sharing games, it will work just as it does today on Xbox 360.


ПРОТЕСТИТЕ СА СИЛА! И В ГЕЙМИНГА, И ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Съвет относно конзоли: PS3 или PS4
Публикувано на: 21 Юни 2013 12:06


Абе заеби тоя NEXT GEN, липса на обратна съвместимост, грозен дизайн на самата машинка, набъкана със супер много излишни боклуци, които нямат никакво отношение към игрите. За какъв чеп ми е тъчпад на геймпада, какви са тия простотии share и options на него. За какво ми е целия свят да ме знае какво играя, че да качвам филчета в youtube, всички тия онлайн фийчъри са излишна работа. Не стига че няма да върти старите игри, ами в близко бъдеще няма да излезе никаква интересна игра за тая машинка, само някакви средняшки работи за едно превъртане, то май и на такива се кефят повечето хора :D Техническите характеристики на тия конзоли също не са нищо особено, PS3 като излезе беше над 10 пъти по-мощен от PS2 и нямаше PC на пазара с такава производителност. 1.84 терафлопса е една HD 5850-ка :D . Политиката на двете фирми е да им купим кутийките и да кихаме пари за някакви абонаменти. Xbox One дори няма смисъл да се коментира, но все пак съм сигурен че няма да направи мното по-малко продажби от PS4. То повечето хора са някакво стадо, което върви покрай рекламата и модните течения. Само да се лепне етикетът "ново" + няколко приказки за иновация и революция и малко кичозни картинки, и тогава народа се избива да купува, без да мисли много :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com