Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 27 Апр 2016 05:25


Аз си търся Sega Dreamcast и оригинална Mega Drive model 1. Ако някой има такива машинки да ми пише на ЛС да се спазарим :D

В продавалника обявите са малко, а цените са абсурдни. Не ми се занимава с ebay и подобни.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 06 Юни 2016 13:39


Да се похваля - след 7 години дебнене на обяви или отлагания заради липса на пари, най-сетне се сдобих с това чудо на японската цифрова техника :D :

Image

Sega Dreamcast - може да се каже, че съм фен на тая конзолка, въпреки че досега съм я гледал само на картинки. Играл съм доста игри на NullDC емулатора, но съм почитател на автентичния начин за играене на игри :D .

Image

На живо изжлежда още по-яко. Симпатичен и компактен дизеайн, но въпреки това тежи и се чувства като нещо солидно. За мен това е най-добре изглеждащата конзола. Сдобих се с нея за малко пари, но се нуждае от доста човъркане - батерията на часовника е за смяна, портовете на джойстиците не бачкат, трябва да се смени едно бушонче, кабела за видеото прекъсва, трябва да се смажат движещите части и т.н. На снимките не се личи, но има доста замърсявани по корпуса, както и пожълтявания. Всички тези проблеми са лесно отстраними и когато имам време ще се захвана с удоволствие :D

Ако намеря от някъде Gamecube, ше имам всички популярни конзоли от шестото поколение, но това вече ще бръкне доста в бюджета, а и не съм такъв фен на Nintendo игрите.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 12 Юли 2016 01:19


Конзолата я оправих отдавна, работи си като чисто нова, даже превъртях на нея първия Sonic Adventure и Soul Reaver 1 :D

С рисърч в гугъла и мерак за човъркане всичко се оправя. В случая става дума за един елемент на платката с портовете, който понякога изгаря заради джойстици ментета или ако джойстика се изкара докато конзолата работи. Оказва се често срещан проблем при тия конзоли. Нещата се оправят за 5 минути с няколко лева, отвертка и поялник :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 30 Юли 2020 21:38


Ебаси, кога минаха 4 години :D

Ако 60 лева бяха много за Сатурн или оригинален NES, нека сега са се пробва да купи нещо такова :D

Един дриймкаст като моя на картинката горе е вече над 150 лв, а помня когато тези неща се подаряваха.

Убеждавам се че тези конзоли са най-малкото инвестиция.


Профил

Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 14 Ное 2021 19:06


изкупуваш или ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 22 Яну 2023 23:41


WOW ... Годините хвърчат , мамата си ебало ....

Сега като видях как съм се възмущавал на 60-те лева , дааааа .... Сега с 60 лева можеш да си купиш три кила банани примерно , или бутилка водка ... де да знам. Другият път като реша да влезна отново във форума , сигурно и това няма да може да се купи вече.

Конзолите могат да бъдат инвестиция , могат да бъдат и средство за търговия , цените на пазара доста варират. Наскоро се зарибих пак чат - пат хвърлям едно око какво има на пазара. Понеже си купих едно ПС3 и съм много доволен , редовно играя на него.
Даже препродадох един Resident Evil със скромна печалба.

Но продължавам да твърдя че БГ пазара остава доста умрял. Ако искаш да си намериш нещо по-рядко трябва да се търси по чуждестранни сайтове. Аз за съжаление не съм толкова технически напреднал за да го правя.
БГ пазара е 95 % само Playstation според моите наблюдения. Като има обяви от рода:

( Продавам Playstation 5 , 1500 лева , с година и три месеца гаранция ) също и :
( Продавам Плаисташин с игри , едната е ГТА другата е една с пистолети )

Втората обява е реална , бях я гледал , но сега не мога да я цитирам дословно. Както и преди си оставам мераклия ако някога ми изскочат: Sega Saturm , Dreramcast , SEGA CD ! , Nintendo 64 , Atari Jaguar ... сигурно изпускам още някоя.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 13 Мар 2023 08:30


Някъде по времето когато взех Dreamcast-а имаше Sega Saturn и N64 за по 120-130лв. Това ми се струваше космическа сума за тия дърти конзоли, сега цената им е толкова ама в евро.
Image


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 13 Мар 2023 13:48


Като стане въпрос за ретро конзоли всеки гледа да удари кьоравото. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 16 Мар 2023 01:16


Има нещо такова, не знам кой би дал 700 лв за 25 годишна конзола.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 20 Мар 2023 10:47


Ако е някаква чистак-бърсак нова, неразопакована - да. Ама те са някакви изстрадали сбирщайни, събирани от лайняни битаци...

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 21 Мар 2023 20:32


Едно време си разпродадох биткойните за стотинки вместо сега да съм милионер. С конзолите няма да допусна тая грешка отново :)

Image


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 08:59


Тоя дисплей на Dreamcast pad-а за какво е? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 20:19


Тц, това не е дисплея на пад-а, ами отвор през който се вижда дисплея на мемори картата :)

Image

Показва часът и датата, може да се навигира из сейфовете, при някои игри играе ролята на secondary екран - примерно да ти показва health-а и armor и т.н Самата мемори карта е мини конзолка, могат да се пускат мини игрички даже може и да се превърне в тамагочи (да, дърт съм щом знам какво значи това :) )

По-късно Sony пускат такава подобна глупост като отговор - PocketStation мемори карта за PS1 и мини конзола в едно - продава се за кратко и само в Япония.

Интересно, ама реално е тъпня да се покаже колко сме иновативни, няма кой знае какво практическо значение това екранме с резолюция от рода на 48x48 пиксела и 8 битов процесор и 100 кб памет.

Целият геймпад за мен е неудобен и непрактичен, поръчал съм си от Китай един преходник за xbox360/One контролери, да се играе с това нещо от снимката за мен си е пълна гавра :D Същото важи и и за падовете на оригиналния екс бокс, който реално си е духовният наследник на Дриймкаст


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 20:29


На оригиналния Xbox са по-тежки от стандартен геймпад, но удобни за дланта. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 04 Окт 2023 15:49


Заявиждам ви са ретро конзолите ....
И аз искам да си взема някаква , но в Българските сайтове обявите са силно ограничени , конзолите зле , а цените космически.

Dreamcast-а специално ми се струва много готин , особено джойстика. Хем е ретро , хем е индивидуално и иновативно , много ме кефи. Ще си потърся и аз ако продават такава конзола.

Абе вие тези конзоли на какви телевизори ги връзвате ...

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 10 Ное 2023 01:28


NoName написа:
Абе вие тези конзоли на какви телевизори ги връзвате ...


Веднага отговарям... така де, не е веднага защото чак сега виждам поста :D

Image

На дърти кинескопи, разбира се. Пърноачално се бях вкарал във филма с незнам си какви компонентни кабели и ъпскейлъри да ги ползвам към новия телевизор, ама като видях какво е качеството прецекано и като сметнах колко пари ще ми излезе всичко, реших че е по-добре да се използва екран на който тези дърти игри са замислени да се играят. Просто няма какво да бие кинескопа.

Sony Trinitron се водят най-добрите екрани. Все още ги има в обявите за неща на старо и не струват никак скъпо.

Това на снимката Sony флагманът от 2005-та година - kv-29ls30. Излезе ми 80лв, но пътувах с колата 300 километра да го взема. Тежък ,обемист и труден за хващане... беше си бая зор.

По-новите не са за предпочитанe защото обработват сигнала като модерните телевизори и прецакват картината, освен това са 100 херцови, което създава проблеми при ретро конзолите които предават 240p на 50/60 Hz. Някой хора обаче казват че и те били ок, на мен не ми се рискува

На село в къщата пък имам един аналогичен, флагманът от 2003-та - kv-ls29fx30

Image

Според един руски форум и двата телевизора са със един и същ кинескоп, само пластмасите са различни.

Картината е убийствена. Няма как да се види на снимките. Честно казано съм повече впечатлен от яркостта и контрастта на един Panasonic, ама той седи в гаража и не се ползва, понеже е само 21 инча и има проблем със звука. Независимо от марка и модел, най-важното при тия кинескопи е да са на малко часове, защото ако са използвани много се прецакват необратимо. Изтключение правят разни екзотични професионални видео монитори които струват по няколко торби пари.

В интернет някой хора пък се кълнат, че кинескпните монитори и телевизори били супер и за модерни игри и биели oled-овете. На мен не ми се вярва особено, но съм сигурен че кинескопите ше станат отново модерни, търсени и съответно скъпи. Нещо като грамофоните, с разликата че нови кинескопи едва ли ще започнат да се правят отново, вместо това старите ще изчезват постеренно щото амортизират , а пък един такъв кютюк като на снимките горе за вторични изкарва колкото един средностатистически надник.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 12 Ное 2023 22:05


Имам чувството, че ретро манията ще довее и кинескопите обратно. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 09 Фев 2024 09:53


Младежи ,
понеже е много трудно да се намери на пазара ретро конзола , бях решил да си взема нова такава тип "мини" където могат да се играят няколко емулатора. Китайците са направили около 20 вида такива , цената варира между 100 - 300 $.
Има големи боклуци , има и по-хубави. След едноседмично разглеждане на ревюта на различните устройства , които варират от флашка , кутия с чип от калкулатор , през мини компютърче ( едното даже струваше около 800 $ ). Повечето обаче от бюджетните бяха с доста съмнително качество според мен.

След това открих че приемника на Виваком ( ЕОН ) може да върши абсолютно същата работа. :) Сложих му една флашка , свалих си около 60 игри за ПС 1 и съм супер доволен , вървят без проблем с нормална скорост , със звук с нормални контроли , всичко е супер. Даже през приемника тръгна джойстик от ПС 3 , отново без проблем. Много съм доволен че открих тази функция. Които не се е сетил за това , може да пробва.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 09 Фев 2024 22:41


За ретрото по принцип ползвам лаптоп + HDMI + usb контролери. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Телевизионни игри
Публикувано на: 22 Фев 2024 00:11


Аз не виждам смисъл от тия китайски конзоли които са със съмнително качество и в крайна сметка пускат емилутори които вървят на почти всяка модерна джаджа с процесор и памет. Или истинска конзоли ако се търси макс автентичност и атмосфера или сваляш емулатор на каквото искаш устрайство и цъкаш. Другото е тъпня.

От китайските конзоли имам само един "Терминатор" и то само поради носталгични причини и щото мога да си пускам някои от дискетите който си ги пазя от детството, иначе си е пълен боклук, който и не смея да използвам много щото е като за еднократна употреба като качество :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com