Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: IGN: Конзола на 2010-а
Публикувано на: 23 Мар 2011 18:05


Звучи наистина зарибяващо , ще я изиграя в близките дни и тогава ще коментирам.


Профил

Заглавие: Re: IGN: Конзола на 2010-а
Публикувано на: 13 Апр 2011 21:55


Според мен просто няма място за сравнение Bayonetta не е лоша игра (поне до колкото играх) ама трябва всички да признаем че е малко странна не мислите ли ? А доколкото God of War III е супер (можеше да е по-дълга ама карай) атмосферата наистина е толкова "грабваща" . А доколкото въпроса PS3 Versus Xbox 360 и двете конзоли са интересни и красиви но на мен лично ми харесва PS-а. Играл съм и на двете конзоли и двете си имат преимущества и леки недостатаци. Винаги ще има война на конзоли първо беше PS1 vs Nintendo 64 (така е за мен) след това беше PS2 vs Xbox (после започна и портативната война) PSP vs NDS и накрая PS3 vs Xbox 360 (Wii поне според мен отпадна при излизането си, не искам да обидя никои от уважаемите Wii геймъри) Тази война никога няма да спре (така си мисля) Тази година ще видим Sony Next Generation Portable vs Nintendo 3DS. Xbox няма да има нови конзоли според думите на Microsoft.
P.S. btw NGP е моят фаворит и нямам търпение да се докопам до него :D :D :D

___________________________________
The Watcher is watching over you.........


Профил

Заглавие: Re: IGN: Конзола на 2010-а
Публикувано на: 10 Сеп 2011 14:04


Знам, че закъснях доста с отговора , но все пак превъртях Bayonetta , както обещах.Бях доста зает тези няколко месеца и нямах време да играя пък и си бях решил да превъртя първо Uncharted 1 и 2 , но да преминем по същество.Първо да кажа за Байонета - уникална игра - признавам. Честно казано бях доста скептично настроен за нея , тъй като ми изглеждаше доста странна на геймплей клиповете , които гледах , но мнението ми коренно се промени докато играх. Благадаря на Радостин Стефанов , че ми я препоръча и го поздравявам за добрия избор на игра. Наистина ме убеди , че уникална признавам , но не ме убеди , че е по-яка от GOW, това си е мое лично мнение.Нека да кажа все пак какво й харсевам. Първо за външния вид на Байонета(Iереза) , нещо уникално , наистина доста интересно хрумване е тя да остава без дрехи, когато си прави магиите, движенията й , действията й , начина , по който ходи , самочувстивето, с което говори , е Данте май си е намерил жена :D.Атмосферата е наистина на ниво - тук мога да изтъкна само един малък недостатък , в началото нещо музиката ми беше странна ,но после й се изкефих и даже ме въвлече още повече в атфосферата. Историята ми беше може би най-интересния компонент от играта , защото до края ми оставаше неизяснено какъв е точно смисъла и защо Байонета не помни нищо :D, наистина велика история и наистина велик край , последния един час от играта беше просто истинско удоволствие за мен.За бойната система на ниво - наистина Байонета се бие със стил.А бос битките наистина са супер зрелищни , най-много ми харесваше начина , по който ги довършваш особено final battle , страхотно решение да викаш чудовища , които премазват босовете и направо им се гаврят :D :D , най-смешно ми беше имаше един бос ,той беше нещо като кубчето на рубик само че беше като топка и можеше да става на змия и просто начинът , по който му се изгаври ме изкефи максимално :D.Страхотна история , невероятен фреймрейт , убиийствен геймплей ,неповторима атмосфера , наистина тази игра ми харесва повече от DMC , но това е друга тема , както добавим към всичко това и впечатляващата работа по детайлите - адмирации за Platinum games . И все пак тук искам да напиша нещо друго. Според мен тази игра не е по-добра от GOW 3. Защото :
Първо да вземем историята като цяло и при двете тя е уникална, но честно казано тъй като играх Байонета дълго време като я почнех пак ми трябваше време да се сетя какъв беше сюжета и ще ви кажа защо - защото просто историята не ми е позната. Т.е. сега ще обясня . GOW се базира на гръцката митология всеки знае нещо за нея , а феновете като мен сме чели и за пророчествата и за по-сложните сюжети - т.е като го играеш си казваш , о ,това съм го чел , о , това го знам. И просто сякаш това те кара да влезнеш много по-лесно в атмосферата. И все пак при GOW нещата не са като при игра по книга или нещо такова , ти знаеш сюжетите , но не знаеш как ще ги свържат, това ми харесва много. Да , на Байонета може да кажете , че историята е по-оригинална , пък и нищо чудно и сюжета да се основава на нещо , но то не е толкона известно. За мен по-хубавото е историята да е на база на нещо познато , но разказана по по-различен начин, както при GOW.Познатото ми в сюжета на Байонета беше The trinity of realms-Hell ,Paradise and Earth , и светът Purgatory , но тях ги знам просто , защото съм фен на Darksiders и Supernatural сериала.В смисъл в дългосрочен план , даже и си го доказах историята на GOW ми остава по-лесно в съзнанието.
Второ сега аз си мислех , че GOW 3 е кратка пък е последна част от поредицата и е 7 часа и нещо , докато Байонета превъртях за 6 и 20 , не мисля , че е нормално за първа игра толкона кратка. И мисля , че знам защо е така ,защото много по-лесно се поддържа високо качество за 6 часа - тук още една точка за GOW.
Графика - мисля , че няма съмнение къде е точката, при Байонета е хубава , но GOW ми харесва много повече
Геймплей-тук може да се поспори - признаам , че бойната система и начина на игра е уникален при Байонета , но на мен на Gow си ми харесва такъв какъвто е.Тоест въпрос на вкус , на Байонета няма какво да изкривявам нещата е може би малко по-изпипан откъм контрол на нещата , но пък определено давам огромна точка за GOW при speeds kill system . Тя ми е любима. Така , че аз тука признавам ,че като че ли малко по-добре направено е при Байонета огромен плюс са чудовищата любимата ми част но на мен лично ми харесва на GOW повече , просто е по-чист(при Байонета е като Торнадо не виждам кой пада, какво става ,кой стрелям и честно 2-3 пъти след като свърших ме болеше глава , светлините са в повече) и отново кефи ме точно speeds kill system на gow .
Като главен персонаж просто не може да ме убедите , че Байонета е на нивото на GOW , просто не могат да се съпреживяват нещата така с нея както с Кратос , и музиката и атмосферата те надъхва при GOW - типично мъжко,надъхващ , а аз това търсех груб, недодялан мъжки персонаж, прецакан толкова пъти от кой ли не.В смисъл за този жанр игри ми допада такъв персонаж.
А да музиката- за мен soundtracka на GOW няма равен , просто когато я играя все едно си пускам яка надъхваща музика , но тя си е там и е най-подходящата ,GOW нямаше да е същата игра без нея.
Много изписах. Като цяло Байонета е най-хубата игра с женски персонаж ,която съм играл, допада ми повече от DMC, но за миналата година - за мен не е на нивото даже на Darksiders , която те държи в продължение на 15 часа , въпреки , че си има своите недостатъци. Да е игра на годината от този жанр за мин. година не мисля.Единственото, с което може би превъзхожда GOW e може би фреймрейт , за геймплей казах аз намерих това , което търсех в GOW , а не тук , а тук намерих любимите ми чудовища , жалко , че умряха 2 от тях :D. До всичко останало GOW за мен е на по-високо ниво и то видимо.Като казвах игра на годината при Action Adventure едва , в тройката , ако AC не я броим в този жанр тогава да . Колкото до игра като цяло на годината- още по-малък шанс - сега искам да изиграя Heavy Rain i Red Dead и тогава ще мога да направя пълна оценка.
Накрая ще кажа много яка, ,must play игра , благодаря , че ми я препоръчахте , колкото до мнението ми , то си е лично мое , ще се радвам и да чуя и вашите . С моя коментар не ви налагам мнение все пак игрите са само за забавление , а не за заяждане , но и двете игри са имам една дума LEGENDARY.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com