Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 03 Ное 2010 07:44


Gran Turismo 5 has gone gold
It's about damn time.


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 24 Ное 2010 14:49


IGN: 8.5/10
"Gran Turismo 5 is a 10/10 simulator wrapped up in a 5/10 game – driving is as exhilarating as anything that’s gone before, and slavish obsession with the minutiae of many of its cars ensure it's an encyclopaedia of automotive delights. Its brilliance on the track, however is matched by its sloppiness off of it, and there’s a lack of polish that would at one time have seemed sacrilegious to the series. Ultimately its driving wins out to ensure that it’s still a great game, but it leaves that nagging doubt; this could have been a masterpiece were it not for the fact that Polyphony was so absorbed with the detail that it took its eye off the ball."
Eurogamer: 9/10
"Half-formed multiplayer is easily the most damaging symptom of Gran Turismo 5's long gestation in Kazunori Yamauchi's parallel universe, and thankfully it's one that can be fixed. Dreamed up five years ago and served up yesterday, it's an off-kilter vision of the future, a cumbersome game with odd priorities, certainly. But it's equally a game that heads off in unexpected and exciting directions, makes a few notable improvements, and overflows with love – for cars, for games technology and for its own mad pursuit. It's good that Gran Turismo's been away so long, because it's all the better to have it back."
GameReactor: 7/10
"Really good is mixed with really bad, high and low, all the time. And that's how Gran Turismo 5 comes across in the end. It's a terribly uneven racing game where there seem to have been some form of insecurity when developing. A wish to put too much in, to do too much instead of doing a few things really, really well. Within the slow and one-sided career mode, the uneven graphics and the dizzying presentation I find improved and more dynamic car physics, a good online mode and amazingly beautiful Premium-cars. But that's not enough to beat Forza Motorsport 3."


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 24 Ное 2010 18:22


Еми, общо взето точно каквото очаквах.
Онлайна никога не ми е бил приоритет тъй като в 90% от рейсинг игрите с всичко по-слабо от Zonda си аут -.-
Също така и не съм изненадан от калпавото меню и тунинг( външен), все пак GT винаги си е била слабичка в това отношение.
За мен, играта ми дава това което никоя друга рейсинг игра не може- автентично симулиране и голям избор+ огромен потенциал за по-продължителна игра.

Не разбирам защо всички пищят за стандартните модели- ясно е, че 99% от тях няма и да ги погледнете + това че 100% по-нататък ще се появят car-pack-ове, които да доят феновете...
Обаче само да посмеят да пускат стандартни коли направени на премиум за пари :!:

Също така слава на боговете, че саундтракът може да е custom, че тая шантава смесица от стилове ме побъркваше...
Също така защо аджеба след като В ПСП ВЕРСИЯТА имаше cockpit-view не можеша и тук да го направят така (в смисъл да е черен, но поне да е cockpit-view)+ защо пак са я сложили тая "залепена" камера от 3-то лице?!! Защо, по дяволите, я смениха от псп-версията -.-

Ениуейз, скоро ще поиграя малко по-в дълбочина и смятам всеки ден да пиша впечатления.

И само да сте посмели да я сравните с Forza, Forza е игра, която буквално се роди като копие на GT, но пое в съвсем различна насока- признавам си за някои хора доста по-добра насока. Forza вече не е толкова за реализъм колкото за customisation-а и онлайн комюнитито.

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 00:30


Добре, поиграх малко и вече имам мнение.
Мисля, че този скрийн обобщава чувствата ми.
Pure. Fucking. Driving. Perfection.
(и ох мале какъв кеф е да го удържам тва BMW като му сложих повече тунинг отколкото е разумно :) )

Колко ме кефят Special Event-ите...
Най-много ме радва колко самото управление на колите е еволюирало.
+ Така и не разбрах какво е объркващото на менютата...Тея тъпи ли са?
+Музиката също е много дебилен минус, защото аз веднага си сложих мой плейлист и всичко си легна на мястото.
http://img823.imageshack.us/img823/2484/grandvalleyeast.jpg

П.С. леко деформираната броня е резултат от калпавия демидж. Реших в движение да видя как се пускат чистачките и... ами да кажем, че не завърши много добре :D
А картинката дори не е в Photo Mode където се ползват още по high-rez модели...
Но скоро и такива ще кача... засега съм 8 ниво по-нататък ще видим.

П.С.2 карането през нощта резултира във визуален оргазъм :o

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 01:17


ммммммммм.... рейсър та дрънка :P /би казал Джоко Росич/
или пък
ето това чукане чаках... /.../ :D

Радвам се че вече има обективно отразяване на първи досег с GT5
без да съм я докосвал още, напълно споделям забележките ти. Не останах удовлетворен от прочетените ревюта до момента, предпочитам да чуя думи от устата на ценител.
Аз имах също притеснения за изчанчената демидж система и за съжаление се потвърждават. Въпросът ми е - оказва ли демиджа съществено влияние върху поведението на автомобила и с какво управляваш /волан?/
Започна ли с лицензите?


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 10:43


jhony написа:
ммммммммм.... рейсър та дрънка :P /би казал Джоко Росич/
или пък
ето това чукане чаках... /.../ :D

Радвам се че вече има обективно отразяване на първи досег с GT5
без да съм я докосвал още, напълно споделям забележките ти. Не останах удовлетворен от прочетените ревюта до момента, предпочитам да чуя думи от устата на ценител.
Аз имах също притеснения за изчанчената демидж система и за съжаление се потвърждават. Въпросът ми е - оказва ли демиджа съществено влияние върху поведението на автомобила и с какво управляваш /волан?/
Започна ли с лицензите?

Лицензите уви още са си доста дразнещи и набързо ги зарязах.( поне аз никога не съм ги харесвал).
Играх със волан, но за съжаление този от който го взех си го иска обратно, та ще трябва с геймпад да се примиря... :( Но с волан е съвсем различна играта.

Значи разбрах, че с качването на нивото и трудността демиджа се увеличава все-повече и съответно влиянието му. На сегашното ми ниво няма никакъв еффект.
(Но честно какзано не очаквай много от него.)

+Това, че аз не съм особенно обективен :) . Аз знаех какво искам в GT игра и го получих, че и отгоре. А такива дреболии като стандартни коли и менюта не ме спират.

-Screen Tearing който много хора казват, че имало навсякъде видях само 2 пъти... И то това беше само защото тогава се вглеждах специялно за него.


П.С. Също така искам да потвърдя, че A.I.-то е подобрено. Не знам дали е от пача, но вече са доста по-правдоподобни. (Казвам го защото в доста ревюта всички коли се движеха само в една колонка и никой нищо не правеше). Сега се изпреварват и пресичат, а на последната обиколка всички стават доста по-агресивни.

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 11:06


Гледах ревюто на ИГН и направо се попилях от смях, сложи ли нов Ревюист с гаден акцент и някаква игра, която определено не беше ГТ5. Чакам, чакам да си започне нормално всичко, защото кадрите бяха от някакъв отвратително посредствен рейсър, нищо общо с това, което обещаваха, а то ко..... То си било туризмото. Поне се надявах да си праят ташак с някоя по-стара версия, защото е направо умопомрачително тъпо това което видях. Гадно оправление, ужасна графика, дебилен tracke control ли как се казва и наистина ужасно ужасно управление и графика. Посмях се добре, на който му харесва му правя евала.

И няма друга игра с такова усещане за скорост - през цялото време си мислех че се движим с 50.


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 11:11


Скандално! Forza 3 средно върви със 3 фрейма повече от GT5 :lol:
Head2Head: Gran Turismo 5 vs. Forza 3 Analysis
Иначе за момента е 87 във Metacritic.


Профил

Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 20:42


pcultimate, мерси за споделените впечатления!
Гран Туризмото е било винаги разделителната полоса между аркадните и симулативните рейсъри. Аз лично бях запленен от него още през далечната вече 1998г. и все още за мен е номер едно, а всяко едно ново издание е било събитие в живота ми. Никоя друга игра не ме е палила така и не ме е засмуквала в света на автомобилите. Усещането за автентичност и естетика, което струи от туризмото ме е изпълвало с респект винаги когато съм пускал конзолата или РС-то последното разбира се с емулатор за PSX, с който се насладих пак на мах на GT I & GT II и най-важното - можех да си записвам колкото искам риплеи :P
ето един мой риплей - поздрав за всички четящи в момента http://www.vbox7.com/play:d735a402
Единственото Гран Туризмо, което ме разочарова истински, беше за ПСП-то. По непонятни за мен причини нямаше кариер режим. Полифони, които умеят винаги да изтискат максимума от хардуера, бяха сътворили прекрасен графичен енджин за портативната конзолка, но за първи път в един момент ми стана скучно в Гран Туризмо, освен това и липсата на адекватно аналогово управление ми убиваше всяко удоволствие :? както и да е.
С настоящето издание няма такава опасност, разбира се, но се вълнувам от всяко нововъведе, било то добро или лошо.
Вчера и аз получих диска, имам и конзолата, както и G25 ,закупен специално за този ден, но се въздържах... почти с мазохистична наслада, отлагайки момента и задържайки вълнението. Всъщност истината е че нямам достатъчно свободно време в момента, искам да съм отпочинал и ..готов за срещата :D Така че най-вероятно в събота :roll:
И нека всеки да намери начин да се докосне до GT5 пък после да реши дали е за него :)
Само да добавя / pcultimate / че лицензите, макар и досадни, те правят истински шофьор в GT и те подготвят за професионалния клас, това си е солта и пипера в GT.


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Мар 2009 19:32
Мнения: 122
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 25 Ное 2010 20:53


Изяждам се отвътре, честно. Гледам секси кутията пред мене и знам, че ще мога да я играя чааак след 2 седмици. Лично мен ревютата не ме касаят. Достатъчно ми е, че съм отделил доволно много време на всяка игра от поредицата (да, дори GT3 Concept Tokyo/Geneva) и не мога да изразя каква еуфория ме удари, като отворих колета вчера и разгледах от корица до корица всяка една от книжките към играта.


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 07:49


EA: Shift 2 ще бие Gran Turismo 5
Codemasters: Gran Turismo 5 е скучна
Конкуренцията не спи :P


Профил

He who devoures cookies
Аватар
Регистриран на:
20 Окт 2009 13:04
Мнения: 1049
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 11:21


joar написа:



Ако под конкуренция разбираш нагли некадърници,които искат да се пофукат пред пресата - да конкуренцията определено не спи.

___________________________________
“To absent friends, lost loves, old gods, and the season of mists; and may each and every one of us always give the devil his due.”


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
11 Мар 2009 19:32
Мнения: 122
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 12:28


Да наречеш Codemasters некадърници, особено като става въпрос за рейсъри е малко неуместно, не мислиш ли?


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 13:00


Аз нямам търпение Turn 10 и Polyphony пак да се погнат :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Юни 2010 13:30
Мнения: 636
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 13:35


joar написа:
Аз нямам търпение Turn 10 и Polyphony пак да се погнат :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 13:38


joar написа:
Аз нямам търпение Turn 10 и Polyphony пак да се погнат :lol:

Не знам, какво ще се погват обаче Polyphony трябва да си седнат на задниците и да почват пачове и DLC-та...
Колкото до Turn 10... Еми така или иначе forza е лош продукт, имитация на GT, поел в друга посока и съответно хем се е подобрил значително, хем се е отдалечил от "симулатор" жанра.
BTW This topic is full of lol's http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=375000&page=179
Може би DJCat трябва да отиде да блесне с познания?

Още повече, че кога са се "погвали" доколкото знам Turn 10 винаги са се възхищавали на Polyphony и когато издадоха толкова добри игри и polyphony ги признаха за добра компания.


On a side note:
Top Gear Test Track:' Challenge 2- трябва да се опита от всеки такъв кеф не съм вадил от рейсър от както се помня. :shock:

Also Shuffle mode-демек всеки получава кола на рандом води до много дебилни ситуации.

Хареса ми как в едни онлайн мач изключиха абсолютно всички системи за асист и всички със Pagani Zonda се завъртяхме на вторият завой :lol:

+Никога не съм очаквал, че Kart Racing може да е толкова кеф. А онлайн какво става в него, ох мале. :D

А ето ви и едно клипче с "отключен" демидж http://www.youtube.com/watch?v=XINuNcmXfLI


Edit: Само аз ли съм забелязал, че в новите си (ужасни) "to the Cloud" реклами Microsoft ползват техен монитор след, което "the Cloud" се пявява и монитора еволюира в... Sony. :lol:

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 13:57


pcultimate написа:
joar написа:
Аз нямам търпение Turn 10 и Polyphony пак да се погнат :lol:

Не знам, какво ще се погват обаче Polyphony трябва да си седнат на задниците и да почват пачове и DLC-та...
Колкото до Turn 10... Еми така или иначе forza е лош продукт, имитация на GT, поел в друга посока и съответно хем се е подобрил значително, хем се е отдалечил от "симулатор" жанра.
BTW This topic is full of lol's http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=375000&page=179
Може би DJCat трябва да отиде да блесне с познания?

Още повече, че кога са се "погвали" доколкото знам Turn 10 винаги са се възхищавали на Polyphony и когато издадоха толкова добри игри и polyphony ги признаха за добра компания.

Why so serious? За ей това говоря:
Greenawalt: Yamauchi hasn't done anything for me in years.
Yamauchi: Forza is not a sim.
А това за Forza.. you trollin'?


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Юни 2010 13:30
Мнения: 636
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 14:38


Lol Gran Turismo 5 е на второ място във класацията на IGN за най-големи разочарования на 2010 :?
http://xbox360.ign.com/articles/113/1136938p1.html


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 14:46


Nathan Drake написа:
Lol Gran Turismo 5 е на второ място във класацията на IGN за най-големи разочарования на 2010 :?
http://xbox360.ign.com/articles/113/1136938p1.html

Ем, че то си е така. За хора, които не са фенове на играта нямаше как да оправдае толкова години разработка. Също както Fable III да добра игра е, но в никакъв случай не оправдава хайпа.

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Заглавие: Re: Gran Turismo 5 (PS3) (Q4 2010)
Публикувано на: 26 Ное 2010 17:16


Просто цитати от познати

Цитат:
PD толкова се стараха да направят най-якия рейсър евър, че направиха една АБСОЛЮТНА ПРЪЧКА.

Първият шок е интрото, което е нещо средно между приспивна песен и лоботомия.

Вторият шок е менюто. ОМФГ, всеки втори рейсър днешно време има нещо юзър френдли, а т'ва е някаква претрупана, неинтуитивна боза. Дефолт контролите са абсолютно ужасни (с фейс бутоните за ускорение и назадване), та прекарах поне 10 минути в нагласянето им. После прекарах 15 в търсене на някаква стартова кола, която не е отвратителна, не на последно място, защото всичко зарежда със скоростта на болна, дърта костенурка с два отрязани крака. Но това се оказа направо светкавичко в сравнение със скоростта на зареждане на самите състезания.

Които на свой ред са третият шок. Пропити са със същото ниво на умерена скука като


PSP версията. Нито симулацията е особено убедителна, нито колите имат някаква осезаема "тежест" като в конкурентните игри. А и самата кариера е само една малка стъпка над брейн-дед варианта в PSP версията. Участваш в състезания, качваш нива, ънлокваш коли. По възможно най-скучния начин.

Пък прехвалената визия е приятна, но и тя е една стерилна... Повечето траковете са под нивото на конкуренцията, а колите са страхотни, но не са чак шокиращи с хубостта си. Някъде под Forza 3 като цяло.

Forza, PGR, Grid и т.н. win, докато GT все още си въобразява, че е в 90-те. Има още доста да играя, докато си оформя цялостното мнение, но имам странното чувство, че няма да ми задържи вниманието повече от PSP версията (която играх само защото беше МАЛКО по-малко скучна от гледане през прозореца на трамвая за 856-ти път на път към работа).

п.п. Музиката трябва да умре веднага.


Цитат:
Бтв все повече ми прави впечатление - освен че фоновете са трети народен събор на спрайтовете, играта постоянно се осмелява да дропи фреймрейта леко под 60 и да tear-ва, което е силно неприемливо след тривековната й разработка.

Едит: При всичките милиард опции НЯМА КАК ДА СИ МАХНЕШ ИНВАЗИЯТА ОТ ИНДИКАТОРИ ОТ ЕКРАНА. Коя година сме, деба? Или не, това дори за година не е, при положение че тия неща могат да се махат от 15 години насам.

Едит 2: "Car delivery" е най-тъпият начин за получаване на коли като награди ЕВЪР. Накратко - печелиш състезание, получаваш кола като награда, след което тя не отива директно в гаража ти, а в "Car delivery", където трябва да "отвориш" колата, да почакаш да ти се покаже на екрана след няколко секунди зареждане, съпроводена от ужасна музика, след което да решиш дали искаш да я "използваш" и чак тогава отива в гаража, където би трябвало да бъде по начало. И това се повтаря за всяка кола, която печелиш. АМА ВСЯКА.

Пък после подбирането на брички, които да караш си е своя собствена драма, защото за разлика от всеки нормален рейсър през последните 5 години тук няма нито класове, нито "рейтинг" на колите. Просто рандъм инфо като конски сили и тегло.

Едит 3: Не можех да разбера какво точно не му е наред на GT5, докато не пуснах Forza 3 току-що. Разликата е от земята до небето - състезанията във Forza са ЗАБАВНИ, има далеч по-добро и реалистично усещане за колата и сцеплението й с пътя, външната камера е перфектна за разлика от изцепката в GT, интерфейсът е интуитивен и изчистен, визията отвява тази на GT5 (реално в GT5 друго предимство освен малко по-висока разделителна няма), аудио миксът е на по-високо ниво, дори малките чуквания се отразяват на колите, има усещане за скорост и предизвикателно ИИ... Просто друга класа игра, която набляга на качеството, а не чисто и просто на количеството.


Цитат:
Такава инконсистентност не съм виждал в който и да е рейсър. Половината коли изглеждат като взети от PS2/PSP - ужасни текстури, мижави полигони и т.н. Най-фрапиращи са тия от NASCAR обаче. Там директно са им налепили ТЕКСТУРИ ВМЕСТО ФАРОВЕ. Самите тракове са още по-тъжна картинка. Имаме примерно някой-друг красив град, но други като Daytona, дърт траковете и въобще всичко природно е на PS2 ниво, а и рейс траковете са поне няколко нива на детайл под Forza.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com