Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 28 Окт 2011 19:04


От няколко дни разцъквам ограниченото издание и играта е брутална!
За момента ми е в топ 3 за годината и бях наистина приятно изненадан колко повече ми харесва от Demon's Souls.
Бойната ситема, историята, атмосферата всичко е пипнато до съвършенство.
И графиката е шокиращо добра- дори заради арт стила ми харесва повече от прехвалени игри като RAGE например...

Общо взето едниственият минус са фреймрейт дроповете от време на време, но това е бял кахър.

Който може да си я взима веднага!

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 09 Мар 2012 14:33


добре, аз я подхванах тая игра днеска на бокса и съм доста втф

отдавна не бях играл такова нещо и определено е с една идея по-трудна и ''странна'' от останалите глупости през последните години

трябва ли да съм минал първата, че да знам за какво става въпрос ? щото в момента нищо не отбирам от историята и ми е адски объркано кво се случва и кой съм.

и гейм механиката и контролите са толкова неортодоксални ( за мене, като новак в конзолния гейминг ) че изобщо ми скрива шапката отсекъде играта

но докато я играя, усещам онова чувство, което усещах когато за пръв път играх Gothic. което е огромен плюс. :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 12 Мар 2012 00:27


добре, че никой не пише в темата ...

аз пък се вкарах мега много в играта и съм яко :o :o :o :o

играта е 1 на милион, не съм вервал, че след толко много години ще се появи точно такава игра, която да върне толкова много яки спомени ( когато предизвикателствата носеха кеф ) :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 20 Мар 2012 08:13


На +4 съм и не смятам да спирам скоро.


Профил

Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 23 Мар 2012 10:06


Милионерче написа:
Stylized Corpse написа:
добре, че никой не пише в темата ...

аз пък се вкарах мега много в играта и съм яко :o :o :o :o

играта е 1 на милион, не съм вервал, че след толко много години ще се появи точно такава игра, която да върне толкова много яки спомени ( когато предизвикателствата носеха кеф ) :D


Да си купиш конзола и да почнеш с бозата Dark Souls, при положение че има 100+ по-добри игри от нея, и че е твърде вероятно да се появи за РС след месец-два, си е fail отвсякъде. :lol:


Милионерче, виж си личните съобщения :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 23 Мар 2012 11:25


Труповоз написа:
На +4 съм и не смятам да спирам скоро.


кво ше рече тва ? 4-то преиграване ? :D

Аз съм към края на първото, цъкам я само като си ходя дома. Е, миналата седмица нямах лекции и си направих един маратон 2-3 дена без да спирам :o Голем кеф е играта, еби му майката. Който не я оценява - нищо не разбира, или поне е роден след класиките в жанра. Щот тая игра толкова много лъха на носталгия, че на моменти се чудя кога пак ще се появи нещо толкова яко.

Милионерчето да си ебе Цензурата МАЙНА

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 23 Мар 2012 13:22


Когато я превъртиш веднъж, ти дава везможност да започнаш със същия герой със същите предмети, с които си завършил. Това се брой за Newgame+1. После има +2. Всяко следващо ниво крииповете и босовете са по - трудни, до +7. Там е последната трудност. Иначе всеки път, когато умреш, ХП-то на мобовете се увеличава, така че практически финално ниво на трудност няма. По нета се скитат хора със Newgame+20 така че прави си сметка.
След NewGame+5 може да се каже, че трябва да си закоравяло копеле, за да минеш босовете в средата. Обикновенно ще ти е нужен призрак за повечето.
Има предмети, който можеш да вземеш само на newgame+1 (примерно магията гръм копие в трейлъра иска душата на последния бос)


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 23 Мар 2012 16:49


знам за NG+, даже съм на финалната права вече и ще почвам и аз наново

имам няколко въпроса само - ако избия всички NPC-та да им обера предметите и хюманитито ще има ли негативен ефект това в/у NG+1 ?

бтв, играя оффлайн, пиратка, и тия неща с призоваването на други играчи и разните благинки от сектите ( covenants ) не важат при мене. Има ли смисъл да влизам изобщо в някви covenants следователно ? Тъй като повечето са да фармиш някакви неща ( dragon scales или humanity и т.н. ), но само от други играчи.

edit : сега видях - нямало негативен ефект. Единствено не разбрах дали разните bonfires ще са активни в НГ+, ако избия всички пазители. Също така - оферта е да ги изцедя с Black Hand за повече хюманити, но чета че Frampt щял да изчезне. Как ще се върна долу при олтара дето води към Kiln of the first Flame тогава ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 24 Мар 2012 21:00


NG+ няма общо със старата игра. Това не е алаБаиуер, а чисто нова игра.

Ковенантите влизаш и излизаш. Ако им даваш човечност, ти дават благинки:
-Darkwraith дава бронята
-Chaos дава Greater Chaos Fireball (май 2-рата най - силна магия в играта)
-ония простаци, който гледат във слънцето (след червения дракон) ти дават гръмотевицата.

Фантомите ще ти трябват, ако решиш да стигаш до NG7, защото босовете нататък (Орнстаин и Смог особено) стават болка в гъза. Последните босове са лесни и вероятно не ти трябват фантоми, ама ако искаш да режеш опашки, не можеш сам.
По - добре не трепай НПС-та за човечност. За да респоунеш НПС ти трябват или 80 000 или 800 000 души (май).
Когато влезеш в Darkwraith ковенанта, автоматично ти дават щит/фист weapon, който когато задържиш бутона, започва да дърпа човечност (май НПС-то не взимаше щети)
Не съм сигурен, обаче помня как на едно място имаше едни рицари, които не те нападат. Можеш да отидеш и да дърпаш без проблеми. За около час помня, че имах към 80 човечност.
Dark Souls не е трудна, само трябва да знаеш какво да фък да правиш.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 24 Мар 2012 23:12


е, късно, бях изклал вече всички NPC-та преди да прочета поста ти

иначе нямаше как да направя офертата с Darkwraith сектата, тъй като вече бях говорил с Фрампт, пък тоя другия не ми се появяваше в The Abyss и отебах.

а пък не ми изглеждаше оферта и chaos сектата - да ми слагат някакви лайна и червеи по главата, не знам. може би си е струвала магията, де

тъй като на мене само пиромансито ми спасяваше гъза през цялото време

Ornstein и Smough бяха най-трудното нещо в играта, а и като цяло най-трудния бос файт, на който съм попадал от години :lol: Блъсках и крещях и псувах и нърд рейджвах ...
и това докато не си дигнах пиромансито на +15. тогава ебавах майката на всичко - само Gwyn ме изпоти, тъй като бие много бързо и не можех да му смогна да му вкарам магиите. Но с пълен Havel и малко отбягване на ударите му умря и той.

Горе долу резюмето е следното : не можах да открия оня якия пръстен, дето давал повече item discovery и никъде не попаднах на тоя Armour of Thorns, дето постоянно го гледах на лоудинг скрийн-а :lol:

Какво е горе-доле най-доброто оръжие според теб ? Става въпрос за end-game на първо преиграване. Карах с един халберд с не помня какъв бонус демидж ъпгрейднат на +10. Това правеше някъде ~450 дмг. Имах и куп други щуротии - кристална брадва с пак толкова демидж, огромна брадва с доста повече, но по-бавна ; dragon greatsword ъпгрейднат на не нам си колко, който също беше бавен и като цяло съм карал с 3 оръжия - queelag's furysword / lightning spear+10 / някакъв-си halberd +9-10 някъде.

изтървал ли съм нещо грандиозно или ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 25 Мар 2012 01:09


Това с червейте можеш да го излекуваш, ама не помня как точно. Иначе самия Хаос Огнена топка си струва.
Гуин слагаш една магия, не помня дали беше железната кожа или ... железната пот, и не ти прави никакви щети, сед което спамиш една от пиро магиите (пак не запомних името) май беше нещо като Конфлагнейшън или подобно. Друга тактика е с самонасочвалищите се кристални копия или спам на рипост.
За най - доброто оръжие, всичко трябва да върви в следния ред
- Първо катаната от първия вендор (зоната с демон боса на стените на укреплението, преди червения дракон). Взимаш по - силните стрели от него, ботъмлесс чантата (ако той я продаваше) и го убиваш. Пада се катаната, дето иска по 15 str и dex.
- Drake Sword - със стрелите зимаш опашката на червения дракон. Това е най- оп начално оръжие.
- Quelaag Fury Sword след това (направо се насрах, когато форджнах Chaos Blade-а идваше ми да започна играта наново). За щастие разбрах, че има таем проход, който води до енкаутъра с Куейлаг след първия бос или втория бос. На NG1 можеш направо там да отидеш.
- Открих наскоро в интернет един Gravelord's Sword, който взимаш, като влезеш в ковенанта на Нито. Той е с отровна щета основно, затова няма много босове, които го резистват.
Можеш да пробваш ония оръжие/щит, който правиш с душата на Сит, обаче за тях нямам спомени. Светкавичното копие не съм го използвал, основно заради дебелите лайнари Орн и Смог.
като билд не се сещам много много, обаче помня че карах с някаква глупост, дет включваше Black Knight's Armor, след което бронята на Паладин Лийрой. Онзи пръстен, който намаляваше цената на броните, май падаше от Хавъл, а после некъв с шарено име, който даваше кръв и намаляше цената, обаче се чупеше като го свалиш.
Имаше и някаква светкавична катана, която трескаше уважаващи 50 + 500 щети, ама не се сещам за специфични имена. Ходи по ковенантите и зимай една след друга тия работи, докато аз чакам шибаната игра да излезе за ПЦ.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 25 Мар 2012 01:13


Учигата или учигана беше оня катан от вендора.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 25 Мар 2012 10:05


Забравих да спомена, че дълго време бях и с Drake Sword-а, да. Учигатаната я взех твърде късно - не исках да го убивам тоя вендора, щот ме беше шубе да не прееба нещо. Та в един момент тя беше слабичка.

Оръжията и щита от душата на Сиф не си струваха особено, само единия от двата варианта за оръжието е окей, щот е cursed и можеш да биеш призраците в руините без да пиеш ония неща.

А сега в NG+1 итемите, които ще падат, по-яки ли са, или всичко си е същото, просто се скалира трудността на лошите ? Щот пък Asylum Demon-а в началото пусна един голем чук, дет преди не го е пускал ...

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Dark Souls
Публикувано на: 25 Мар 2012 13:07


Незнам, вероятно луута не се променя особено. Сигурно има обяснение някъде по нета. Обаче май гадовете пускаха по повече души така и иначе.
П.С. призраците и banshee-тата са ми любимите nonboss НПЦ-та да ги изнасили слон.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com