Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
11 Юни 2010 13:30
Мнения: 636
Заглавие: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 15 Ное 2010 08:34



Разработчик: Turn 10 Studios
Разпространител: Microsoft Game Studios
Платформа: Xbox 360
Дата на излизане: 2011
Видео: E3 2010
Forza Motorsport 4 е рейсинг симулатор разработен от Turn 10 ексклузивно за Xbox 360. Играта се очаква да излезе през 2011-та година, като освен стандартния контролер ще поддържа и Kinect. За сега се знае, че ще се използва подобрен енджин и ще върви със 60 фрейма. Forza 4 ще поддържа и headtracking(чрез Kinect).


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4 През 2011-та
Публикувано на: 15 Ное 2010 10:58


Ако излезе ще бъде най-якия рейсър на второто десетилетие на 21ви век :)

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 13:53


Не знам колко са преработвали енджина, ама според официалния сайт на играта E3 демото е рендвано в реално време на Xbox 360 :shock:


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 19:40


joar написа:
Не знам колко са преработвали енджина, ама според официалния сайт на играта E3 демото е рендвано в реално време на Xbox 360 :shock:

Не знам какво се учудваш, нито имаше много детайли в демото нито ефекти...
That being said, винаги съм гледал на Forza като на "забавното" GT.
От една страна визуално повече ми харесва (въпреки че е по-грозна от GT), защото в GT всичко е едно такова монотонно... и ами реалистично. Няма го този изкуствен живот на цветовете и блясъкът на колите, което при сравнения доста си личи.
като зяло поредицата е доста добра и особенно неща, като customisation tool-а за decals мен лично много ме кефи. :D
Само това с Кинект ме плаши. Forza Kinect? Shudder. Достатъчен беше one-button-play режимът а сега ако я засипят с глупости заради кинекта :?
Offtopic PROJECT GOTHAM RACING IS RETURNING!!!
Off. 2 Gran Truismo just a week away :devious:

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 20:22


По грозна е от GT5.. ако говориш за premium колите. :lol: Другите 80% са ъпскейлвани PS2 модели и Forza естествено ги гази:
http://www.playstationuniversity.com/gt5s-standard-cars-just-upscaled-gt4-models-4028/
Цитат:
As for what the standard vehicles look like, Eurogamer claims that they’re “glossy, finely detailed, and a fair match for anything you might have seen in Project Gotham or Forza.” But we’re going to have to beg to differ. Sure, in motion they look fine, helped in part by GT5’s incredible lighting. But when you get closer, things are a little different. Indeed, many of the cars look to be direct upscaled copies of their Gran Turismo 4 counterparts.

The Real Driving Simulator ftw


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 20:44


joar написа:
По грозна е от GT5.. ако говориш за premium колите. :lol: Другите 80% са ъпскейлвани PS2 модели и Forza естествено ги гази:
http://www.playstationuniversity.com/gt5s-standard-cars-just-upscaled-gt4-models-4028/
Цитат:
As for what the standard vehicles look like, Eurogamer claims that they’re “glossy, finely detailed, and a fair match for anything you might have seen in Project Gotham or Forza.” But we’re going to have to beg to differ. Sure, in motion they look fine, helped in part by GT5’s incredible lighting. But when you get closer, things are a little different. Indeed, many of the cars look to be direct upscaled copies of their Gran Turismo 4 counterparts.

The Real Driving Simulator ftw

Е ти какво очакваше? :lol:
Те защото на Forza не са дотолкова cartoonish, че да не си личи, че са low-rez текстури :lol: .
Иначе да 80% от колите ще са доста по-грознички, но останалите 20% пак са повече от тези в повечето рейсинг игри (за скорошен пример NFS:HP- 100(approx.) cars GT5 "premium" cars-217(approx.) )

А освен това GT4 все още си е една съвсем прилично изглеждаща игра + това, че 90% от стандартните коли няма да ги пипнеш защото ще са Nissan Skyline No3098784378943 :lol:


P.S. Ех, ама как за всеки пост се хващате на най-малките намеци...

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2009 01:41
Мнения: 3442
В момента играе: COD: MW, HotS, Heroes 3, DooM 2, Diablo 2, Killing Floor 2
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 21:17


pcultimate написа:
That being said, винаги съм гледал на Forza като на "забавното" GT.

Освен 5цата другите GT-a са минали покрай симулатора. Аз като гледах листа с колите който пуснаха от Сони се разплаклах бтв.. Да речем има около 20 БМВта различни но Тойоти или Хонди има както винаги един модел но 99999 рескина на различни тунинг фирми - о м г. А толкова се надявах това да е премахнато :\

___________________________________
a.k.a Frosty


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 16 Ное 2010 22:33


Lich King написа:
pcultimate написа:
That being said, винаги съм гледал на Forza като на "забавното" GT.

Освен 5цата другите GT-a са минали покрай симулатора. Аз като гледах листа с колите който пуснаха от Сони се разплаклах бтв.. Да речем има около 20 БМВта различни но Тойоти или Хонди има както винаги един модел но 99999 рескина на различни тунинг фирми - о м г. А толкова се надявах това да е премахнато :\

Ех, сега нали знаеш, че е много важно да пише 1000 коли пък ако ще и трабанти да вкарат :lol:
Но иначе, да реално има може би 100% наистина качествени коли от други заглавия (ако приемем, че средната бройка е около 150) другото е чист пълнеж от безсмислени Нисани :x
Лично аз най-много чакам B-scpec-a, който ще може и от комп. да се играе, дрифта (който в ПСП версията беше адски забавен- въртял съм стотици обиколки на една и съща писта в него, за да си отключа колите които ме кефят=> в GT 5 ще ги имам директно) и се надявам тунингът да е качествен.

и не бих казал, че не са симулатори. Сега, може би аз не съм достатъчно възрастен , за да говоря по-точно за по-старите но поне по времето на 3 и 4 те заедно с TOCA ги смятах за истински симулатори.

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 17 Ное 2010 07:48


On a side note знае ли се дали GT5 ще има tire deformation?


Профил

Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 17 Ное 2010 16:36


Симулатор без поражение никога не може да има. Игра в която се засилваш с 200 км в стената и си продължаваш като пич никога не може да се наречен симулатор дори и всичкото и остало поведение да е реалистично.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 17 Ное 2010 16:36


joar написа:
On a side note знае ли се дали GT5 ще има tire deformation?

Съмнявам се, но дори и да има 100% ще е някакъв колкото да мине.
Цялата тая работа с Damage по колите ще е такъв провал в ГТ5, че просто не ми се мисли.
(освен ако не се е случило чудо от последните видеота досега)
Всъщност щом ще има динамична температура на асфалта и изчисляване на триене 100% ще има някакво деформиране, но отново казвам, че в този параграф с разрушенията не очаквам много.


Едит: еми в GT5 точно такова калпаво разрушение виждам... ПО ДЯВОЛИТЕ не могат ли просто да сложат НЯКАКВО скриптирано разрушение, което да изглежда правдоподобно като в 90% от игрите но неееееее ние сме Polyphony трябва да сложим real-time deformation, който изглежда АДСКИ фалшиво.
But then again it's just best to wait and see.

P.S. Ако може някой да линкне като излезе първото ревю, че още ме е страх това да не е най-големият flop в историята на рейсинг игрите. :?

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 18 Ное 2010 18:52


Имам едно въпросче ако съм преордър-нал GT5 от, да речем Zavvi- дали ще я пратят по-рано, за да дойде на премиерата или чак тогава ще я пращат. Защото ако е така ще чакам няколко дни след премиерата а това е НЕДОПУСТИМО :D .
Ще прежаля разликата в цената и ще си я взема от Озон ако е така- трябва да подпомагаме и българските компании все пак. :)

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Мар 2009 19:32
Мнения: 122
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 24 Ное 2010 19:03


Днес ми пристигна Signature edition-a направо ми иде да се блъсна у някоя стена, знаейки, че няма да мога да го играя още 2 седмици....


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 25 Ное 2010 00:25


Blackbird написа:
Днес ми пристигна Signature edition-a направо ми иде да се блъсна у някоя стена, знаейки, че няма да мога да го играя още 2 седмици....

huh? Signature Edition на кое? GT5? Forza 3...(4!!)

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 25 Ное 2010 11:11


Абе вие ташак ли си правите, на ГТ5 тревата е една зелена лента, какво има да говорим повече. Най-добрия симулатор до сега е формулата. Ако не се брои, защото има болиди, слагаме Дирт 2 или Форза.


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Мар 2009 19:32
Мнения: 122
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 25 Ное 2010 20:49


Dirt 2...симулатор. От 0-100 за 1.2сек. ,влизане в 90 градусови фиби със 150км/ч, 100 метрови скокове, а на колата нищо и няма. Ебаси симулацията.


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2009 09:34
Мнения: 164
Местоположение: Formenos
В момента играе: LOTRO, Fallout: NV, World of Tanks, Unreal 2, Stalker: CoP
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 03 Дек 2010 22:54


Зависи от трудността...

___________________________________
Не е важно колко си як, важното е да си ПУСТИНЯК...


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Forza Motorsport 4
Публикувано на: 12 Дек 2010 07:50


http://www.youtube.com/watch?v=cJbkIlXQTEY
Eat it, Gran Turismo :lol:


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com