Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 21 Яну 2022 12:22


VALEN7INVS написа:
Ситуацията със Скайп е твърде особена, защото когато от Microsoft ги усвоиха самата епоха на Скайп като the be-all and end-all социална платформа вече беше отминала. В тоя смисъл, ако има някой който е довел до западането на Скайп това е Facebook, а не Microsoft.

Откъм чат функционалността - да, но през последните 2 години Скайп (и/или Тиймс) трябваше да избухнат, особено предвид че core feature-a на Скайп бяха именно видео разговорите... за съжаление оставени underdeveloped за сметка на много други безсмислени фийчъри.
https://www.wired.co.uk/article/skype-c ... s-pandemic

И все пак, това е страничен въпрос, Майкрософт като конголмерат с множество подразделения, може в едни сфери да фейлва (както и Гипо спомена например Миксер, Нокия), а в други да гърми (гейминг, облачни услуги).

Бтв, някой ползва ли Уин 11 вече? Все не ми остава време да направя миграцията, а новия таскбар ме кефи много :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 21 Яну 2022 15:09


Скайп се ползва да си лафиш с приятели, докато главното потребление на видео конференциите в момента е на професионално ниво с интеграция с календари и всякакви такива щуротии. Скайп си беше продукт на времето и както Skype замени ICQ, така и после facebook messenger-а замени skype и съответно whatsapp донякъде замени messenger-а. Teams си е популярен на професионално ниво, но повече като алтернатива на slack. Zoom обикновено се ползва за междуфирмена видео комуникация.

Иначе за Windows 11 - бива, ама е недоклатена история. Трябваше да си слагам руски пачове за да се върне нещо повече от най-базовата функционалност на taskbar-а, иначе всичко е групирано с грозни големи икони вместо имена. По default също right click-а ти дава голямо цветно меню с половината функционалност, от което можеш да извикаш старото right click меню, но това поне може да го смениш с настройка да ти излиза по default старото. Не съм имал проблеми със стабилността или performance, но тя и машинката си е сравнително нова, така че не се и очаква да има такива.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 21 Яну 2022 15:30


Доста отдавна го ползвам даже и новия таскбар си е перфектен - дори отначало го ползвах шифтнат в ляво, но почти от самото начало преминах на центрирания и да ти кажа изобщо не съжалявам. Просто откакто съм с толкова големи 2К монитори нещата забити в левия долен ъгъл са наистина много далеч от всичко, което се случва на екрана. :arrow:

Иначе, TeamsSkype for Business. Съвсем отделни неща са си, и в интерес на истината в момента както и да го погледна Teams е ултимативната корпоративна IM платформа, минал съм през Slack който е пълен web-based крап, Skype for Business естествено беше пълен кошмар, а Facebook и Zoom изобщо няма да ги коментирам дори като достойна алтернатива. Та каквото и да е, в enterprise средите просто е най-доброто за сериозна употреба. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 21 Яну 2022 16:59


Да, не разбирам хейта към Teams, дори даже сравнението със skype for business, което тръгва единствено от това, че в повечето enterprise решения се имплементира като директен негов заместител. Това обаче не променя факта, че скайпа е архаичен кенеф с 1/1000 фунцкионалността, която Тиймс добавя, без дори да броим безброй интеграции към всичко останало на MS. На практика сменят дървен chat + video call инструмент с пълнофункционален collaboration tool.

Не виждам обаче предимства в Teams пред Slack, който си е предимно desktop app, не знам защо сте ползвали web интерфейса който не бих пипал и с пръчка. Интеграциите там са толкова в пъти повече, особено ако фирмата е извън MS екосистемата, че повечето дори не си и помислят за Тиймс ако не им е част от абонамента и без това. Там е и отговра на въпроса защо Тиймс не цъфти насред пика на потребление на videoconferencing в последните години.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 21 Яну 2022 20:33


Е клиента ползвахме, просто това беше преди поне 5 години и не че не беше задоволително за всичките ни цели - все пак идвайки от Skype for Business няма и как да е иначе - просто за мен завинаги си има този webapp фасон. Просто малко след това цялата корпоративна група премина на Teams и не ми се е налагало да ползвам каквото и да било друго ever since. Интеграциите с Sharepoint и абсолютно цялата палитра от cloud услуги, както и бигтайм интранети като този сега в банката в момента са просто unmatched при решенията от конкуренцията.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 25 Яну 2022 11:28


Братя, всичко беше ясно от самото начало.
Никога не е имало скандал в Близард, точно както шефовете си казаха, всичко беше лъжи и измислици, вътрешна работа на Microsoft-ските шпиони и тяхното "2 годишно тайно разследване". С цел да отслабят акциите и централизираната власт в Близард, след което да я асимилират.
И всичко това, за да се подготвят за момента в който ще го начукат финално на ония жълти оризо-берачи от Sony.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 25 Яну 2022 15:22


На мен Тиймс ми е супер тромав и отново има твърде много недомислени функционалности, които не са направени като хората, и ги има там just because. Опитват се да я превърнат в ол инклузив платформа, но не се получава.

Например, task management системата му по-добре да я нямаше въобще - няма базови функционалности и не може да се използва по никакъв адекватен начин... само затормозява цялата платформа. Друго - много куц call scheduler и event calendar... трябва да ползвам Outlook за да си менажирам коловете. Трето - супер неуодбно ако трябва да споделяш файлове от sharepoint-a към външни лица, но те например са в даден канал и тн и тн. Четвърто - добавиха "reply" функционалност в чата за компютър едва преди месец-два (като исках да отговарям на определено съобщение в чата, трябваше да го правя през телефона) :lol: :lol:

Да си я бяха оставили една бизнес комуникационна форма и да не се бяха мъчили да я правят нещо повече, щом не искат да инвестират. По-скоро бих използвал няколко дедикейтнати платформи за различните ми нужди, отколкото тоя 3-в-1 Тиймс честно казано :D Айде rant over :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 25 Яну 2022 15:32


Труповоз написа:
...

Само не разбрах, това в марвелската или диси вселената се е случило? Пропусна да уточниш.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 25 Яну 2022 15:34


Труповоз написа:
Братя, всичко беше ясно от самото начало.
Никога не е имало скандал в Близард, точно както шефовете си казаха, всичко беше лъжи и измислици, вътрешна работа на Microsoft-ските шпиони и тяхното "2 годишно тайно разследване". С цел да отслабят акциите и централизираната власт в Близард, след което да я асимилират.
И всичко това, за да се подготвят за момента в който ще го начукат финално на ония жълти оризо-берачи от Sony.

Хубава конспирация, освен че го има момента, че от Activision са предложили на Microsoft да ги купят, а не обратното.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 25 Яну 2022 20:56


Нямам наблюдения за Skype като функционалности, ползвал съм го много базово, сиреч най-често чат и по-рядко - видеоразговори.

Като дизайн обаче, докато беше изцяло десктоп-ориентиран, беше може би най-приятното нещо за работа, беше готин и като дизайн. От момента в който започнаха mobile-friendly префасониранията - се сгомняса, а когато прекратиха поддръжката на стари версии - спрях да го ползвам рязко (ползвах си най-нагло една версия 2.и-нещо-си години наред).

Сега съм се влюбил в Telegram, но отново не съм задълбал в истинската функционалност. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 26 Яну 2022 18:03


az po4nah da polzvam telegram samo 6toto 1 filmar si zatri facebooka i tam izmestihme ob6t 4at :lol:

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Заглавие: Re: Microsoft купува Activision Blizzard
Публикувано на: 31 Яну 2022 20:51


Сони са купили Бънджи за 3,6 милиарда.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com