Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 18:05


denik написа:
Gipo написа:
При мен "конзолата" за като не съм на компа се казва Kindle :D

<3

E телефона ти се приближава повече по тоя показател. Само не ми казвай, че нямаш телефон... :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 20:14


Телефонът ми е за браузване и навигация, приятните изживявания идват с Kindle :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 21:17


Kobo Libra H2O, щото Kindle-ите ме дразнят по някаква причина :D

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 22:11


vanmx написа:
GPD Win, после се появи Aya Neo

Тия не са ли по-скъпи, китайски и със съмнителен съпорт?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 20 Юли 2021 12:14


Моя Kindle вече е на бая годинки и се оглеждам напоследък за нещо читаво, ма много ме дразни как доста книги ги има само в .epub а не в .mobi, та не знам дали да не сменя и марката. В същото време друг освен през Amazon не знам да можеш да си пращаш книги по нета, в смисъл буквално мога да си изтегля книга през телефона и да я запратя на киндъла по мейл, няма занимавки с Калибрета и глупости.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 20 Юли 2021 12:44


Аз пък точно наскоро си мислех колко вечно е това устройство Киндъла - аз съм от маса години с второ поколение Kindle Paperwhite и реално... чак ми е трудно да си представя защо бих ъпгрейдвал. Батерията все още си издържа месеци както в началото и все още ми върши перфектна работа, свързал съм си го с Амазон акаунта - изобщо, нямам никакви оплаквания и съм предоволен че след доста години ползване на Nook отдавна преминах на Kindle. А в крайна сметка, това че всичко онлайн е достъпно в epub е бял кахър, предвид че без да се бъгва форматирането изобщо може всичко да се конвертира в mobi. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 20 Юли 2021 14:10


VALEN7INVS написа:
Аз пък точно наскоро си мислех колко вечно е това устройство Киндъла - аз съм от маса години с второ поколение Kindle Paperwhite и реално... чак ми е трудно да си представя защо бих ъпгрейдвал. Батерията все още си издържа месеци както в началото и все още ми върши перфектна работа, свързал съм си го с Амазон акаунта - изобщо, нямам никакви оплаквания и съм предоволен че след доста години ползване на Nook отдавна преминах на Kindle. А в крайна сметка, това че всичко онлайн е достъпно в epub е бял кахър, предвид че без да се бъгва форматирането изобщо може всичко да се конвертира в mobi. :D


Ся звуча кат разглезен келеш предвид че съм с 3-ка и дори не знам защо ми е да я сменям, предвид че само има одраскано от ползване и иначе никаква загуба на функционалност наистина. А единствената ми драма с конвертирането е че го правя през лаптоп, докато много често ми препоръчват някакви книги в движение и ми е много по-лесно да я изтегля и запратя на момента отколкото да се сетя после докато съм пред компютър. Впрочем, мисля че имаше и читави сайтове вече които правят тая конверсия вместо Калибре, което беше единствената читава опция преди доста години когато я купих тая машина. Но да, действително са здрави джаджи.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 20 Юли 2021 23:35


Аз с тия аудиокниги така си преебах начина на консумация на книги, че не съм сигурен способен ли съм все още да хвана нещо по-дебело (което не е за работа) и да го изчета от кора до кора.

Последният роман, който напънах на хартия, беше Пожарникаря на Джо Хил. 200 страници in и тоя бездарник ме отказа от четенето :D

Оттогава само в аудио. Скучните моменти летят, когато някой друг ти ги чете. Щото айде да сме честни, съвременната литература може да бъде много претенциозна и всеки с някакви амбиции се пъне да каканиже едни думички колкото да има.

Доста е скъпичко цялото удоволствие обаче.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 21 Юли 2021 01:02


Вкъщи сме с първо поколение Kindle Paperwhte, не е мръднал. С някаква безплатна програмка от нета ги преобразуваме файловете в подходящи за него.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 21 Юли 2021 05:47


Маце Борко написа:
Аз с тия аудиокниги така си преебах начина на консумация на книги, че не съм сигурен способен ли съм все още да хвана нещо по-дебело (което не е за работа) и да го изчета от кора до кора.

Последният роман, който напънах на хартия, беше Пожарникаря на Джо Хил. 200 страници in и тоя бездарник ме отказа от четенето :D

Оттогава само в аудио. Скучните моменти летят, когато някой друг ти ги чете. Щото айде да сме честни, съвременната литература може да бъде много претенциозна и всеки с някакви амбиции се пъне да каканиже едни думички колкото да има.

Доста е скъпичко цялото удоволствие обаче.

И аз го имам този проблем, но си наложих нарочно някои поредици да ги чета, а не да ги слушам. Когато знаеш, че хващаш нещо сравнително безопасно е по-лесно да си заделиш времето просто да седнеш и да четеш. Аудиокнигите си остават за моментите, когато правя нещо друго и ми трябва нещо за фон.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 727
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 21 Юли 2021 21:09


Sentry написа:
Kobo Libra H2O, щото Kindle-ите ме дразнят по някаква причина :D


Аз съм с Kobo Aura One.

Взех го чисто нов за малко над 300 лв (а беше към 400+ лв?, но го нямаше никъде щот тогава вече изкарваха Forma-ta


В Бг абсолютно никъде нямаше и един хубав четец по моите критерии, в наличност имаше само някви стари Kindle-и, а в Амазон "хубавите" Kindle излизаха от 400-500лв нагоре пак с по-малки екрани.

Исках екрана му да е по-голям/колкото на книжна страница, a Aura-та е 7.8". :!: :P

Ся гледам, два се продават в ebay --- единият 260£, другия 440£. :D


---
Мн преди това се канех да си взема четец (но малките екрани не ме кефеха грам), а след като си купих Aura-та направо се родих с него.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 25 Юли 2021 22:56


И аз не му хващам приложението на това. А сравненията със Switch са неоснователни. Нинтендо, добри или зли, правят качествни гейминг заглавия, които не разчитат на хардуер. Стийм/Валве не могат да правят така :D Alyx, ако не се лъжа е последното им заглавие и реално разчита на гиммика на VR.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 26 Юли 2021 00:29


Omega-x написа:
И аз не му хващам приложението на това. А сравненията със Switch са неоснователни. Нинтендо, добри или зли, правят качествни гейминг заглавия, които не разчитат на хардуер. Стийм/Валве не могат да правят така :D Alyx, ако не се лъжа е последното им заглавие и реално разчита на гиммика на VR.

Е човек, не може да кажеш че цялата библиотека на Стийм е некачествена :o

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 30 Сеп 2021 12:30


Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 13 Ное 2021 01:23


Не знаех, че хиалуроновата киселина е безопасна както за външна употреба, така и за вътрешна. Изписаха ми курс на лечение и наистина не съм очаквала толкова добър резултат. Но е факт.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 12 Фев 2022 10:56




Първите pre-order доставки ще започнат Q1 (но повечето очаквания са за Q2) тази година. Очаквам към средата на 2023 вече да няма supply issues, а и освен това, вече ще се знае фейл ли е, или не е. Но продължавам да изпитвам голям интерес към тази джаджа и стига да не е фейл, съм доста зарибен да си я взема в даден момент догодина.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com