Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 09:41


https://www.steamdeck.com/en/




Много найс - особено за по-кежуъл геймърите или за хората без станция.
Аз лично не бих му намерил приложение заради сравнително малкия екран, но със сигурност е готина играчка, а и има дооста добри характеристики :)

CPU: AMD Zen 2 4c/8t, 2.4-3.5GHz (up to 448 GFlops FP32)
GPU: 8 RDNA 2 CUs, 1.0-1.6GHz (up to 1.6 TFlops FP32)
RAM: 16 GB DDR5
Storage: 64GB, 256GB, 512GB versions; expandable with MicroSD cards
Display: 7" diagonal, 1280x800 (16:10), 60Hz LCD touchscreen
Audio: Stereo speakers that "pack a punch," says Valve, 3.5mm stereo jack, dual mics, multichannel USB-C/Bluetooth output
Controls: Two analog sticks with capacitive touch, D-pad, face buttons, analog triggers, bumpers, assignable grip buttons, "view" and "menu" buttons, gyro
Trackpads: There's two of them, and Valve says that they have "55% better latency compared to Steam Controller."
Wireless connectivity: Wi-Fi and Bluetooth
Wired connectivity: USB-C with DisplayPort 1.4 Alt-mode support; up to 8K @60Hz or 4K @120Hz, USB 3.2 Gen 2
Battery: 40Whr, "2-8 hours of gameplay"
Size: 11.7" x 4.6" x 1.8" (298mm x 117mm x 49mm)
Weight: Approximately 1.47 lbs (669 grams)

Разликата със Суич примерно е, че това си е баш PC - игрите от стийм могат да се играят в оригинален вариант без допълнителни уточнения и портове, може да му се инсталира Windows и да си играеш игри от Epic стора примерно, пиратски игри и тн

----
Ще ми е интересна реакцията на r/pcmasterrace, които хем хейтят конзолите, хем тва е някво като портабъл конзола, ма пц :o
Spoiler for :
Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steamdeck
Публикувано на: 16 Юли 2021 10:21


А бе готина джиджавка си е, ама трябва да се види произвотителността в реална ситуация как ще е като излезе и трябва да се види дали наистина можеш да му сложиш windows и всичко да работи както трябва.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steamdeck
Публикувано на: 16 Юли 2021 10:26


Именно. Ако наистина рънва ААА заглавия на 60fps и няма проблеми с производителността и прегряване, бих се замислил. Щото и цената е бая достъпна честно казано (400-600 евра според storage-a)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7889
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Steamdeck
Публикувано на: 16 Юли 2021 11:05


Няма шанс да се кача на хайп трейна, не съм виждал читав гейминг лаптоп да не пече на такива игри, какво остава за джобна изгъзица. Освен тва успех с четенето на менюта на 7 инча хуйня, за която освен ако не стане мега хит, никой няма да си пригоди интерфейсите с възможност за огромни букви докат прави игра.
400-600 евра си е цената на PS5, вярно че тва включва и екран, ама освен ако не съм западноевропеец дет пътува за работа 2 часа на ден с влака не виждам защо бих си развалил кефа от коя и да е игра - вкъщи на стола/дивана за поне няколко часа е изживяването, по 20 мин от време на време е просто криво.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steamdeck
Публикувано на: 16 Юли 2021 11:14


Някой ползвал ли е Switch? Как стоят нещата с резолюцията и буквите на портнатите за Суич игри?

Сега по форумите пишат, че тоя хардуер вади производителност като на PS4/GTX 1050, но предвид че е 1280х800, трябва да рънва добре игрите. За прегряването съм сериозно притеснен и аз - ще чакам ревютата на зима.

Но предвид че е Уиндоус машина и ако е удобно за работа (ако мога да си отварям работните файлове и аппове), value-то му се качва доста.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 11:44


Текстовете не са проблем - 7 инча екран е, ама го гледаш отблизо и се компенсира. Повечето игри си имат читави DPI опции, все пак има full hd резолюция на всичко от 13 инчови лаптопи до 32 инчови монитори, не виждам защо 7 инчов 1280x800 екран ще е проблем.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7889
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 13:31


Момчета, телефоните ни са по 6-7 инча и съм рефъндвал text heavy игри от стора щот са просто неиграеми на всичко мобилно под таблет. Завиждам ентусиазма ви, ама дори 14 инча е малък екран с площ 4 пъти колкото тая хуйня и пак малее за някои игри, колкото и да рендерира буквите правилно като си го навреш в носа. Ше се повторя, ама не казвам и че не става, казвам че ще иска умисъл при създаване че да става, което е вариант само ако платформата е невиждан успех. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 16:48


Това няма никакъв шанс за успех. Валв с тия хардуерни чекии не мога да разбера какво гонят дори.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 19:49


При такива динозаври като мен, няма да е никакъв успех. Като съм вкъщи на компа - играя. Като не съм на компа - чета или браузвам. Няма нищо на света, което да ме накара да седна на някаква компромисна джаджа (switch/телефон/туй валв-чудо) и да цъкам някаква (скопена) игричка.
Такива като мен обаче не са мнозинство и може и да им се получи. Повече ме притеснява управлението мен. Всички стийм заглавия са направени за с мишка и клавиатура. Няма как да замениш тази прецизност с контролер.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 20:52


Е тва да е на цената на PS5 ... :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 16 Юли 2021 22:17


Gipo написа:
При такива динозаври като мен, няма да е никакъв успех. Като съм вкъщи на компа - играя. Като не съм на компа - чета или браузвам. Няма нищо на света, което да ме накара да седна на някаква компромисна джаджа (switch/телефон/туй валв-чудо) и да цъкам някаква (скопена) игричка.
Такива като мен обаче не са мнозинство и може и да им се получи. Повече ме притеснява управлението мен. Всички стийм заглавия са направени за с мишка и клавиатура. Няма как да замениш тази прецизност с контролер.

Аз пък се скъсвам да цъкам на телефона NES и SNES емулатори, както и Spellweaver и не намирам никакъв проблем нито в игрите, нито в управлението им.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 01:25


Като огромен плюс на джаджата виждам това, че можеш да играеш игрите, които вече имаш в стийм листата си. С други джаджи трябва да накупуваш и игри. Реално бих се замислил да играя единствено тайкууни на това чудо и някое друго arpg. И все пак остава това, че нямам никакво желание да играя на нещо, което не е комп.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 11:39


Значи то преносими конзоли има от десетилетия, а и някъде четох, че Суича имал 70-80 милиона продажби в световен мащаб. Така че има пазар. За мен по-интересен ще е въпросът, който повдигна Сентри, свързан с производителността и как игрите ще се държат в подобна non-native среда. Въпреки че ако набере популярност, девовете със сигурност ще започнат да си оптимизират GUI-а на игрите и за ниска резолюция (което пак би било по-елементарно, отколкото цялостен порт на игра за друга конзола)

Разбира се, Суичът е и по-евтин, но с last gen hardware (който е и по-слаб) и лимитирана селекция от игри. Да, хардуерните начинания на Валв досега са били изцяло неуспешни (дали заради самите продукти или заради лош маркетинг), но аз виждам потенциал в тази джаджа, стига да е направена кадърно на първо място, и на второ - ако я изрекламират подобаващо

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 13:43


А бе GUI-тата не са чак такъв проблем за 7 инча. Ако имате Nvidia video карта можете да свалите на който и да е телефон Moonlight Game Streaming и да stream-нете каквото си искате на телефона през GeForce Experience-а. Не е идеално, но дори на 5.5 инча екран се четат текстовете от D:OS без особен проблем.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 14:50


Бтв наистина наскоро тествах Moonlight - допреди ползвах Parsec за стриймване от компа, но това е дори още по-добро и хич да не е има доста игри, които могат спокойно да се играят на телефона, особено предвид че и телефоните вече са с high refresh rate е особено добро.

Иначе, никога не схванах хайпа по Switch - това дори тогава имаше по-слаб хардуер от телефона ми, като реално същото се отнася и за тая изгъзица на Steam спрямо сегашните телефони със Snapdragon 888. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 18:40


VALEN7INVS написа:
Бтв наистина наскоро тествах Moonlight - допреди ползвах Parsec за стриймване от компа, но това е дори още по-добро и хич да не е има доста игри, които могат спокойно да се играят на телефона, особено предвид че и телефоните вече са с high refresh rate е особено добро.

Иначе, никога не схванах хайпа по Switch - това дори тогава имаше по-слаб хардуер от телефона ми, като реално същото се отнася и за тая изгъзица на Steam спрямо сегашните телефони със Snapdragon 888. :lol:

На практика software-ът е движещото там, а не толкова hardware-ът.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 17 Юли 2021 20:05


denik написа:
Battery: 40Whr, "2-8 hours of gameplay"

Четете го така:
По-скоро клони към 2 часа.

denik написа:
RAM: 16 GB DDR5
Storage: 64GB, 256GB, 512GB versions; expandable with MicroSD cards
Size: 11.7" x 4.6" x 1.8" (298mm x 117mm x 49mm)

Четете го така:
Купете си тази версия сега,
за да изкараме следващата година версия която е 512 гиги твърда памет и 32 гиги оперативна...
...ПЛЮС двойно по-тънки габарити...
...на половин цена. :D

denik написа:
Weight: Approximately 1.47 lbs (669 grams)


евала, всъщност. Не го очаквах.
Но пак -- като за горното -- следващата година -- минус 150 грама. :D

---

Gipo написа:
При такива динозаври като мен, няма да е никакъв успех.

+1 и приемам всичките ти доводи, освен...

Gipo написа:
Всички стийм заглавия са направени за с мишка и клавиатура.

е тва просто не е вярно...

Дек-ът ще е РАЗКОШЕН за даден тип заглавия, НО,

както обясних по-горе: Следващото му издание. ;)


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 09:27


Аз не разбирам какъв е тоя шум покрай това нещо, при условие че такива неща вече има от години. Първото най-популярно такова джобно геймърско компютърче е GPD Win, после се появи Aya Neo. Тия двете неща изглеждат и по-яко от нещото на Valve, а съм сигурен че китайците вече правят и други такива устройства с подобен хардуер. Единственото нещо коте прави тази джаджа по-различна е че е на Valve. И копира дизайна на Nintendo Switch и Sega Game Gear едновременно - това май е единственото нещо с което може да съперничи с портативните конзоли. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 11:17


Хайпът е предимно от хора, които обикалят фейсбук групите / редит / форуми и повтарят като папагали неща в стил "епик лоши, стийм добри!!!". Тоест хора, които са си свикнали с говната на valve и мислят, че те са по-малко говна от всичко останало. Има и хора, които са много доволни от стийм контролера и очакват и тая джаджа да ги зарадва. Трети изкарват твърде много пари, разполагат с твърде малко време и виждат някаква възможност най-после да изиграят някоя от стотиците игри, които са си купили в стийм и не са докоснали. Самата идея да играеш PC игрите си на тая джаджка докато си на шезлонг някъде, я чух да я изтъкват многократно.
Аз бих се хайпнал единствено заради възможността да играя игрите от стийм акаунта си, но просто не съм такъв тип потребител. При мен "конзолата" за като не съм на компа се казва Kindle :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Steam Deck
Публикувано на: 19 Юли 2021 12:56


Gipo написа:
При мен "конзолата" за като не съм на компа се казва Kindle :D

<3

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com