Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 00:20


Шокира ме факта, че много хора забравят, че това не е първата тежко p2w игра на близард :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 11:43


И мен впрочем - даже WoW може да се приеме че е почти толкова p2w, да не говорим за HS. Иначе - чак пък толкова ли не си склонен да дадеш някой лев? За мен поне това наистина е прекалено пълнометражна игра, че чак да не съм готов да дам пари колкото съм дал за D3 примерно - въпреки затрудненото ми финансово състояние тогава дори не ми мигна окото да им изсипя една камара пари за игра, която беше много по-бездушна и много по-кринджи. Дори само заради нивото на историята и диалозите съм склонен да им дам пари колкото за нормална игра, какво остава пък предвид колко много контент има...

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 12:33


Сложно е - аз съм традиционалист явно. Ако играта е b2p - супер. Ако играта е ммо и е b2p + p2p - още по-супер. Обичам идеята зад това, че нужната сума да имаш достъп до всичко е N и всички са го дали това N и имат еднакъв достъп. Имам зверска предубеденост към безплатните игри, които не са шуутъри, защото гарантирано имат p2w в себе си. Като добавиш това, че единствената мобилна игра, която бих играл е mahjong (за като спре тока/нета) :lol:... Също така, абсолютно всичко положително, което съм видял в immortal завършва с "...като за мобилна игра" в изречението. Ако беше PC игра, щях да я сложа някъде там при torchlight 3 и dungeon siege 3 и да забравя, че е съществувала :D
Та да, ако се заиграя повече, бих дал пари за скинчета и то само ако не видя някаква брутална стена във f2p прогресията (нещо в стил днес не можеш да прогресираш повече, щото не си си платил).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 15:41


пичове, знам че всеки да си гледа работата и т.н., ама ме боли сърцето като ЗНАМ, и си лягам с мисълта, че някой - не некви празняри от нета и ютуб - а ВИЕ, си давате парите за тая тъпотия :lol:

pls stahp :o

ако този номер мине, близз ще направят д4 поне наполовина толкова p2w колкото това лайно

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 16:03


О, повярвай ми, тая игра трябва да се постарае наистина много, за да им дам и 1 левче за някой скин :D Ако се случи, значи са го заслужили, но едва ли.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 16:41


az sym na vena ve4e



idvaite u dark exile

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 17:07


shub niggurat написа:
пичове, знам че всеки да си гледа работата и т.н., ама ме боли сърцето като ЗНАМ, и си лягам с мисълта, че някой - не некви празняри от нета и ютуб - а ВИЕ, си давате парите за тая тъпотия :lol:

pls stahp :o


Играта си е страшно добра, не знам за какво говорите - напреднах доста и продължавам все още да съм на 13.99 евро изхарчени в играта, но дори и да достигнат ~90 евро за целия ми playthrough пак е нищо сравнено с гарантираните 100 долара, които разтоварвам на всеки 3-4 месеца в Magic Arena. Просто за мен това е една напълно достойна Диабло игра, и като такава съм готов да платя толкова, колкото съм плащал за Д2 и Д3 + съответните им експанжъни на релийсите им. Хората са създали нещо много добро, било то и с типичния за платформата супер токсик бизнес модел, и в крайна сметка не ми звучи чак толкова outlandish да им платя за доставеното развлечение. За много по-тъпи и скучни неща съм давал много повече пари, а що се отнася пък до Д4 смятам че опасенията че ще е нещо подобно са напълно неоправдани - full-price игра на PC просто не им оставя място за такива маневри, а както знаем компанията е в особено окаяно състояние в момента и Microsoft просто не биха допуснали да се вземат решения, които биха навредили на продажбите. Всички знаем какво се случи с последните PC игри, които бяха релийснати с особено predatory микротрансакции, а Blizzard просто нямат как да си позволят експерименти от които играта потенциално би flop-нала. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 17:32


geroq na 4ovek se kazva analen fisur mislq

jalko 4e ne e mintadris :D :D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 06 Юни 2022 18:42


Мерси за отговорите, спец. на Gip4o и VALEN7INVS.
---
Относно Diablo: Immortal




-"It's actually more than that. Bellular was correcting people earlier. It's actually closer to $224k with average luck. Up to $500k if you have bad luck."

-"Players are actually shaming others in chat saying "What you can't afford $10? Sorry I'm not poor. Go get a job." They are literally shaming others for not being able to pay, not paying, or refusing to pay. Other players are claiming it is just "pay for convenience", there by rationalizing systems being designed to be intentionally inconvenient. The average player is too far gone."


-"It would take a free-to-play player 10 years of playtime to reach a paying player"


-"Ok someone did the math it is "technically possible", you can get one maxed out 5 star in on average 10 years of playing as f2p, kicker is you need 30+ for a whole set. so 300 ish odd years to match a whale.
That is the most egregious p2w scheme i have ever seen.
Like i play bdo, i made peace with that it has p2w, but even then i have barely 600 hrs on it since 2018, and i am borderline maxed out gear ( missing one ring, that i need to do dailies for).

Even a KR grindfest MMO is less p2w than blizzard game nowadays.
"
---

Тва е мега простотия и колкото да разбирам позицията ппц на VALEN7INVS аka:

"прая си fun-a, играта е добра и заради тва ще си "платя" за него с едни 60-100$"

Ако в случаят, можеше да си max-неш character-a za около 60-100$ (+/- depending on luck) - значи, да достигнеш ultimate goal-a на играта/да я изиграеш цялата/целият content --->

Kолкото и таз позиция да си е self-sufficient - тоз факт, че не можеш да го направиш и нарочно е направена aka: extremely aggressive mtx, който причинява реално умопомръчителен time waste (ако не платиш една маса пари) - това няма как да се защитава.

И не трябва да се поощрява.

Ако добавим отгоре + как тез системи директно/индиректно са се отразили на целия gameplay/level design/game design, и примерно ако ги нямаше - как щеше да се отрази на loot table-a, и тн.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 07 Юни 2022 17:41


Е аз казах, че очевидно е токсик бизнес модел, просто дори за миг не съм се заблуждавал че ще имам герой с BiS 5-star legendary gems. Реално аз и на D3 съм разтоварил 90-100 евро за играта, вероятно съм оставил хиляди часове в нея и пак нямам дори един герой който е макснат с всички primal legendary предмети и всички макснати legendary gems. Тва че нещо е теоретично възможно, не означава че е практически осъществимо или че изобщо си го поставям за цел дори. То баси, аз даже на D2 съм бил по-близо до напълно макснати билдове, а там е дори още по-безумен грайнд. Същата работа и с Lost Ark - всичко е напълно възможно да се изфарми и като f2p играч, просто всичко е такъв умопомрачителен грайнд че дори не съм си го поставял за цел. За WoW пък дори не искам да повдигам въпроса колко умопомрачително много пари за игри и абонаменти съм оставил, и пак почти никога не съм се приближавал до напълно макснат билд, било то в PvP или PvE - а най-безумното е че там всичко пък е хептен ден до пладне, и както уж си постигнал нещо, мине се не мине и новите quest rewards айтеми са ти сто процентов ъпгрейд, и целия този бездушен фарм на репутации, рейдове, titanforged путки-майни, всичко заминава ма вятъра. Единственото което казвам е че не вярвам в неща като безплатен обяд и чисто принципно не би ме бъркало да платя толкова, колкото за всяка друга игра. Друг е въпросът, че с всичкия този backlash в момента по-скоро бих изчакал неизбежните промени, които ще претърпи играта в идните месеци, преди да продължа да наливам пари в нея. Все пак бих предпочел тия 100 евро да се оползотворят оптимално :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 07 Юни 2022 17:45


От въпросните 100 евро, бих дал 20на за Last Epoch. Тя поне е игра с бъдеще за нас arpg геймърите, а не само за джобовете на някакви бели якички :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 07 Юни 2022 23:26



___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 02:51


5 star gem e s 1% procc


zod runata e s 0.0000000001 i nikoi ne reve

az zod za 20+ godini d2 ne sym vidql, ne sym i umrql

nqma da umra i bez 5 star gem :D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 12:01


Не знам за тоя джем, ма ZOD в д2 не ти ''трябва'', или поне не ти трябва да ти дропне на теб точно. Играта ти предоставя опции да получиш същото по много други начини. Има трейд, има оффлайн едитори, бла-бла.

И можеш да убиеш всичко в играта, или поне да го видиш, и без този level of power, който ти дават неща като Енигма, Гриффон, зод руни и тва онова.

Не знам в диабло иммортал до каква степен можеш да буташ с 0 инвестиция.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 12:02


The Chameleon написа:
5 star gem e s 1% procc


zod runata e s 0.0000000001 i nikoi ne reve

az zod za 20+ godini d2 ne sym vidql, ne sym i umrql

nqma da umra i bez 5 star gem :D


да, ма за zod runata няма как някой да изкара credit card-а и след 30 secs да му е в inventory-то (изключая 3rd party site).

А пък ако мн искаш да я имаш, мн лесно в sp моиш за без пари да си edit-неш героя - за без пари, смятай. Само напомням, тук всички го знаете тва.

А ся относно online pvp/mmo и въобще всички online games - grind-a траа да е equal за всички + всички траа да почват от even ground + всичкият trade траа да е чрез ingame economy-то.

Иначе се обезсмисля цялата концепция за конкуренция/fair game и т.н. Утре мога да сложа няколко хилки в Diablo Immortal и няма да ми се отразят мн мн, ама не е там въпроса. (да не съм луд?)

даже cosmetics only mtx си има downside в някои/повечето pvp/online игри - пример: в официала в L2 - вече играта като залязваше, напрайха едни potion-и които ти превръщат героя в pirate outfit - male or female (които даваха малко stats bonus-и)и ко се получава, в един pvp масак, не можеш да видиш кой къв клас е, къв му е role-a в боя.

Даже мисля, че ти сменяше расата също и всички бяха human male/female s еднакъв pirate outfit ---> game design/balance philosophy out of the window, нал тъй?

+ (почти) всички масово предпочитаха да чакат cooldown-a на тоз potion - беше 1-2 или няколко часа, не си спомням точно ---> още едно нещо, което директно афектира и e в разрез с концепцията на играта.
---

@shub niggurat
доколкто четох - paywall-а e доста голям и реално почваш да прайш никакъв dmg.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 13:34


shub niggurat написа:
Не знам за тоя джем, ма ZOD в д2 не ти ''трябва'', или поне не ти трябва да ти дропне на теб точно. Играта ти предоставя опции да получиш същото по много други начини. Има трейд, има оффлайн едитори, бла-бла.

И можеш да убиеш всичко в играта, или поне да го видиш, и без този level of power, който ти дават неща като Енигма, Гриффон, зод руни и тва онова.

Не знам в диабло иммортал до каква степен можеш да буташ с 0 инвестиция.

Еми аз не съм се надявал да бутам с 0 инвестиция, но за съжаление наистина явно без да се бръкнеш дълбоко Hell 2 се оказва непосилен.... Затова и засега замразих инвестициите (все още съм на 13.94 евро), докато не видим как и дали смятат да реагират на shitstorm-а. Видимо е че оригиналният замисъл изобщо не е sustainable, хеле пък щом на практика ограничава част от играта, та предпочитам да не се забатачвам ако икономиката предстои да бъде променена :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 15:10


Въпросът е ако всичкия content ти е наличен на по-малка трудност трябва ли ти да се буташ на най-голямата? В крайна сметка имаш power gating, базиран на инвестицията ти в играта. Ако вземеш да платиш да отидеш на Hell 2 след това ще си на същото дередже за Hell 3, Hell 4 и т.н., в края на краищата power level-а може да скалира безкрайно. Играй докато ти е fun, няма смисъл да гониш големи числа самоцелно.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 08 Юни 2022 16:00


Sentry написа:
Въпросът е ако всичкия content ти е наличен на по-малка трудност трябва ли ти да се буташ на най-голямата?

Това ми напомни на началото на D3 :lol: Близард си казаха - Hell е за нормалните хора, Inferno е за хардкор играчите и мазохистите. Нормалните хора обаче ревнаха - как може да има трудност, на която ние нормалните да не можем да ходим... и Близз клекнаха на няколко пъти. Не е лесно да направиш игра, която да е и за кежуълите, и за хардкор играчите, пък и да ти напълни джобовете.
Иначе това мобилно диабло получи поне 1 страница повече писане в тоя форум, отколкото заслужава :lol:. Би трябвало да минем историята, да поциклим още малко докъдето f2p позволява и директен ънинстал с надеждата, че D4 няма да е такъв ужас.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 09 Юни 2022 08:19


д2 без пари може ли да се разцъква с гузни българи .


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo II Resurrected /pcm/
Публикувано на: 09 Юни 2022 09:21


Мога за без пари да опрая майка ти, навит?

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com