Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 31 Авг 2020 09:52


Ако искаш поизчакай някоя промоция, или виж сега покрай това забавяне как ще се развият нещата. Реално, би могъл и с ПоЕ 2 да се зарибиш, много голяма част от играта ще е преработена и ще се премахнат безбожните рнг извращения, които са ме нервирали години наред. Може да й дадеш втори шанс :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 31 Авг 2020 10:08


The Arrow написа:
Кире, играта подходяща ли е за начинаещи в жанра? Много пъти съм казвал, че ме е яд че пропуснах РоЕ в началото, но това изглежда подходяща алтернатива, с потенциал за мейн игра.

Човек, тоя жанр е супер елементарен. Реално ти трябва един билд гайд и един пръст, с който да изпълниш всичко в гайда :lol:. Ако някога си играл компютърна игра, би трябвало да си доста над нужното ниво, за да се впуснеш в ARPG-тата. Това го казвам от позицията на голям фен на жанра хаха.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 31 Авг 2020 19:47


Gipo написа:
The Arrow написа:
Кире, играта подходяща ли е за начинаещи в жанра? Много пъти съм казвал, че ме е яд че пропуснах РоЕ в началото, но това изглежда подходяща алтернатива, с потенциал за мейн игра.

Човек, тоя жанр е супер елементарен. Реално ти трябва един билд гайд и един пръст, с който да изпълниш всичко в гайда :lol:. Ако някога си играл компютърна игра, би трябвало да си доста над нужното ниво, за да се впуснеш в ARPG-тата. Това го казвам от позицията на голям фен на жанра хаха.


Просто винаги съм залагал на неща като шутъри предимно, някоя друга стратегия)SC2 ми беше мейн стратегията) и имаше един период, в който LoL ми беше мейн играта.

Та затова казвам, че много ме дразни learning curve-a на такъв тип игри(РоЕ, LE) колкото и интересни да ми изглеждат и доста игри, които ми изглеждат адски интересни като например Eve Online, само съм чел разни истории за тях.

Иначе, наскоро бях почнал да цъкам Дестини, която ми изглежда като идеална комбинация между шутър и АРПГ, та сега септември чакам да излезе експанжъна, за да я почна пак и да пробвам да стриймвам.

Обратно по темата, ще гледам няколко геймплей репортажа от LE и ще и дам шанс със сигурност.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 31 Авг 2020 21:03


Е виж, ако говориме за стриймване, нещата са други. Ако искаш да си успешен, според мене ( щото успешни са и разните палячовци дето ентъртейнват по някъв начин ), трябва наистина да разбираш кое как работи и защо работи така. И да отделяш доста време.

Играя ПоЕ от ''началото'', демек бях в ранната бета благодарение на някакво чудо - никога не съм получавал инвайт, пък колко съм се записвал за кво ли не - и като изключим най-ранните лиги, от един момент нататък играех само това. Паралелно гледахме стриймове, пишехме в редит, обсъждахме билдове с аверите. И когато се стигне до това да сглобя билд, който да фарми сериозно баш енд гейма, съм горе-долу като неандерталеца, клечащ в лайната си в пещерата. :lol:

Щото едно е да разцъкваш, друго е да се заринеш от екселски таблици и да theory-craft-ваш цяла нощ преди да стриймваш 8 часа. :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 31 Авг 2020 21:07


Не, не, имам в предвид, че ако сериозно тръгна да стриймвам то ще е нещо от сорта на Дестини, а за просто цъкане LE или РоЕ 2.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 01 Сеп 2020 12:19


Ще я пробвам играта, гледах клипчета, достатъчно добре изглежда спрямо етапа на развитието си. Дано да стане дори наполовина като РоЕ като играемост и живот.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 01 Сеп 2020 21:35


чао на fusing orb-овете :D

и няма да има ЛИНКВАНЕ

не очаквам да ни спестят травмиращия и душа и ръка грайнд , вероятно ще има нов слой рнг , но поне няма да е тва, дето ми трови първата седмица от всяка лига :|

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 02 Сеп 2020 08:31


Ворици крафта беше до един момент, и пак беше много скъпо - кежуъл геймъра нямаше шанс мозъка му дори да си въобрази, че ще събере толкова фюзинги.

После нямаше вече Ворици и имаше с рецептата - която пак е РНГ дали ще ти се падне в Delve. И ако играеш лиги - както аз и аверите - всеки нов старт ти е свързан с целия този грайнд и зависи от рнг-то пак.

До някъде съм съгласен, но ето къде не съм :

Да, лесно е да минеш кампанията, и ТАКА ТРЯБВА ДА Е, щото това е игра, която разчита на преиграваемост за да има дълъг живот. Ето защо Grim Dawn, колкото и да ме кефи, не мога да я пипна пак да вдигам алт-ове - нямам нито времето, нито нервите, да бухам през тия безкрайни поля и зони.

И когато я минеш, има няколко фази - ранния ти ендгейм, в който си сбираш евтиния гиър и почваш карти. След това почваш да биеш по-стабилно, прогресираш си атласа. Ако си малко по-свикнал на нещата, дори т15-16 картите вече са ти ок, можеш да си позволиш с 4к кръв да фармиш с насрания си лийг стартър. И решаваш да направиш актуалния енд гейм, ама баш енд гейм - шейпър/ елдър / сега conquerors и Sirus. И ти се изсират на главата стадо слонове и осъзнаваш, че от героя ти не става и чеп за зеле.

Повярвай ми, между лвл 90 и това да набиеш последния бос ( се едно Убер Диабло в Д2 ) си има доста път, свързан отново с мнооооооооооого грайнд, рнг и тн. Ако си като мен и теб, Стрелата, Гипо и тн - човек, който не стриймва по 8 часа и не му донейтват екзалтчета или ''ей ти тоя мирър тиър итем да направиш билд с него и ме спомени в стрийма си'', ще ти отнеме може би месец нормална игра, с нужната отдаденост, да се справиш. :lol:

И любимото ми - 20 минтуи ти се обеснява как билда фейзва файтовете и е безсмъртен и е бегинър френдли щото с 1 бутон уайпваш екрана и бла-бла. И накрая се оказва как точно ей тоя афикс на ръкавиците прави предмета да струва не 1 chaos, ами 10 екзалта :o

И така. Та за мене това е ''завършения билд'' - едно време да биеш Uber Elder, сега Sirus и да фармиш ilvl 83 conquerors.

Отне ми 2-3 лиги едно време да бия шейпър, после едвам успях да сглобя на стандард билд за Убер Елдъра и сега ми е с една идея по-лесно с този Sirus, просто щото разбирам все повече и повече играта.

Но никой не може да ми промени мнението, че голямата грешка на GGG беше да шейпват играта си около опита на стриймъри. Всяка лига има някой безделник в ютуб който чупи играта с год-тиър гиър и някъв експлойт или странна необяснена механика ( последното - хералд стакинг ) и GGG тичат с нърфхамъра mid-league. Докато реалния шанс някой от нас да се докопа до този билд и да го ползва ефективно е под нулата :lol: Помня как в стийм имаше статистика - 2017 или нещо такова да е било. 1% от играчите бяха убили шейпъра.

И да, ПоЕ все повече се превръща в китайска цъкалка. Много ми е мъчно. Но там нещата вече се развиват на некви масонски нива дет нищо не можем да направим :lol:

Д2 винаги ще си остане топ култ в жанра, защото просто най-важното в такава игра - loot-а беше направен най-добре. И най-якото беше, че кампанията наистина имаше смисъл. Защото можеше да ти дропне енд гейм предмет докато левълваш и куестваш, което - дори и малък да е шанса - те държи в приятно напрежение.

В LE има наченки това да е така. Дано го изпълнят добре.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 04 Сеп 2020 09:43


За масоните - няма какво толкова да кажа - просто все повече и повече западни компании клякат пред китайски инвеститори, не знам какви неща се въртят под масата и колко от западния пазар е зависим от това, но ясно виждаме Близзард какво правят, а и GGG имаха няколко смущаващи момента и скандали след Tencent ( които ги държат за топките), заради които реддит гърмеше преди година-две. Беше пак покрай некви банове/стриймове, някой нещо казал - не помня вече. И, ако си спомняш, покрай това време също пазара се НАПЪЛНИ с китайски ботове. Минаха дни, в които не срещах човешко същество в poe.trade-a, а получавах инста-реакция от ботове с йероглифи. И такива, също, ме заливаха в секундата, в която пусках нещо в трейд таб-а. Беше абсурдно.

За средното положение - за мене това остава тая тънка граница между експериментирането и преминаването към това да fine-tune-неш билда, гледайки пак гайд какво ти пречи да оцелееш 0.001 секунди срещу Убер/Сирус. Всеки път има нови или преработени скилове, които бих искал да пробвам или си казвам ейй тоя скил беше фън едно време, но скейлваше слабо, сега ще е яко. И като знам горе-долу и какви предмети биха били фън с тоя плейстайл, вече имам нещо, което да ме мотивира да пробвам пак. Затова и харесвам лигите, защото ми дава свеж старт, без да мисля какво имам от преди това и дали не е легаси вече и не знам си кво. Естествено, винаги като позамре лигата, или ако е откровено тъпа като механика, си минавам на стандард и там експериментирам ОЩЕ повече.
Но и другото го има - като човек, който играе предимно лиги, когато тя свърши и се върна на стандард имам една амалгамация от разбъркани сташ табове с десетки повтарящи се джемове, лийг специфик къренси, не знам си кво. И само кат го видя това се отказвам да пипам стандард. Свят ми се завива докат се оправя...

Иначе, още нещо масонско/чифутско - всяка лига вкарват ново къренси, нови influenced предмети - имаш veiled, synthesized, conqueror-influenced, имаш сплинтъри на това, сплинтъри на онова, КАРТИТЕ ГИ МЕШАТ всяка лига и не можеш да ги подредиш кат хората в нормалния ти мап таб, и всичко това, разбира се - да те накара, за да не си трошиш главата, да кихаш пари за новите табове, които така удобно пускат. Стриймъра ТАРКЕ имаше видео за това, доста деликатно ги беше нахранил.

За фюзването - евала, имал си късмет. Може би съм травмиран малко и мисля пораженчески след като изхабих към 4000 фюза за една ултра гг броня предната лига. И кат цяло е имало лиги в миналото, в които не съм успявал да линк-на нито един предмет. В други съм успявал с първите 10 фюза. Но кат цяло е досадно и много се радвам, че това няма да го има. Не знам дали ще е добре за икономиката на играта, просто ... it's a personal thing :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 04 Сеп 2020 20:31


Реших да и дам шанс на играта, че и без това от доста време си търсих нещо, което да започна да цикля дългосрочно. Дано да се развива добре и да стане популярна.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 04 Сеп 2020 21:38


Скоро ако пуснат мултиплеъра ще може да цъкаме.

Какъв герой ролна?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 04 Сеп 2020 22:08


Тъкмо я почвам, нещо тип кастър/рейндж ще си харесам, няма да е меле.

Acolyte си направих, ще видим как е.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 24 Окт 2020 12:34


Нови пачове, гледам нов арт на много места, преработка на дефенс-а.
Ииии много як луут филтър. Евала :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 24 Окт 2020 12:44


Един от любимите ми стриймъри е в aRPG фаза напоследък и обърна внимание и на Last Epoch. Имаше и DEV в чата. Каза, че нещата вървят добре финансово и че екипът се е разрастнал. В следствие на това ще ревизират старите зони лека полека.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 30 Окт 2020 02:08


Малко офтопик, но част от казаното от Императора важи за доста игри. Специално тази част:

* breeze-ваш through играта на пълна скорост,
* след което се нагрухваш на свиня с гиър и статове,
* след което гриндиш ендгейма до полуда.

е частта, която окончателно ме отказа от уоу-а. Значи, имаш този огромен свят, пълен с lore, арт, цели континенти със най-различен дизайн на зоните и най-различни куестове, а накрая всичко опира до една тъпа лоби игра-киснеш в някой град и спамиш до полуда едни и същи 2-3 райда и 5-6 митик дънжъна. И затова да плащаш месечна такса.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 30 Окт 2020 10:38


Първо за модовете :

От 10 години и повече не съм пипал друг мод освен Median, и като пипал разбирай - почвах преди 2 години, когато излезе големия му ъпдейт с босове като Азмодан и тн, взети от Д3. И то цъках малко, докат чаках ремонта да приключи и имах само маса и лаптоп :lol:

При него прогреса преди енд гейм е важен и дълъг/мъчителен, щото имаш и разни чалинджес които тряя направиш преди определен левъл. Когато нямаш и гиър.

Преди Медиан съм играл единствено Zy-El. Който имаше интересен крафтинг и не беше толкова хардкор като Медиан. А по-по-преди това, още в ДАСКАЛО се пръскахме на Eastern Sun и Kingdom of Tenai. За съжаление, вероятно всичките тези са мъртви и нямат ъпдейти от години. А и са ни били фън тогава по кой знае кви причини, сега вероятно ще се отвратя на секундата :lol:

По другата тема - това е неизменна част от чара/проклятието на АРПГ-тата. Едно време наистина кефа беше да мина камапния и да пробвам пак с друг герой, просто защото нямаше това глобално чувство за съревнование кой какъв предмет ще изкара, кой колко е изграйндил и дали ще ти дропне на теб еди си какво или на баткото от залата. Сега баткото от залата е заменен от стриймъра и отново - усещам го подсъзнателно - когато играя ПоЕ на нова лига, очаквам от себе си героя ми да е on par с мета представата за тоя клас/билд. А това става само с грайнд и енд гейм. А самата формула на едно АРПГ е такава.

Пък и няма как - най-яките неща като предмети и предизвикателства са именно тогава. Подготовка за битка с Дуриел я имаше, когато 12-13 годишното ми аз или на колкото съм бил тогава, влизаше в малката стаичка с тоя гнусен червей веднага в лицето ми. И факта, че си нямаш понятие от механиките на една такава игра и си обикновено умрял на секундата. Един авер имаше ФОБИЯ от змиите в катакомбите дето взимаш амулета от акт 2.

Иначе за грайнда в ММО-тата - пак така. Но обикновено там ти отнема месец да стигнеш до грайнда, когато обикновено ти е писнало или ти е свършил съб-а. Затова ме кефи ЕСО-то. Всеки път като се върна към играта има 2-3 нови ДЛЦ-та или голям експ, и мога да куествам и да разкривам нови зони и да се кефя и да си губя времето. В WOW също е било така едно време, а и си го припомних още повече с classic. Където играх 1 месец и едвам докарах 40 лвл.

На почти всички ММО-та съм бил така - удрям енд гейма и нямам гилдия / парти, с които да го грайндя и НЕ МИ Е интересно.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 02 Ное 2020 19:41


Отдавна не съм се ровил, не знам изобщо такива. Можеш да следиш разните стриймъри, които се занимават с д2 и евентуално могат да подшушнат за някой.

Бърза ютуб справка - https://www.youtube.com/watch?v=zRVwX6XuRhw

edit :

оооооо чай бе - бях забравил, че ще го пробвам това:

https://www.youtube.com/watch?v=tFlp9KS1C1I

https://www.reignofterrorgd.com/faqs

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 03 Ное 2020 10:18


и за двата ли ?

аз бих проал ей ся този project diablo 2

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 03 Ное 2020 13:11


нещо нито мога се регна, нито да пусна мода

цъкам плей на лаунчъра, зависва на ъпдейт и толкоз
сървъра им може да е даун, ма никъде нищо не казват

ма и съм с пиратка де, да не би да може само с оригиналното и в батъл нет :lol:

едит : оф, ма тва пишеше че е опен бета от първи, сега пише 3-5 ноември

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Last Epoch
Публикувано на: 04 Ное 2020 00:15


курац, има опция само за б.нет като влезна
демек - менюто вече ин гейм е само б.нет, синематикс и exit :lol:

във FAQ-а на уикито пише, че ще има сингъл плеър, ама не знам

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com