Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Кога очаквате че ще излезе Diablo IV ?


 2020    0%  0%  [ 0 ]
 2021    26%  26%  [ 5 ]
 2022    26%  26%  [ 5 ]
 2023+    47%  47%  [ 9 ]
Общо гласове : 19
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 05 Юни 2023 03:10



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 02:03


Sentry написа:
Може ли все пак да не се преструваме, че ти не се заяждаше също?

Иначе аргумента се загуби между обидите, но като цяло е това, че ти продават картинки, а не нещо смислено. Картинки, които искам да добавя са направени точно защото се продават и ако не се продаваха Blizzard нямаше да отделят време и ресурси за създаването им. Да се каже, че играта е орязана защото продават козметики е като да кажеш, че кола е орязана, защото се продават custom джанти за нея.


ei go pak po4na, :lol:

KOGA SAM SE ZAQJDAL AZ VE?
TVA 4E TI OTGOVARQM NA KISELOTO GROZDE ZAQJDANIE LI E VE? KVO ISKA6, DA TE POZDRAVQ I BLAGODARQ LI, 4E MI SE MA4ISH DA OSTROUMNI4iSH I V SA6TOTO VREME DA ME IZKARA6 4E NQMAM PIKLIVI 70-100$, ZA TVA LI? BLAGODARNOSTI NE6TO?

Q SE USE6TAI MALKO

PRAV PO4VA POSLE KOI MI SRA V GA6TITE :lol:

qvno, qvno ot normalna duma ne razbira6
---
Otgovarqm ti na argumenta vednaga.

1vo - sravnenieto ti s kola e gre6na pona4alo ama are ot men da mine 6e go komentiram - ne custom djanti, ami ako ti ograni4avat kolata izkustveno 4rez ograni4enie na skorostta

https://edition.cnn.com/2023/04/27/busi ... index.html

absolutno sa6tata bullshit marketing + management decision stoi i zad probitiq shop na D4 + season pass-a.

I sravnenieto ti kuca 6oto za da e 100% acuratno - custom djantite ne trqbva da se vartqt ami samo da stoqt za pokaz, 6oto ingame skins for items ne davat nikakvi stats - realno vse edno da oble4esh kat traper s koji ala bala, ama da ti e studeno.
(OT KOETO I PROIZLIZA I UDARA KAM SUSPENSION OF DISBELIEF NA SAMATA IGRA KATO CONCEPCIQ ARPG, OT TAM I LOOT TABLE-A + DROP-A KOITO E PRQKO + NEPRQKO SVARZAN S TVA.

Sq sravnenieto, kakto kazah s kola e neumestno no blagodarenie na Mercedes vsa6nost ve4e e - blagodarq 4e naprai to4no tva sravnenie i me ulesni. :D
---
Ima6e prekrasnata vazmojnost da dadesh za primer nai-logi4noto + nai-blizko ne6to za sravnenie s Diablo 4 - PoE - i ot tam da sporim ve4e za samiq price point i kvo vklu4va ama 6to traa az da te podse6tam haha

Nqma kak da znaesh koe koga e bilo modelirano/animirano i dali o6te parvana4alno e bilo re6eno da e kato skin v shop - tva e palna spekulaciq.

Moje bi Elden Ring-a traashe da napraqt 30 seta plateni + nqkoi orajiq kato skins i da praqt skinove za ingame shop-a a ne story DLC da im e focusa??

VIJ KVI SA BALACI OT FROM SOFTWARE, nali tai? :D

Ako govorim za absolutizam - I Path of Exile I D4 sa orqzani i/ili skinovete affect-vat po-edin ili drug na4in gameplay-q (tuka se otvarq puk savsem druga golqma diskusiq koqto se otnasq pove4e za drugi igri).

Ako govorim realno (pod orqzana imam predvid za cenata + kvi drugi pari iskat za kakav content/kolko content ima igrata/kolko i kolko ka4estven content 6te ima napred i podobni) ---vsi4ko tva kato vzeme predvid price point-a i na 2te igri togava se prai sravnenie.

PoE kato content e klasi nad Diablo 4, a Diabloto iskat pove4e pari predi da sa se dokazali + predostavili ekvivalenten content.

6e vidim kvo 6e napraqt s Diablo sled 1-2-3 i tn godini i pak 6te si govorim.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 03:49


Започнах да играя в момента в който пуснаха нормалния достъп.
Никакви опашки, никакъв лаг, играта върви изключително плавно.
Направо е нечувано за лаунч на онлайн игра в 2023 :oops:

In-game shop-а има някакви умрели и супер надценени скинове. Повечето изобщо не изглеждат добре и се съмнявам някой здравомислещ да плати 1/3 от цената на самата игра за скин.
Героя ми с обикновени lvl 8 items изглежда по-добре :oops:



Аз лично съм пълен ARPG нууб и други игри в жанра освен старите Diablo-та и Torchlight не съм играл, така че за момента се кефя на макс :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 04:28


Agent написа:
Sentry написа:
Може ли все пак да не се преструваме, че ти не се заяждаше също?

Иначе аргумента се загуби между обидите, но като цяло е това, че ти продават картинки, а не нещо смислено. Картинки, които искам да добавя са направени точно защото се продават и ако не се продаваха Blizzard нямаше да отделят време и ресурси за създаването им. Да се каже, че играта е орязана защото продават козметики е като да кажеш, че кола е орязана, защото се продават custom джанти за нея.


ei go pak po4na, :lol:

KOGA SAM SE ZAQJDAL AZ VE?
TVA 4E TI OTGOVARQM NA KISELOTO GROZDE ZAQJDANIE LI E VE? KVO ISKA6, DA TE POZDRAVQ I BLAGODARQ LI, 4E MI SE MA4ISH DA OSTROUMNI4iSH I V SA6TOTO VREME DA ME IZKARA6 4E NQMAM PIKLIVI 70-100$, ZA TVA LI? BLAGODARNOSTI NE6TO?

Q SE USE6TAI MALKO

PRAV PO4VA POSLE KOI MI SRA V GA6TITE :lol:

qvno, qvno ot normalna duma ne razbira6


viewtopic.php?f=11&t=25248&start=3774

Това е от преди две седмици, насочено към мен, непровокирано и отново по повод на Diablo 4. Реакцията ти на коментара с гроздето също е непропорционално груба. Айде усети се малко ти, щото въобще не си света вода ненапита.

Agent написа:
Otgovarqm ti na argumenta vednaga.

1vo - sravnenieto ti s kola e gre6na pona4alo ama are ot men da mine 6e go komentiram - ne custom djanti, ami ako ti ograni4avat kolata izkustveno 4rez ograni4enie na skorostta

https://edition.cnn.com/2023/04/27/busi ... index.html

absolutno sa6tata bullshit marketing + management decision stoi i zad probitiq shop na D4 + season pass-a.

I sravnenieto ti kuca 6oto za da e 100% acuratno - custom djantite ne trqbva da se vartqt ami samo da stoqt za pokaz, 6oto ingame skins for items ne davat nikakvi stats - realno vse edno da oble4esh kat traper s koji ala bala, ama da ti e studeno.
(OT KOETO I PROIZLIZA I UDARA KAM SUSPENSION OF DISBELIEF NA SAMATA IGRA KATO CONCEPCIQ ARPG, OT TAM I LOOT TABLE-A + DROP-A KOITO E PRQKO + NEPRQKO SVARZAN S TVA.

Sq sravnenieto, kakto kazah s kola e neumestno no blagodarenie na Mercedes vsa6nost ve4e e - blagodarq 4e naprai to4no tva sravnenie i me ulesni. :D

Сравнението ми щеше да е грешно и твоето правилно, ако към скиновете имаше stats. Такива няма. Буквално custom skin-овете са 1 към 1 като custom джантите - стоят там само за показ.


Agent написа:
Ima6e prekrasnata vazmojnost da dadesh za primer nai-logi4noto + nai-blizko ne6to za sravnenie s Diablo 4 - PoE - i ot tam da sporim ve4e za samiq price point i kvo vklu4va ama 6to traa az da te podse6tam haha

Не го направих точно защото PoE е безплатна. За колата трябва да си платиш веднъж и за custom джантите втори път точно както за Diablo 4 трябва да си платиш веднъж и втори път за custom скина.

Agent написа:
Nqma kak da znaesh koe koga e bilo modelirano/animirano i dali o6te parvana4alno e bilo re6eno da e kato skin v shop - tva e palna spekulaciq.

И е напълно нерелевантно. Факт е, че в играта има достатъчно голямо визуално разнообразие на брони и е факт, че нарочно се правят повече скинове на брони, за да могат да се продават.

Agent написа:
Moje bi Elden Ring-a traashe da napraqt 30 seta plateni + nqkoi orajiq kato skins i da praqt skinove za ingame shop-a a ne story DLC da im e focusa??

VIJ KVI SA BALACI OT FROM SOFTWARE, nali tai? :D

Добре, дай да направим сравнение с Elden Ring на базата на наличен in-game content, който не е в cash shop тогава. В Elden Ring има 120 различни брони като модели, в Diablo има около 25 на клас, което прави около 125 общо. Ако ти е достатъчно разнообразието на модели в Elden Ring, мисля, че би трябвало да ти е достатъчно и това в Diablo 4.

И, ОК, да, в Elden Ring няма микротранзакции, супер. Но Diablo 4 не е нито първата, нито последната платена игра, в която има такива. Последните два Monster Hunter-а идват на пълна цена, с козметични микротранзакции и с платени expansion-и. И двете игри също така са невероятно хитове сред феновете си.

Дали From Software са балъци? Не. Решили са да не инвестират в разработката на такъв вид content и системи и съответно спестяват един куп пари от това. В края на краищата това, че нещо съществува не значи, че е евтино да се направи, и не значи, че всички ще го купят, и затова самата му разработка е финансов риск. FromSoft са сигурни, че играта им и всяко DLC за нея ще се продават като топъл хляб и също така нямат кой знае какви разходи по сървърите за играта и нямат ongoing content, който ще излиза за играчите безплатно. На практика там всичко е доста премерена транзакция - плащаш си, получаваш някакъв content и това е.

Agent написа:
Ako govorim za absolutizam - I Path of Exile I D4 sa orqzani i/ili skinovete affect-vat po-edin ili drug na4in gameplay-q (tuka se otvarq puk savsem druga golqma diskusiq koqto se otnasq pove4e za drugi igri).

Скиновете не влиаят на играта по никакъв начин освен визуално. Path of Exile е направена да е леко тернесе, за да купуваш допълнителни табове за организация, но при Diablo 4 това го няма.

Agent написа:
Ako govorim realno (pod orqzana imam predvid za cenata + kvi drugi pari iskat za kakav content/kolko content ima igrata/kolko i kolko ka4estven content 6te ima napred i podobni) ---vsi4ko tva kato vzeme predvid price point-a i na 2te igri togava se prai sravnenie.

PoE kato content e klasi nad Diablo 4, a Diabloto iskat pove4e pari predi da sa se dokazali + predostavili ekvivalenten content.

6e vidim kvo 6e napraqt s Diablo sled 1-2-3 i tn godini i pak 6te si govorim.

Естествено, че игра с 10 години post launch content ще има повече content от игра, която е излязла преди 5 дена. Реално обаче съм се счупил да играя Diablo 4 през тия пет дена и не съм минал и 1/3 от content-а, който предлага играта. За съжаление не мога да кажа точно колко часа съм играл, защото няма къде да го видя, но е индикация, че стигнах почти level 50 в първата зона, след което реших че side content-а ще го правя след историята, защото отнема прекалено много време и не мога да вдигна трудността на света преди да свърша с въпросната история. За игра, излязла през 2023, Diablo 4 е масивна. За бъдещ content - обявили са вече, че работят над следващите два expansion-а, какво ще стане с тях - както ти каза, ще видим.

Иначе PoE да е класи над D4 - въпрос на лично мнение си е това. Ако те кефи PoE повече и ти е достатъчно - супер, не е нужо да плащаш нищо за да можеш да играеш играта, която смяташ за по-добра. За мен в Path of Exile, след краткия ми 50 часов престой в много по-ранна версия на играта, има прекалено неща, които ме дразнят, за да мога въпбще да я играя за по-дълъг период от време.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 05:51


Има твърде много трупове за пукане, че да ми пука за незначителни неща като ингейм магазин.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 09:26


Sentry написа:
Сравнението ми щеше да е грешно и твоето правилно, ако към скиновете имаше stats. Такива няма. Буквално custom skin-овете са 1 към 1 като custom джантите - стоят там само за показ.


- OSNOVNA FUNKCIQ NA DJANTATA E DA SE VARTI
- OSNOVNA FUNKCIQ NA ITEM-A V DIABLO E DA DAVA STATS

TO4NO 6OTO PRI SKINOVETE (KOETO REALNO E ITEM BEZ STATS predvid dev time-a koito e otdelen za nego I PONEJE SAOTVETSTVA NA 90% na takav item v igrata koito dava stats kato dev time) NQMA STATS AMI SA "PREMAHNATI"/NE SA SLOJENI TAKIVA SLEDOVATELNO NE SI IZPALNQVAT OSNOVNATA FUNKCIQ AMI STOQT TO4NO SAMO ZA POKAZ.

NO ARE - DA PRIEMEM, 4E EDIN 3D MODEL E NAPRAEN S PARVONA4ALNATA MISAL DA SE PRODAVA KATO SKIN = DA STOI SAMO ZA POKAZ.

OSNOVNATA FUNKCIQ NA CUSTOM DJANTITE NE E DA STOQT SAMO ZA POKAZ I DALI SA BELI-ROZOVI-4ERNI, A DA SE VARTQT :lol:

Sentry написа:
Не го направих точно защото PoE е безплатна. За колата трябва да си платиш веднъж и за custom джантите втори път точно както за Diablo 4 трябва да си платиш веднъж и втори път за custom скина.


pak s djantite, ve4e razbrahme vsi4ki 4e ne znaesh osnovnata funkciq na edni djanti. :D
PoE i D4 kato produkt e analogi4en, saotvetno sravnenieto e mnogo po-logi4no.

Sentry написа:
И е напълно нерелевантно. Факт е, че в играта има достатъчно голямо визуално разнообразие на брони и е факт, че нарочно се правят повече скинове на брони, за да могат да се продават.


Irelevantno e ami, kakto ti kazah nqma kak da znaesh koi koga e vzel koe re6enie - tva 4e sa re6ili da sa al4ni gazove v sravnenie s drugi devs, ne gi opravdava - ami pokazva 4e sa al4ni gazove.

Sentry написа:
Добре, дай да направим сравнение с Elden Ring на базата на наличен in-game content, който не е в cash shop тогава. В Elden Ring има 120 различни брони като модели, в Diablo има около 25 на клас, което прави около 125 общо. Ако ти е достатъчно разнообразието на модели в Elden Ring, мисля, че би трябвало да ти е достатъчно и това в Diablo 4.


E sq, naro4no mi igraesh s broiki - 6to s broiki - govori s % koe ot Elden Ring-a (za koeto e otdeleno dev time) e napraeno kato skin za pari i koe v D4 za koeto e otdeleno dev e v cash shop-a za pari.

Sentry написа:
И, ОК, да, в Elden Ring няма микротранзакции, супер. Но Diablo 4 не е нито първата, нито последната платена игра, в която има такива. Последните два Monster Hunter-а идват на пълна цена, с козметични микротранзакции и с платени expansion-и. И двете игри също така са невероятно хитове сред феновете си.


Monster Hunter ne e loot based ARPG, pone e po-umestno sravnenie. Tuk sam saglasen.

DLC-to za MH:World e 541,22€ - kakav ti e threshhold-a na teb, li4niq - v koito content se paywall-va, v koi moment e too much ili nqmash problem i ako 5000/50 000 evro? tva mi davash za primer, tai li? Dobre.

Pak kazvam, tva 4e nqkoi e al4en gaz go pravi to4no takav. Tva e razlikata s Blizz/Capcom i From Software, kolkoto i da se ma4ish da go uvartash.

Sentry написа:
Дали From Software са балъци? Не. Решили са да не инвестират в разработката на такъв вид content и системи и съответно спестяват един куп пари от това. В края на краищата това, че нещо съществува не значи, че е евтино да се направи, и не значи, че всички ще го купят, и затова самата му разработка е финансов риск. FromSoft са сигурни, че играта им и всяко DLC за нея ще се продават като топъл хляб и също така нямат кой знае какви разходи по сървърите за играта и нямат ongoing content, който ще излиза за играчите безплатно. На практика там всичко е доста премерена транзакция - плащаш си, получаваш някакъв content и това е.


A, Blizzard ne sa znaeli, 4e Diablo 4 6te se prodava kato topal hlqb, tai li? Za tva sa napravili ingame shop-a + battle pass-a + igrata e always online?

Tai li? :lol:
Za D4 6te vidim kav ongoing content e free i v kvo se izrazqva toi - toz argumenta izdi6a tuk.


Sentry написа:
Скиновете не влиаят на играта по никакъв начин освен визуално. Path of Exile е направена да е леко тернесе, за да купуваш допълнителни табове за организация, но при Diablo 4 това го няма.


za tva napisah, 4e se otnasq pove4e za drugi igri (primerno LoL, v koqto ima skinove s abilities, koito se vidjat mnogo po-trudno).

Otnosno Diablo 4 traa proverq dali mojesh da praish PVP dokato si sas skin - ako otgovora e "da" - zna4i affect-vat gameplay-q.

Sentry написа:
Естествено, че игра с 10 години post launch content ще има повече content от игра, която е излязла преди 5 дена. Реално обаче съм се счупил да играя Diablo 4 през тия пет дена и не съм минал и 1/3 от content-а, който предлага играта. За съжаление не мога да кажа точно колко часа съм играл, защото няма къде да го видя, но е индикация, че стигнах почти level 50 в първата зона, след което реших че side content-а ще го правя след историята, защото отнема прекалено много време и не мога да вдигна трудността на света преди да свърша с въпросната история. За игра, излязла през 2023, Diablo 4 е масивна. За бъдещ content - обявили са вече, че работят над следващите два expansion-а, какво ще стане с тях - както ти каза, ще видим.

Иначе PoE да е класи над D4 - въпрос на лично мнение си е това. Ако те кефи PoE повече и ти е достатъчно - супер, не е нужо да плащаш нищо за да можеш да играеш играта, която смяташ за по-добра. За мен в Path of Exile, след краткия ми 50 часов престой в много по-ранна версия на играта, има прекалено неща, които ме дразнят, за да мога въпбще да я играя за по-дълъг период от време.


kazah izri4no "klasi nad" kato content (ne govorq za li4no mnenie) + kazah 4e D4 ne sa se dokazali a puk mi izlizat s 70$ base price + ingame shop + battle pass.

kakto kazah - 6te vidim.

---
otnosno posta ot predi 2 sedmici -ami kato se praish na darven filosov - kvo da ti kaja? Daje sam napisal, 4e si bil umen - kompliment sam ti naprail bez da e s ironiq. :)

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 10:10


Ти па за един скин за 15 евро дето даже нямаш никва причина да искаш да си го купиш предвид разнообразието на трансмогс в играта направи ебати патардията :lol:
Мноо butthurt като за крупен магнат :oops:

Хеле па предвид колко много контент има в тая игра наистина не виждам кво точно принципно положение ти засяга ебаси скромния ингейм шоп :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 10:41


Tи, кво? Mъчиш се да downplay-ваш проблема в индустрията ли?

Аз нещата ги казвам такива каквито са - кво да напрая че на Сентри логиката му куца + че ми сравнява custom джанти с mtx cosmetic в loot ARPG и ми увърта едва ли не, че BLizz имат нужда D4 да е 70$ + ingame shop + battle pass. :lol:

не ми се прай на много остроумен и ти с крупните магнaти.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 06 Юни 2023 10:44


Агенте, не виждам смисъл да ти отговарям, ще оставя на хората да преценят кой печели тоя спор, ако ги интересува въобще от него. Приятна ти игра на каквото решиш!

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 00:22


Вдигнах 20ти левъл за 9 часа мотане насам-натам. Правих каквото ми падне от съдържанието, гледах си скилчетата, тествах 100 неща... Дотук 10/10.
Веднъж ми се наложи да изляза до логин-а, защото скиловете ми блокираха.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 14:02


малко носталгично ми дойдоха последните 2 страници :D
форумо живнА

ма кажете ся за самата игра нещо
само на мен ли ми се струва точно като ванила УоУ в един момент , от 40 до 50 е някво тягостно бавно вдигането на нива, особено ако си протакал кампанията
примерно един цял акт - последния - ми даде точно 2 барчета XP за цялото плейтру
някво много криво и странно е направен скейлинга

хората приключват кампанията лвл 30 даже, ако не правиш НИЩО друго
аз съм правил някой друг дънджън за аспекти и някой друг ивент, понавдигал съм и съм се вкарал в няква мъртва точка на ХР

чак сега кат почнах ендгейм нещата и почна да се вдига що-годе нормално

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 19:19


Ся не съм на вълна диабло, ма гледах тва ревю и играта звучи няква много средна работа (ма поне по-добре от д3)


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 21:36


Определено се е получило добро арпг. Понеже не бързам за никъде реших да вдигна всеки клас до 10-15 лвл и да си избера с какво да играя. Понеже видях някъде, че препоръчват геймпад за игра - мочмета чук е. Поне за мен променя усещането и движението и магийте са много по флуидни. Инвентара и менютата цъкам с клавиатура и мишка. 10/10 са направили accessibility-to. Особено на роуга не се усеща как скачаш от моб на моб.

За краткият ми опит скейлинга е странен и ми разваля power fantasy-то. В D2, POE, LE и други арпг-та винаги процедирам с много алтове и ако ми падне имба айтем за даден клас в ниските левели директно го пробвам. Във изброените със имбав клас 1 шотваш всичко поне за 5-10 левела от както сложиш айтема.

Тука със скейлинга понеже ми паднаха доста добри дагери за роуга на 7 лвл и имба стаф на сорката на 6 лвл силата ми продължи точно 2 нива. След 3-4 левела нагоре от айтема беше все едно съм със бели айтеми. Предполагам нататък прави още по-голямо впечатление и затова на доста места чета за т.н wall който хитват между 40 и 50лвл.

пп. къде е world chata ??? Защо е онлайн ММО при положение, че няма world chat, group finder или каквата и да било интеракция с другите хора?? Цъкал съм общо 5-6 часа и срещнах точно 2ма души за да направим евент в стартовите зони. И не не си търся интеракцията, предпочитам single player, ама като съм форснат онлайн поне да има с кого да си кажа 2 приказки...


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 21:50


kaboom написа:
пп. къде е world chata ??? Защо е онлайн ММО при положение, че няма world chat, group finder или каквата и да било интеракция с другите хора?? Цъкал съм общо 5-6 часа и срещнах точно 2ма души за да направим евент в стартовите зони. И не не си търся интеракцията, предпочитам single player, ама като съм форснат онлайн поне да има с кого да си кажа 2 приказки...


А, де !
Много е криво кат няма нито лоби, нито hub, някъв town board нещо си - някъде листнеш партита, ми трябва евентуално да се натресеш на вече група, която прави нещо и евентуално да те поканят. Или pre-made с авери.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 07 Юни 2023 22:12


shub niggurat написа:
малко носталгично ми дойдоха последните 2 страници :D
форумо живнА


Ем ако Диабло-то ako не дигне форума малко (по един или друг начин) - не знам кое. :D

edit: а, Megan Fox също иска да го дига :
https://twitter.com/Diablo/status/16661 ... TotJ8uAAAA

:D

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 09 Юни 2023 13:50


shub niggurat написа:
малко носталгично ми дойдоха последните 2 страници :D
форумо живнА

ма кажете ся за самата игра нещо
само на мен ли ми се струва точно като ванила УоУ в един момент , от 40 до 50 е някво тягостно бавно вдигането на нива, особено ако си протакал кампанията
примерно един цял акт - последния - ми даде точно 2 барчета XP за цялото плейтру
някво много криво и странно е направен скейлинга

хората приключват кампанията лвл 30 даже, ако не правиш НИЩО друго
аз съм правил някой друг дънджън за аспекти и някой друг ивент, понавдигал съм и съм се вкарал в няква мъртва точка на ХР

чак сега кат почнах ендгейм нещата и почна да се вдига що-годе нормално

Аз ударих 50 някъде към act 2, реших да се съсредоточа върху историята с по-умерено количество side content и до края на историята съм на практика с едни и същи item-и и няма абсолютно нищо предизвикателно в самата история, като сега тепърва ще почвам endgame-а. Мисля, че са я балансирали тая история да ходиш първоначално само по нея, иначе нещата са прекалено лесни.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 10 Юни 2023 01:32


Дайте да направим PCM клан, за да ми давате items и gold? :oops:

Lvl 34 Sorceress, ползвам някакъв Chain Lightning билд от нет-а :oops:

В сравнение с бетата легедарните айтъмс са супер редки, досега само 3 са ми дропнали, като два от тях бяха на един и същи стори бос файт.
Към края на Act I (нива 25-30) ми дропнаха доста прилични items за повечето слотове, които и досега ползвам, нещо в Act 2 засега са много умрели нещата откъм дропс.

Иначе кампанията продължава да ме кефи, персонажите този път наистина са ги направили добре, Лилит особено е супер яка :oops:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 10 Юни 2023 13:29


По-нататък падат като летен дъжд легендарните, въобще не му бери грижа.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 10 Юни 2023 21:46


Още се радвам супер много на играта. На тоя етап д3 вече беше показала купища проблеми, а д4 е топ. Роуга го въртях и суках всякак - всички генератори и спендъри тествах и нямам забележки. Всячески работи и мачка.
Първоначално бях 50% за друид и 50% некро, но така и не можах да избера измежду тях. Поради тази причина взех кардиналното решение да играя трето :lol:
Ако трябва да се напъна да изкарам недостатък - ui на инвентара ми е като купен от борса за асети за индита хаха. И някои бутони са вдлъбнати, вместо изпъкнали. Да, до такива тъпотии трябва да стигна, за да измисля нещо негативно :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Diablo IV
Публикувано на: 10 Юни 2023 23:17


Постарали са се с кампанията. От бетата останах с впечатление, че ще е същото дърво като главните куест линии в модерен WoW. Бих я преиграл няколко пъти.
Въпреки, че е далеч от безгрешна
Spoiler for :
когато финала на целия готин акт 2, е как страшния бос атакува веднъж на 10 секунди, па и бяга от тебе, егати цирка. 'Ма пусна добро легендарно, така че е добре


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com