Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 25 Ное 2019 11:27


За мишка+клавиатура не я препоръчвам, щото контролите си забиват на random и всичко дето е до timing отива по дяволите в този момент. Буквално е имало моменти, в които атаката просто отказва да се execute-не след perfect dodge или дебнеш лазера за reflect, натискаш бутона за париране на мишката и оня ми ти джадай само гледа като пуйка пред кланница.

На последната трудност имаш по-малък прозорец от време за parry, убиват те от по-малко удари и враговете са по-агресивни. Според мен последната трудност си беше трудна и опита в жанра няма общо с това колко добре се справяш - просто трябва да не се разсейваш, да не допускаш грешки в timing-а и контролите ти да не забиват.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 25 Ное 2019 13:29


Според менюто - не. Трите описани фактора са damage по теб, агресия на враговете и време за реакция при париране/dodge и поне аз не забелязах разлика в ttk между последна и предпоследна трудност, така че съм склонен да им вярвам.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Ное 2019 23:23


PCM са написали ревю за играта:
http://pcmania.bg/Star-Wars-Jedi-Fallen ... cleId=8737

Skill-Up също направи доста добро ревю:


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 06 Дек 2019 15:24


vrytnah q na jedi master ot do i sega q minavam na grandmaster :D

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 06 Дек 2019 16:42


Силата е с вас, г-н Хамелеон 8)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 07 Дек 2019 15:53


silata mi sluji dobre :oops: bahti kolko me e qd, 4e nqma opciq za 4erveni me4ove i tymna strana :x

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 07 Дек 2019 15:58


PC версията има модове:
https://www.gamesradar.com/uk/star-wars ... rder-mods/

https://www.nexusmods.com/starwarsjedifallenorder/mods/

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 08 Дек 2019 12:31


Тъкмо я превъртях. Последната боска беше мега лесна, някои от предните босове бяха къде-къде по-тегави. Иначе съм съгласен със Сентри за историята на играта и завършека. Малко вяло завърши, но иначе доста фън игра :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 09 Дек 2019 11:45


Аз се накефих на сегмента точно след последния бос, в който просто ти се ебава майката, точно както би станало в тази ситуация.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Дек 2019 19:49


Гледах трейлъра току-що и се хайпнах. Ей сега януари си взимам новият компютър и ще е първата игра, която ще разцъкам на него. :D

TRUST...ONLY...IN THE FORCE :rockon: :rockon: :rockon: :o :o :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Май 2022 00:11


Yesss :D :D


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Май 2022 09:03


Оф, тъз игра вече няма да ми тръгне :? Ще трябва да сменям комп или да видя дали ще може да се играе в стадия. Иначе изглежда меега яко! Тайно се надявах за повече инфо по римейка на котор по време на това изложение, но явно няма...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Май 2022 21:48


И на мен ще ми трябва ъпгрейд, добре че излиза 2023, а сега крипто валутите крашват и цените на видео картите се нормализират най-накрая :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 26 Апр 2023 22:24


Днес излязоха първите ревюта и почти всички са крайно позитивни.

5/5 - VGC
4.5/5 - GamesRadar
4.5/5 - Twinfinite
9.5 - PSU
9.5 - GamingTrend
9.25 - Game Informer
9 - IGN
9 - Inverse
9 - Push Square
9 - Tech Raptor
9 - TrueGaming
8 - The Sixth Axis
8 - Shacknews
8 - PC Gamer

https://www.metacritic.com/game/playsta ... i-survivor

Някои споменават проблеми с пц версията, което ме притеснява, но щяло да има някакъв day one patch и може би няма да е супер зле :?

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 27 Апр 2023 16:48


Пак ще се пуска един месец премиум на EA Play...

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 27 Апр 2023 20:23




:D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Апр 2023 23:28


Изглежда, че денувото е ебало добрата игра. Множество пц оплаквания за лоша оптимизация за пореден път.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 29 Апр 2023 13:35


И игрите без денуво имат лоша оптимизация, не е сигурно, че е от това. Ако се докаже, че е от него - ще го махнат. Но да, лошата оптимизация сякаш е единственото оплакване.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 29 Апр 2023 20:08


Предвид колко подобна изглежда графично на предната, а като гледам онлайн върви с има-няма 60 кадъра на RTX 4090... определено нещо не е наред за момента :roll:

Добре че все още тепърва врътвам единичката :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 02 Май 2023 04:09


Бях я pre-order-нал и играя от day one, когато мога :D

Знам, че ситуацията, особено с PC версията е плачевна... но аз лично някак си нямах проблеми :oops:
Наскоро си ъпгрейднах малко щайгата и сега съм с RTX 3060 Ti, Ryzen 7 5800X3D и 32 GB ram.

Преди главното меню като пуснете играта прави sharer pre-compilation, че да намали насичането и като цяло ми върви супер гладко с малки изключения.

Първата планета/ пролога ми вървеше с 60-80 fps, в зависимост какво имаше на екрана, падаше най-много до ~50 кадъра. Играя с повечето настройки на high, някои на medium и 1440p резолюция, ако се интересувате мога постна точно настройките.

Втората планета даже ми върви с още повече кадри, но някои места и пада повече, покрай селото и някои други райони, леко рандъм е.

Първите ми 15 часа геймплей бяха с Day 1 патча и през цялото това време имах само един hard crash, като ходих да говоря с едно NPC, вчера пуснаха нов патч за PC и г/д ми вдигна кадрите с 10-15, играх още 2 часа, има още леки бъгчета и недодялани работи, но нищо сериозно. Третата планета също ми върви с доста приличи кадри ~80-110.

Преди да продължа искам само да спомена, че Fallen Order ми е една от любимите игри и особено във времето, когато излезе беше г/д единственото, което ми задържа интереса към SW и ми даде надежда, че все още може да имаме добър SW в мрачната ера на Дисни :D

Също така не съм играл никакви други Dark Souls/ Souls-like игри и като цяло suck-вам супер здраво като играя Fallen Order/ Jedi Survivor :cry:

Тъй.

Ще гледам да пиша ~100% спойлър фрий, като ще спомена някои от основните неща показани в промо материалите, но и все още не съм минал играта, така че все още имам доста да изпитам.

Началото е интересно и веднага има екшън. Ако сте гледали трейлъри има и разни twist-ове :D Прекарват ви през яки среди, които са бъкани с детайли и доста скоро се срещате с половин дузина нови персонажи. Има много диалози и доста яки сцени.

Геймплей-я е същия като в първата игра, но уж по-изгладен (това не ми попречва да играя ужасно и на места да умирам множество пъти).

Г/д още от началото получавате достъп до единичния меч, двойния и двата отделни.
Разграничени са на т.нар. stances, като можете да имате избрани само два по едно и също време. Можете да избирате кои да са "екипирани" на meditation points, които също като в първата игра са save points/ health refresh/ enemy respawn. Нова добавка е, че можете да fast travel между тях и да избирате други неща, за които ще напиша след малко.

Бойната система е същата като във Fallen Order, уж сте джедай, но можете да бъдете ступани от някакви грозни пилета.
Трябва да редувате атаки с block/ evade и да комбинирате различни атаки с меча или force powers, както и да приоритизирате враговете в битка, защото много често ще бъдете срещу половин дузина противника или дори повече. Повечето битки са с по-малък брой врагове, но ми се струва, че с напредването на играта става по-трудно, особено като комбинират различни типове врагове. Доста подобно на Arkham игрите. Има отново и разни bosses/ sub-bosses. Научавате им атаките и действате подобаващо.

Един от проблемите с историята е, че са изминали 5 години от първата игра и не успяват много добре да предадат информацията какво се е случило.
Кал има нов екип и всички звучат сякаш се познават адски добре и са преминали през доста неща, но за играещия усещането го няма. Това евентуално го "оправят", и липсващите истории се запълват с диалози с разните персонажи, но не е перфектно.

Втората планета вече нещата се разгръщат адски.
Атмосферата е доста western на моменти, Кал е нов странник в затънтено село, което има проблеми с бандити, самата планета е отдалечена и повечето там са разни prospector-и/ търсачи, всеки си има своя история проблеми и т.н. :D

Аз лично след като напреднах леко с главната история на втората планета реших изцяло да правя side quests/ exploration, от които има много, но поне в началото супер много неща са заключени/ недостъпни, защото нямате еди-какво-си умение или екипировка.
Дизайна на света е 100% metroidvania, както в първата игра, но в по-голям мащаб.
Не е Ubisoft level bloat, но лично за мен няма особен смисъл от по-големите игрови зони. Да, изглеждат яко, но ми се струва, че най-интересните collectibles са force echoes и да научвате разни неща от тях, но нищо не ви засяга пряко, почти всички са само world building, като има и някои основни за историята.
Другите collectibles са разни безсмислени скинове/ части и даже съм изненадан, че някои са просто upgrade points, които получавате също от колене на врагове.
Като цяло ми се струват загуба на време, понеже единствените stats са health/ force/ stamina meter.

Малко по-нататък в играта получавате достъп до perks, които са ok modifiers, но повечето от тях са sidegrades, поне каквото съм намерил досега и не са жизнено важни.
Има и едни други ъпгрейди, които засега засягат само едно от оръжията на Кал, но отново не е нещо супер важно.

Всеки свят има определен брой (обикновено един за планета, но може и повече) уникални предмети, които можете да ползвате да търгувате с разни продавачи за... още скинове/ цветове или другите глупости.
Най полезните които съм видял досега са разни perks, както и опция за увеличаване на броя на активни perks.

В сравнение с предишната игра има много, АМА МНОГО диалози, с адски много персонажи. На мен ми се струва леко прекалено и borderline rpg-like, само дето няма никаква дълбочина като в RPG, просто седите и слушате. Поне са озвучени добре :oops:

Дизайна на локациите е добър и всичко е супер Star Wars-y. Сега даже получавате side quests от разните npcs, но както казах по-рано, самите "награди" за абсолютно всичко не са нищо особено. Няма character stats или екипировка със stats.

Музиката е ок, което за мен лично е разочароващо, понеже музиката на първата игра беше СУПЕР! Толкова много уникални локации с абсолютно уникални музикални теми имаше, а сега в Survivor ми се струват доста по-занижени :(
Може би ще се промени по-нататък idk, но определено няма tracks като Eno Cordova (от самото начало в главното меню беше!!!), Bogano, Cal's theme и т.н. прекалено много са, за да ги изброявам, но са г/д половината tracklist и липсата на нещо подобно на SUGAAN ESSENA определено се усеща също, но както казах имам още доста да играя.

Главния антагонист и неговата история не съм сигурен дали ми харесват, даже имаше един момент, в който
Spoiler for actual semi-spoiler ~5hrs into the game:
буквално 2 мин след като се срещате без почти никакви обяснения пича казва нещо от рода на "I've been betrayed, I must Dark Side now" :oops: :D :lol:

Нещата с него засега са супер slow burn и се страхувам, че няма да успеят много да му изградят персонажа преди неизбежно (предполагам?) да го разкарат.
Особено като се има предвид какъв е/ бил преди и колко много се е променило всичко, можеха да седнат с Кал да си приказват за супер интересни работи в продължение на часове, и да разнищват разни теми, вместо веднага да превключат на екшън :D

Прогреса с уменията не съм сигурен дали е добре балансиран.
Има... прекалено много умения.
В началото бях само с 3-те stances, инвестирах умения в тях, като всеки stance има отделен skill tree, отделно имате skill trees за всички force powers и survivability.
Така карах до ~12-тия час, след който в рамките на ~50 минути успях да отключа последните 2 stances, като те също имат отделни skill trees... Сега се чудя понеже има много неща от началните които не ползвам дали да не respec-на. Има такава опция и първият път е безплатно, като всеки следващ respec след това ще струва една точка умение. Отделно всички skill trees имат разни липсващи места, но тях вече мисля, че са просто някакъв избор на дизайн, защото ако се окаже, че и те са умения ще е крайно прекалено и ненужно.

Липсва ми онова умение от първата игра, с което можехте да превключите между различните мечове със специална атака и изглеждаше супер яко :(
Може би и в Survivor има подобно умение, но не съм видял засега.

Друго, което не ми харесва са Force Temples.
В първата игра те бяха главна част от прогреса в историята и бяха направени адски добре, особено за фен на LoK/ Darksiders като мен.
В Survivor всички храмове освен първият са изцяло по желание, а самите храмове са много по-малки и супер простовати :cry:
Няма нищо, което да се доближи до Zeffo от Fallen Order засега :(

Ще продължа да играя тези дни, надявам се да има изненади по-нататък. Ако няма играта ще е предимно Ok.
Не ми се струва като революционно продължение, доста далеч всъщност, но въпреки това е доста приятна за разцъкване.

Ако имате въпроси питайте.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com