Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 25 Юни 2019 20:56



___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Юни 2019 18:36


"Командира" за когото говориш е Соу Герера - много подценен персонаж от Роуг Едно. Съгласен съм за озвучаването. Доколкото разбрах са уредили Форест Уитакър да се въплъти в ролята, но в геймплея не звучи като себе си, а като някой умел имитатор. Не ми харесва, че вкарват грозния робот от същия филм - за мен дизайнът е отвратителен и машина с такава външност не би ме уплашила никога, дори да знам, че може да вдига тонове и да ме смачка с един тупаник. Осъзнавам, че мнението е субективно и не ангажирам никого с него.
Иначе откриващата сцена с канонерките и уукитата в плен ми напомниха за последните мисии на Republic Commando. С разликата, че вместо да се убиват бездушни дроиди трябва да се свалят тренирани военни на Империята. Добри спомени.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 29 Юни 2019 10:29


Пак са си прави хората, на теб просто ти липсва културата да го оцениш.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 27 Сеп 2019 01:03


Остават по-малко от 2 месеца до излизането на играта.
Имаме нов трейлър, който е Ок:



Преди известно време беше показан art book:
https://uk.ign.com/articles/2019/09/09/ ... -announced

Първите два броя на прикуъл комикса са излезли, ще драсна мнение след като ги прочета:
https://readcomiconline.to/Comic/Star-W ... ark-Temple

Edit: Комикса също е Ок. Малка част от всеки брой е за Second Sister, предполагам във време близко до това в играта. Засега няма нищо кой знае колко интересно и е обичайното "джедаи на мисия се забъркват в каша и трябва да се оправят някак си".
Чудя се дали няма да убият Cere Junda в играта и сега използват комикса за да изградят персонажа ѝ, за да ни пука повече накрая :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 28 Сеп 2019 01:31


И на мен много ми харесва видяното до тука, единственото което много ме притеснява е, че се носят слухове,че дължината на играта ще е 10-12 часа, което си е ужасно малко.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 03 Окт 2019 09:59


10-12 часа направо е много - дори не само напоследък, ами дори допреди 7-8-10 години редовно излизаха AAA заглавия с продължителност от 5-6-7 часа, което беше просто плачевно и единствения redeeming фактор беше че в България си ги пиратствахме, ама ако трябва да платиш 60 евро.. .. ..

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1868
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 18 Окт 2019 16:38


Прилича като игра за геймпад от видеото. А за да играя бетата, предполагам искат да преордърна? Малко ми е криво да купувам от ЕА.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 18 Окт 2019 21:02


Аз в никакъв случай няма да я купя за пц, защото ще ползва отвратителният ориджин.
Tbh не съм сигурен дали изобщо ще мога да я подкарам прилично. Уж покривам минималните изисквания, но не ми се играе с 30 fps/ low settings...
https://www.pcgamer.com/uk/star-wars-je ... uirements/

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 20 Окт 2019 14:58


EckhartsLadder също се изказа позитивно.



На мен лично не ми харесва souls-like combat-a и сега съм с една идея по-малко развълнуван да я играя :(

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 29 Окт 2019 17:26


EA май нещо ми четат мислите :lol:
Изненадващо (след тийзър преди няколко дни) се оказа, че игрите им отново ще се продават и в Стийм. Минусът е, че подобно на Uplay ще ползват двоен DRM (лаунчвате през стийм, за да лаунчнете ориджин), но поне така игрите ще се възползват от всичките преимущества на Стийм и играчите/ френдс ще бъдат събрани.
https://www.pcgamer.com/ea-games-are-co ... len-order/
https://store.steampowered.com/app/1172380

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 12 Ное 2019 14:34


YES!!!
Spoiler for :
Image
Нямам представа как това ще промени начина на игра и какви други вариации ще има, но не искам и да се спойлвам повече (имаше още лийкнато инфо за разни локации и т.н.) :oops:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 12 Ное 2019 23:10


Определено изглежда много добре!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 17 Ное 2019 12:57


FYI според стийм ревюта- играта е 12-16 часа дълга (~20, ако я макснете) и след като се завърши няма особена причина да се играе още (oсвен събирането на пропуснати collectibles). Историята е била доста плоска и незначителна, а геймплеят не успява да достигне висотите на Jedi Knight поредицата и като цяло има доста голям фокус на platforming/ puzzle solving, което лично за мен не е проблем, но изглежда доста хора са имали погрешни очаквания. Отделно изглежда PC версията има performance проблеми, които се проявяват дори и на силни PC-та.
Ако мислите да я купувате ви препоръчвам да изчакате 50% намаление или поне (ако е възможно) да оправят техническите проблеми.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 17 Ное 2019 23:21


Играта си е чист action adventure с много backtracking за optional козметики, upgrade-и на мана, живот, healing item и lore. Lore-а и козметиките ти дават и experience. Някои от пъзелите всъщност са приятна изненада и не изискват просто да използваш еди коя си сила еди къде си, ами изискват и малко мисъл, въпреки че не много. Платформингът е приятно прост и не изисква много рефлекси. Светът е "отворен" до някъде, но е повече коридори, които се свързват помежду си.

Има няколко механики, вдъхновени от dark souls - level design-а с interconnected коридорите, checkpoint и healing системата и губиш experience като те убидят докато не отидеш и не удариш нещото, което те е убило. Само experience от новия левел обаче, веднъж като level up-неш и ти даде skill point, тези не ги губиш при смърт.

Битктие са... малко странни, тъй като повечето и атаки са блокирани, но имаш няколко интересни движения, като фокусът е върху timing и може да умреш лесно ако не внимаваш. Силите правят битктие easy mode, но нямаш много мана за използванто им. Самата мана се зарежда от удари с меча и общо взето битките са до judgement call срещу кои врагове да използваш силата и кои можеш да ги трупясаш с lightsaber-а без много усилия. Двойния lightsaber се взима лесно, но не е много добър - бърз е, но прави малко damage и ми се струва, че и по-лесно се блокира и главно се използва за рефлект на projectile атаки, тъй като го прави много по-ефективно.

Няма много фокус върху силите - slow time, push и pull, доколкото мога да кажа, но все още не съм взел pull-а като всичките се използват както за битки, така и за puzzle solving. Силите се намират с историята, но в upgrade системата можеш да увеличиш ефективността им, както в битка, така и извън битка.

Самата upgrade система освен ugrade на силите предлага и нови удари с меча, пасивни умения за бой, от рода на автоматично да reflect-ваш ranged атаки докато бягаш и upgrade-и на живот, мана и healing item-а. За upgrade се ползваш skill point-и от level up, no experience ти се дава на поразия - за битки, за намрени collectibles, за движение по историята. Ако се помотаеш достатъчно е лесно да upgrade-неш всичко. Играта няма много RPG елементи като цяло - само тази система и доста ограничен избори на диалог понякога.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 18 Ное 2019 00:50


Почнах на последна, но свалих на предпоследна - или съм стар вече, или контролите просто не са достатъчно responsive. А понякога си се и бъгват и блока не реагира, колкото и да го цъкаш, но това поне е рядко. Като времетраене - не мога да кажа. Сега съм на мисията, която показаха на gameplay reveal-а, която казаха, че е някъде в средната част на играта, но не мога да кажа колко още остава. Time tracking-ът в Origin също е малоумен и пише, че съм играл 6 часа, но е абсурдно да съм играл толкова малко, тъй като слушам аудио книга докато играя и от самата нея съм изслушал поне 10 часа, а я спирам от време на време за lore и диалог. Мисля, че съм играл горе-долу 12-13 часа, като аз си ходя и събирам абсолютно всичко и, честно казано, не умирам никак рядко, така че някой може наистина да стигне до там, където съм аз за 6 часа, че дори и за по-малко.

Пуснах 1 месец на Origin Premier и за 15 евро според мен си заслужава играта, но това си е точно моя тип игра, така че не мога да кажа за някой друг как ще е.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Яну 2011 16:07
Мнения: 358
Местоположение: София
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 18 Ное 2019 23:24


След много мотане из нивата в опит да открия всички "secrets" я минах за около 25 часа. Реално ако вървиш само по историята, без да се отклоняваш и връщаш, сигурно е около 15 часа максимум.

Играта е красива, планетите в повечето случаи са страхотни. Кашиуук е много приятна изненада, Датомир също изглеждаше подходящо. Доста труд са хвърлили в детайлите и усета за Междузвездни войни. Самите нива обаче се усеща, че са правени за игрова цел и често нямат абсолютно никакъв смисъл от архитектурна или друга гледна точка :lol:

При битките определено усещах недостиг на Сила, което вероятно е с цел баланс, но те изважда от усещането, че си джедай. Събрах всички умения, но сигурно половината не ги и ползвах, тъй като враговете твърде често те контрират ако пробваш да си прекалено атрактивен.

Финалът ми хареса, макар като цяло историята да беше предвидима и линейна.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 19 Ное 2019 03:07


Sentry направи адската маневра със събскрипшъна на EA, изобщо не ми мина през ума, че подобно нещо е възможно :o

Иначе
Spoiler for :
https://crackwatch.com/game/star-wars-jedi-fallen-order
Ако ми върви на щайгата и успея да освободя място до петък вечерта 100% ще я играя и ще дам подробно мнение :wink:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Яну 2011 16:07
Мнения: 358
Местоположение: София
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 19 Ное 2019 10:20


the_presator написа:
Sentry направи адската маневра със събскрипшъна на EA, изобщо не ми мина през ума, че подобно нещо е възможно :o

Иначе
Spoiler for :
https://crackwatch.com/game/star-wars-jedi-fallen-order
Ако ми върви на щайгата и успея да освободя място до петък вечерта 100% ще я играя и ще дам подробно мнение :wink:


Аз си пуснах едногодишен план за 99 евра на Ориджин миналата година. Заради Антем и Fallen Order, пък и видях куп други интересни неща. Общо взето си изплати парите за около три месеца, а поизпробвах FIFA, Madden, NFS и т.н. Даже някои иначе кракнати перли като Plague Tale и Frostpunk, които иначе не бих и забелязал или чул.

Ако човек разполага с времето си, по-добра опция е едномесечни абонаменти само за конкретни игри.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 24 Ное 2019 11:40


Вчера я поцъках няколко часа и ме кефи доста. Отдавна не съм играл такъв жанр игра и малко уменията ми са ръждясали, но навлизам. Удари ме носталгията по Jedi Academy. Интересно ми е какъв ще е края на историята, предвид че знаем че няма как да е много главозамайващ :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: [EA] Star Wars: Jedi: Fallen Order™ (2019)
Публикувано на: 24 Ное 2019 16:01


Краят на играта е като екшън филм - прекалено много битки, никакъв storytelling, никакво мислене и предвидим завършек. Въпреки това играта беше много fun до тогава. Краят на самата историята си беше съвсем логичен, като се има предвид в коя ера се развива действието и не бих казал, че съм разочарован от него. По-скоро бих бил разочарован ако краят беше нещо друго. Като цяло историята си беше ок за star wars игра, която не е KOTOR - сравнително straight forward добро срещу зло история с няколко сравнително очаквани "изненади" и се придържаше към тропите на Star Wars.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com