Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 21 Мар 2023 21:18


Аз мразя всичките тия лаунчъри щот съм против дигиталната дистрибуция. В тоя ред на мисли Епик ми е абсолятно толкова омразен колкото Стийм или Origin. Само картинката е друга, не знам защо хората мразят конкретно Epic ама и не ми пука особено щото си живея в миналото и гледам да си купувам игрите на истински носители. :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 21 Мар 2023 21:42


За PS има резон, но модерните настолни компютри и лаптопи нямат оптични устройства

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 21 Мар 2023 22:15


Да, това е и основната причина все още да съм предимно "конзолен играч"

Макар че отново простотията си я има - На диска някаква базова версия и завършената игра пак се сваля от някакъв сървър. Поне като имаш диска съдържанието не е заключено с име и парола. Не ме кефят тия работи, ама това е бъдещето :(


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 10:37


Посоката е една за съжаление дори при конзолите и тя не е към физическите носители, колкото и да ме кефи да колекционирам кутийки и да мога да си разменям с приятели вместо да им давам паролите си. :lol:
Image

Но да, голям фактор е и че игрите не се събират на физическите носители вече, един блу-рей е с капацитет 25 до 50гб, то почти няма ААА игра дет да не е над това. Разни игри излизаха на два диска ама беше за кратко, като и без това ше теглиш още 20гб в пачове, що да не си изтеглиш и цялата игра, пък диска да се ползва главно за автентикация на лиценза.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 11:33


denik написа:
За PS има резон, но модерните настолни компютри и лаптопи нямат оптични устройства


Купил съм си портативна блурей записвачка :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 22 Мар 2023 19:43


The Grim Reaper написа:
Но да, голям фактор е и че игрите не се събират на физическите носители вече, един блу-рей е с капацитет 25 до 50гб, то почти няма ААА игра дет да не е над това


Дисковете за новите конзоли се водят Ultra HD Blu Ray и стигат до 100GB което пак вече не е кой знае какво.

Музикалната и филмовата индустрия бутаха напред развитието на физическите носители (разните магнитни ленти до оптичните дискове от всякакъв тип)

Какво стана обаче накрая - качеството на звук и картина стана толкова добро, че повечето хора не им трябва повече, а интернетът стана бърз. Масово музиката от Sporify с mp3 e супер, компресията от Netflix също е перфектна. Важното е да е евтино и да имаш достъп веднага, другото няма значение

Даже и да тръгне да се лансира идеята за некомпресирано 8k видео с 60/120fps незнам си колко канално качествено аудио по-скоро ще се даунлоудва или стриймва, вместо да се продава на 500GB носител с някакъв ултра бърз трансфер на данни.

А един такъв носител би бил супер за новите игри. То е ясно че диск или каквато и да е механична работа няма как да е, някакъв тип ssd/flash и без движещи се части. Няма да е евтино обаче - нито разработката и производството нито крайната цена за клиента. Те затова и едно време Nintendo и Sega се отказаха от "дискетите" които технически погледнато бяха нещо такова, само че с много ограничен капацитет спрямо CD-тата. Аз бих дал повече пари за една игра на истински носител, ако ще и дигиталната версия да е 2-3 пъти по-евтина, но кой ме пита мене :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8401
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 25 Май 2023 16:28


Не знам кво се присетих за STALKER поредицата, ама в стийм целия bundle с 3-те е 10 еврака, пък в instant gaming е чак 6 и нещо.

Който му се е прияло русенско варено докат бяга от аномалиите :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Безплатни или престъпно намалени оригинални игри
Публикувано на: 25 Май 2023 20:20


vanmx написа:
The Grim Reaper написа:
Но да, голям фактор е и че игрите не се събират на физическите носители вече, един блу-рей е с капацитет 25 до 50гб, то почти няма ААА игра дет да не е над това


Дисковете за новите конзоли се водят Ultra HD Blu Ray и стигат до 100GB което пак вече не е кой знае какво.

Музикалната и филмовата индустрия бутаха напред развитието на физическите носители (разните магнитни ленти до оптичните дискове от всякакъв тип)

Какво стана обаче накрая - качеството на звук и картина стана толкова добро, че повечето хора не им трябва повече, а интернетът стана бърз. Масово музиката от Sporify с mp3 e супер, компресията от Netflix също е перфектна. Важното е да е евтино и да имаш достъп веднага, другото няма значение

Даже и да тръгне да се лансира идеята за некомпресирано 8k видео с 60/120fps незнам си колко канално качествено аудио по-скоро ще се даунлоудва или стриймва, вместо да се продава на 500GB носител с някакъв ултра бърз трансфер на данни.

А един такъв носител би бил супер за новите игри. То е ясно че диск или каквато и да е механична работа няма как да е, някакъв тип ssd/flash и без движещи се части. Няма да е евтино обаче - нито разработката и производството нито крайната цена за клиента. Те затова и едно време Nintendo и Sega се отказаха от "дискетите" които технически погледнато бяха нещо такова, само че с много ограничен капацитет спрямо CD-тата. Аз бих дал повече пари за една игра на истински носител, ако ще и дигиталната версия да е 2-3 пъти по-евтина, но кой ме пита мене :)


Има и друга страна обаче. Стрийминг, мигновенност, 1 клик разстояние, някаква уж символична месечна такса... Но има едно-две "но".

1. Най-напред ексклузивните сериали/филми. Ако толкова държиш на даден сериал/филм, ама го няма в твоята услуга? Ами абонираш се за тази в която го има...

2. Добре, но не притежаваш филмите/сериалите, които гледаш. Ако възникне някакъв правен конфликт между собственика на правата и платформата, в следствие на който трябва да махнат продукта, заради който примерно си платил такса.

С т.нар. "ааS" никога не притежаваш нищо, и никога нищо не е сигурно.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com