Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 14 Окт 2021 21:16


Добре де, аз си мислех че итемите си остават или се бъркам? Ако не остават, то няма много смисъл да продължавам да цъкам същия герой.

Иначе за UI, не ми е първият опит в играта. През годините съм я почвал и спирал около 5-6 пъти поне като сега последно време гледах и доста клипове по темата, така че започнаха да ми се изясняват нещата, та смятам тоя път наистина да я заиграя.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 14 Окт 2021 22:20


Значи, като цъкаш на лига, когато свърши - всичко, барбар със сташ табовете ти и героя с нещата по него, отиват на стандард. Ако цъкаш повечко години, стандард ще ти се превърне в нещо като мазето/гаража, в който има толкова много неща, че просто трупаш и не гледаш кво има, щот никога няма шанс да бъде подредено или изчистено. Понеже няма как да ти изтрият предметите, се добавят в remove-only tab в сташа. Имам около 150 такива таба в момента, с предмети от зората на времето :lol: Не знам ТОВА нещо как не им осира сървърите, честно. Тва са толкова много хора, които сигурно никога не гледат стандард героите си.

Иначе, за табовете - да, би било от полза и наистина money well spent ако човек си вземе няколкото най-важни за играта таба, обикновено в бъндъл. Това е currency tab, trade tab ( такъв, който можеш да модифицираш и задаваш цени на нещата в него, синхронизиран с poe.trade или вградения им trade в официалния сайт ), QUAD tab - голям таб, обикновено за дъмп на предмети при дълга сесия рънене, таб за maps, tab за divination cards, и вече по избор са ... разните безброй табове, дето от GGG те ''задължават'' да имаш, ако не искаш да се побъркаш - то не са сплинтери, фрагментчета, парченца, топченца, путки майни - layer upon layer stackable shit ... Това е едно от нещата, за които ядят голям хейт, ама е друга тема.

Та, не ти се трият нещата на стандард, но доста бързо стават ненужни и остарели. В смисъл, играта понякога резко сменя метата и разни неща просто стават за боклука. Докато други, ако ги имаш, от преди да бъдат нърфнати, или деактивирани като дроп, биха стрували майка си и баща си на стандард. Но това са 2 отделни свята. Има хора, които само стандард блъскат. Ние с мойте авери цъкаме само на лига, заради свежата икономика и нов контент.

Иначе, промените по играта като - пасивки, умения, баланс на герои/асендансита, си се прилага и на стандард.

Съвета ми е - разучи колкото можеш героя или поне архетипа, който те кефи и искаш да играеш. Като изелзе новата лига другата седмица, започни там, наново, с такъв герой, и - може и да не следваш дословно гайд - но захапи някой beginner friendly build. Има такива, които газят играта и брийзват през кампанията с 0 investment. Има и такива, които ти трябват 10 exalt-a за да започнат да приличат на нещо.

От сега до излизането на новата лига нямаш време да видиш енд гейма. Можеш да стигнеш до low-mid tier maps, което за повечето зарибени е постижимо за 20-тина часа при началото на нова лига.

За предметите, най-важно е да си свалиш някой loot filter. Виж на Neversink. Безплатно е, лесно е - един файл в папката туряш и готово. Избираш си колко стриктен да е и така си лягаш с една идея по-малко болка в очите и главата :lol: Помня когато ми се виеше свят от толкова много текст по екрана, баси.

Крафтването винаги е опция, има множество начини да си направиш левълинг гиър с крафтене или просто ако знаеш кои уникати са за тази цел. Струват по 1 алкеми, или 1 кеъс орбче от poe.trade.

Ако искаш, утре ще изровя билдове, които са бегинър френдли.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 17 Окт 2021 09:48


А самите табове остават ли си в началото на нова лига? Сега малко ми се виждат безсмислени при положение че има честове, ама сигурно вършат работа.

Иначе да, ако можеш пусни два-три билда за рейджър за начинаещ и които ще бъдат подходящи за новата лига.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 17 Окт 2021 10:19


За кои честове говориш ? Heist lockers и Harvest тъпотията ли ?

Табовете са account bound, остават. Като почне новата лига, и си направиш герой на нея, са ти чистак празни :D То това е свежарското в началото на новата лига, че се отърсваш от целия clutter.

Иначе почти не мога да си представя играта без табовете за maps, divination cards и currency-то.

Аз рейнджър / стрелец архетип най-малко съм играл. Но едно от най-силните неща, и 100% солиден league starter, както и отново се очертава да е за новата лига, е toxic rain. Не знам защо, не съм играл тоя скилл, но масово почват с него.

Подобно е и Caustic Arrow.

Другото силно е tornado shot champion с impale. Impale е ( или беше, не помня вече дали го нърфиха ) най-силната механика в играта. В един момент беше напълно абсурдно с колко малко инвестиция можеше да смажеш енд гейма.

Tornado shot е и много як clear skill, ползват го за стартър щото фармиш бързо гиър за сериозните герои.

Имаше и наскоро няква схема с jugg + siege ballista и accuracy abuse, но това май е малко пипкава работа и сигурно иска много инвестиция.




Bleed bow gladiator беше също insta win , но май за 3.16 го нърфят самия гладиатор. Ето нещо такова,


НЕ ЗНАМ, обаче, сега колко ще е окей. Кат цяло през лига-две се мени яко метата и много неща остаряват морално :lol: Още не съм чел пач ноутс и тн за новата. Ако искаш виж просто в тубата 3.16 starter builds и от там се ориентирай за някой ranged, който ти хваща окото.

Мога да те посъветвам и кои стриймъри са down to earth и не рекламират билдове за 500 екзалта ... Такива са zizaran, badger ( има и скъпарски, ама винаги дава budget варианти ), Tarke - той почти винаги почва някъв toxic rain / Caustic герой ...

Mathil прави зверски билдове, но ги рекламира кат ''ееем тука си крафтиш тва, взимаш си онова'' и накрая тия неща струват 100 екзалта парчето заради него. От колко години играя тая игра, не съм успял да копирам негов билд успешно никога.

И ако видиш некой азиатец в гайда - забрави. :lol:

Тия дни, кат излезе повече инфо за новата, ще вметна тука какво според мене ще е силно кат league starter. И, съответно, бегинър френдли.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 17 Окт 2021 20:30


Благодаря отново, ще хвърля едно око върху билдовете със сигурност.

Иначе, ако можеш да разкажеш и малко за структурата ти на игра. Тоест, в началото на лигата правиш герой, с които фармиш валута. Стигаш до края на кампанията с каквото си нафармил и после правиш нов герой и гледаш да го направиш по-силен с нещата, които си събрал от първия герой? И после така до края на лигата предполагам?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 17 Окт 2021 21:39


Амии, не точно.

Обикновено тва е генералната идея - да направиш герой, който не иска почти никакво къренси и специален гиър, и който може да бие мид тиър карти с 0 инвестиция, но да е бърз в трупането на къренси и предмети. Но за тази цел трябва да играеш с до болка познати билдове, за да е сигурна работата.

Така правят повечето стриймъри.

Аз нямам време и нерви така, и не ми е интересно. Искам да пробвам новите умения, ако има такива, някое променено асендаси, некоя по-така механика. Понякога фейлвам мизерно, понякога самия скилл е слаб on release, или съм подбрал кофти асенданси. Тогава трудно биеш енд гейма, особено ако си избрал нещо дето иска много гиър и пара. И тогава обикновено респеквам същия герой в нещо познато или гледам гайд.

Има няколко неписани правила. Например, никога не почваш righteous fire герой за първи. Или някъв stat stacking билд. Обикновено герои, които искат гиър който пада от енд гейм босове, и цените на който се нормализират чааак един месец навътре в лигата.

Иначе, кампанията е оная досадна част от играта, през която тряя се мине всеки път. Обикновено се ръшва, някои хора се изпопрекарват един друг още първата вечер от началото на лигата. Реалистично, отнема 6-7 часа ако си наясно с нещата и играеш нормално. Чак след кампанията започва интересното и билда ти започва да заприличва на нещо. Тогава взимаш и вече повече точки за асенданси-то, уменията ти са вдигнали повечко левъл, имаш някъв по-сносен гиър, и тн. Някъде около 65-70 лвл се излиза от кампанията.

Истинската игра са картите след това, целия league content от преди, който е имплементиран вече в основата на играта, чейса на специфични итеми, крафтове, ако щеш и ачийвмънти.

Енд гейм контента е покъртително огромен и необятен в тая игра и НИКОГА не можеш да се съсредоточиш във всичко. Така например един герой може да ти е по-силен за delve, друг за фармене на лабиринта, трети за някви босове, четвърти да ти е просто онзи меме билд дето винаги си искал :lol:

Лично аз, последните няколко лиги, просто нямам време за няколко героя и правя втори и трети само ако наистина много ми се играе нещо друго. Обикновено, кат ми писне първия, или се окаже слаб, го респеквам - може и асендансито да сменя - пръскам сума ти орбчета за респек, ама си спеставям ръненето на кампанията за милионен път.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 17 Окт 2021 21:50


Супер, мерси отново, вече ще пиша като мина кампанията на новата и стигна до ендгейма. Ще гледам да е максимално бързо. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 18 Окт 2021 09:21


направо кат почне, ще се адднем там и може да цъкаме заедно
или поне вече кат ударим картите - то тогава има смисъл

въпреки, че ние с мойте хора последните години играем ''заедно'' кат лафим по мик и всеки си фарми соло щот тая игра получаваш вертиго и зверско главоболие ако сте парти и трябва да виждаш всичко :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 18 Окт 2021 11:41


аз си пускам музика като играя нещо свързано с много циклене и не е толкова ориентирано към историята.

ама да, може да направим няква партия някой път.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 20 Окт 2021 09:15


За новата лига се очертават следните силни стартъри :

Toxic Rain Champion ( НЕ ЗНАМ защо чемп, супер странно ми е, но всички за това говорят )

Евентуално, ако искаш по-тематичен стрелец, може и :

https://youtu.be/oZwMKp9ocVE

----------

ED / Contagion Trickster - класика, която никога не съм играл и май това ще е тоя път. Винаги е safe bet и супер бегинър френдли, честно - препоръчвам ти го. Пак е един вид ranged, clear speed-a е абсурдно добър и с един каст гледаш как некви неща умират офскрийн дори. И вали луут.
Същото може и Occultist. Гайд за 3.16 не виждам, но умението и архетипа е същия и не е пипан от много време насам, който и гайд да хванеш от последната година, ще е актуален.

Ако ти се играе спелкастър + тотеми, може да пробваш някой Hierophant. Лесно се гиърва, лесно скейлва, има сто тона дефенсив механизми, и divine ire totems можеш да гледаш как lazor-ваш босове за секунди. :D

Soulrend / Bane Occultist също е много сейф и задоволително добро.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 20 Окт 2021 09:50


Вече съм се абонирал за този, даже влезнах в дискорда му :Д

Иначе, прегледах го, хареса ми на пръв поглед та ще го пробвам. В петък почва лигата, нали?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 20 Окт 2021 19:17


Да, традиционно. Но по техно новозеландско време, при нас винаги се пада 11 вечерта. Едно време ставаше номера с монстър и шоколадче, сега дедА ви заспива преди да е почнала лигата.

То обикновено има и опашка и малко нестабилен сървър първите часове, та не е голема загуба ако не играеш веднага. Но ако искаш да почнеш тогава, пусни лаунчъра, ъпдейтни там няколко часа преди лаунч и се нареди на опашка, че се чака бая :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 20 Окт 2021 21:32


А няма смисъл да се напъвам да играя още на лаунча, още повече като чета Диабло темата :lol: Дори и в понеделник, примерно, бих могъл да почна да играя.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2017 18:51
Мнения: 147
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 10 Ное 2021 01:05


shub niggurat написа:
За новата лига се очертават следните силни стартъри :

Toxic Rain Champion ( НЕ ЗНАМ защо чемп, супер странно ми е, но всички за това говорят )


Щото си tanky на три кучета, имаш perma-Fortify от Merc Lab & взимаш доста Armour & Evasion rating които са си дефензив лейъри, просто ги стакваш с тоя новия spell suppression и си избухваш. :D

___________________________________
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 09 Дек 2022 18:18


Пичове, кво става?

Нова лигица, изглежда обещаващо. Roguelit(k)e? механика вкарват тоя път. Кой ше играе :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 07 Апр 2023 05:43


дабъл пост, в рамките на няколко месеца :D

Довечера, Crucible. Пасивни дръвчета по оръжията, пичове. Който му е било объркващо преди, ся вече не знам.

Ако някой ще цъка, да заповяда да лийгстартнеме заедно и да видим за кво става въпрос :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Path of Exile
Публикувано на: 26 Авг 2023 23:04


Много съм доволен от PoE2 геймплея с друид. Това си е чист диабло геймплей в света на PoE :lol:. Вероятно доста PoE играчи ще пускат кръв отзад и ще си седят в PoE1. А може и да се решат да пробват и да усетят по-хубавото :D
Рязко хайпът ми за PoE2 скочи.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com