Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 19 Дек 2020 23:32


За мен играта изключително се обърна към Tech, след като в общи линии взех максимума от Cool и Intel - точно както си и мислех, започнах вече да си крафтвам и ъпгрейдвам Epic и Legendary смарт автоматите и екипировкате, арсенала все още е най-бруталния револвер с над +90% Crit Damage, който със заглушител от стелт ги критва за 18,000, да не говорим че горницата ми и панталоните са с Legendary модове по +15% Crit Chance , а епик смарт автомата Divided We Stand, който взех от 6th Street Gang e с още +26% Crit Chance и +51% Crit Damage и е просто невъобразима изродщина - с него пръснах Ода, докато той се криеше и хийлваше, с десетки плътни хилядарки в главата иззад ъгъла без да го виждам изобщо. :lol:

В един момент смарт оръжията стават много добри, но първоначално по-скоро залагах на конвенционални. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 00:53


VALEN7INVS написа:
denik написа:
Agent написа:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Представете си ако цялото нещо е един грандиозен маркетингов трик - CDPR с действията си и с незадоволителния си продукт влиза в ролята на типична за киберпънк жанра мега корпорация и ни показва какво е нашето киберпънк бъдеще. И другата седмица излиза със слоган WE SHOWED YOU THE BIGGEST IMMERSION EVER и вече пуска истинската игра :lol: :lol: :lol: :lol:



___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Фев 2006 23:02
Мнения: 39
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 13:42


Доста се интересувам от Cyberpunk жанра(книги, филми, игри) и тази игра ми е на радара отдавна. Явно е недовършена и бъгава, но любимия ми стриймър казва, че имало невероятна стуктура под бъговете и си заслужавала след някой и друх месец(като фикс-нат бъговете).
CohhCarnage: https://www.youtube.com/watch?v=Z-VZ781gp0A


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 17:04


Брат играта на PC е брутална, вече 40 часа в играта, 30 Level, 50 Street Cred, след последния пач съвсем съвсем не съм се натъквал на нищо, изобщо не съжалявам че играх до момента, облякох се на макс Legendary Arasaka гиър с модове и всичко, ъпгрейдвам, нещо брутално :arrow:

Все още има супер много места в града, където опасността е High или Very High, и предвид последователността в която правя нещата изобщо не знам докъде съм стигнал с главната история - тепърва се свързахме с Ханако и ще правим някакви нейни поръчения, но бях решил че ще изгриндя Tech преди да продължа. Оттук насетне Reflex и Body за екстра коравина. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
18 Фев 2006 23:02
Мнения: 39
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 18:04


VALEN7INVS написа:
Брат играта на PC е брутална, вече 40 часа в играта, 30 Level, 50 Street Cred, след последния пач съвсем съвсем не съм се натъквал на нищо, изобщо не съжалявам че играх до момента, облякох се на макс Legendary Arasaka гиър с модове и всичко, ъпгрейдвам, нещо брутално :arrow:

Все още има супер много места в града, където опасността е High или Very High, и предвид последователността в която правя нещата изобщо не знам докъде съм стигнал с главната история - тепърва се свързахме с Ханако и ще правим някакви нейни поръчения, но бях решил че ще изгриндя Tech преди да продължа. Оттук насетне Reflex и Body за екстра коравина. :arrow:


Механиките на играта найстина ли приличат на Deus Ex както споделя CohhCarnage? NPC-тата толкова ли са дървени и имат ли поне на половината предварително записани дейности като на Witcher 3(примерно)?


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 18:06


VALEN7INVS написа:
...


Мой, тия неща дето ги размяташ така кат
Spoiler for :
битката с Ода

и
Spoiler for :
свързването с Ханако и последващи поръчения

са си спойлери, почти както и
Spoiler for :
тва че си "тепърва" на последната мисия.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 18:13


И при мене с последния пач изглежда кат че ли по-добре. Нема да я връщам, щот така или иначе играя и нямам кво друго в момента :lol:
И понеже бих предпочел все пак главната история с разните кът сцени и по-фамозни моменти да си ги играя на хубавия телевизор, тука бръмча странични куестове и обикалям града и въдворявам ред :lol: Накрая сигурно ще съм много над нивото на всичко и ще ми изтъпее, ама карай.

cecube, аз постоянно правя паралел между deus ex и тази игра, не знам - особено след като героя и аватара на Вальо са одрали кожата на Адам Йенсен :lol:
Не са дървени НПЦ-тата - някои даже ме изумяват с адекватните реакции като опулване, мръщене, туич-ване на мускулче по лицето кат се ядосат или нещо такова. Това са предимно основните герои, в които е вложен и повече труд, разбира се - има и някви рандъми дето са статични.

Какво разбираш под предварително записани дейности? Ковача да си се върти окол офорджа и да кове, бармана да лъска плота и тн ли?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
18 Фев 2006 23:02
Мнения: 39
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 20 Дек 2020 18:19


shub niggurat написа:
И при мене с последния пач изглежда кат че ли по-добре. Нема да я връщам, щот така или иначе играя и нямам кво друго в момента :lol:
И понеже бих предпочел все пак главната история с разните кът сцени и по-фамозни моменти да си ги играя на хубавия телевизор, тука бръмча странични куестове и обикалям града и въдворявам ред :lol: Накрая сигурно ще съм много над нивото на всичко и ще ми изтъпее, ама карай.

cecube, аз постоянно правя паралел между deus ex и тази игра, не знам - особено след като героя и аватара на Вальо са одрали кожата на Адам Йенсен :lol:
Не са дървени НПЦ-тата - някои даже ме изумяват с адекватните реакции като опулване, мръщене, туич-ване на мускулче по лицето кат се ядосат или нещо такова. Това са предимно основните герои, в които е вложен и повече труд, разбира се - има и някви рандъми дето са статични.

Какво разбираш под предварително записани дейности? Ковача да си се върти окол офорджа и да кове, бармана да лъска плота и тн ли?


Ами точно примера с ковача. Всякакви такива дейности, улични диалози, движения из пространството. Някъде срещнах точно критиката, че не ги доправили нпц-тата. Живината на света ме интересува :). Нещо и системата с полицията не била доправена. Чудя се CD Project дали ще постъпят като Hello Games с No Man's Sky и ще продължат да я поправят и ъпдейтват или ще я зарежат Bethesda style.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 02:39


https://www.gamespot.com/articles/cyber ... 0-6485700/
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cry:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 10:51


Това в началото, дето казах - че ми е много американизиран града - ми не бях прав, момчета.

Нещата са всъщност тотален миш-маш, по улиците се чува нонстоп японска и руска реч, различните квартали всъщност са различни, има я пустинята, има я и Пасифика (мистицизма и Стената, ах деба!) - има на практика всичко - играта определено успява да събере всички популярни киберпънк троупове и дефинитивно ти начесва крастата. Blade Runner, GitS, Матрицата, Akira, каквото и да се сетиш от тоя жанр - има го под някаква форма вътре.

Взех си да карам Colby Little Mule, щото както Ерик го описа, баш така си е - не е много бърз, обаче залепва за пътя и мога да влизам в завои с мръсна газ. Перфектен е за града. Тоя glare от стъклото в кабината обаче го има на всички коли с бронирани джамове. Ма все тая, фърст пърсъна е правен само да се огледаш вътре, не и да караш. В тоя бюджет впрочем беше и Quadra Type-66 Avenger, която визуално и като скорости е убиец, обаче е неуправляема в града, та бях пас, въпреки че корпо душичката ми искаше точно нещо такова:
Image

Екипирах се с легендарен cyberdeck, крафтнах малко куикхакове и сега просто влизам някъде и хората около мен падат по земята с изпържени мозъци още преди да са ме видели. Взех си и Mantis Blades:

Image

Ох, котьо - за който реши, че може да ме издебне отблизо :lol:

Пак се позанулих, обаче бачкане има и пари почнаха да се изкарват лесно. 40 часа in съм, но изобщо не се усещат така. Аз се ориентирах напълно някъде около 20-тия час и едва тогава ми стана вече наистина интересно. С Уичъра беше доста подобно - първата 1/3 от играта беше мъка, след това като си стъпиш малко на краката, хванеш всички механики за ушите и разбереш как работи цялата игра - с това качество на съдържанието и след сто часа не писва.

За графиката ще кажа само, че е феноменална и на машина с RT карта се усеща като някаква симулация от бъдещето. Много е странно усещането да можеш да играеш такова нещо. Без RT на медиум/хай също е много впечатляваща. Текстурите са с качество, на което аз не мога да намеря еквивалент - дори с очните протези, които ти дават неколкократен зуум всичко остава кристално ясно, включително разни баркодове и надписи, както си личи от тоя шот, въпреки че е минал две компресии докато го постна тук:
Image


Много жалко, че в крайна сметка решиха да се целят в коледния прозорец и сега вместо да се говори за играта като за GOTY и едно от най-яките RPG-та изобщо, лайняната буря около поляците е това, което прави кликовете по гейм медиите.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 11:19


Цитат:
по улиците се чува нонстоп японска и руска реч,


Даа, това ми направи впечатление още в началото. Даже първия истински куест, дето сте вече с Джаки, и се дебите из апартамента на некви изтрещеляци - още там единия ми влезе на меле крещейки сука блят нещо си.
:D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 11:42


Момци, врътнах я. ~80 часа със всички основни сайд мисии, бая гигове и страничен булшит. Доста ми е разочароващ контраста между основно и допълнително съдържание - мейн сторито верно е доста кратко, за такива като мен дето обичат да си правят паузи от главната история и да ходят по странични неща или да ровят по контейнерите да събират пепелници е малко кофти, щото има толкова несъразмерно повече други тъпотии за вършене, че докато се върнеш на основното и почваш да забравяш какво точно се беше случило в предния епизод, и недостатъчно епизоди че да си го позволиш сичко тва както подобава. И в крайна сметка е един обикновен сюжет като за 90 мин тъп холивудски филм - в смисъл, умрел терорист ми живее в главата и треа бързам да се избавя щото ша омра + неща от ендинга дет няя спойлвам, не е много гениално, ама пък доста ми хареса дееба. Много читав войс актинг и музика особено към края, и персонажите са доста добри си мисля. Готина игричка, не е най-добрата в живота ми, ама това че не отговаря на адски високите очаквания не я прави лоша по никъв начин. Жалко само че трябваше да я изиграя в тоя грозен и бъгав вид, ама фрустрацията ми беше първите 20 часа, после си се пуснах по течението.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 13:19


Това с краткото мейн стори гледах, че е умишлено - да могат повече хора да го изиграят и да стигнат до финала, щото за Уичъра имали статистика, че над 50% от играчите не са видели края на играта.

И сега сто процента ще има някакви DLC-та след време, които ще го продължат/разширят и на които мястото им си е задължително в играта. За мен такова решение яко смуче топки, но на всички ни беше ясно за какво се записваме като ще я играем на лонч.

Малко завиждам на хората, които ще я пуснат за първи път 1/2 години по-късно, но това е положението.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 14:04


Ти представяш ли си Fromsoft да пуснат Bloodborne 2 с difficulty slider, щото 80% от играещите не са стигнали финала на първата? Ся, не че не разбирам тоя напън за digestibility, ама претенциозния лайнар в мен му иде да рейджва леко като чуе тоя печалбарски подход. Да можели повече хора да я изиграят може да е довод в полза на хората с малки деца и съответно малки деца с дефицит на внимание, ама аре малко, ако гейм индустрията ше търси ефекта на 20-минутни ситкоми, ше им иба майката. Доста от легендарните игри, и изключително в rpg жанра, са били безумно дълги за изиграване, но с потенциал за speed run примерно. Супер кратка фабула със сума пълнеж за тия дето имат излишно време не мога да го оправдая. Тва създаде поколението на млади хора дет ако ги питаш дали харесват Хари Потър отговарят че са ги гледали всичките. Всъщност, важи и за всички книги - едва ли масово хората са почнали да четат сбити преразкази на Толстой, щото нямат време, пък дори да бяха, това пак не трябва да е движещ фактор за писателя, примерно. Или пък за издателя, да го скъси малко че предните читатели са спрели на средата. Млъквам, че тук мога да смърдя с часове.

Предвид разнообразието на възможни краища на играта, без да споменавам нищо повече, удължаване с DLC-та е почти невъзможно без да се вземе един някой от тях за канон, та съм убеден, че няма дa имаме още един Blood and Wine...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 14:39


Императора написа:
бтв бърз въпрос:
Във видео-рецензията към тази статия в началото се споменава че едно от rogue-AI такситата, които гониш е препратка към AI-то на дадена видеоигра. Коя??? Не се казва изрично.


Spoiler for :
GLaDOS, и не просто препратка ми цяло cameo - същия voice actor и всичко

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 14:50


Това със сейвовете е страшна бъгня, ако е вярно. Сега проверих файла ми е 50мб (20 часа игра) и си направих бекъп за всеки случай. Мс за инфото мочмета


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 15:53


Един приятел я ръшна и каза, че колата на Джони е най-сладката за управление. Аз съм по заинтересован да взема пистолета му. Още в интрото си личи, че това нещо се зарежда не с куршуми, а с моторни резачки.
Иначе не бих го нарекъл толкова добро RPG като цяло, но поне последните мисии дето правих се стараят да го докарат повече като Deus Ex и по-малко Borderlands. Поне когато играта не ме принуждава да следвам скрипта. Имаше един момент, дето изчистих и плячкосах цялата зона на мисията и скапаната игра все още ме накара да мина през главния вход, както се демек очаква да направя.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 21 Дек 2020 20:51


За мен до момента, което явно по думите на Ерик е близо до края на главната сюжетна линия и отдавна ударил максимума на Street Cred, все още не мога да кажа че има возило което да ме кефи повече от мотора на Джаки - чисто физически всички коли са твърде големи и тромави, като дори изключително леките са просто твърде бързи и екстра смъртоносни по завоите. С мотора кръстосвам града с ебати скоростта дори шмугвайки се в тежък трафик, като самите габарити на мотора правят резките завои много по-лесни, а дори и да поднесе е много по-лесно както да избегнеш пешеходци, така и да си вземеш завоя в крайна сметка. Може би трябва да намеря друг модел на същия мотор, че тая Валентинос естетика не ми се връзва на целия Арасака фасон. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 22 Дек 2020 11:36


Това със сейвовете кво последно ? Ако е над 8 мб има шанс, или ако си крафтил хиляди предмети?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
18 Фев 2006 23:02
Мнения: 39
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 22 Дек 2020 17:17


Играта има зверски саундтрак съдейки по това, което изтича в youtube.






Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com