Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 12 Дек 2020 15:19


По принцип не се интересувам много от играта, ама гледах трейлърите малко и това с чиповете в главата е като подарък за конспираторите :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 12 Дек 2020 17:13


CDPR хич не ги оправдаваме, просто до тоя момент разговорът се водеше на ниво между нас, които имаме някакъв интерес към индустрията и от месеци сме наясно какво се случва с конзолните версии за старото поколение и че шансът да смучат много тежко е голям. Че е false advertising - такъв е, че играта в момента е по-зле от бетите на много други игри - така е, че на поляците не трябва да им се размине - абсолютно. Същевременно не е някаква изненада и вероятно понеже не сме скочили вкупом на черешата, изглежда все едно сме файн с нещата. Но не е така.

Ако му теглиш чертата, Cyberpunk-a в тоя вид е колосална издънка.

Само че на мене тия дни бачкането и коронката ми светиха масълцето и хич не ми се търси justice for all, гледам да седна, да се изкефя и да се концентрирам върху ок нещата - и без това, дето викаш и ти - интернетът каталогизира перфектно всичките негативи.

Иначе към момента, в който го писах това за сетинга, напълно ми беше изхвърчало от главата пен ен пейпър RPG-то, заеби :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 12 Дек 2020 19:56


С удоволствие прочетох постовете на The Grim Reaper, такива са голяма рядкост в момента, почти всичко е, с колко фпс им върви и къде, какви бъгове има. Любопитно ми е, тези които играят играта, какво мнение имат за това, какво бъдеще има киберпънка-ше се говори ли за нея като третия уичър или гта 5 или след няколко месеца ще е умряла?


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 12 Дек 2020 22:55


Като цяло не мога да не се съглася, че за 55 евро ни сервираха доста, доста голяма бъгня, но както каза и Владо, поне гличовете на които аз съм се натъквал до момента могат да минат за глич в церебралните ни импланти, не са ми създавали нито проблеми нито особено са ме изкарвали от филма. И в интерес на истината въпреки невъобразимата си графика и товар за системата съм доста приятно изненадан от пърфърмънса който изкарва на RX 5700 с хакнат биос за XT и R7 3700x на 1080p - ако намалиш резолюцията на далечните сенки извън полезрението, screen-space reflections намалиш от psycho на ultra и свалиш local shadow mesh quality, local shadow quality и cascaded shadow range от high на medium (разликата е абсолютно пренебрежима) и оставиш всичко друго на ultra или колкото е максимума, играта върви с около 70 кадъра абсолютно безпроблемни, като дори в най-напечените и тежки моменти из града заради FidelityFX CAS (!!) не пада под таргета от 61-65 кадъра докато намаля с максимум 5% резолюцията на текстурите които не са на фокус и ги ъпскейлва и шарпва без абсолютно никаква доловима за мен разлика в качеството. Това за мен беше приятна изненада, защото точно в навечението на релийса като брейкнаха ембаргото отзивите бяха кошмарни, но за мое удовлетворение ще мога да се изкефя на играта на макс още преди да успея изобщо да се домогна до новите карти за ъпгрейд.

Най-съществената ми критика обаче се отнася към доста сериозен аспект от играта, който дори не знам дали и до колко ще бъде възможно да бъде коригиран - дразни ме доста това че, конкретно за корпоративния бекграунд, все едно абсолютно никой по никакъв начин не разпознава къв си, що си, това че беше на всъщност доста висока позиция в Aрасака и доста хора работеха за теб, и съответно 5 минути по-късно не само че НИКОЙ в Night City вече не помни нищо от това, ами и всъщност самия ти все едно нямаш абсолютно никакъв спомен за живота си от преди това, като включванията ти на копоративни теми са доста общи и дори, айде няма да спойлвам особено, ама в един момент даже работиш с един друг бивш човек от Арасака и пак коментарите ти по никакъв начин не навеждат на мисълта че знаеш нещо за компанията - да не говорим че някои от тия общи пишман корпоративни коментарчета на моменти ми звучат толкова непрофесионално, че чак ми става нелепо как хора които самите те работят в голяма компания не знаят как да го направят напълно издържано. :lol:

Иначе както коментирах и във Фейсбук - не мога да си кривя душата, почувствах се толкова в собствените си обувки в тази игра, колкото бих казал в никоя друга до сега - обръщат се към мен с V точно както и в нашата компания (любопитна особеност е и че изпълнителната директорка на компанията лайкна скрийншота който постнах, явно и тя е in on it :lol: ), возят ме във фирмена кола с питиета към секс клубове, разхождам се с катана като когато бях на 13, но сега е 2077ма и даже вече не ме арестуват, всичко си е на мястото 8)

За момента се сдуших с Militech, да видим дали поне по тая линия ще има някаква интересна развръзка, но не храня кой знае какви надежди.


Image

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 12 Дек 2020 23:16


Цитат:
Радвам се че се кефиш, но да се впечатляваш от нещо такова, до степен, до която го издигаш като някъв култов момент
говори по-скоро в ущърб на качеството и фън-фактора на играта, отколкото в тяхна полза.


Не само тва.
И тва, че можеш да избереш дали да имаш, или да нямаш зърна.
:lol:
В смис, надявам се иронията ми в повечето случаи да е очевидна.

Иначе съм street kid бекграунд. Рекох си, че ако ще изпитам атмосферата на града най-добре, то ще е в лайната. И ролнах тотален 80тарски гламаджия с кофти грим. И малко съжалявам, че не му турих женския глас :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Яну 2012 17:32
Мнения: 595
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 13 Дек 2020 02:58


Доста е яко, че по време на диалог запазваш контрол над героя и в дадени ситуации ако пожелаеш, можеш да надупчиш нпс-то. Без да проваля сценария или това решение да е сведено до избор в диалог.

Spoiler for :
Трябва да изведеш доктор, принуден да бачка за бандити. Когато я намираш, оперира върху един и настоява да завърши операцията, иначе оня ще умре. Диалога ти дава възможност да я оставиш да работи или да спориш. Аз директно гръмнах пациента. Играта го регистрира и героите имаха съответните реакции.
Или друг куест, в който търсиш запис на снъф с деца и намираш двама, дето гледат подобно. Питаш ги къде да намериш записа, при което единия се опитва да те баламосва. Застрелях го и втория в паниката набързо изпя каквото ми трябва. Отново, никъде в диалог опциите нямаш подсказка, че можеш да го направиш.


Не че това по някакъв начин помага за рязко падащото ми мнение към играта.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 13 Дек 2020 13:18


https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/kc1acp/cyberpunk_2077_vs_nvidia_rtx_3090/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

ахахаха

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 13 Дек 2020 13:50


Аве, пробвам и на компа ся. Гласът на V е някак в бекграунда. Примерно в BG3 демото имаше такъв проблем, ма се оправя кат смениш preset-а и тн. Тук нищо не помага. При вас как е?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 13 Дек 2020 13:51



:D
---
Колкото до играта, performance-wise аз нямам проблем понеже компа ми е топ.

Тва не значи, че CDPR не са се осрали тотално на много места, като почнем от designer choice & scope, минем през gameplay механики в уж open-world игра и стигнем до изключително незавършени/липсващи основни механики.

Паралели и сравнения с GTA са неизбежни, понеже CDPR очевидно сами се се вкарали в тоз ъгъл, още повече пък с гръмки изказвания и твърдения от сорта на:
-"next-level gaming";
- enhanced crowd and community systems will make for the most believable open world city ever created",
-"most lively feeling city",
- "next gen AI"
- "1000 different hand-crafted AI with daily routines" и т.н

---

- non-reactive и на ниво смешен (където го има и в лошия смисъл на думата) NPC AI.
- основно нещо - моторните превозни средства - реализирано на много ниско ниво ала прохождаща indie company, не отговарящо на нивото на CDPR, нито на парите наляти в проекта.
- липса на (почти) всякакъв emergent gameplay

С едно изречение: "The game reeks of over-ambition and poor project management."

Night City като визия, архитектура и т.н е 10/10 и изисква изключително усилия това което са постигнали, жалко че точно поради тази причина & bad management много други основни неща куцат.

В крайна сметка, колкото повече играеш - цялата игра има едно усещане, че е fake + empty, а квато и да е система или реално я няма или е фасада. За wasted opportunities относно града/interactions пък може и в друг пост да напиша нещо, щот са много.

Ще изиграя играта ако ми остане време, само заради атмосферата и е напълно възможно да те изкефи и с всичките бъгове (които са съвсем отделна тема), но до там.

Това е shitshow от ранга на Fallout 76 и още по-голямо разочорование само по себе си.

(на ниво story/themes т.н. спрямо примерно Deus Ex, като я изиграя Cyberpunk-a ще пиша в темата.)

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 00:22



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 10:56


Хубаво ПР съобщение, сега и ако deliver-нат, ще е топ

Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 10:56


Хубаво ПР съобщение, сега и ако deliver-нат, ще е топ

Image

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 11:18


Тоя жълтия фон като го видя вече и автоматично го свързвам с bad news и отлагания :D


Иначе, момчета, за който го играе на PC, две неща - ако имате SSD, прехвърляйте на SSD-то. Освен стандартната разлика при зарежданията, micro stuttering-a изчезва напълно, незаредените текстури и размазаните модели също.




А това долу е гайд за оптимизация, ама от тия, дето всъщност работят :D

https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/kcka6t/unlock_your_cyberpunk_2077_memory_pool_budget/

Като направите промените, рънвайте играта като админ, че да стане :!:


Играта иначе няма да ми се получи да я зарежа сега и да я оставя за по-късно. Тоя уикенд лягах и ставах с мисълта за нея, адската зарибявка е.

Image
Image
Image
Image
Image

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 12:09


Ще почакам поне половин година за играта и ще я взема с някакво намаление. Така или иначе нямах хайп към заглавието, ще изчакам да я пооправят.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 12:16


Gipo написа:
Ще почакам поне половин година за играта и ще я взема с някакво намаление. Така или иначе нямах хайп към заглавието, ще изчакам да я пооправят.

+100000

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 14 Дек 2020 15:03


Аз предвидливо я сложих директно на М.2-ката и честно казано докато я пусна е заредила, докато цъкна continue ми казва да натисна спейс за да продължа.. Иначе, след мисията с оня dollhouse и някои други абсолютно безумни сайдкуестове, вече и аз се оказах напълно погълнат и неусетно оставам до малките часове на нощта дори преди работен ден. :roll: :arrow:

Включително снощи до около 2 часа сигурно половин час съм се лутал на един тривиален сайдкуест пак с някакви Маелстромци (голям бийф имам с тия, особено след като разбридах путчицата на Мередит Стаут от Милитек го взех съвсем присърце - аутфита ѝ tho <3 , my type of woman )


PS
С тоя фикс за RAM бюджета и екстра tweaks от Digital Foundry оптимизациите в интерес на истината закотвих на плътни 75+ кадъра дори с изключен Dynamic FidelityFX CAS, който явно не работи правилно в момента, като даже качих всичко на ultra/high освен cascaded shadows resolution, screen space reflections quality и аmbient оcclusion, които оставих на medium защото са супер бегло доловими разликите на 1080р.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 15 Дек 2020 12:02


Да, добре брат, говори наизуст, няма проблеми - белким се разкараш от темата. Па пробвай я да те еба - има много по-сик сайдкуестове и рандом срещи от тези които си посочил от Вещера и то не само една шепа. Честно казано именно с някои такива сайд-истории ме погълна играта тотално.

Image

По-скоро определено мога да кажа че коментари като твоя идват основно от peasants които нямат необходимия хардуер, с който да подкарат играта като хората и си намират всякакви извинения да я оплюят защото им върви с 10 кадъра. :lol:

Играта е много бъгава, факт, но изцяло зависи от начина по който ще я преиграеш на колко глични ще се натъкнеш. Явно подхода, който аз съм избрал, не ме сблъсква с кой знае колко, но определено виждам недоизкусурени неща - и все пак нищо общо с плачевното състояние в които са изкарвали Fallout и Elder Scrolls игрите, а те всичките до няколко пача са били обявявани за мастърпийс, GOTY и т.н. Точно както ще се случи и с тази игра, щеш-нещеш. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 15 Дек 2020 21:03


Императора написа:
some bullshit|


Играта може да има 3 торби проблеми, доста от които immersion breaking за съжаление, което определено не е никак ок, ама откъм storytelling да се оплаче човек е много трудно. Да, играта е много по-праволинейна от Вещера, голяма част от сайд куестовете са също иди там, разчисти, звънни на поръчителя и си вземи парите, с няколко съобщения "сюжет" и добра локация при късмет, но има и много повече от "една шепа" добре написани и изпълнени мисии, с качество в пъти над "пиниза" със заекващия бастун дето си постнал, тъй че аре заеби.
Да, в интернет се реве, и с право. Далеч не е до графиката, с нея се свиква. С липсата на усещане за завършеност не се, щото наистина ми чупи филма колко зле е направено всичко около шофирането в тая игра например, никога не ми е било по-безинтересно да се движа с кола в някоя игра и често просто търча към посоката щото поне мога да погледам пейзажа. Всичко това не прави играта лоша, дори да прави хайпа неоправдан. И тва че не бих ѝ дал 10/10 не значи, че не съм давал full price пари за мноого по-тъпи игри.
Понеже виждам, че просто искаш да си затвърдиш тъпото мнение, няма да те убеждавам във факта, че играта определено си заслужава да се изиграе. Та, да, Уичъра е по-добра игра, happy now, набий си една, лягай си, тва е.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 16 Дек 2020 08:05


VALEN7INVS написа:
Включително снощи до около 2 часа сигурно половин час съм се лутал на един тривиален сайдкуест пак с някакви Маелстромци (голям бийф имам с тия, особено след като разбридах путчицата на Мередит Стаут от Милитек го взех съвсем присърце - аутфита ѝ tho <3 , my type of woman )


Ех, да еба. Пропуснах го тоя смс, с който става работата с Мередит, а Джуди май си пада само по жени, та сега почвам да се притеснявам - преебах ли го моя V, напразно ли подбирах такъв хубав паток, за да няма кой да го изконсумира и наистина ли така неизчеластрен ще си остане до края :?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Cyberpunk-новата игра на CD Project Red
Публикувано на: 16 Дек 2020 12:10


Ще се копирам от друго място:

Преебах се да правя "хакерски" Intelligence build, толкова е тъпо и скучно, че не мога да разбера аз ли изпускам нещо фундаментално или просто го има колкото да го има. Самостоятелно е тотално безсмислено и явно важи само в комбинация с Cool като част от някакъв stealth build. Жалко, аз друго си представях като го започнах.

Хубавото е поне, че можеш да се преориентираш в движение и сега си помпам в катаната с надеждата в един момент да отключа ръцете простетици от трейлъра. Мернах някъде и някакъв метод или item беше, не помня вече, за reset, но ми се стори маса пари.

All in all на средна трудност поне в първата половина на играта сякаш няма значение къде слагаш точки, засега всичко е там колкото да има и да се чувстваш така, сякаш взимаш решения.

Около 20 часа in мисля, че all things considered, играта е 7/7.5 в момента, със сигурност след едно шестмесечно изглаждане може да стане и 9, а защо не и шибана десятка, ако се напънат наистина сериозно, налеят още съдържание и довършат някои неща, защото на моменти имам чувството, че просто са разяли с голямата ножица. Потенциалът е там отвсякъде.

А, да. Да вземат да си оправят шибаната миникарта, защото просто са копипейстнали кошмара от Уичъра и докато там можеш да си биеш през полето и да не гледаш навигацията изобщо, то тук няма как да стане. Няма друга игра, която по такъв начин те кара да си заровил поглед в горния ляв ъгъл вместо да гледаш пътя И ПАК да не успяваш да улучиш правилния маршрут. В GTA, примерно, изобщо не си спомням минимапа, защото явно си е вършил перфектно работата.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com