Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 06 Апр 2012 14:07


HoN ще продължи дълго време да се играе, но играчите ще се топят с всеки изминал месец. Това едно на ръка, но и вече се забелязва преселване на най-добрите HoN про геймъри към Dota 2. HoN competetive сцената ще замре много по-бързо, но обикновени играчи ще си има още дълго време.

HoN превъзхождаше DotA 1 от мига в който излезе, тъй като бе същата игра, но с подобрен енджин/графика, както и с много опции, които War 3 не поддържаше. И до момента, в който портваха оригиналните герои от DotA 1, си беше и доста приятна и балансирана. Когато решиха, че могат да си измислят свои герои, всичко стана адски небалансирано.

Както и да е де, с излизането на Dota 2, HoN се обезсмисля донякъде, защото той вече няколко години бе духовен наследник на първата Дота, но Dota 2 е официалния наследник и в момента бързо набира позиции и е всъщност доста добра (геймплея е същия, героите са 1 към 1 с Дота 1 и т.н.), въпреки факта, че е в "затворена" бета все още.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 06 Апр 2012 23:31


..............


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 14 Апр 2012 22:17


Язе почнах пак да разцъквам, оказа се, че просто трябва да съм малко търпеливичък докато ми зареди първата игра при включване, после всичко е шест.
Ама още съм слабичък, де, формата ми от време оно си е отишла безвъзвратно.
Levekk ми е ника, някой ако иска да ме добавя :lol:

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

He who devoures cookies
Аватар
Регистриран на:
20 Окт 2009 13:04
Мнения: 1049
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 17 Апр 2012 14:42


И аз реших да се завърна, ако някой ще ме търси - ksmx`gh0st 8)

___________________________________
“To absent friends, lost loves, old gods, and the season of mists; and may each and every one of us always give the devil his due.”


Профил Skype

Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 21 Апр 2012 00:39


Правете сложни пароли и невъзможни и-мейли, братя, защитавайте се на макс!

Наскоро бях хакнат и дръвника, който ми е взел акаунта, ми е променил и ника, и и-мейла, на който бях записан. Сега не мога да се логна нито в акаунта си, нито във форума, за да мога да им пиша на S2 да ми го върнат.

Не че съм се засилил да играя играта, но пък е гадно, когато си платил за нещо, а вече го няма.

Това, което истински се чудя, е какво пък толкова намериха точно в моя акаунт, който не бях ползвал с месеци, че да ми го вземат. :lol: Влизам аз вчера, намирам, че хакера ми вдигнал статистиките, солидно цъкал, има сребърни монети (367 направил, браво на него)...

Смехория. Добре поне че и-мейла, на който бях създал акаунта, не беше свързан с нещо по-важно.

EDIT: Ако сте си пре-поръчали играта, има възможна безплатна промяна на ника веднъж и само веднъж. Променете го, че барем втори път да не могат да го направят хакерите...

___________________________________
私の拳は、死の出血!あなたの運命へようこそ!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 13 Май 2012 15:44


Изтеглих я сега да я видя, но имам баси досадните крашове. Единия е към края на туториъла, а другите са когато ми започне мач (влизам в игра) и когато аз правя игра. И в двата случая ме изхвърля на десктопа и изкарва там някакъв краш репорт. Влязох им в тъпите форуми да чета, ама ебаси колко глупаво са го направили, нищо не може да се намери. Има 1000 раздела, но никъде не намирам това, което ми трябва.
Edit: Май се оправих- oт DirectX9 го смениг на OpenGL в найстройките за видеото и засега нямам проблеми.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 13 Май 2012 22:12


..............


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 05 Юли 2013 10:29


Mного хубава игра. Единственото, което не ми харесва е, че играта е за хора с опит, ако си нуубче ти сритват задника не просто в началото, а във всеки мач. Ако играеш с приятели и те също едва започват да играят, жална ви мааци.йка. Ако сте добри обаче, играта бие ВСИЧКО в жанра (лично мнение). Понеже никога не съм бил добър на ДОТА и постоянно ме биеха като тъпан на тази, реших да пробвам ЛОЛ и трябва да ви кажа, това е играта за хора като мен, които не са добри на ДОТА. В ЛОЛ и най-големите слабаци могат да се оправят що-годе добре.


Профил

Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 11 Юли 2013 18:40


така е новаците бързо се отказват, но играта е супер просто


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 20 Фев 2019 02:24


Преди няколко седмици, когато ми писна от HotS и отношението на Blizzard към играта, реших отново да пусна HoN, за да си припомня добрите стари времена от периода 2011-2013, когато HoN стана F2P до ъпдейт 3.0.
Лично за мен през това време играта беше на своят връх. Всичко в нея ми харесваше и я разцъквах като луд, дори доста от приятелите ми се навиха да я играем заедно.
За жалост този период свърши с ъпдейт 3.0, който развали почти всичко, което ми харесваше и никога след това не съм я играл сериозно, с изключение на патчване 1-2 пъти в годината, за да видя как са нещата в няколко игри срещу ботове.

А сега изглежда дори няма и да мога да преживея някакъв nostalgia trip, защото по някое време оптимизацията на играта тотално се е сринала и играта не иска да върви с повече ~30 fps и безумни сечове, което я прави неиграема.
Каквито и промени по настройките или файловете на играта да правя няма никакви подобрения.
От това, което четох по официалните форуми, изглежда че проблемът е в адски старият енджин на играта, който не е оптимизиран за многоядрени процесори и нещата са ставали само по-зле с времето.

Всичко това ни води и до главната причина да напиша този пост, а именно новината, че FrostBurn Studios (сегашните разработчици) спират главни ъпдейти по играта, което де факто я умъртвява.

What a shame... Особено, ако си припомним, че по едно времe HoN беше един от водещите конкуренти в жанра и много хора смятаха, че това ще бъде истинската Dota 2.
Винаги съм се чудел дали, ако не се бяха самозастреляли така в началото с цената от 30$, а бяха започнали с F2P модел, нещата щяха да бъдат различни.

Друго нещо, което лично за мен беше невероятно преживяване беше beta test периода. По някое време ще прочета старите постове в темата, за да си припомня какво е било :)

Нека не забравяме 2 от най-добрите музикални трака, направени за moba, ever!





R.I.P. HoN
2009-2019

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 02 Мар 2023 21:47


Не знам какъв точно е проблема, но така и не успях да намеря решение.
Играя Resident Evil 2 Remake с 40-80 fps, а дори не покривам минималните ѝ системни изисквания.

Четох предимно в тези теми:
https://forums.heroesofnewerth.com/show ... -Multicore
https://www.reddit.com/r/HeroesofNewert ... ps_on_low/
https://www.reddit.com/r/HeroesofNewert ... f_running/

Нищо от предложените решения не помогна, нито промяна в графичните опции на играта.

iskam_keri_russell написа:
Кодът на играта може да се пренапише, да се разшири, така че тя да поддържа мултитрединг (multithreading) и да пърформва по-добре на многоядрени процесори

Сигурен съм, че е възможно, друг е въпросът дали Frostburn Studios са способни на подобна промяна.
Изглежда играта е започнала сериозно да запада още откакто S2 Games са я продали на Garena през 2015-та.

iskam_keri_russell написа:
но ако е написана ексклузивно за едноядрени процесори, многоядрените няма да я прецакат.

Тук мисля, че грешиш. Доста често съм чел как стари игри имат проблеми да вървят нормално, на модерни конфигурации, заради подобен проблем. Това не се отнася за всяка игра, но определено има подобни случаи.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 727
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 06 Мар 2023 23:35


ne6to si se nasmarkal bratle

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 06 Мар 2023 23:53


Agent написа:
ne6to si se nasmarkal bratle

Не знам какво се случва в тази тема, но предишният ми пост определено не е скорошен и съм 100% сигурен, че имаше и доста други.

По цитираните постове изглежда Волтажа доста е писал и покрай затриването му се е сполучила някаква аномалия.

Нека Сам да разясни какво се случва.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Новата DOTA или Heroes of Newerth
Публикувано на: 08 Мар 2023 22:39


Имаше един грейвдигър, който вдигна няколко стари теми и аз му изтрих мненията. Ама явно agent се е разписал в тая, преди да изтрия мнението на оня и така.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com