Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Намерихте ли това което търсихте ?
Анкетата свършва на 06 Окт 2004 12:26

 Да 10х :)    56%  56%  [ 22 ]
 Все още съм в процес на Издирване !    44%  44%  [ 17 ]
Общо гласове : 39
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Линкове и обсъждания за всякакви ИГРИ
Публикувано на: 14 Сеп 2023 12:07


Gipo написа:
В Marvel Snap отключваш нови карти единствено и само като играеш играта, не можеш да ги купуваш. Играеш повече = качваш повече левъли = отключваш повече карти. С реални пари можеш да купуваш само скинове на карти. Тоест монетизацията е насочена към външния вид на картите.

Благодаря! Ще трябва да я видя, въпреки че не съм много голям фен на CCG-та.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Юли 2009 19:18
Мнения: 15
Местоположение: София
Заглавие: Re: Линкове и обсъждания за всякакви ИГРИ
Публикувано на: 14 Сеп 2023 21:18


Gipo написа:
moroel написа:
Отскоро започнах да се заглеждам в игрите с карти от типа на хъртстон-а...

Зарежи другите игри с карти.
Ако искаш добра игра с карти, която има голямо бъдеще, бързи и неизнервящи рундове и също така за разлика от почти всичко на пазара не е P2W - играй Marvel Snap (на телефон и PC).
Това го казвам от позицията на човек, който е играл 10на игри с карти, сред които намирам HS за средняшка игра като механики и отвратителна като монетизация. На HS съм благодарен за това, че заради нея пробвах жанра и разбрах, че е яката работа.


Какъв ти е Collection Level-a? Аз съм 3600. Ако си по-висок, игнорирай ме :D Но при всички положения, все пак искам да дам и другата гледна точка. И да кажа защо наскоро си деинсталирах играта.

В началото, впечатлението ми беше като твотето - супер яки механики, убийствен арт и много бързи рундове - дори RNG-то да те прецака, няма драма - загубил си си само 5 минути. Следващата игра ще е различна!

Благодарение на малките тестета, това е първото CCG, където съм прекарвал много време в deckbuilding.

Така се чувствах чак до края на Series 2. Но с началото на Series 3, нещата вече се промениха.

На първо време, картите от S3 са силно синергични и повечето от тях се нуждаят от дадени ключови карти. Ако искаш да имаш нещо, наподобяващо конкурентно тесте, тези ключове карти просто ти трябват и точка по въпроса (напр. Вонг, Хела, Смърт, Серебро, Patriot и т.н.). И тук вече започват проблемите :)

На първо място, Collector's Cache-овете стават много по-стиснати. Вероятността да ти се падне карта спада драстично. Единствената ти надежда са Collector's Shard-овете, които се пускат в доста малки бройки.

Ако искаш определена карта, трябва да грайндиш като изоглавен. И поради начина, по който работи колекцията, никога нямаш 100% шанс, че ще получиш картата, която ти трябва. Token shop-а помогна малко, но с честотата на Collector's Shard-овете, си малко или много принуден да си ги пестиш за Series 5ците, които струват по 3000 и никога не падат по-ниско.

И като заговорихме за серии, това е нещото, което тотално ме отблъсна от играта - експанжъните. Така са направени, че новите карти винаги започват като Series 5 (с изключение на Season Pass картата, която може само да си я купиш). След месец някои от тях падат до 4 (които струват 2000 shard-a), а месец след това падат до 3 (струват 1000).

Това означава, че когато новите карти са... нови и би трябвало да експериментираш с тях, ти не можеш да си позволиш почти нито една. Това означава, че най-вероятно ще си пестиш shard-овете за мета картите този сезон, които при добрите мети са максимум 2-3. Очаквай тези 2-3 карти да ги виждаш почти всяка игра. Повечето хора просто не искат да рискуват с експериментална карта, която може да се окаже неконкурентна.

Ако си купиш Season Pass-a, за 20 лв. получаваш точно 1а карта. Дано картата този сезон е за архетип, който харесваш, иначе си SOL.

От време на време SD решават да подобрят монетизацията по някакъв начин посредством Series Drop-ове, бъндъли, промяна на икономиката... Но всичките им промени са 1 стъпка напред, 2 назад. Толкова им загубих доверие, че преди няколко месеца въобще спрях да ги следя.

Погледнах новия експанжън и uninstall-нах. Featured Cache-овете приличат на някаква позитивна промяна, но е поредният случай на RNG и грайндене, който се опитва да оправи това, което за мен е фундаментален проблем.

Според мен никога не трябваше да добавят S4 и S5 разделенияна. Танос-Lockjaw метата показа, че S5 не може да изпълнява функциите, които уж трябваше да изпълняват :/

Както и да е, надявам се да се забавлявате с играта и сори за стената от текст/храна :D Надявам се проблемите ми са си само мои :D


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Линкове и обсъждания за всякакви ИГРИ
Публикувано на: 03 Ное 2023 01:12


Тазгодишния Blizzcon започва утре от 20:00 бг време (?).

https://blizzcon.com/en-us/virtual/schedule



Надявам се да разкрият някоя нова игра или як ъпдейт, като първия експанжън за Diablo IV например.

Също се радвам, че тази година събитието ще бъде и пристъвено, за който може.
Blizzard доста сгафиха в последно време, но винаги е яко, когато феновете се събират заедно, дори и да е предимно заради спомени от отдавнашни величия :D

Btw преди около месец Chris Metzen се завърна в Blizzard и ще създава бъдещите истории за World of Warcraft :)
https://www.pcgamer.com/chris-metzen-re ... -warcraft/

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com