Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 15 Мар 2023 11:45


Абе знам само, че за общо 4 конзолни ексклузива са ме сърбяли ръцете някога, а 99,9% от игрите, които съм играл през живота си са pc ексклузив.
Та ако ще и по 5лв да ги дават конзолите, пак трябваше да имам гейминг пц.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6958
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Мар 2023 21:14


От известно време разцъквам Prince of Persia: The Sands of Time. Визуално играта ми допада, но контролите и камерата са просто някакъв ужас.

Контролите - сменят се в зависимост от ъгъла на изглед на камерата. За да е ситуацията още по-лоша - по време на битка комботата които можете да нанасяте се сменят т.е. натискате даден клавиш и очаквате да се случи "действие 1", ама се случва "действие 7", друг път "действие 6", като 6 и 7 са действия, които не можете да извършите извън битка. Да не говорим, че когато сте в битка героят ви автоматично се завърта в посока към враговете (но не и камерата), като контролите се сменят (тоест - не се сменят).

Камерата - мразя я тая концепция с полуфиксирана камера, която плава наоколо полу-freestyle. Ако шибаната атмосфера или преживяване зависят от това камерата да ебава майката на геймплея - ебем ти и играта.

Мястото на камерата е зад врата на героя, контролите са WASD, като със "S" пристъпваме назад, а героят няма работа да ми се обръща с лице към камерата и да му се обръщат контролите. Да, ама не.

Да не говорим за дървените битки. Всяка битка, в която трябва да убиете повече от 3-4 същества е някаква скучна, монотонна дървения, която досажда с еднообразието си и е обречена на провал заради качамака с контролите и камерата.

Положението с продълженията Warrior Within и The Two Thrones подобно ли е?

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Мар 2023 11:16


Оф, нямам представа :o Играл съм я (както и другите) още при излизането им. Имам някакви много смътни спомени, свързани с камерата и контролите, ама или съм забравил, или тогава не ми е правило никакво впечатление. Пък и тия игри бяха тест драйва на Убисофт за асасин крийда, където доста от тия неща после са ги изчистили

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Мар 2023 15:58


The Warrior Within има някои готини метъл саундраци и яка амосфера. Май с това се изчерпрва всичко. Като игра и на мен нещо не ми допада особено, май наистина е прекалено монотонна. 3-4 пъти съм пробвал да я превъртам и все я дропвам донякъде. Другите две игри от тази поредица съм ги играл съвсем малко и от това което съм видял е същата работа.

Камерата е нормално да е по-високо и леко в страни от героя, за да имаш по-ясен изглед какво правят враговете около теб. Ама това че контролите за посоките се сменят според изгледа на камерата който и той се сменяп по определен от играта начин и мен не ме кефи. Същото го има и при Tomb Raider The Last Revelation, даже и при God of War 1/2, но само на определени места и само за малко, досадна работа е не знам кой и защо го е измислил това.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6958
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Мар 2023 16:26


Преспокойно могат да въведат някаква опция за зуум ин / зуум аут, или клавиш с който да превключиш в режим на промяна на ъгъла на камерата, но според мен контрола трябва да е 100% в ръцете на играча, а не автоматичен.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Мар 2023 22:15


И Sands of Time и продълженията му са продукт на времето си - време, когато тепърва се започват да се правят игри с читава third person camera на конзола и когато е по-лесно да застопориш камерата на място и да дадеш на играча по фин контрол над героя с аналоговия стик. Същата история е с ранните Devil May Cry, God of War, Onimusha и като цяло всяка екшън игра, която е правена предимно за конзола по това време.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Мар 2023 21:04


Ок, беше крайно време някой да открадне идеята на Papers Please и да я доразвие. Нямам търпение да я поцъкам тия дни :D


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 31 Мар 2023 19:21


Играта е супер добра ;) Хваща идеята на Papers Please и добавя доста нови идеи и гейм механики. Гонитби с лади и други соц возила, престрелки и основното - претърсването за контрабандни стоки в автомобилите. Историята е средна хубост и сравнително къса, но като цяло е готина. Тук не се различава много от Papers Please. Единствената разлика е, че Papers Please беше игра с много повече характер и много специфично излъчване и тънък хумор, докато Contraband Police малко бие на дженерик. Въпреки това, кор механиката с проверяването на документи е изпълнена много добре. Девовете работят над endless mode с рилийз през май, което със сигурност ще прибави още една единица към оценката на играта.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7900
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 05 Апр 2023 09:22




С всичко ли, шефе :?:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
27 Сеп 2017 23:21
Мнения: 5
Местоположение: Essen
В момента играе: Battlefield 4 , Assetto Corsa
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 05 Май 2023 20:05


Oт мисля че 6 месеца на компа е инсталирана само Battlefield 2042 и Battlefield Bad Company 2. Нищо не ме грабва последните 2 години :(


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Юни 2023 22:28


Believe it or not, все още играя Diablo 2 LoD.

Иначе основно Magic the Gathering на хартия и една Star Wars игричка на телефона.

Стар съм за всичко друго :D

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Юли 2023 22:51


georgfranko написа:
Oт мисля че 6 месеца на компа е инсталирана само Battlefield 2042 и Battlefield Bad Company 2. Нищо не ме грабва последните 2 години :(

Пробвах Battlebit Remastered и е доста добра. Само че аз установих, че имам проблем с виждането на противниците и ми е трудно да я играя и сега язък задето си я взех. Ма иначе е мн фън игра

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Авг 2023 20:35


Ммммм Baldur's Gate 3 :hugg:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Авг 2023 21:08


denik написа:
Ммммм Baldur's Gate 3 :hugg:

8)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 14 Авг 2023 19:04


10 часа на едно сядане, стигнах до Underdark-a. Вие ми се свят вече.

1) Най-доброто RPG от The Witcher насам и абсолютно дефинитивната D&D видеоигра изобщо.

2) Играта, която Bioware така и не направиха след Dragon Age 1, а всички го очаквахме от тях.

3) По-добра от Original Sin 2. Като я обявиха, изглеждаше като рескин. Нищо подобно. Освен, че геймплейно е изключително убедителен D&D симулатор (не само в битките, а във всичко, което можеш да правиш), визуално също улавя повече от добре Faerûn. Като слязох в Underdark-a, ми падна ченето.

4) Чиста десятка като RPG. Винаги може да се намери за какво да се мрънка, но такива игри са резултат от колосален труд и работа с желание, разбиране и уважение към продукта. Излизат веднъж на няколко години и задължително трябва да го подкрепяме.

5) Искам да спомена колко съм впечатлен от левъл дизайна и детайла в него. Това е наследено от Original Sin. Играта е напълно трийзмерна, без никакви гимици. Камерата трябва да се върти непрекъснато, за да не изпуснеш нещо. Съвсем буквално с този енджин добавят ново измерение към иначе стандартните изометрични CRPG-та. Платформингът също е изненадващо страхотен.

6) Битките са много по-балансирани от гледна точка на трудност и това колко време отнемат спрямо Original Sin 2. Последната я зарязах, защото след поредната 40 минутна битка, която загубих на косъм, просто ми умря желанието. В комбинация с по-интересната история в BG3, часовете летят неусетно.

7) Има nudity. Tiefling момичето ми се разхожда в лагера по едни много сладурски дрешки и общо взето е яко да няма ограничения в показването на цици и пишки в компютърна игра. Да живеят европейската култура и евро гейм разработчиците.

Кой да повярва, че Baldur's Gate 3 не само излезе, не само е достоен наследник на легендарните си предшественици, а ги надгражда успешно във всеки един аспект и то през 2023-та...

10/10
Еавала бе, Лариан :!:


П.П.
Искам само да отбележа и колко е изумяваща бройката опции и избори, с които е тъпкана тая игра. Всяка ситуация може да бъде решена по толкова много различни начини - пълен D&D sandbox experience. Всяка зона е мини пъзел с множество възможности за решаване. Двама различни човека биха направили потресаващо различни преигравания. Сещам се за Mass Effect 3 и ми става смешно Larian какво причиняват на Bioware просто. :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7900
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Авг 2023 13:20


Играта е официално най-високо оценената PC игра в Metacritic, да вземем да направим една отделна тема за нея и да си обсъждаме? Не че ще се включа на първо време де, честно казано ме сърбят ташаците да дойде 6-ти Септември и да излезе за PS5, но дотогава гледам да минимизирам всякакви спойлери. :(

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Авг 2023 19:06


Както написах и в темата за Д4 (която уж трябваше да се съревновава за вниманието ми с БГ3, та ми се стори уместно), според мен играта е дори по-добра и от The Witcher 3 и като цяло от трилогията - поне като RPG - и от Dragon Age игрите или Skyrim, което я прави потенциално най-доброто RPG някога. Просто едно че D&D 5e е на светлинни години от D&D 2e, на който са базирани iconic предишните заглавия в поредицата + Icewind Dale, Neverwinter Nights, etc., ами и самата имплементация и свободата която дава съвременния софтуер е несравнимо по-автентична репрезентация на безумията, които човек може да прави в 5e и 1D&D. Никога досега игра не е давала възможност за толкова свободна импровизация в тва как да се подходи към дадена ситуация, нито пък е имало игра в която всичко може да се развие по толкова много и напълно различни начини - чак е смешно, като си представиш че мнозинството от игрите през изминалите 10-15 години, които твърдят че включват избори от които зависи развоя на събитията и завършека на играта, де факто всичко се свежда до GOOD и BAD реплики по време на диалог. В БГ3 буквално има безумно много избори които правиш ИЗВЪН диалозите (и за които дори вероятно не си даваш сметка) :)

Иначе, ебаси, аз си мислех че съм се изстрелял мега бързо през акт 1 след като на първия ми Dragonborn Fighter 2/Warlock 2/Sorcerer 8 стигнах акт 2 на 34 ч... А даже не намерих Karlach, Laе'zel и само се разминахме с Wyll пред друидското селище след което не го видях повече, та очаквам сега като почнах второто момче (Tiefling Paladin 5/Warlock 5/Fighter 2) да отнеме вероятно още повече. :lol:

Но наистина направо е шокиращо колко различен playthrough могат да имат двама души, тъй като на релийса като я почнах бях в контакт с един мой от Берлин и буквално останах с впечатлението че все едно напълно различна игра играем. :o

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Авг 2023 12:26


Малко критики:

1) Larian са адаптирали Baldur's Gate франчайза към тях, а не обратното + както следва:

- играта е доста front-loaded / Аct 3 - има доста работа по него в много отношения.

- тонът на Larian като цяло (на изкл.доста места) изневерява на БГ франчайза и e в контраст с BG 1 и 2

- няма real time with pause (поне добре, че може да се спре Dynamic Battle Camera, че тва е ебахти простотията) - tva mi barka v gaza li4no

-- отделно, location-ите са на малко разстояние и places са наблъскани супер близко (нещо което го няма и в BG 1, BG 2 и DA:O, NW Nights 1/2, Pillars of Eternity) - съответно местата са повече gamified и immersion breaking.

Горното е и причината да не напраят 3rd person camera с WASD movement ала DA:О ами просто half-ass-ната колкото да служи повече за zooming, щот от нея перспектива горното е in your face.

2) Бих казал, че DA:O е повече BG3 отколкото таз игра, a Larian's "BG3" e по-скоро продължение като продукт на D:OS 2

Освен представените неща в 1) + твърдението от 2) --- отделно мога да го докажа мн лесно с един единствен пример за изключително продължение, което и от пръв поглед и от задълбочен такъв е 100% продължение на франчайз , а не само по title:

God of War (2018) спрямо оригиналната трилогия.

---
Иначе играта е доста добра и в момента няма кой друг да напрай такова CRPG - да* --- дали е най-доброто CRPG?

Според мен не.

и такива твърдения тука (пък и навсякъде другаде в нета) са разултат от хайпа и от * - доказателство са постовете ви тука от D4 launch-a спрямо тези от последните 1-2 седмици.

Същото се наблюдава в нета, само че в по-голям мащаб. :D

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8447
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Авг 2023 18:31


Бе ти наскоро пускал ли си си DA:O :lol:

Да видиш за какви убедителни и реалистични не-gamified мащаби си говорим :lol:

Определено нелоша игра за времето си, но все пак изключително линейна и изобщо не виждам по кой начин точно наподобява BG1 и 2 :roll:

Колко часа ти отне playthrough на BG3?

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 20 Авг 2023 19:55


Тонът на играта наистина е многп по-лек от тозо на балдурс гейт 1 и 2. Много по-епични са първите 2 игри. В първите имаше деен и нощ цикъл и даже часовник. Примерно вампирите излизаха по улоцоте на градът само првз ноща. Имаше куестове при кои които се иска да отидеш в определено врвме на денонощието еди къде си за да стещнеш еди кой си. Това допринасяше много. Тонът беше по дарк, по-сериозен. А и това, че имаш 6 героя правеше биткиъе по-епични.
Другото нещо което прави оригиналната по-епична е че не се чувствам като клошар в нея. В новата събирав вскакув джънк постоянно за да го продавам. Като циганин дето връща вторични сурувини. Лъжици, кокали, изгнили ябълки, празни шишета.
Във всяко друго отношение съм мнпгп доволен, но да се каже, че надминава пурвите 2 игри не съвсем. В мнпгп отношения ги надминава най вече технически. Вос актинг, моушън кепчъринг повече опции в интеракциите и тн но в многп отношения е по-назад. И все пак я сравняваме с игри на 25 годони и пак не може да го надмине. И виждам, че пояечето тук я сравнявате с ориджинал син 2 вместо с Балдурс гейт какато трябва да е. Това също не е много добре.
Въпреки всичко това, бъговете и проблемите с перформънса особено в акт 3. Въпреки това играта си е 10 от 10 за мен понеже не е излизало нещо по-добро в тозо жанр от десетки години. Въпреки че като се замисля Патфайндер урат оф д райчъс е добър претендент за трона но там липса бюджета който прави Балдурс гейт 3 номер 1

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com