Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Май 2015 18:44


Напоследък съм на CS:Go вълна. Нямам време и желание за нещо по-сериозно.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 26 Май 2015 19:18


Приключих Boiling Point: Road to Hell / Xenus - 7/10. Откъде да започна, играта е огромна. Главната история не е нещо особено, даже е прекалено клиширана: бивш военен тръгва да търси дъщеря си в екзотична държава. С това се изчерпва историята. А самата игра започва толкова бавно и мудно, че бях на косъм да я зарежа на няколко пъти. Нека да направя кратко резюме на възможните избори в играта:

Има 7 фракции, към които да се присъедините:

Официалната полиция на държавата: Присъедините ли се към тях, ще влошите отношенията си с бандитите и мафията, а евентуално и с комунистите партизани, в зависимост от мисиите, които ви възлагат. Неутрални са към индианците и ще вдигнат доверието на гражданите и ЦРУ към вас. Не ви дават големи пари, оръжията им са доста зле откъм качество, но могат да ви помогнат в търсенето на дъщеря ви.

ЦРУ: Американски агенти, живеещи в покрайнините на градовете или в джунглите. Много малко на брой и трудно откриваеми. Плащат доста добре, но като цяло са сложени за плънка в играта и имат малко мисии, които сериозно ще ви скарат с почти всички останали фракции, без полицията. Просто всички мразят агентите, а и играете гринго все пак, тъй че не е добре да се присъедините към тях.

Граждани: Обикновените граждани на страната. Те ще ви занимават с досадни и глупави куестове от типа: Донеси ми еди кво си, а аз ще ти дам бутилка домашна ракия и две яйца. Рядко се разплащат с пари. Мисиите им са скучни. Ако сте им врагове и сте към нелегалните или неморалните фракции не говорят с вас, но няма как да ви навредят. Освен да ви продават по скъпо разни неща или да не искат да ви ги продадат. Няма шанс да направите пачка към тази фракция, а и ще загубите порядъчна доза време.

Партизани/комунисти: Доста крайно настроени хора, широко разпространени по цялата карта на играта. Не е много сигурно какво искат. Плащат добре, ъпгрейдват оръжия, а ако си им приятел ти дават безплатно много добри оръжия или за символична цена. Мисиите им са интересни, но често много трудни и самоубийствени. Плащат солидно, имат ви за брат и са готови да ви помогнат без да трябва да им давате пари или скъпоценности.

Бандити: Малка фракция, която е със седалище само в големите градове. Хиени, които гледат да откраднат каквото могат от гражданите и мафията. Плащат добре, но се държат пренебрежително, могат да ви убият, нищо че са ви партньори почнете ли да печелите много пари от работа и да ви ограбят. За разлика от партизаните, тук моралът е нисък.

Мафиоти: Най-богата фракция, най-добре въоръжената също, тъй като на практика краде от всеки и владее страната, въпреки че почти всяка фракция си мисли, че тя владее положението в страната. Кръвни врагове с полицията, гражданите и ЦРУ, ако сте човек на тези фракции, по добре не ходете в именията на доновете.

Индианци: Другата фракция, която е просто пълнеж в играта. Нямате никаква изгода да сте приятели на индианците. Те... не плащат с пари. Дават ви глупави тотеми и разни статуетки, които можете да продадете на прилична цена в градовете. Нямат много мисии за възлагане и недолюбват бледоликите. Всички ги мразят и искат те да изчезнат, така че ако им бъдете приятел - ще сте враг на всяка друга фракция в тази игра. Ако не се казвате Карл Май, едва ли ще изберете този път.

Ето как аз лавирах между фракциите:
Реших да го карам тип лошковец и се присъединих към бандитите, докато не стана напечено. После преминах към партизаните, с които останах до края, като паралелно с тях изпълнявах поръчки и на мафията. Удрях главно по полицията и ЦРУ, ама просто нямаше да издържа да съм от добрите и да ми обясняват какъв високо морален и праведен човек съм, как помагам на страната си и на страната им и подобни работи. С индианците останах неутрален, но те и рядко се срещаха.

Някъде към края на играта осъзнах, че съм избрал губещата страна, защото полицията на практика е най-многобройната фракция и трудно се добирах до главните пътища и градовете, тъй като бях техен враг. Това утежни много ситуацията, а също и увеличи много времето ми, прекарано в играта.

Говорех доста за пари в горните редове. Те са главното в играта. Сигурно ви трябват близо 100 000 за да минете играта. Всичко това са подкупи и подаяния за да ви помагат определени хора да намерите информация за дъщеря си. Толкова трудно и бавно се събират, че го оставям без коментар. Да се придвижваш пеша пък отнема толкова много време и нерви, а с кола е наистина много трудно да се шофира. Не е добре замислено хич. Ако си мислите, че ще се доберете до възможност да откраднете лодка или хеликоптер, то ще трябва да ви разочаровам. Не е оставена възможност да крадете превозни средства. А да си купите, ще трябва да събирате дълго-дълго. Едва ли бихте имали нерви да чакате.

Спасението е да се опитате бързо да превъртите играта, тъй като заради мъките с придвижването тя ще ви досади в определен момент. Завършека е доста странен, но същевременно и брутално клиширан. Тъй като играх играта с оригиналния и език(не мис е търсеше англ. версия), не разбрах много на разваления украински диалект какво точно искаше главния злодей, но се опитваше да прави експерименти с дъщерята на главния герой и да направи биологично оръжие, което да държи в шах държавата.

Спойлнах ви малко от финала, но ако я играете, играйте играта заради интересния и жив свят, който за времето в което въпросната е излязла, може да се нарече и красив.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 26 Май 2015 21:00


Samurai warriors 2

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 26 Май 2015 22:47


The Wolf, tl;dr ми е поста ти, само да кажа и аз 2 думи за играта - всичко беше идеално като идея, кампанията беше дълга и интересна, помня, че я играх месеци наред ама си ебаваше мамата от бъгове и това убиваше целия кеф. Но въпреки това ми е оставила хубави спомени, а саундтрака беше велик - https://www.youtube.com/watch?v=7X2nEbR4d4Q


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Май 2015 12:22


Der Meister написа:
The Wolf, tl;dr ми е поста ти, само да кажа и аз 2 думи за играта - всичко беше идеално като идея, кампанията беше дълга и интересна, помня, че я играх месеци наред ама си ебаваше мамата от бъгове и това убиваше целия кеф. Но въпреки това ми е оставила хубави спомени, а саундтрака беше велик - https://www.youtube.com/watch?v=7X2nEbR4d4Q

Много увлекателна игра, наистина. Евала на русначетата, постарали са се. Бъгове имаше доста да, но това е заради пропуски в кода на играта. Можеш да убиеш персонажи, които ще са ключови в историята нататък, можеш да минеш по друг път при финалната мисия, както и по дребни проблеми с превозните средства, често срещани за съжаление. Не съм съгласен, че е много дълга играта, като изключим страничните куестове, би могла да се мине за 7-8 часа. Само че те са жизнено необходими, тъй като от тях се изкарват парите, спомагащи главната цел на героя. И така се натрупват много часове.

Втората част играл ли си? По добра е от Far Cry 2 :D Ама по натам ще драсна и за нея.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Май 2015 18:28


Ами при мен беше дълга може би защото се стремях да минавам всички мисии и да обикалям всичко + това тогава когато я играх, цъках по 5 игри наведнъж. Иначе за втора част не съм чувал да има, как може да съм пропуснал :shock:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Май 2015 20:57


Der Meister написа:
Ами при мен беше дълга може би защото се стремях да минавам всички мисии и да обикалям всичко + това тогава когато я играх, цъках по 5 игри наведнъж. Иначе за втора част не съм чувал да има, как може да съм пропуснал :shock:

http://zamunda.net/details.php?id=393239
Сваляй, ще ти хареса :) На руски е тук. Версиите на англ. са неактивни в замундата за съжаление.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Май 2015 22:51


ебаси, явно заради различното име въобще не съм знаел, че има втора част. Ако знаех преди, щях да се изкефя много на тази игра :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 29 Май 2015 11:11


Майсторе, забравих да те питам нещо за първата част: Ако помниш, събра ли индианските статуетки? Аз намерих само две от тях, но не изпълних куестовете за да ги получа. В крайна сметка ако бях тръгнал да ги търся, вероятно щях да навъртя още 20+ часа в играта и се отказах.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 29 Май 2015 11:47


хаха никакъв шанс да помня дали съм ги събрал :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Май 2012 16:19
Мнения: 215
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Май 2015 14:24


Armored Warfare


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 05 Юни 2015 13:52


Все още цикля предимно World of Tanks, но се старая да вмествам и други игри, като например играя за 7ми път SW-KOTOR :3

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Юни 2015 20:06


Момчета... Започнах АС Unity и очаквах някаква едва ли посредствена бъгава игра. Пускам я на High 45-55 кадъра и след само 30 минути очите ми щяха да изскочат от зениците.
Да го кажа така: знам, че една игра ще ми хареса, когато прекарам първите си 4-5 часа (поне) в разглеждане изследване на света, вместо да хвана мейн куеста. Бих казал, че с The Witcher 3 са най-красивите игри в момента (не съм играл the order 1886). Залагам, че до 5 години CGI анимациите ще са непотребни вече. Асасинът е отново слаботелесен, както беше в единицата, където най-много make-ваше sense. Tear-овете из света са свежо разчупване. Hitman aprroach-ът за повече един начини за минаване на убийства е прекрасно нещо. Комбатът най-после има някакъв чалъндж. Вече ме е страх да ме стрелят. Анимациите в тази игра са прекрасно плавни и с повече от 30 кадъра си личи разликата. Плюс не си махаш качулката, както приляга на асасините.
Тълпите... омг... всеки човек има собствено "мислене" и се реагират реалистично поотделно спрямо събитията до тях. Анвил енджинът е ново постижение в гейминга по този аспект. GTA V, дето има по-малко NPCs и от 4-ката и почти НУЛА сгради, в които можеш да влизаш, а Париж е пълен с такива, е някаква тъпа смешка дори на макс РС графика спрямо АС Unity. Това идва от устата на заклет GTA фен.

Просто искрено желая на хората, които я нахейтиха заради некадърния рилийз - факт, да могат да я пробват сега, когато не съм имал и един краш за 10 часа. Невероятен дигитален playground е. Хвала Ubi.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Юни 2015 21:33


hyper` и откъде я дръпна? Не вярвах да оправят бъговете. Като излезе поиграх 20-30 минути и след като от небето се изсипваха хора, които стъпваха по главата на героят ми, а като се затичах се блъсках в силуети, осъзнах, че играта е неиграема. Не просто бъгава, а неиграема. Сега бих и дал още един шанс.

Да нахвърлям размисли и за няколко игри, може на някой да му е от полза, ако се чуди дали да ги играе:

Akiba's Trip: Undead & Undressed: 3/10. Японска безперспективна глупост. Тази игра ще ви изтормози до край, докато и свикнете. Почти невъзможна за игра с клавиатура. Реших да я пробвам, след като изгледах трейлърчето. Биеш някакви и същевременно ги и събличаш :shock: Това е историята и замисъла зад заглавието. Имам чувството, че японците ги бълват такива игри на конвейер и ги правят без абсолютно никакъв бюджет да вложат. Не разбрах защо подобна игра изисква толкова много РАМ, но безпроблемно ми тръгна, въпреки че бях далеч под минималните изисквания. Вероятно би тръгнала и на компютър с 2 гб. РАМ. Не виждам с какво би ви спечелила.

Aviator Bush Pilot: 2/10. Никога не съм се увличал по самолетни симулатори. За мен са без никаква стойност. Нито са забавни, нито пък ще ви научат да карате самолет. Графиката често е под всякаква критика и това заглавие на прави изключение от правилото. Смело пропуснете.

Action Henk: 5/10. Вие сте дебел, мазен чичка по потник и се ядосвате, че няма главен герой в игра, който да прилича на вас? Вече има :) Тук сте в кожата точно на такъв човек и...хм... и тичате по бързо от Соник! Интересна игра, която можете да играете с приятелите си. Превърта се за доста кратко време, можете да я минете и за по малко от час ако сте повратливи. Не е никак лесна и изисква логика на места. Абстрактна игра, която би ви забавлявала, макар и за кратко. По принцип не е нищо особено, но я препоръчвам на хора с по слаби компютри, които не могат да играят големите игри.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Юни 2015 22:07


Zamunda, до пач 1.4 съм ги слагал. Мисля да дам някой лев да си я имам в кутийка, вече е евтина и работеща и в това си състояние хората заслужават пари IMO.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:18


За AC Unity трябва ли да съм играл предните части? За колко време г/д се изиграва играта?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 09 Юни 2015 20:12


Не, дори няма мисии в настоящето, иначе за дължината виж я в howlongtobeat.com.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 11 Юни 2015 13:10


Тъмен свят, владян от чудовища. Героят е мухльо, който умира от удар-два. Якото е когато се научиш да играеш така, че въпросният мухльо да поваля и най-коравия бос. И да можеш да го направиш по гащи, с пръчка в ръка. Примерно :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 11 Юни 2015 13:13


нелегален написа:
Някой може ли да ми обясни какво й е якото?

Откъде да започна? Няма да обяснявам надълго, че напоследък съм притиснат от времето както никога досега и дори не мога да си продължа диспута с Алшу в темата за комикс филмите :(

Играта е сносно и класно рпг, но едва ли ще ти допадне точно на теб. Преди съм чел твои мнения във форума, че харесваш готик, уичъра и подобни игри. А тя няма много общо с тях освен жанра. Много е трудна, трябва да си поне средно ниво геймър, да имаш достатъчно свободно време и здрави нерви. Играта е разнообразна, с огромен свят, но ако очакваш история, която да те задържи и заради това я започваш - ще се разочароваш. Бойната система държи ниво, има къде-къде по дървени рпг-та. Обаче моя съвет е да подминеш поредицата.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 11 Юни 2015 14:55


нелегален написа:
Някой може ли да ми обясни какво й е якото?

Бойната система е прецизна до такава степен, че можеш да минеш цялата игра без да понесеш и един удар, но в същото време изисква търпение и планиране на това кога точно да атакуваш, да се защитаваш и т.н., защото има доста солидни animation lock-ове и recovery времена и лесно можеш да направиш грешка, а самите грешки играта ги наказва яко.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com