Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Май 2024 09:47


След изиграването на Mass Effect 1 LE, изиграх и двойката. По-добър геймплей от единицата (логично), никакви бъгове (за разлика от ~3те зацикляния в стена на 1цата) и също толкова добра история. Пак се разцепих от кеф. В близко бъдеще ще почна и третата римастерирана игра от поредицата.

Междувременно цъкам Guardians of the Galaxy. Много приятна игра. Очаквах да е яка, а се оказа още по-яка. Голямо евала на епик, че ни я дадоха.

Реших да сефтосам bullet hell + roguelike жанра чрез българската Death Must Die. Бях я виждал по стриймове, но впоследствие разбрах, че са я правили българи. Много ми харесва, въпреки Early Access-а. Не съм открил нито един бъг за 40+ часа. Има два акта дотук, но са направили система за доста дълга прогресия по отношение на трудност. Ако някой не се сеща за жанра - игри като Vampire Survivor, Brotato и най-популярната в момента Deep Rock Galactic Survivor.

Наскоро изиграх Hellblade Senua's Sacrifice. Егати яката игра! Като единствен недостатък мога да кажа, че е само 8-10 часа. Или поне за мен е недостатък (както беше и с A Plague Tale). Редовно я пускат за няколко евро.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 10 Май 2024 12:02


Гипо, преди около 2 седмици ти гледах стриима в туич на есо със уардена. Как си на ммо фронта? Аз играя все повече и повече ммо-та и ми е трудно да се имърсна в сингъл игри. Иначе май ню уърлда отива на затваряне, какво ти е мнението по въпроса?


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 10 Май 2024 19:53


Преди няколко месеца си поставих за цел да не играя ММО, за да изиграя огромния списък от мега яки сингъл плеър игри, които висят в библиотеките :lol: Вероятно си видял единствения ми ММО стрийм от много време насам. Много ми се играе, ама искам да мина един куп игри. Ако не играех и aRPG, щях да съм напреднал много повече със списъка :lol:

NW не отива на затваряне, не и според девовете. Преработват един куп механики (нов енджин на бойната система например), добавиха контролер съпорт, преработиха левълинга за новите играчи... и времето им отива там, вместо в ново съдържание. Проблемът е, че скоро не са пускали нещо, което да задържа хората с над 2к часа. Разработват и нов ПвП режим. Юни ще има стрийм, в който да кажат какво ще е новото до края на годината и там реално ще се разбере дали ще го бъде или не. Тази година няма да има платен експанжън, но са потвърдили, че ще има такива по-нататък. Възможно е да пуснат безпалтен полу-експанжън, както беше преди с brimstone sands. Играта им е много нужна, защото на базата ѝ ще бъде направено ММО-то по Властелина след години. Изтърват ли сега NW, никой няма да им повярва за LOTR. Ако NW беше излязла в сегашното си състояние, щеше да е огромен хит. За съжаление я пуснаха доста незавършена и въпреки това, че сега е много по-добра, хората трудно им вярват.
Повечето негативни неща се чуват от играчите с хиляди часове, защото са постигнали всичко в играта. За нови играчи, играта е супер.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Май 2024 01:12


Пазара при ммо-тата е супер пренаситен и е изключително трудно да се пробие. Не случайно едни от най-големите, Риот, си скрапнаха цялото ммо преди 1-2 месеца и започнаха всичко отначало. За NW доколкото знам, стийм е единствената им платформа/лаунчер и като гледам цифрите на играчите там, положението изглежда доста зле :/ . Аз лично като ммо играч, от време на време гледам стриймове на NW и ми изглежда добре, обаче прекалено много съм вложил във gw2 и eso, игри които имат тонове съдържание, плюс, че времето ми е ограничено, за да дам шанс на играта. Според мен за да се изтрелят нагоре трябва да извадят някакъв много як експанжън, което незнам дали е възможно.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Май 2024 01:15


Така е. Според мен подготвят основата на играта за нещо разцепващо, което или ще ги изстреля мега много нагоре в стил съживяването на Final Fantasy 14 и No Man's Sky, или ще ги закопае тотално. Което пък потенциално ще ги остави с титлата "студиото, което имаше всички пари на света, но не можа да изкара нито една успешна игра".

В NW има едно нещо, с което тя тотално мачка ESO, GW2 и тн - това нещо е самото усещане, че си във сървайвъл ММО с бойна система наподобяваща souls-like. Самият кеф от безцелното шматкане, възможността да отсечеш/събереш/изкопаеш всичко, което виждаш на екрана си, съчетано с ненадминато аудио... държи играта на повърхността. Девовете очевидно се учат в движение, а и белите якички отгоре не им правят живота по-лесен с това, че няколко пъти са сменяли курса на играта преди релийса. Предвид факторите, оценявам възможността за оцеляване на NW на около 30%. Не е много, но наистина ми се ще да оцелее, защото в тоя продукт има наистина яки елементи. И все пак да не забравяме, че последната наистина заслужаваща си игра в жанра излезе през 2014та (ESO). А това е твърде дълъг период и имаме нужда от нещо ново най-после.

Throne and Liberty(aka Lineage 3) е поредното изкендзване на мениджмънта на NC Soft в двора на девовете им. За пореден път се прави потенциално добър продукт, който се убива с лоши решения за абсурдна монетизация и тотална липса на съпорт.

Ashes of Creation е... игра направена от аматьори и то на Unreal Engine 5. Всеки, който е играл достатъчно онлайн игри знае, че никога, ама никога не трябва да се прави онлайн игра с Unreal Engine (който ще да е номер). Самите Epic Games не могат да се справят със собствения им енджин и се налага да го скопяват заради играта им с до 100 души в сесия (фортнайт), какво остава за създателите на AoC, които са... се събрали чрез Lineage 2 клан.

Както ти каза, RIOT ммо-то или ще го бъде след 5+ години, или няма да го бъде изобщо.
Та това е - старите игри ESO и назад или да стискаме палци на NW.

Оф, много или-та станаха в тоя пост :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com