Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 00:06


vanmx написа:
The Grim Reaper написа:
vanmx написа:
... съществува ли дори една адекватна причина да го споменеш това в какъвто и да е разговор. :roll:

Каква е причината да не трябва бъде споменавано това ?


Можеш да споменаваш каквото си искаш, питам те как намери каквато и да е стойност да го включиш в какъвто и да е разговор. Въобще не говорим, че импликира статистическа значимост. Иначе да, има много хора по тоя свят, някои вяряат в плоски земи и лечебните свойства на пикнята.
Представи си го така - безспорен факт е, че да си намажеш лицето с лайна има поне някакъв хидратиращ ефект върху кожата ти. В какви теми можеш да го споменеш, без да те вземат за дебил? Ами ако го направиш по време на епидемия от холера?
Не се заяждам, само гледам че се чудиш що са те нарочили за ватенка в някой си форум, пък то нищо чудно няма.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 01:21


edit: ... бах написал една стена с текст, няма смисъл да се обаснявам на един и същ трол в и то в два различни форума едновременно :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 08:45


Разбира се че другите са тролове, няма никакъв шанс ти да си в грешка. Продължавай само така, хубави неща те чакат. :rockon:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 11:12


По темата с форумите - няколко гейм дева, които следя, спряха с форумите и се изнесоха изцяло в дискорд. Причината е чисто финансова - по-евтина поддръжка. В същото време, нещата се намират по-трудно в дискорд, какафонията е много по-голяма и се губи много повече информация. Отделно, че хората го ползват много повече като чат и на ден по една тема се пишат 1000 мнения, вместо 200те по-добре синтезирани и подробни. Трябва да минеш през много повече плява, за да стигнеш до нещо смислено.
Масово хората си искат форумите обратно. Или поне тези, които знаят какво представляваха форумите.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 11:26


Оф, то се е видяло че пак ще се влиза в разправия.

Едно от нещата които бях написал снощи е че осъзнавам че може и да съм в грешка ама не мога да разбера къде греша наистина. Сигурно не съм достатъчно ясен в изказа :D Най вероятно казвам неща които противоречат на вашето мнение. Като отново и така да е, не виждам даже къде мненията ни относно конфликта в Украйна се различават.


Вероятно смятате че количеството идиоти които живеят в една държава, всичките исторически процеси и културни особености, нямат никаква връзка с това колко мизерен животът в нея и за всичко са виновни само идиотите от другата страна на границата. Затова споменаването за наличието на едните идиоти не трябва да се споменава, води до агресивна реакция и ме прави да изглеждам като дебил пред вас. Това мисля че го разбирам, мога да го приема.

Ама направо фейспалмвам как от постовете си изказвам тотално възмущение от Путлер и компания и след това чета че съм ватник. В другия форум някакъв от подобните на теб фанатици даже реши и че скърбя за съветския паметник след като написах че трябваше да се събори още 89-та :D Как се правят тия заключение тотално не разбирам и ги приемам за тролене.

И абсолютно същия високопарен стил на писане, едва ли не академичен и в същото време лъхащ на арогантност от километри. Все едно най-дъртите професори и доценти от МЕИ-то, светила в областа си като говорят с най-слабите студенти които даже не ходят на лекциите им :D Привидно интелигентни хора прочели няколко тона с книги и пък четенето им с разбиране като на човек с лоботомия . Не се заяждам :D

Приеми го така - има епидемия от холера понеже си мажете лицата с лайна за по-хидратиращ ефект и ревете на господ защо ви наказва с болести. Аз ви казвам няма господ, болеста идва от лайната и това твърдение за вас няма стойност и не трябва да се вкарва в разговора щото изглежда дебилно, понеже нали си вярвате в господ.

Слагате си украински знаменца в подписа или на аватара и надписи "слава на украйна", за мен е същата малоумщина като комунагите от коментарите в новинарските сайтове или като копейките дето веят руски знамена на Шипка и милеят по бай Тошо. В същата графа слагам конспиралниците и плоскоземците примерно. Понеже всичките приемате истината избирагерно и на никой не му пука какво става всъщност, единствената важно е да се идеялизира там каквото сте решили че е най-чистата и свята идея. По-лесно е така явно, първосигнално да вземеш някаква страна без да влизаш в някакви детайли.

Коя е правилната страна е ясно за всеки нормален човек. Ама просто да вземеш някаква страна ей така, безусловно без да ти пука каква е истината, даже споменаването да води до агресивно отношение, щото нали даже няма стойност и не трябва да бъде споменавано, си е някакъв направо талибански стил фанатизъм и за мен това е дебилното. Даже уж свестни хора залитат към промиване на мозъка. tl dr; The Grim Reaper, ти си ватника :D

Даже сега ми е тъпо че отново хващам и аз така емоционално да отговарям на тези провокации, щото осъзнавам че хем няма смисъл, осъзнавам че може би греша, ясно ми е че може някакво неразбиранве ме провокира да скачам на хора които IRL може и да са свестни, ясно ми е и каква може бъде ответната реакция. Нищо чудно след малко пак да си изтрия поста...


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 13:09


Готин рант, много ми хареса частта в която реши да ми кажеш какво вероятно смятам, след което уж да спориш с това, след което пък да генерализираш някакви съвсем трети неща към които да добавиш малко лични нападки, да изтъкнеш колко ти е по-умен подхода и кое било дебилно, и цялото да го обвиеш със скромност отгоре и отдолу, че може пък ти да си в грешка. Похвално наистина, ама остави малко вода в легена.

Питах те в какъв разговор си намерил някаква логика да обясняваш, че в Украйна било имало и хора с руско самосъзнание. Как допринесе това за разговора? Напълно нормален въпрос. Как го обърна на опит за цензура и някакви брътвежи за талибански фанатизъм, ти си знаеш. А аз наистина се чудя, по класическата форумна фекална аналогия - това ми звучи като да се намажеш с лайна и да крещиш колко са вредни лайната, и като някой те пита защо си се омазал тогава да почнеш да ревеш как това си е твое право. Да бе, така е, ама в крайна сметка имаш лайна по лицето. :arrow:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 17:04


Нали си има цял раздел за кендзане на политическа тематика? Сега ще дойде Андро и съвсем ще стане политическа криндж фиеста тук :x

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 18:09


Войната в Украйна не е политическа тема.
Дори да беше, ние си говорим за лайна, не за политика.
Темата се казва "В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш".
Заяждаме се.
:arrow: :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 18:51


Всичко е лайна. В този форум все още има с кой да се заядеш. Живи здрави :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Юли 2009 19:18
Мнения: 15
Местоположение: София
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 19:42


Gipo написа:
По темата с форумите - няколко гейм дева, които следя, спряха с форумите и се изнесоха изцяло в дискорд. Причината е чисто финансова - по-евтина поддръжка. В същото време, нещата се намират по-трудно в дискорд, какафонията е много по-голяма и се губи много повече информация. Отделно, че хората го ползват много повече като чат и на ден по една тема се пишат 1000 мнения, вместо 200те по-добре синтезирани и подробни. Трябва да минеш през много повече плява, за да стигнеш до нещо смислено.


Човек, не си живял, докато не ти се е налагало да търсиш решение на проблем в Дискорд сървър :D Няма по-досадно нещо! А поради някаква необяснима за мен причина, сума си гейм студия предпочитат да ползват Дискорд за официална комуникация и тек съпорт. Просто полудявам!

Верно, че съм буумър, ама за някои неща форумите са обективно по-добри от чат платформите или от Редит. А наистина, ама НАИСТИНА не си живял, ако не ти се е налагало да ползваш Search-a на Редит!

Относно смъртта на форумите, мен лично доста ме изненада. Навремето се чудех кой ли би си губил времето с платформа като Редит. Мислех си:
- Дори при оживени дискусии, мнението ти има доста повече "тежест" в сравнение с Редит, където единствено най-upvote-ваните мнения се виждат
- Форумите ти дават много повече възможности за себеизразяване - аватар, подпис, значки... Доста по-готини ми се виждаха от мижавите аватарчета в Редит

Но с времето разбрах колко далече от истината съм бил. Не си давах сметка, че:
1. Места като Редит и Фейсбук са супер удобни - един логин и парола и всички възможни общности, към които би имал интерес са буквално на един клик разстояние. Няма нужда да проверяваш 50 различни сайта, за да видиш къде какво ново се е случило
2. Ако не ти се пише мнение, е много лесно просто да си скролваш пасивно - не е нужно да отваряш 100 хиляди хиляди различни табове, както е във форумите - просто си стоиш на главната страница и чакаш алгоритъма да ти сипе дневната доза попара :D
3. Всъщност, на никой не му дреме да се себеизразява. Но за сметка на това на почти всеки му дреме да се чувства харесван и валидиран - оказва се, че upvote-ите и like-овете са страхотен мотиватор за болшинството от хората

Като че ли най-голям ефект за смъртта на форумите имат 1. и 2. В технологичните среди удобството понякога е най-важния фактор (по-важен дори и от цената, но това е друга тема :D)

Но точно заради удобството има някои сфери, където форумите още се справят добре. Например, не съм чувал Stack Overflow да имат проблеми с трафика. Особено в техническите ниши е супер важно да имаш възможност за асинхронна комуникация. И въпреки последния Гугъл ъпдейт, който бута нагоре места като Редит и Quora, все пак форумите се индексират доста по-добре от соц медиите, така че поне за някои неща форумите още оцеляват...


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 25 Яну 2024 21:31


Lino написа:
А поради някаква необяснима за мен причина, сума си гейм студия предпочитат да ползват Дискорд за официална комуникация и тек съпорт. Просто полудявам!

Чисто финансови са причините. По-евтино им е да имат дискорд сървър, отколкото форум. Също така и неудобните въпроси на играчите изчезват по-безследно :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2673
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 17 Фев 2024 00:05


Време е да съживим форума, стига с тея зимни хибернации! :twisted:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 17 Фев 2024 22:34


Аве, Пасаторе, какво стана с твоя човек Killing Core? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 18 Фев 2024 11:58


the_presator написа:
Време е да съживим форума, стига с тея зимни хибернации! :twisted:

Март месец се пробуждаме!!!

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 26 Фев 2024 16:57


Serious Sam написа:
Не знам защо, но си мисля, че форумите в някакъв бъдещ момент ще изживеят някакъв ренесанс, породен от осъзнатата нужда на хората, да комуникират в една среда, която не е модерирана от алгоритми, които ти определят какво ще виждаш и какво не. :D

Ами това е интересен въпрос.

Редит замени концепцията за форуми и централизира интересите на хората на едно място. Само че там започнаха да играят алгоритмите (както правилно спомена) в следствие от монетизирането на сайта. Нещата ще загрубеят още повече след предстоящото IPO. Редит се модерира от доброволци (както доста форуми от едно време), но като (скоро) публична компания, контролът въърху съдържанието ще стане убийствен и концепцията лека-полека ще замре (основно заради това, че Редит НЕ Е доходоносен). Ще видим какво ще стане след това и дали ще се върнем на децентрализирани места по интереси. Може би тук е момента да брейнстормнем и измислим следващата концепция за next generation форум :D

Дискорд за мен е glorified mirc. Не знам защо хората го използват за нещо по-сериозно от чатове на свободни теми. В края на краищата, за мен той е именно ЧАТ платформа. Форумите/Редит са предвидени като места за асинхронна комуникация - нещо, което на Дискорд му куца. А нужда от места за асинхронна комуникация винаги ще има.

ФБ групите са пълен ташак и ФБ като цяло е пълен ташак. Ако не беше заради Евентите, щях отдавна да съм затворил ФБ акаунта си. В този ред на мисли - време е да брейнстормнемм и да измислим социална мрежа само за евенти :D

Честно казано, струва ми се че "социалния" момент в социалните мрежи ще изчезне. Хората ще ги ползват за рийлчета, мемета и снимки (IG и Tik Tok) - те не са оптимизирани за текстово съдържание.

Така че остава една нишова дупка за текстово съъдържание в асинхронен вариант. Когато Редит се гътне (1-2 години content-wise, 5-10 години изцяло), ще видим какво ще стане. ФБ групите са рак

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Апр 2006 10:18
Мнения: 1168
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 29 Фев 2024 08:47


Здравейте, съфорУМНИЦИ! Радвам се да ви срещна, честно. Обичах този форум, той бе един от трите на всичките ми компютри.
И на мен много ми липсват форумите. Социалните мрежи не ми понесоха, опитах, но самата организация е на друг принцип, който ме влудява.

Аз може да владея хаоса, но обичам реда.
Има списание. Списанието има форум. Форумът разисква темите на списанието.
Това е.

А по другите места, дори да се въведе относителен ред, току ми се кукне кукувица да кука благотворително. Брех, дееба. Ние сме се настанили удобно да си бистрим любими теми, а някой с назидателен показалец ме упреква, че съм бил асоциален, щото не наливам в касичката му или поне не влизам в темата му за благотворителност.

Много мраза сдухани да ми се надуват. Ако имам на сърце и джоб, давам на Църквата или пускам в шепа на нужделив. Но да дудна фалцетно по социалките - как ще нахраня гладните н Етиопия или ще спася световната демокрация, хайде моля у лево. Прогресисти, соц утописти, лъжедемократи и яздещи розови еднорози да се мотат по социалките, където да си наливаат взаимно лимоната колко са добрички. Шербет и балончета. Лимонада.

Та така. Радвам се, че това местенце все още го има.

___________________________________
Нема таа, нема онаа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 727
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 29 Фев 2024 12:30


emi pi6i tuka ve, 6e ti eba maikata tapa.

posledniqt mu post otpredi pove4e ot 4 godini, var6ee v socialnite mreji prez tva vreme (o4evidno si polzval, sam kaza) posle se oplakva.

Gospod li ti e vinoven? :lol:

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: В тоя форум вече няма даже с кого да се заядеш
Публикувано на: 03 Мар 2024 16:04


То па едно съществуване :)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com