Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Game Development
Публикувано на: 25 Май 2022 22:22


Здравейте, момчета и момичета. От известно време часовете ми, прекарани в Ютюб, отиват за гледането на соло game developer-и. Харесва ми ентусиазмът на хората, някои от които дори напускат работа, за да се отдадат на това начинание напълно. Едно време имахме Game Maker, с който можеха да се правят игри без никакво кодиране, но вече "играта загрубява" с напълно достъпни енджини като Unity, Godot. В тази връзка ми е интересно да разбера от вас дали някога сте смятали сами (или в екип с познати/непознати) да направите своя собствена игра, стигнало ли се е до някаква концепция ако отговорът е положителен и дали надеждата за нещо подобно е жива дори днес, стига да разполагате с времето и средствата?


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 25 Май 2022 22:44


newcomer написа:
Здравейте, момчета и момичета. От известно време часовете ми, прекарани в Ютюб, отиват за гледането на соло game developer-и. Харесва ми ентусиазмът на хората, някои от които дори напускат работа, за да се отдадат на това начинание напълно. Едно време имахме Game Maker, с който можеха да се правят игри без никакво кодиране, но вече "играта загрубява" с напълно достъпни енджини като Unity, Godot. В тази връзка ми е интересно да разбера от вас дали някога сте смятали сами (или в екип с познати/непознати) да направите своя собствена игра, стигнало ли се е до някаква концепция ако отговорът е положителен и дали надеждата за нещо подобно е жива дори днес, стига да разполагате с времето и средствата?

Един приятел беше направил Star Wars игра.

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 26 Май 2022 12:47


Да си направя игра е едно от многото неща за които си мисля от маса години, от ранна детска възраст и си оставам само с мисленето на дърти години :)

С unity3d преди 10 години си играх с някакви туториъли и бях направил някакво дърво с лилави листа около което се върти някаква камера.

Малко по-късно пък ми стана любопитно какво е да правиш homebrew игрички за ретро конзоли. За няколко дена туториъли и няколко стотин реда код (на асемблер :D ) направих квадратче 16х16 пиксела което може да се мести по екрана с кръстачката на NES контролера :D

Още не съм се отказал от идеята да правя игри, ама по-скоро някакви такива проектчета за кеф. Нямам някаква идея за нещо уникално което да продавам, ами клонинги на популярните пуцаници от 80-90-те години които да си играя после сам :)


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 26 Май 2022 13:46


Брейнстормил съм до откат. Иначе практическия ми опит е скромен - имам няколко детмач и ctf арени, които съм правил за Serious Sam Revolution и са качени в Workshop-a в Steam, наченал съм и една сингълплеър/кооп кампания, но я зарязах още на първото ниво. Нещо го бях започнал на грешен принцип и това се отрази на оптимизацията, трябва да го преправя наново. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 26 Май 2022 13:58


Аз навремето си правих различни карти и "кампании" в World Editor-a на Warcraft 3 и ми беше ебати кефа :D Иначе, нямам нужните умения, а и програмирането като цяло ми е скучна занимавка. Затова пък играя Game Dev Tycoon и Mad Games Tycoon, където целта е да си създадеш компания и да правиш игри :D :D

Иначе, един от любимите ми примери за успешна соло дев игра е шедьовърът Papers, Please :D Дори ще взема да я изиграя пак

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 26 Май 2022 21:07


А, да - правил съм и карти за StarCraft, не особено много и не особено сполучливи. :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 26 Май 2022 22:28


В Манчестър метрополитан се включих с допълнителен модул Game Technology, който беше доста добре интегриран с програмирането.
Модулът включваше работа с Unity, фотошоп, Audacity и като цяло трябваше до края на първата година да се направи игра от съществуващи елементи.
След тази първа година, обстоятелствата ме принудиха да се откажа от това и по-нататък нямам нищо по-сложно от MP карти за Generals Zero Hour.

Един приятел в момента работи с един бивш старши програмист от ЕА, бил главен програмист за Burnout Paradise и други ЕА игри за периода от 2006 до 2010.
Според него, тия дето се хващат на работа като програмисти в гейм индустрията са най-преебани защото хем се изисква да се правят подвизи, хем имат безобразно много извънредна работа, хем им плащат едни от най-ниските заплати в сектора. Друг е моментът че като ги наемат, програмистите сами влизат в капана на собствената си мечта да работят в тая индустрия и не искат да преговарят за по-високо заплащане.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 27 Май 2022 03:10


Аз от извествно време работя като програмист. Мисля да пусна някакво CV на Ubisoft, когато стана по-уверен (има една математика която ме плаши и не знам как да я науча :( ). Въпреки че и аз съм чувал тия неща за гейми индустрията, въпреки че игрите на ubi не ме кефят особено (шибана голяма корпорация). Просто не мога да се нахъсам много с това което правя в момента, а и ми е интересно да видя как стават нещата "от кухнята".

Помня че у тоя форум имаше един пичага който учеше правене на игри и живееше в Норвегия. Бях много впечатлен от тези два факта и неговите постове доста ме нахъсваха, това беше преди повече от 10 години. Идяд (idqqd) доколкото си спомням се занимаваше с правене на 3d модели, нещо пак доста свързано с тази тематика.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 27 Май 2022 10:59


Дидо Каролев работеше в UbiSoft, не знам дали е все още там.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 27 Май 2022 23:12


Да вземе да отвори тоя форум и да сподели инфо от първа ръка, макар че аз го питах и в чата на стриймовете му едно време и той избягваше въпросите :D Знам че беше тестер, после май стана гейм дизайнер, ама нека той да каже.


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4864
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 09 Юни 2022 14:34


Може би имаш предвид Разколников от Финландия?

Гейм дев-а е едно от най-преебаните неща, демек тва дето Ген.Тоас го написа е вярно на 101%.

Или ще ви вземат за стажант за 6 месеца, ще ви свалят звезди, ти па верно ще измислиш нещо готино и ще ти го вземат без благодаря да кажат, а и да, намерихме по-добър човек за отворената позиция, tough luck :D

Ставайте тежки корпоративни програмисти и не си губете времето в идеали :oops:

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 09 Юни 2022 21:40


Яко "С", embeded и Linux :rockon:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Game Development
Публикувано на: 11 Юни 2022 02:08


Omega-x написа:
Може би имаш предвид Разколников от Финландия?


Вярно че от Финландия беше :)

Omega-x написа:
Ставайте тежки корпоративни програмисти и не си губете времето в идеали :oops:


Такъв съм от две години и не ме кефи особено :( И покрай това застояване пред екрани станах 107 кила - по-тегжък не искам да ставам :)


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com