Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Подкасти
Публикувано на: 06 Фев 2022 13:03


Начи, почнах лека-полека да се открехвам на този медиен формат.
Какви подкасти слушате и на какви теми? Какво бихте ми препоръчали?

От известно време съм решил да ходя пеша до работа и сякаш предпочитам някой да ми дърдори в слушалките, вместо да слушам музика или радио. Също така съм установил, че ми е по-малко досадно да върша домакинска работа, докато слушам някъв подкаст и почти не усещам тегобата :lol:

Аз слушам малко като guilty pleasure един celebrity подкаст, ама ми се ще вече да разнообразя с някакви по-смислени теми. (Омегата ако го види, ше разбере :D )

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Подкасти
Публикувано на: 09 Фев 2022 00:19


Две думи: Джо Роуган (но в Ютюб, не Спотифай). Изключително прост човек, по мое мнение, но е натрупал житейски опит и независимо от госта винаги успява да се включи що-годе прилично в разговора. Кани всякакви хора, от актьори до професори и учени. Препоръчвам разговорите с Куентин Тарантино, Джоуи Диаз (кубинец с обемисто досие, който може да говори за престъпленията си дори насън) и Хенри Ролинс (музикант). Около два часа на епизод, хубаво качество на звука, приказки от сърце - изобщо всичко, което може да те привлече в един подкаст, го има. Освен това, този подкаст е доказателство, че всеки може да постигне успех в това начинание от нулата. Дори може да се сложат в малкия джоб професионалисти с голям опит. Да кажем, Хауърд Стърн е уважавано име и ветеран в радиото, но това, че не си затваря устата и не дава на гостите да се изкажат, плюс насиления смях на асистентката му, която не знае защо е в студиото, развалят изживяването: независимо дали на дивана седя аз или Шон Пен. Български подкасти НЕ гледам/слушам, защото ако искам всякакви мнения по всякакви теми, ще изляза навън.
Въпрос, от интерес: какви са ползите от ползването на слушалки навън? Винаги съм искал да се дистанцирам от каквато и да е техника, поне за времето, прекарано в движение насред града или природата. Не искате да ви заговарят ли, искате да изолирате околните шумове? Наистина ми е интересно. Хората, които концентрирано слушат нещо, да кажем в автобуса, са интересна гледка отстрани.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Подкасти
Публикувано на: 09 Фев 2022 13:16


Ми брат, ако слушаш Джо Роугън, верно се отдалечи от всякаква техника не само като си навън. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Подкасти
Публикувано на: 09 Фев 2022 23:50


Джо беше готин и канеше интересни гости до преди 2-3 години. Сега са само комици и спортисти. От както го взе спотифая - пълна скръб.

Понеже слушам подкасти докато работя и трябва хем да не ме разсейва, хем да им следя разговоря до колкото мога - Lex Fridman - почти винаги има готини теми AI, tech, физика, биология. Малко му е досаден гласа в началото, но се свиква. Също препоръчвам Dan Carlin hardcore history. Supernova in the east е брутално добро и успява в 6 части по 4-5 часа да обхване всички действия в пасифика през всв.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 15:24
Мнения: 426
Местоположение: източноправославно
Заглавие: Re: Подкасти
Публикувано на: 10 Фев 2022 06:35


Препоръчвам следните български подкасти:

Животът и други неща:
както и Градски детектив

___________________________________
دشت شما درد نکند


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Сеп 2007 08:03
Мнения: 1767
Местоположение: Under the clouded sky...
В момента играе: квото тръгва на лаптопа
Заглавие: Re: Подкасти
Публикувано на: 03 Апр 2022 01:30


На Mike Duncan двата исторически подкаста - History of Rome и Revolutions. Пича има ясен израз и страхотно сухо чувство за хумор. Плюс което влиза в големи подробности за причините зад събитията, за които говори. Страшно са добри.
Swindled също е хубав.

___________________________________
The Past is like a broken mirror - you try to put it back together, cut yourslef with a piece. Your reflection changes. And you change with it.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com