Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 06 Ное 2021 23:35


Gipo написа:
Интересно ми е, някой от вас търгуващите с крипто, пробвал ли се е с акции? Чиста проба любопитство, аз не съм се докосвал до което и да е от двете, но ако бях, щяха да са акции.

Трябват ти много повече пари за много по-дълго време, за да можеш да се надяваш да постигнеш нещо дори частично съпоставимо с това което можеш да постигнеш с криптовалути. Ако не разполагаш със страшно голям капитал не си струва да си губиш времето, а и въпреки много по-строгите регулации опасността от манипулации и търговия с вътрешна информация е много по-голяма. Криптопазара е несъизмеримо по-доходоносен защото към днешна дата е между 500 и 1000 пъти по-малък от този на акции и други финансови инструменти - всичко което посееш сега в следващите 3-5 години би могло да ти донесе много по-огромна възвръщаемост от каквото и да е на стоковата борса за следващите 15-20 защото пазарът тепърва се развива. :)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 07 Ное 2021 01:19


Ясно, благодарско :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 10:46


Gipo написа:
Интересно ми е, някой от вас търгуващите с крипто, пробвал ли се е с акции? Чиста проба любопитство, аз не съм се докосвал до което и да е от двете, но ако бях, щяха да са акции.


Аз инвестирам в акции и търгувам с крипто. :D
Затова и не намирам дилема между двете. Има едно основно правило - никога не поемай прекалено много или прекалено малко риск, съответно въпроса е колко риск си готов да поемеш? Крипто е силно волатилен и високорисков пазар, съответно и потенциалната възвръщаемост е значителна. Това не прави инвестицията в акции непривлекателна, дори напротив, там няма такива флуктуации каквито са характерни за крипто, а и да има са временни и исторически винаги са се възстановявали дори след най-тежките кризи - виж движението на S&P 500 покрай кризата 2008-ма, единствения шанс да си изгубиш парите е да ги продадеш при спада, няма две години по-късно си отново на плюс със средно 10% годишно, което никоя банка не може да ти предложи. Нали, криптото също е на върха си, но няма нивото на сигурност това да продължи. Аз бих си държал спестяванията в акции, и експозиция в крипто до нивото на другото правило - вкарай вътре толкова пари, колкото си готов да загубиш.

Друг основен въпрос е какво точно наричаме търгуване с акции тук. Това с крещящите хора на уолстрийт е спекулативна търговия с огромен риск, където наистина ти трябват много пари, които имаш пълен шанс да загубиш в някоя тъпа деривативна сделка, в която си купил опции за някаква компания с очакване да струва едни пари, а тя заминава в друга посока. Предвид че такива хора статистически не могат средно да бият процентния ръст на целия пазар, наистина е по-добре в крипто ако търсиш такъв риск. Това не значи че не се правят милиони, означава че за всеки направил милиони има и по един дето е загубил почти толкова. От което следва "time in the market beats timing the market", та да си говорим за инвестиция в акции, не за търговия. За да избегнеш вътрешното търгуване, за което Вальо говори, е хубаво да си диверсифициран - никой инвеститор не си държи парите в една компания, яйцата в една кошница, етц. Най-добрия начин да си диверсифициран в момента е да инвестираш в ETF-и, което са на практика компании, които държат акции в множество други компании, като така пресъздават пазарните движения на целия индекс. Има всякакви, от следящи въпросния S&P 500, до такива които инвестират само в агрикултура или пък електромобили, за тези които си търсят бранш който очакват да изпреварва пазара в бъдещето. Нисък риск, слаба волатилност, а единствения шанс да си надолу е целия свят да е насред финансова криза. Няма да си купиш ламборгини, но можеш да си осигуриш достойни старини като просто инвестираш част от заплатата си всеки месец и получаваш 10% сложна годишна лихва. Това обаче далеч не означава да не вкараш пари и в крипто, дори напротив, и аз го правя, и естествено че трябваше да го направя преди 10 години. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 11:20


С един приятел наскоро си говорихме за инвестиции в злато, обаче физически. Намира брокер, купува си кюлчета и ги ръга в сейф (ма говорим за къси пари, не повече от 1-2к). Май продиктувано от някаква рекламна кампания на Тавекс. Въобще не разбирам от това и реално не можах да му помогна с инфо дали е преебавка или не. Идеята му беше да си държи парите в сравнително стабилен метал...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 12:30


The Grim Reaper написа:
...

Ейй, ебаси, много благодаря за изчерпателния пост! :shock:

denik написа:
С един приятел наскоро си говорихме за инвестиции в злато...

Преди няколко години гледах клип, в който един милиардер съветваше зрителите да инвестират в сребро. Който наистина го е направил, е спечелил доста, защото от тогава цената му се вдигна драстично.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 13:52


В момента единствено в Епъл си набивам свободните пари тъй като всичко друго ми се прекалено надценено и не ми се купува на върха. Също така, надявам се покрай поредната драма около Мъск да има стабилна корекция на Тесла, че да вляза пак на приемливи нива. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 18:03


Еми, поне според моето скромно мнение, нито Епъл нито Тесла са от особено обещаващите инвестиции - ясно е че всичките топ корпорации за изминалите 2 години са нараснали от 1 трилион на почти 3, което са си лесни 3х за 2 години, просто за стоковите пазари от особено значение е да се следят по-скоро макро-тенденциите. А те сочат че в последно време особено обещаващ ръст се наблюдава в компаниите от канабис индустрията в Канада и САЩ, и разбира се фарма и биотек компаниите, които са изправени пред неимоверен взрив в идните години. :D

Впрочем имайте предвид че макар и да се изказах скептично в предишния си пост, няколко симулации, които проведохме с инвестиции в стоковите пазари, показват че реално е напълно възможно да се наблюдава възвръщаемост съвсем съизмерима с тази от криптопазарите, като обаче е и много по-лесно и логично да разбереш накъде се движат пазарите, кои индустрии в момента са hot и кои е вероятно да бъдат в обозримото бъдеще.

Реално причината да се придържам към криптовалутите за момента е, че просто целият ми този експеримент от 0 до започна въз основата на airdrops, crypto rewards, mining rewards, както и натрупания капитал от крипто проекта ни. Идеята е да видим докъде може да се стигне от нулата, и за изминалите 9 месеца това се равнява на 10 000 евро. Тъй като на този етап няма изгледи да се разделям с някой от активите си, ще ми се наложи да извадя пресни пари от джоба си ако искам да започна ново портфолио с акции - което не е изключено, но може би ще е възможно чак догодина.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Ное 2021 18:25


VALEN7INVS написа:
Еми, поне според моето скромно мнение, нито Епъл нито Тесла са от особено обещаващите инвестиции - ясно е че всичките топ корпорации за изминалите 2 години са нараснали от 1 трилион на почти 3, което са си лесни 3х за 2 години, просто за стоковите пазари от особено значение е да се следят по-скоро макро-тенденциите. А те сочат че в последно време особено обещаващ ръст се наблюдава в компаниите от канабис индустрията в Канада и САЩ, и разбира се фарма и биотек компаниите, които са изправени пред неимоверен взрив в идните години. :D


Зависи. На мен, примерно, дългосрочната ми цел е да си изградя портфолио, което да е добре балансирано от към дивидентни аристократи и други установили се в сектора си компании, както и спекулативни компании тип Тесла или growth stocks като Cloudflare, чиито печалби след време да реинвестирам в дивидентните акции. Но точно в канабис не бих инвестирал :D

Ето, например Епъл имат над сто милиарда кеш и еквиваленти и вече над десет години увеличават дивидента всяка година и най-вероятно ще е продължава да е така. Още повече, че се води и от добрите акции за защита срещу инфлацията, така че още повече съм доволен.

Надявам се един ден да мога да си докарвам една средна българска заплата само от дивиденти (разбира се не само от Епъл акциите)ама има много време до тогава.


VALEN7INVS написа:
кои индустрии в момента са hot и кои е вероятно да бъдат в обозримото бъдеще.


Ами затова смятам, че Тесла е добър избор - покрива почти всички индустрии/тематики, които са и ще бъдат актуални в бъдеще.

Иначе да, фарма и биотек компании като Pfizer и Invitae също са ми в watchlist-a.

VALEN7INVS написа:
Реално причината да се придържам към криптовалутите за момента е, че просто целият ми този експеримент от 0 до започна въз основата на airdrops, crypto rewards, mining rewards, както и натрупания капитал от крипто проекта ни. Идеята е да видим докъде може да се стигне от нулата, и за изминалите 9 месеца това се равнява на 10 000 евро. Тъй като на този етап няма изгледи да се разделям с някой от активите си, ще ми се наложи да извадя пресни пари от джоба си ако искам да започна ново портфолио с акции - което не е изключено, но може би ще е възможно чак догодина.


Интеренсно, ще пробвам и аз нещо такова, да видим до къде ще стигна.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2017 18:51
Мнения: 147
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 10 Ное 2021 00:26


Image

Имате време, скачайте по-надълбоко. :D

___________________________________
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ.


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 15 Ное 2021 13:02


Отворих Coinbase акаунт, че май му дойде времето. Приемам акъли ако имате излишни, нов съм из ексчейнджите. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 15 Ное 2021 19:29


The Grim Reaper написа:
Отворих Coinbase акаунт, че май му дойде времето. Приемам акъли ако имате излишни, нов съм из ексчейнджите. :roll:

Не го ползвай абсолютно никога освен за вкарване на fiat - за всичко друго, ползвай само Coinbase Pro, и като цяло най-добре диверсифицирай в различни ексчейнджове като FTX (за предпочитане за неща от Солана екосистемата), или KuCoin. И така или иначе обаче, за по-голямата част от всичко което изобщо ще правиш с криптовалути ти трябва MetaMask и Phantom за да ползваш DEXове и да фармиш в DeFi.

ПП
Снощи обявиха че листват BENQI в Binance и изкърти покрива с +45%, което го направи втори по големина актив в портфолиото ми, почти 2х на третия. Което комбинирано с това че APY на лендването на QI е 111.44% е просто АДСКИ добро. :o

Движението се разраства :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 18 Ное 2021 12:35


Князе, този леджит ли е според теб: https://www.youtube.com/watch?v=Gq18lt6tBAI

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 18 Ное 2021 20:34


Е кое дали е legit, ботовете са си от базовата функционалност на KuCoin. Съвсем отделен въпрос е до колко лаици могат да регистрират приход с ботове, да не говорим че за да има какъвто и да било смисъл от едно такова начинание отново ти трябва много стабилен капитал, а в "навечерието" на DeFi 2.0 ботовете изобщо не са най-доброто нещо, в което да затвориш активите си. Сега нямам време да позадълбоча защо и какво точно означава това, но в един момент ще се върна към темата. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 28 Ное 2021 13:56


https://coinfomania.com/two-vietnamese- ... oin-theft/

Ебати олигофрена.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 19 Дек 2021 22:20



___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 20 Дек 2021 18:54


Аз ще проведа социален експеримент - ще нарисувам някаква шитня на пейнт/с минимално фотошоп (като се има предвид че не мога да рисувам) и ще я пусна за продажба като нфт. Ще пиша какъв е бил резултата :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 20 Дек 2021 19:13


Пусни онова с илюминатите направо :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 25 Дек 2021 23:31




Просто ги обожавам тия драми :lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 30 Дек 2021 21:56


Аз обърнах всичко в chia като беше 600 долара, сега е под 100... Скоро май няма да мога да се изфукам в авто темата :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 13 Юни 2022 23:20


Понеже, политическите дискусии нещо не вървят, за да посъбудим малко форума, кАжете ко праим с криптото. Аз за сега продължавам да съм на принципа - не продавам - а само купувам на известни периоди. Забелязах известна тенденция че криптото по-скоро следва стоковата борса. Когато борсата пада, пада и криптото. Което означава, че при задаващата се криза по-скоро ще продължава да пада, но пък това е удобен момент да купим на евтино. Вашите мнения?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com