Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 02 Сеп 2021 19:20


Страхотен ръст на ADA тия дни, както и на ВТС. На ЕТН още съм на червено, но защото го купих близо до върха, но бавно и славно изплувам. Само не мога да си обясня защо става по-бавно там от колкото на другото крипто.

@Княза, май не ми беше отговорил защо избягваш ВТС или поне такова впечатление ми прави защото не го коментираш или не се вижда в скрийншотовете, които си показвал до момента?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 02 Сеп 2021 21:01


За съжаление отзивите обаче от функционалността на smart contracts на Cardano изобщо не са добри. :|
От известно време с моя бизнес партньор в Берлин проучвахме обстановката на тестнета им и честно казано всичко е пълна мъгла и мистерия, но ако прогнозите ни се окажат верни най-вероятно реалистичния потенциал за брой трансакции на секунда ще е дори по-слаб от този на Ethereum.. което доста се разминава с очакванията на хората честно казано.

Като че ли за момента само и единствено от Solana с техния Proof-of-History принцип са успели да измислят нещо което хем функционално да може да помести търсените от VISA/MasterCard/etc. приблизително 100,000 трансакции в секунда, хем мрежата да бъде наистина децентрализирана, хем трансакциите да бъдат страшно евтини и бързо осъществими. По този повод като направих 400% профит в Polkadot ги дъмпнах и отново влязох с много в Raydium, че предвид обстоятелствата потенциалния upside е несъизмерим, а и стейкинг наградите им са драстично по-добри от тези в мрежите на Polkadot. Ако нещата продължават по същия начин, активите ми в Cardano ги чака същата участ, като на драго сърце мисля да ги набия в Chainlink на Polygon мрежата. Нещата започват да придобиват критична маса, а LINK още не е достигнал дори стария си ATH. :twisted:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 07 Сеп 2021 10:49


ПП
За протокола, преди няколко дни позадълбах в тестнета на ADA и с прискърбие мога да заявя че системата им има някои фундаментални проблеми с т. нар. concurrency, които се изразяват най-остро във факта че във всеки блок има място само за ЕДНА DEX операция - нещо което изпробвах на практика с първия DEX на тестнета. Това означава че на човек може да му се наложи и да чака 1 час за да прекара една трансакция - и нямам предвид да я оставиш и да чакаш 1 час, а тя сама да се осъществи. Трябва да опитваш веднъж на всеки 20-40 секунди и да се надяваш че ще си най-бързия, за да се вредиш на дадения блок. Сега само да си представим как има 10,000 или повече маймуни на клона искащи да ползват DEXа в същия момент и може да ви стане ясно че е абсолютно неизползваемо и няма изгледи да се оправи в идните години. Излишно е да ви казвам че от тогава в Reddit това е единствената тема, която се обсъжда и малко преди да започне да пада го изчистих и си взех една камара LINK, който от тогава ми е на +20%. От скоро започнах да минирам ERGO, та вероятно в екосистемата на Кардано смятам да задържа основно това и от airdrop-eцa на Minswap (MIN), но като цяло вече не възлагам кой знае какви надежди на тази мрежа и се радвам че си взех 200% профита докато беше време, защото оттук насетне ще е доста голяма борба. Иначе, портфолиото ми в момента:

Image

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 07 Сеп 2021 15:02


Курец, продадох ги и аз общо взето на 0-та, ма поне не съм на загуба. :roll:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 07 Сеп 2021 15:13


Аз чакам да изляза на нула от позициите ми в UNI и LINK и да използвам средставата да си окрупня позициите в US финансовия сектор и ще си запазя само BTC, ETH и ADA.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Сеп 2021 10:06


Абе какво стана, всичко е надолу последните 24ч.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Сеп 2021 10:27


Flash crash :D Малка промяна в плановете, затворих и ADA на печалба около 40% за последните няколко месеца (можеше и на 60% докато беше да затворя) и пренасочих в Епъл.

Мнение за тази статия: https://edition.cnn.com/2021/09/08/inve ... index.html

Почти нищо не знам за Ел Салвадор, ама явно който е ЗА Биткойн го изкарват като rightwinger.

Също така, кефи ме тона на заглавието на статията и това как имало протести от няколко стотин човека.

лмао

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Сеп 2021 17:40


Ебахти смешната статия.

Bitcoin bad - fraud, money laundering; crypto = bad, etc etc.

A, то било CNN - няма се учудваме.

Недей линква към такива олигофрени in the future, 100% съм сигурен и някоя по mind open/less lobby media е отразила ситуацията в El Salvador.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 08 Сеп 2021 20:30


The Arrow написа:

Почти нищо не знам за Ел Салвадор, ама явно който е ЗА Биткойн го изкарват като rightwinger.

лмао


Image

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 09 Сеп 2021 08:54


Recovered.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 09 Сеп 2021 08:56


Omega-x написа:
Абе какво стана, всичко е надолу последните 24ч.

Съвкупност от много фактори, един от които е ситуацията в Ел Салвадор, което индиректно доведе до изваждането на ликвидност от много пазари и съответен недостиг на BTC в обръщение, което пък доведе до временна паника в хората с кашкавалени ръце и overextended leverage. :D

Иначе, ситуацията след последния shakeup:

Image

По време на краткия дип затворих позициите в CAKE и го флипнах в още RAY - излишно е да казвам, че се събудих силно удовлетворен. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 22 Сеп 2021 22:15


Image

Затворих позициите в MATIC защото дори и след пускането на zk-rollups на мрежата не очаквам проекта да нарастне повече от 2-3х, и затова пренасочих тази част от портфолиото ми към defi проекти на AVAX - Penguin Finance, Lydia Finance и най-големия декс на мрежата Trader Joe. Тъй като мрежата на Avalanche успя да се изкачи до 11то място, а съответните проекти които задвижват парите в проекта все още са много назад спрямо съответните от другите мрежи... предвид невъобразимия интерес към defi на мрежата, конкретно Penguin Finance и Lydia Finance имат много солиден потенциал за 100-200х, дори и 1000х изобщо не би било нещо кой знае какво.

Също така преди известно време диверсифицирах и инвестициите в SOL като влязох в defi протоколите Step Finance и Mango Markets и launchpad платформата Solanium, защото ми писна да държа пари в Chainlink. Имам чувството че каквото и да било развитие по мрежата или технологията на самия чейнлинк изобщо няма причини да дава отражение на стойността, изглежда все едно малко или повече е достигнал потенциала си на този етап - предвид че дори Гугъл ползват услугите им и не успява да мине тази граница не мисля да се занимавам повече.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 28 Окт 2021 17:49


Насочвам се към по-малките крипто валути и стартирах позиции в ENJ, MATIC, XRP, SOL. Също така, метнал съм око и на Verasity.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 28 Окт 2021 18:16


The Arrow написа:
Насочвам се към по-малките крипто валути и стартирах позиции в ENJ, MATIC, XRP, SOL. Също така, метнал съм око и на Verasity.

Shiba Inu?

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 28 Окт 2021 18:21


krriiissss написа:
The Arrow написа:
Насочвам се към по-малките крипто валути и стартирах позиции в ENJ, MATIC, XRP, SOL. Също така, метнал съм око и на Verasity.

Shiba Inu?


Късно е, май.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 29 Окт 2021 18:18


Image

Аз междувременно ликвидирах някои по-треторазредни активи в SOL DeFi екосистемата, като си си прибрах там 2-3х профита и влязох на BENQI, където прехвърлих и всичкия си WETHPolygon и бриджнах малко ETH oт мейннета. В момента абсолютно всичките ми активи са в Леджъра и са стейкнати/ленднати в различни DeFi протоколи. Доста съм доволен, че достигнах момент в който вече тези неща ми генерират доста повече приход всеки ден отколкото когато минирах. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 29 Окт 2021 18:51


Би ли загатнал горе-долу какъв е капитала, който си вложил и дневния доход от цялата работа?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2009 14:06
Мнения: 1261
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 01 Ное 2021 09:19


Баси носталгията, не бях влизал в този форум да тролвам от 2009та.
Сега всички сте илюминати ... :rockon:
Иначе аз си събирам и стейквам ADA и ALGO
Суингърс гет дъ роуп.

___________________________________
:icq22:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 01 Ное 2021 23:10


https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency ... oney_with/ :lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Криптовалути
Публикувано на: 06 Ное 2021 19:13


Интересно ми е, някой от вас търгуващите с крипто, пробвал ли се е с акции? Чиста проба любопитство, аз не съм се докосвал до което и да е от двете, но ако бях, щяха да са акции.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com