Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Дек 2022 00:05


Gen.Toast написа:
Надявам се Джиорджето Джуджаро да не разбере как от БМВ """почитат""" неговото (и собственото си) наследство на М1 с безобразно грозното ХМ:

Spoiler for :
Image
Image

Това е един мега грозен хюндай :x

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Яну 2023 01:27


Имам нещастието вече да има едно BMW iX пред блока и това загрозява цялата обстановка :(

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 06 Мар 2023 22:42


Навръх едногодишният ми юбилей с инсигнията, успях да я одера като не прецених един завой на тясно място. Дъругата дори не стига до ламарината, ама все още ми е тъпо.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 07 Мар 2023 21:15


Юбилейната седмица продължава, вдигнаха ми колата в 18:56 от мястото където паркирам от една година за работа.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2023 21:15


Голямата мистерия защо возията на много от съвременните коли се чувства леко твърда, ми беше разкрита от един бакшиш тези дни. Според неговите познания, почти всички нови коли се правят с газови амортисьори. И ако колата се кара много дневно, както са такситата или спарковете например, амортисьорите се самонапомпват и стават по-твърди. Ако оставиш колата за една седмица да постои, омеквали пак.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2023 22:02


Не мога да кажа със сигурност, защото това са доста субективни усещания, но аз пък точно обратното забелязвам. Когато не съм карал колата известно време, ми се струват доста твърди, докато след няколко часа шофиране сякаш омекват.

Може и да е изцяло в моята глава.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Мар 2023 23:30


Новите коли от нисък клас нямат независимо задно окачване (т.е., колелата им са на една щанга). Много стари коли от среден клас имат (всяко колело е независимо във вертикалното си движение). Затова моя 20-год. Форд вози по-меко от някой чисто нов спарк, фиеста, поло и др.

Edit:сега се поразчетох - дори при новите голфове и фокуси (среден клас) независимото окачване е само в по-скъпите модели.

Същия шит е и с интериорите. Всеки път като се кача в нова кола (поне среден клас) са едни ужасяващи раздрънкани пластмаси по таблото и вратите. При много стари коли качеството на материалите в интериорите е в пъти по-добро. Ама нормално - за да вкарат толкова много скъпа електроника и тъч скрийнове, трябва да спестят от други неща....

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Мар 2023 00:03


Андрейката неадекватен както винаги, черпил мъдрости от некъв бакшиш, самонапомпвали се били амортисьорите... Заеби.

Не се филмирайте толко. Много неща могат да влияят на окачването и комфорта, ама задника ви най-много би усетил модерните големи нископрофилни джанти, които ебават майката на целата возия предвид лайняните ни пътища, ама пуста гъзария. Останалото е маргинално, освен ако не говорим за бая скъпи коли. Или поне бивши скъпи коли.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Мар 2023 03:34


Новите коли, поне тези за масовката не ме кефят и мене. Освен нещата които споменавате, прекалено компютъризирани ми идват.

Стотици сензори и простотии - на таблото даже и надпис може да ти излезе ако горивото е старо и какви ли не други безмислени функционалностти и известия.

За капак на всико, цялата тая работа е бъгня, правена от индийци, българи и румънци и всичко върви супер скапано щото се реже яко и от материали и хардуер. В същото време няколко етажа "инженери", мениджъри и какви ли не корпоративни психопати бачкат по цялото това нещо, пръснати по целият свят и не виждам как така това прави нещата по-евтини.

Тенденцията е нещата да стават все по високо технологични, все по-сложни откъм техническа гледна точка, а в същото време и да са по-евтини. Резултатите са налице.

Прекалено сложни и дигитални стават нещата и тове не ме кефи. Това че може някъде да се сложи компютър не означава че трябва. Казвам го като човек който си изкарва хляба от цялата тая дебилна тенденция.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Мар 2023 22:25


За съжаление за повечето неща ги задължават. В момента автомобилните производители са между чука и наковалнята. От една страна всяка година се въвеждат нови регулации за безопасност и екологичност. Това са нови разходи, които стават задължителни. От друга цената трябва все пак да остане приемлива за клиента. От трета, трябва да се покажем, че с нещо сме по-добри от предишния модел, било с конски сили, било с някакви джунджурии. И то накрая за основните неща, като окачване, качествен интериор, двигател и т.н. не остава. Майстора ми каза, че някои нови модели Мерцедес имат пластмасов картер. Може да си представите.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 22 Мар 2023 01:17


Пореден уин за Хюндай.

Hyundai Promises To Keep Buttons in Cars Because Touchscreen Controls Are Dangerous

https://www.thedrive.com/news/hyundai-p ... -dangerous

Статията е за новата Кона, но дори и двете им супер футуристични електрички Ioniq 5 и 6 също имат копчета (редом до тъч скрийните, ама все пак)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 03 Юни 2023 23:03


Загубих си картата от Шел тамън като започнах да се възползвам от 10те си години натрупани точки.
Еби му майката.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Юни 2023 01:08


Няма проблем, точките ти се пазят, ако си я регистрирал в сайта. Просто си изваждаш нова пластика. Освен това точките ти се губят, ако са по-стари от определен брой години. Така че ако 10 години нищо не си си взел с точките сам си се прецакал.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 18 Юни 2023 13:33


Преди няколко дни имах възможността два пъти да тествам новата Спарк електрическа Дачия Spring. Веднъж като пасажер на задната седалка и веднъж като шофьор. Няколко неща.

Първо пуснали са я на цената на VW Up и Шкода City Go. Което е добре. Самата количка изглежда сякаш е нещо повече от тях, но всъщност не е и сега ще ви обясня защо.

Количката е повдигната (това желание, всичко де що е на четири колела да имитира усещането на SUV), но всъщност не е по-голяма. Само е по-висока. Това създава усещане за по-голяма нестабилност заради високия център на тежестта. На околовръстното уцелихме голяма локва (беше като езеро) и успях да постигна аквапланинг на 4-те колела при все че бях с 80 км/ч. Не е за вярване. Приземихме се успешно де.

Въторо, количката визуално изглежад по-голяма от Up и City Go. От VW обаче не са имали големи претенции към дизайна и са оформили двете си творения като малки кубчета. Това всъщност дава добро вътрешно пространство и ми е правело впечатление, че ако се возиш на предната седалка реално нямаш чувството че си в супер-малка кола. При дачията не е така. Нейните закръглени "модерни" форми водят до усещането на охлювена черупка. Видимостта отзад е също много намалена.

Иначе оборудването изглежда по-модерно и малко по-богато отколкото "голите" творения на VW. Ускорението и мощността не бяха лоши. Волана е удобен. Пробега май-отиваше над 200км. Все положителни неща.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Юни 2023 19:06


Еми в крайна сметка за тия градски коли интелигентното оползотворяване на пространството не е най-важното нещо, предвид че са създадени да возиш чантите си от кауфланд в тях плюс един пасажер. Интересното е, че в по-високите сегменти нещата се обръщат на 180 градуса и Сандерото е много по-просторно от разни Полота и Фабии

Дачия за поредна година е най-продаваната марка в Европа и почва лека-полека да се води "новата Шкода" (щото пък шкодите от своя страна вдигнаха клас). Все пак по нашите ширини все още усещам стигма около собствеността на дачии за друго освен за служебни автомобили и работни баничарки. То аз самият не съм сигурен дали бих искал да ме видят с Дачия честно казано :lol: :lol: :lol: Но новите Сандеро и Дъстър дори по дизайн така са ми доста симпатични

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2023 11:11


Просторно е, защото е базово и ощавено на максимум, няма шумоизолация, седалките са като тапицирани пейки, пластмасите са тънки и дрънкат, вози като каруца. Возили са ме доста в Дачия, прекарал съм немалка част от летата си като дете в каране на каруца с впрегнато магаре, знам какво говоря. Не от ония с надуваемите гуми, дето имат и амортисьорчета, а базова мадарфакин каруца като тая:

Image

Иначе дизайнът е ок отвън, но отвътре дори след последните ъпдейти нещата изглеждат максимум поносими. В това принципно няма лошо, защото дачиите са най-евтините коли, които можеш да купиш нови.

Тук идва въпросът заслужава ли си да купиш нова Дачия или за същите пари да вземеш нещо, което е малко карано и евентуално още в гаранция, но и един клас нагоре. Ако отговорът за мен беше "да, заслужава си да си вземеш нова Дачия", през шнура щеше да ми е за стигмата или каквото там имат като разбиране каращите разни пушещи като кюнци немски дизеляци на по 25 години.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юни 2023 16:49


Винаги има опцията KIA. За момента ми се струва за предпочитане пред Дачия. Базовите им модели са по-скъпи, но са оборудвани като Мерцедес.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юни 2023 13:22


Тази седмица трябваше да давам 350 лева във фишове, на един колега му взеха книжката, а един друг попадна на крик изпуснат от тир на Тракия без каско, а сме едва вторник.
Поне до края на юли ще се търкалям с колелото.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Юни 2023 05:42


Имам един познат - все така лош късмет имал - тоя път го били хванали случайно и му писали фиш; онзи път не бил виновен той с високата си скорост, а пътя бил лош; всеки карал бързо, не само той получавал фишове всеки месец; бил твърде добър шофьор, че да му се случи нещо наистина... и тн и тн. Накрая направи брутална катастрофа в София, пак обвини другия шофьор, а не себе си заради това, че е карал с над 100... Ама сега колата е смазана, а жена му с травми до края на живота ѝ (и май ще го напуска) и пак ех тоя лош късмет :?
Това шофьорите дето карат като ненормални са като нарко зависимите и тия дето си хвърлят всяка стотинка по залози - пълни малоумници.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Юни 2023 09:36


Абсолютно са като наркозависимите и хазартно-пристрастените.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com