Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 17:20


Ама работиха ли или просто да се заядат че не са 9 999 999+ лумена както е модерно напоследък.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 23 Дек 2020 17:29


Не, наистина не ми работиха фаровете ама се уверих че съм ги включил после.

Иначе, като каза за другото, по натам по пътя, зад мен се появи един с доста ярки фарове, които направо се отразяваха в асфалта. :D

И другото, което се сетих сега, не знам днес как е и как ще е, ама по цялата магистрала беше изключително спокойно движението.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 27 Дек 2020 19:42


The Arrow написа:
Честита ми първа глоба. Писаха ми фиш на магистралата защото фаровете не ми били работили в три следобед.

После видях поне 10 коли с неработещи или слабо светещи фарове.

Нищо, здраве да е.


Ха, за първи път чувам да глобяват затва по магистралата, и сори че точно ти си изгорял, ама честно казано обективно е добра новина. За съжаление нямат как да глобяват затова по тъмно, та тва че е било в 3 следобед е неизбежно. Едно от най-омразните ми неща зад волана е шофиране по тъмно на магистрала в България, точно щото всеки 3-ти е с неизправни светлини - кой не му свети половината задница а се движи с 80, кой си включил фаровете за мъгла, кой си вдигнал светлините до ушите, кой кара на дълги отсреща, кой си монтирал китайски ксенони, въобще, цялостния experience е потресаващ. По "белите" държави само за прекалено високи фарове не можеш да минеш тест за техническа неизправност примерно.

Инвестирай в някъв DRL иначе, слагат някви релета за няма 50 кинта ако правилно помня. Може и по-евтино даже, някои коли го поддържат системно ама е изключено - старата ми бангия беше 2003-ти набор и просто трябваше да се пусне през OBDII порта, правейки ми диагностика през който в един сервиз просто ми казаха, че са ми ги включили. Предполагам че и иначе ше си избие парите, щото ако трябва да се сещаш, все ще забравиш.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Дек 2020 12:29


Мерси за съвета ама аз по тая кола няма да пипам нищо освен ако не се наложи тъй като се надявам до две-три години, живот и здраве, макс да съм си взел нещо ново.

По принцип фаровете си ги включвам от врътката обаче явно последния път съм я завъртял повече от колкото трябва защото съм си изключвал фаровете за мъгла та тотално ми се е изключило всичко. И се ориентирам по копчетата на таблото дали ми светят фаровете та съответно през деня няма как да го видя това :Д

Иначе, в насред центъра на София съм виждал как карат няколко пъти без включени фарове. А сега, след празниците, на курса обратно към София, на излизане от Хасково имаше ебати мъглата и видях един да кара без абсолютно никакви фарове.

Ето я мечтата ми:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 03 Яну 2021 05:57


Императора написа:

vanmx написа:
На мен страничното ми стъкло се прееба заради ниските температури..


А теб -- не. Поради две причини:
1) Не вземаш темата насериозно.
2) Нещо се бъркаш за "ниските температури". Тази зима засега имаше точно ДВЕ НОЩИ, в които имаше под-нулеви температури. И и двете от тях бяха обградени от слънчеви и над-нулеви дни. За толкоз малко време няма какво да се преебе.


Точно в една от тия две нощи се случи. Имаше в София леко натрупал сняг. Аз както често правя в 3-4 сутринта като не ме свърта на едно място, отивам до денонощния с колата да си купя един монстър и нещо там за хрупане.

Тая нощ температурите бяха минусови и колата беше обвита в тънък слой от лед. На околовръстното ме спряха полицаи.

Смъквам стъклото да му подам документите на ченгето, после той ме кара да отида до патрулката да духам в дрегера. Пита ме няколко пъти дали съм пил и използвал наркотици. След като се убеди че съм адекватен и ми изгуби 10 минути ме пусна да си ходя без да ми прави никакви тестове.

Отивам до колата и на тръгване гледам стъклото че не иска да се вдигне. Бах мааму, за първи път да ме спрат полицаи без да ме глобят за нещо и въпреки това пак 100 лв на минус :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 03 Яну 2021 11:44


Мен ме спираха само ако возих съквартиранта, само веднъж са ме спрели като съм сам в колата :lol:

Все още си чакам глобата от лятото където подозирам че ме снима мобилна камера и тази че не бях с винетка извън София няколко седмици преди това.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Яну 2021 03:19


Императора написа:

Само не разбрах как така хем са те карали да духаш в дрегера, хем те "пуснали да си ходиш без да ти правят никакви тестове..." :lol:


Ами накараха ме да стана и да отида до патрулката уж да духам в дрегера но там взеха да ме разпитват дали съм използвал опиати няколко пъти. И като им отговорих убедително че не съм, те решиха че няма смисъл да губят време с дрегери и други простотии. И преди ми се е случвало да стане така като ме спрат полицаи :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 04 Яну 2021 08:24


За вече... малко над 18 години шофиране, са ме карали само два пъти да "духам". Тия два пъти обаче бяха в интервал от 20 минути на една нощ :lol: Единият път на потегляне от дискотека, а вторият на потегляне от денонощните сандвичи.
Няколко пъти са ме питали дали съм пил. В много малко патрулки има дрегери и доколкото знам е свързано със статута на самия патрул.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 08 Яну 2021 22:53


Начи намерих точно 3 брички от моя модел да се продават на части и на трите това което ми трябва (капачките на релсите на тавана) са продадени.

Явно тая дреболия се краде бая.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 09 Яну 2021 16:43


Future so bright, we don't need eyes to see it

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 10 Яну 2021 08:55


Gen.Toast написа:

Добре, оттук нататък вече няма какво повече да се прави. Дано след този тъчкскрийн се появи мода да се слагат копчета :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Яну 2021 18:54


Броят на соцавтомобилите в движение спада рязко
Близко е денят, в който тези отвратителни соц грозотии ще изчезнат напълно :D :D :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Яну 2021 19:35


Да, но се мяркат още тук-там. Иначе съм виждал някви трабантчета в изключително добро състояние и даже изглеждат яко, въпреки че не харесвам соца.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Яну 2021 20:44


denik написа:
Близко е денят, в който тези отвратителни соц грозотии ще изчезнат напълно :D :D :D


Като човек с който споделяме цялостната визия за автомобилите, това не трябва ли да е лоша новина?
На мен Лада 1200/1300 и 1500 много ми харесват на външен вид.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Яну 2021 23:13


И аз много харесвам каруците на външен вид, обаче ги забраняват по пътищата.

Да ти имам и "цялостната визия за автомобилите", да еба.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Яну 2021 11:05


Дизайнът на жигулата е италиански и е била кола на годината през 1967-ма :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Яну 2021 11:22


Носталгията е голямо нещо, но аз продължавам да твърдя, че това са анти-автомобили :D Хората са си ги купували, защото не е имало друг избор. Иначе никой трезвомислещ човек не би си взел някоя от тези гробници... Не мисля, че има нужда да поствам снимки на американски и западноевропейски коли от 70-те и 80-те.

vanmx, цитираният Фиат 124 обаче се произвежда няколко години, докато руският му клонинг 2101 върви до 1988. 20 години стагнация и застой. И не защото Жигулата била толкова добра, че не се нуждаела от подобрения, сеш се :D

--------------------------
Малко да се отклоня към офтопик

За справка, през средата на 60-те, заедно с Булгаррено сме произвеждали и Булгаралпин (клонинг на френския Алпин А110)... за съжаление за кратко. Не съм запознат много добре с историята и не знам какво са си мислили комунистите тука да произвеждаме приятни за окото автомобили, но в крайна сметка бързо са се отказали :cry:
Image

Главният човек зад проекта - Илия Чубриков - почина съвсем наскоро, преди няколко седмици.

А иначе Рено явно са решили да си съживят бранда Алпин и дори от следващия сезон отборът им във F1 го ребрандираха на Алпин

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Яну 2021 12:09


Знам ги тия неща и не ги отричам. :D

Съветските коли са били морално остарели още като са се появили, возят гадно, смърдат гадно, шумят гадно, нямат елементарни удобства и са ненадеждни. И все пак не смятам че са грозни, особено пък разни ранни волги и газ-ки правени за високия ранг комунисти :).

Преди 2 години бях в Пещера, там има един музей на соц колите. Направо ми паднаха очите като ги видях такива реставрирани и лачени.

п.п Иначе за Рено доколкото съм чел, руснаците са ни казали да не се занимаваме с коли, ами с компютри. Всяка държава от източния блок е имала мисия в какво да специализира. Ние сме правили компютри клонинги на IBM и Apple модели, а руснаците коли клонинги на fiat и разни американски марки :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 17 Яну 2021 14:32


Офтопик авто история в авто темата?

Иначе, дядо ми по бащина линия имаше червена 1200 и я караше до като не изгни купето. После изкара двигателя и го сложи в не изгнилата, но с развален мотор 1500 на дядо ми по майчина линия и я кара още 3 години, до 2010.
Ладата била произведена 1972 година, малко са съвременните автомобили които ще издържат толкова време, особено сега като е стандарт колата да се ползва като стока за еднократна употреба.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Яну 2021 00:59


Аз имам въпрос, защо темата се казва по този начин, а не "Авто-мания". Понеже Мото-мания звучи все едно за мотори се отнася.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com