Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 11:49


Докато сме се хванали за гърлата в политическата тема, нека да се хванем за гърлата на автомобилна тема.
Кой какво кара, домашен майстор, неволи, новини, какво е харесал, къде цялата автоиндустрия сгреши и прочие...

Аз се търкалям с бензиново VW Polo Cross от 2007 и мисля че съм единственият човек в България където не го е обърнал на газ :lol:
Колата има точно 3 екстри която я отличава от най-базовият модел - климатик, лети джанти и 1.6 двигател със 105 кончета.
Абсолютно доволен съм от колата, ще я карам докато не може повече.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 12:39


Карам един 15 годишен мерцедес, мечтата ми е X6 xDrive, а като компромисен вариант бих карал RAV4.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 13:06


В началото на 2010та взех върнат от лизинг форд мондео модел 2007, 2.0 dci. Колата беше карана 1 година и още 1 година беше престояла на паркинга на мото-пфое. Платих 50% от стойността на чисто нова. От тогава съм с нея. Сменял съм масла, филтри, накладки + дискове и веднъж се беше запушила уж заради лошия ни дизел. Колата от вътре е огромна, а багажникът винаги предизвиква реакция "ъъъ тук можеш да сложиш 6 трупа". След нея, няма как да се върна в по-малка кола. Засега е изрядна, но като се стигне до смяна някой ден, бих се метнал пак на мондео. Единственото нещо, което ми е липсвало някога е 4WD система. Затова съм се замислял и за субару легаси комби.
Преди мондеото съм карал голф 3 GTi и го обожавах. Смених го, защото исках нещо по-икономично. Отделно, рено лагуна 2 и пежо 106(първата ми кола хаха). Не е нужно да ви казвам, че френските коли бяха умопомрачителен боклук по отношение на чупене. В комбинация с тези, които са минали през сестра ми, майка ми и приятели... до ден днешен като видя френска кола, ми идва да повърна.
Лагуната на 3тата година като и изтече гаранцията, започна да се чупи всеки месец. Сядаш в колата и те е страх да запалиш :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 14:04


Един колега си взе 307 комби преди година и половина въпреки съветите на всички и я подкара точно веднъж преди да отиде всичко. Обясни ми го по следният начин
Spoiler for :

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 15:54


За европейският пазар полото по онова време е най-евтиният автомобил на фолксваген.
Климатикът в автомобили в базова конфигурация е резервиран за поне среден клас.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 16:48


Аз съм с Фокус от 2001/бензин/ - взех го преди 3(или 4 не помня) години за много малко пари и основно го ползвам за извънградско. По двигателя и ходовата част всичко е чук и нямам никакви сериозни оплаквания (не съм правил тежки ремонти, само тук-там някой консуматив), но всичко по електрониката в купето почва да дава фира лека-полека... тия неща не са направени да траят 20 години... То са все дреболии, дето не са ми толкова важни - единственото важно нещо ми е климатика, който поне си работи.

И мисля да си извадя един aux кабел за радиото, че вече ми писна да си правя аудио дискове и да си пълня жабката с шишове с по пеесе хиляди диска :D


--------------

Някой може ли да ми препоръча някой бояджия в София, защото вече имам дернато на немалко места и ми се ще да ги замажа....

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 18:25


Ей това взех преди около 10 месеца:
Image
Image

Alfa Romeo 147 1.9 jtd от 2008-ма, 120 коня. Почти 20к километра изминах с нея, 80% от които извнънградско. Не, не съм ходил много по сервизи :D

Това е най-орязаната такава алфа откъм екстри, ама беше една от най-лачените от всичките обяви.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Ное 2020 18:48


Ходил съм 2 пъти на тенекеджии, един в пустошта на овча купел и един в пустошта зад мола на Черни връх, доволен съм от чистенето на ръжда и боядисването, но не им идва отръки да лепят пластмасови панели.

Тоя в овча купел го намерих с olx, другият е монстър гараж. Върти ми се в главата 80 лева на панел, но беше преди 2 години и не си спомням много ясно.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Ное 2020 18:12


И тъй с първият сняг, надявам се да сте си сложили зимните гуми.
Аз имам друг комплект джанти за тая работа.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Ное 2020 18:27


Аз още октомври си сложих зимните гуми щото си бях на село и ми е там другия чифт гуми пък и е по-лесно и бързо :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Ное 2020 18:33


При мене една дълга и широка - зимните ми са на стоманени джанти, които трябва да се изправят и после да сменя и гумите, щото заради кривите джанти на места супер неравномерно ми се е протрил грайфера... Отделно трябва да си взема и гайки за тия стоманени джанти, щото преди карах с гайките от летите, ама явно не било добре (поне за моя модел)... И направо си мисля просто да я зазимя до март - и без това не я карам чак толкова :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 30 Ное 2020 23:41


Гледам тука някви фордаджии се напъват с екстраполациите на личен опит класически, се едно за форда не реве половината интернет че и за тях кат ги види ше повърне. :D
Разбирам да караш читав японец, ма аре ся. Аз познавам много повече пежо фенове отколкото хора дет са си и помислили да си купят форд, ама няма да го изповядвам кат библейска истина.
Щото 17 годишната ми 307-ца за 12 години шофиране съм ѝ сменял само крушки, биалетки и предните амортисьори, че бяха оригиналните. И веднъж ме е оставяла на пътя, щото ѝ турих евтин горивен филтър и на втората седмица се запуши, къдет аз съм си за бой.

Та миналата година ъпгрейднах на това, върнат лизинг набор 2015-та
Image
Засега разходите ми за поддръжка надвишават предната, просто щото един ремонт на климатика удари 1000 лева, половината от които само фреон, ама така е, младите гаджета излизат скъпо. Аз дори не исках пак пежо, ходих да видя един опел върнат при тях дето не ставаше за нищо, та питах пича какво има налично за парите дето съм замислил, показа ми я, пък взехме че се харесахме...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 00:27


https://www.facebook.com/BalkansKnow/vi ... 227210265/

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 11:51


Не знам, Ерик, тази шега, че един форд бил запалил през зимата и го кръстили "фокус", не мога да се припозная с нея :D Моят винаги пали :D

И бтв какъв е тоя златен ферон бате

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7886
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 13:14


Не е нужно да се припознаваш, достатъчно е че я знаеш, което вероятно те спира да елитарничиш на тема авто марка. :P

Златния фреон е R-1234yf и се налага като стандарт в по-новите коли, щото "пазел озона" като изтече, та ся покрай напъна за екологичност новите коли ги зареждат със скъпото. Защо е скъпо? Щото се произвежда само от Honeywell и Du-Pont, затва. На практика колите могат да се охлаждат с въглероден диоксид, и има сериозен напън това да се случи щото е още по-екологично и струва стотинки, ама дори не се чува щото можеш ли да орежеш печалбата на точно тия две компании...
Tl;dr corpo мафия педали.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 13:17


Розов селянин написа:
Не е нужно да се припознаваш, достатъчно е че я знаеш, което вероятно те спира да елитарничиш на тема авто марка. :P


Тука не мисля, че въобще някой може да елитарничи по отношение на автомобила си в тази тема :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10907
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 16:37


denik написа:
Тука не мисля, че въобще някой може да елитарничи по отношение на автомобила си в тази тема :lol:

Съгласен съм. Аз примерно споделих, че съм извънредно доволен от всички други коли в живота ми, освен от френските. Те са били тотален и абсолютен боклук. Такъв е бил моя опит и опита на хората около мен. Подчертах форда, защото той е с мен 11та година.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 18:21


Каквато и да е кола - ако не е пазена и поддържана правилно ще е ташак, ако е нова или по-запазена ще върши идеална работа, без значение каква марка. От там нататъка всичко е до лични предпочитания.

п.п Аз си мисля следвашата ми кола да е форд. Харесал съм си мустангите след 2009-та :D Винаги съм искал да имам "мускулеста" кола, сигурно щото дискавъри и американските филми са ме облъчили в ранна детска възраст


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Дек 2007 17:46
Мнения: 680
В момента играе: Със самолетчета :)
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 18:46


Колите, които съм ползвал:

1. 2006г. - 2009г. - Хуйдай Соната (2000 бензин 136кс, автомат) 2000г. - на майка ми старата - доста здрава и само малко съм я чупил, ама тогава още се учех...
2. 2009г. - 2012г. - Мерцедес Ц220 ЦДИ (комби, автомат) 2006г. - бащата ми я купи, но на12.12.2012г. завърши злополучно в едно дърво в центъра на софия, шото много карам и бях мега дрифтър :lol:
3. 2012г. - 2020г. - Мицубиши Аутлендър (4х4, 2.4 газ, автомат) 2008г. - бащата ми я купи като идеята беше да е здрава кола... беше безумно здрава и тази година даже я продадохме на едни хора, които са доволни :lol:
4. 2020г - Фолцваген Туарег (3.0 дизел) 2013г. - бащата си купи чисто нов Туарег и ми даде стария си... Още не съм го поюупил, но ще видим докога ще изкара...

Ако не беше тая шибана криза, щях да си събирам стотинки за Додж Рам, но сега едвам оцелявам, понеже авиацията й се еба майкта и едвам оцелявам месец за месец...

___________________________________
I'm far too busy... being delicious.

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 01 Дек 2020 18:54


Имам някакъв далечен спомен, че ти имаше някакъв инцидент на бул. Брюксел по пътя за летището или се бъркам? :roll: :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com