Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Едни списания търся...
Публикувано на: 05 Юни 2020 22:47


Привет, хора!

Вдъхновен от някакъв пост в PC Mania групата от преди месец, започнах пак да сканирам и реставрирам старите геймърски списания и учудващо за самия мен напредвам доста стабилно. Резултатите може да видите на https://issuu.com/limbo_pcm/stacks, като в идните седмици ще кача и тези, които имам от 2000 година, понеже все още сканирам някои от тях.

Понеже регистрирам някои липси, реших да ви пиша с молба за съдействие. Ето какво търся:

-----------------------

Gameplay - брой 73 (ноември 2006)

PlayStation - броеве 1 (октомври 2000), 7 (април 2001) и 8 (май 2001)

Игромания - брой 22+ (ако изобщо съществуват такива)

-----------------------

PC Mania и Gamers' Workshop ги имам всичките. Ще се радвам и ако знаете за съществуването на други списания за игри, неспоменати по-горе, понеже се старая да архивирам всичко възможно.

Каква е сделката - за всеки брой от търсените предлагам 20 кинта, ако решите да се разделите с него + покриване на разходите по доставка или 5 кинта + разходи по доставка, ако просто склоните да ми го дадете назаем за няколко дни, за да го дигитализирам. Последното не важи за списания с лепена/шита подвързия, понеже за да стане както трябва, се налага да ги разглобя на съставните им части (вижте например Gamers' Workshop 13 и 14 от горния линк)

Благодаря предварително! Ще чакам да пишете!

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 06 Юни 2020 09:37


Императора написа:
Аз тези двете дори не съм ги и чувал. Предполагам че не произхождат от София?


Игроманията си е Софийска, подозирам че е била спонсорирана от Пулсар известно време, защото още от първия си брой има реклами за техни турнири, промоции и продукти. NeoGamer-a е дело на Ивайло Коралски и се издава във Варна. Брои се като "мултиплатформено" списание и издържа само девет физически броя.

Иначе ти писах на лично за другото :)

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 06 Юни 2020 20:01


Какво използваш да сканираш списанията?
Аз имам един голям албум със снимки на БНА които от много време искам да дигитализирам.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 06 Юни 2020 21:03


Gen.Toast написа:
Какво използваш да сканираш списанията?
Аз имам един голям албум със снимки на БНА които от много време искам да дигитализирам.


Canon LiDE 400 с custom настройки за премахване на moire и see-through + Photoshop за ретуш в последствие.

Императора написа:
В какъв период са се издавали, грубо?


Първият брой на "Игромания" е от Април 1998, а последният с който разполагам е от Януари 2000. "NeoGamer" излиза от Март 2003 до Април 2004 с доста дупки.

Та кои списания казваш, че имаш? :)

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 07 Юни 2020 13:52


Императора написа:
А сигурен ли си че не търсиш и броеве и на PC Club? Имаше и такова списание, ако си забравил... :)


Далеч не съм забравил. PC Club и Gameplay са едно и също списание.

Има 118 броя между октомври 2000, когато Никола Дърпатов се маха от PC Mania и прави PC Club; и декември 2010, когато тогавашния собственик на марката, Hi-End, прекратява издаването му. Прекръстват го на Gameplay през септември 2005, защото тогавашният издател - вестникарска група "Монитор" - иска от авторите да плащат лиценз за търговската марка, а те... не искат.

Gamers' Workshop никога не се е прекръствало, но има два големи периода в историята си (като изключим няколко микро-фалита) - преди и след купуването им от data.bg. Когато това се случва, летоброенето бива рестартирано, а самото списание променя форма́та си на по-квадратчест. Както ти отбеляза, дизайнът също търпи промяна и става по-близък до този на Edge и британския Maxim (влияния, отбелязани в статия за дизайна в последния брой). В този вид излизат 33 броя на хартия между октомври 2004 и септември 2007. Преди придобиването на марката от data.bg, излизат 61 в периода между май 1998 и юли 2004.

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 07 Юни 2020 17:14


Императора написа:
А нямаше ли и някаква врътка че автори от Уъркшопа бяха отишли в Pc Club точно покрай това реформироване, с което и дефакто списанието се обясни пред читателите си за смяната на името и формата?
"Нов екип, нов стил, ново име!" -- нещо от тоя сорт -- за да се замажат тия задкулисни ребрандвания и юридически работи.


Дърпатов и ко. успяват да продадат марката Gameplay на Hi-End в началото на 2007, малко след 74-ия брой на списанието (който инцидентно е един от тези, които нямам).

През април 2007 се появява 75-ти брой, с нов дизайн и формат, вече е част от портфолиото на Hi-End, води се "официално издание на БФЕС" и част от авторите са хора от Gamers' Workshop и NeoGamer. Други са изцяло нови. Това е този "нов екип, нов стил, ново име", за който се сещаш. Имат си даже цяла библия за това как да пишат ревюта и каква им е философията.

Пет месеца по-късно Gamers' Workshop фалира окончателно и спира издаването си. Може нещата да са свързани, може и да не са. Не съм разпитвал.

Ако все пак успееш да откриеш някой от липсващите броеве, пиши, ще те замеря с пари за тях.

P.S: Правилно ли разбирам, че си намерил Master Gamers #20, т.е. този в който са ревютата на Final Fantasy VIII и Planescape Torment? Ако да, пиши ми на лично да се разберем как да ти платя за него.

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 03 Юли 2020 07:06


Въпросните списания ги имам, но не се продават. Също като теб съм колекционер и ги събирам за личния си архив. Може след време да реша да се разделя с тях. 4 брой на компютърни игри е посветен на Rune. За Master Games ще трябва да проверя. Отдавна не съм ползвал phpbb форум. Регистрирах се единствено да ти кажа. Дискорд ми е octo#0666

https://ibb.co/d4Pg5QY
https://ibb.co/rk7hwC2

Мисля че това търсиш. Броя на Master Games е с некъсан постер.


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 03 Юли 2020 20:28


Императоре, какви налични плакати имаш, имаш ли някъде публикувана снимка? И дали още се занимаваш да ги продаваш?


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 03 Юли 2020 22:30


Почвай да изреждаш. По принцип съм почитател на RPG игрите. Може да почнеш с тях.


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 05 Юли 2020 20:56


Та аз чакам ле чакам от Петък. :oops:


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 07 Юли 2020 21:31


Значи искам да ти кажа - много ти се отдава рекламирането на стока и дългите постове. :rockon:
Сега да си дойдем на думата. Харесах си три плаката. Определено успя да ме замислиш дори за повече, но тях с времето евентуално също ще ги взема. Сега за въпросните:

Baldurs Gate: Shadow of Ann
Neverwinter Nights
SW: KOTOR

Така и други ми хванаха окото, в т.ч. Rune, Oni и др. Защо си спомням, че някъде между постовете бях намерил nvision да е сканирал плакати. Не мога да се сетя къде. В стака нищо не мога да намеря освен списания.

Лични съобщения май не мога да пиша. Акаунта ми е сякаш ограничен. Драсни едно да оправим деловата част и как да получа тези три.


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 08 Юли 2020 03:08


Дори не мога да гледам профили. Има ли как да се отключи профила ? Ако не, дискорд ползваш ли ?

П.п. В крайна сметка съобщението пристигна, но не виждам бутон Отговор. :lol:


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 08 Юли 2020 03:22


Може все пак да ме насочиш към цена, все пак са твои. Сам може скоро да не се появи.


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 10 Юли 2020 06:32


Няма подобрение. :lol:


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 10 Юли 2020 20:07


Предлагам ти 10лв за плакат. Много ли са, малко ли са ?


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 11 Юли 2020 21:40


Не можем ли да комуникираме по вайбър или дискорд ? До сега да ги беше взел. :roll:


Профил

Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 13 Юли 2020 11:34


Прати отново поканата, че на заспала глава снощи като ми е дало нотификацията, съм те отхвърлил. Мернах нещо и до там. :Oooops:


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Мар 2010 08:32
Мнения: 54
Местоположение: София
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 13 Юли 2020 22:01


Trfcnt написа:
Въпросните списания ги имам, но не се продават. Също като теб съм колекционер и ги събирам за личния си архив. Може след време да реша да се разделя с тях. 4 брой на компютърни игри е посветен на Rune. За Master Games ще трябва да проверя. Отдавна не съм ползвал phpbb форум. Регистрирах се единствено да ти кажа. Дискорд ми е octo#0666


Здравей и благодаря, че писа, човек! Пратих ти рикуест в Дискорд (DidoTGS#1645) и опитах да ти пиша, но не мога директно, преди да ме добавиш. От доста време не бях проверявал тази тема, но ме изненадваш приятно - това е липсващият брой на Компютърни ИГРИ и този на Master Games с Planescape: Torment е другата липса. 27-ми го взех от Императора, оказа се колекционерски дефектен (отпечатан грешно), после си намерих копие с правилно отпечатани страници. Ениуей, хубаво, не ги продаваш, но мога ли в такъв случай да те помоля да се намерим в Дискорд и стига да нямаш против, да измислим как да ги дигитализираме - дали аз, дали ти - зависи от разна техника, но като цяло съм окей просто да ги взема назаем и да ти ги върна. Като, разбира се, ще си платя всякакви разноски по доставки и прочее.

EDIT: Мисля, че успях да ти пиша, така че си провери личните.

Императора написа:
първо три неща към nvision89:

1) Изнамерих един Games' Machine - италианско, с Unreal Tournament 2003 на корицата.
Няма година -- пише просто "No. 118 Aprile".
Интересува ли те?

2) Каза че имаш "всички" броеве на PC Mania.
Това включва ли и ИЗВЪНРЕДНИТЕ такива, които не са номерирани?

Например един такъв е с обложката на Doom 2 на корицата и е много тъничък - само към 16-ина страници.
"Бонусът" му беше в това че съдържаше два диска с общо 180 безплатни игри.

3) каза че не те интересуват притурките към списанията.
А знаеш ли че има такива, които не са пресована тоалетна хартия (като "Геймърското дело" към Master Games), а са хубав и лъскав гланц?

Например в последната инкарнация на Gamer's Workshop често притурваха хубави гланцирани 16-странични гайдове.



1) Не ме вълнува. Не е българско, не са писали българи в него = не участва в Лазарус инициативата.

2) Всички означава ВСИЧКИ и да, това включва трите извънредни броя (един от 1999 с Quake III и два от 2000 с Лара Крофт/Кейт Арчър и DooM II). Всеки от тях е по 16 страници с един/два 16-странични плаката. И да, Millenium броят с DooM II включва два диска с безплатни игри и abandonware, които наскоро някой из форума беше свалял на архивче.

3) Игромания, Workshop и даже PC Club пускат такива притурки с гайдове за игри и реклами/каталози на клубове, да. Имам няколко. Нямат значение за начинанието, защото ако някой иска в днешно време да играе HoMM V или да речем GTA III с гайд, ще си отвори GameFAQs или ще си пусне клипче в Тубата. Само списанията със статиите в тях са ми важни, защото са единственото незаменимо/невъзстановимо нещо.

Но благодаря за участието :)

___________________________________
Казвал ли съм ти някога какво е определението за невменяемост? Невменяемост е да правиш абсолютно едно и също шибано нещо отново и отново в очакване нещата да се променят. Това... Е... Лудост! - Ваас Монтенегро, Far Cry 3

ДВА... ШИБАНИ... ЛЕВА!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 14 Юли 2020 21:42


Императора написа:
ебати странната работа...

темата не ми се "bump-на" от последния пост на nvision89...

кликнах на нея без да искам и така изобщо открих че има нов такъв... :shock:


дано двамата се намерите, предвид че и при trfcnt може да е станало същото -- т.е. да не му се е бъмпнала темата.


Масони, брато !!!

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Едни списания търся...
Публикувано на: 15 Юли 2020 07:50


българска ти е работата, волтажче :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com