Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 23 Юли 2015 18:39


нелегален написа:
ем брао, ама май не е базиран в БГ самия човек.

Има един американец с около 900к абонати, който основно се занимава с майнкрафт, но и разни други игрички и е базиран в София (заради жена си) :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 23 Юли 2015 19:04


До преди няколко години България беше в списък на ютюб с държави, които не могат да изкарват пари посредством клипчета.
Човек трябва да е пътувал, определено, но не е задължително да живее извън граница, за да постигне нещо в тая насока. Според мен де. На нас предимно ни пречи борат-английския. Изключвам Firzen, на който от време на време му следя Д3 туичовете и ми харесва как говори. Изключвам и всички останали, които не съм чул и нямат такова произношение :lol:
Ама като се замисля, произношението също не е такъв фактор (сещайки се за канали от типа Regular Ordinary Swedish Meal Time :lol: )

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 09:03


Gipo написа:
До преди няколко години България беше в списък на ютюб с държави, които не могат да изкарват пари посредством клипчета.
Човек трябва да е пътувал, определено, но не е задължително да живее извън граница, за да постигне нещо в тая насока. Според мен де. На нас предимно ни пречи борат-английския. Изключвам Firzen, на който от време на време му следя Д3 туичовете и ми харесва как говори. Изключвам и всички останали, които не съм чул и нямат такова произношение :lol:
Ама като се замисля, произношението също не е такъв фактор (сещайки се за канали от типа Regular Ordinary Swedish Meal Time :lol: )

Винаги е можело да се печели, но чрез посреднически сайтове като например http://www.unionforgamers.com/.

Aз лично познавам едно момче, дето в началото ми беше фен и сме играли заедно COD, но почна да качва клипове на майнкрафт на английски и сега има 75 000 събскрайбъра и печели повече от всички бг влогъри.

https://www.youtube.com/user/baki961

Така че се замислям да почна да правя и аз неща на английски защото в това има хляб.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 09:12


нелегален написа:
абе, на 100% бях сигурен, че в тази тема беше постнат канала на една българка, която стриймва Лига. Беше руса хипстърка, доколкото можах да я преценя, на около 17-18. Къде е? :shock:


Да нямаш предвид Lexie?

https://www.facebook.com/pages/Lexie/14 ... 82?fref=ts

Иначе, новия ми много симпатичен ютюб канал е

Barbecue Pit Boys

https://www.youtube.com/watch?v=MUHiJ87UZrI

Oбщо взето група южнящки реднеци пекат на барбекю месо. Ама трябва да се види.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 09:13


Liberty написа:
Винаги е можело да се печели, но чрез посреднически сайтове като например http://www.unionforgamers.com/.

Не го знаех, мерси :)
Вече предполагам не е необходим посреднически сайт?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 12:49


^По принцип не, но дори в страните където от край време си имат youtube партньорска програма, много хора са с подобни партньорски мрежи, просто защото е по-лесно и уж ти дава някакви предимства, ама според мен си е ташак работа.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 13:10


Ясно :D
А този твой познат след като не е с най-много събскрайбъри, как така печели най-много? Ясно ми е, че парите идват от кликания по рекламите и гледания, а не от броя на събскрайбърите, но все пак. Гледам, че има неща с горепосочения бодил.

Ей сега видях, че Омегата е споменал Lexie. Нея съм я виждал наживо и ми беше трудно да откъсна очи. Изключително красиво момиче е(за разлика от повечето подобни бг модели не изисква фотошоп), в същото време според мен е прекалила с пиърсинга на бузите. Но това се прощава, за разлика от флешовете и веждите. Ненавиждам флешове, а веждите са ебем ти модата... Абе въпреки всичко, страхотна е :lol:. Бил съм по разни събития с нейни колежки, които физически са абсолютен дроп, ама за снимките ги правят ебаси нечовечките. Случвало се е да съм там покрай приятели, а не че имам интереси в тия среди.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 13:49


Имам предвид, че печели повече от бг влогърите, т.е. такива които правят клипове на български език. Иначе може да има бг-тубъри на английски, като този с милион събскрайбъри, които сигурно печелят повече. Просто мисълта ми е, че има ОГРОМНА разлика спрямо това от къде ти идват гледанията. Ако идват от САЩ, Канада, Западна Европа и др. страни с голяма покупателна способност, цените на клик са в порядъци по-големи спрямо нашите. Демек, колкото и да си известен, ако канала ти е на български език си клошар и печелиш стотинки, докато ако е на английски можеш да си докарваш на месец една средна американска работна заплата.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 13:54


ахаааааа зацепих :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 14:30


По принцип не са толкова голяма далавера тези тубе канали. Някъде бях чел, че от един клип с милион гледания се изкарват по-малко пари от един работен ден. Даже повечето пари се правят от стриймове.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 14:39


Kirilicata написа:
По принцип не са толкова голяма далавера тези тубе канали. Някъде бях чел, че от един клип с милион гледания се изкарват по-малко пари от един работен ден. Даже повечето пари се правят от стриймове.

Мда... аз някъде бях чел че от 100 000 гледания се осъществяват едва 25 продажби (не кликания) на рекламираните продукти от банера.

Нали наскоро излезе новина, че Pewdiepie е изкарал около 4 милиона долара за миналата година. За 30 милиона абонати и около 1 милиард гледания годишно, това са адски малко пари.

Ютубърите правят поне още толкова (или повече дори) пари, както викаш, от стриймове, но и от спонсорирани видеа, мърчъндайзинг, а някои от тях дори и като рекламни лица.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 14:44


Кажи го това на PewDiePie, който миналата година е изкарал над 7млн само от ютюб канала си за 2014та (и към 4млн за 2013та) без да броим каквито и да било останали инициативи/дарения :lol:
Не, сериозно. Ютюбърите са стотици хиляди, също като спортистите. Съответно, малцина от тях изкарват луди пари, повечко изкарват добри пари, а остатъка само си мечтаят. В живота е така, трябва с нещо да си по-специален, за да изкарваш голяма пачка :).
Печели се от кликовете по рекламите на филмчетата основно.
Много от ютюбърите веднъж стриймват нещата си (печелят от там) и втори път печелят от добавените в ютюб ретроспективни клипчета.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 15:17


Забравяш, че пудипай беше закупен от дисней. Много малко са тюбарите, които се издържат само с това, а 95% от тях са млади хора, които все още не се грижат за семейство с деца. Изключения като Totalbiscuit съществуват, защото той май допълнително работа като коментатор и там спонсорите наливат големи пари. Преди имаше няколко големи мрежи за видео спонсориране, но явно бизнеса не е толкова лесен, защото видяхме какво стана с най-големите играчи като машинима.

И мисля, че е хубаво, когато това не се превърне в работа, и си личи, когато някой го прави само за удоволствие. Няма лошо да получиш малко компенсация за това, което правиш в свободното си време.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 15:28


Е, това "Дисни" е малко прекалено.
https://en.wikipedia.org/wiki/Maker_Studios

Както виждаш "Дисни" са купили една камара известни и не толкова известни ютубъри :)

Но, като цяло съм съгласен.

Въпреки това, според мен е важно да има хора, които възприемат това като работа. Все повече потребители следят съдържанието в ютуб дори като сериали. Хората искат качествени и редовни видеа с висок production value. Все повече от нас започват да предпочитат ютуб пред телевизията, така че аплодирам хора като Пюдипай и Тотал Бискит. Разликата между тях просто е целвата група. Единия е 7-18, другия е 18+. Затова единия е дразнещ и детски, а другия сериозен, но и двамата са пичове :)

Както и да е, това не е някакъв спор, просто си допълваме информациите един-друг :D

Нямам идея как стоят нещата обаче при влогърите и въобще създателите на съдържание, които не са в индустрията с видео игри.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 24 Юли 2015 20:42


Проблемът с production value е че все още доходността от гледания в youtube e относително ниска. Т.е. на далавера е ако си някакъв влогър, геймър който поства/стриймва игри и т.н. т.е. неща с ниска production value, които се правят лесно и не отнемат време, а събират големи гледания. Ако обаче тръгнеш да снимаш уебсериал или филм или нещо което изисква големи средства, време и усилия накрая ще имаш в най-добрия случай гледания колкото влогъра/геймъра а ще си вложил много повече. Такива неща имат смисъл, ако са спонсорирани от някого който търси публичност, но не и ако разчитат само на доходността от рекламите в youtube.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 25 Юли 2015 01:40


нелегален написа:
какво е станало с Машинима?


Спряха да плащат на каналите, а подписаните договори се оказаха легален кошмар, ако искаш да се отървеш от машинима. Тоест ако подпишеш с тях, няма да получаваш никакви пари, но не ти е разрешено да правиш видео за никой друг освен тях.

Много хора осъзнаха това и решиха масова да напуснат машинима.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 25 Юли 2015 10:46


YouTube като цяло е много пропаднал в момента. Първо, Гугъл Плюс е нещо, което преспокойно можеше да не ни принуждават да ползваме. Второ, сайтът ми прави проблеми в 30% от случаите, когато качвам видеа. Ако не можеш да качиш едно видео в най-големия сайт за видео споделяне, става ясно, че нещо е сериозно сбъркано.
Мъчно ми е, че YouTube стана лоби на бизнеса. Едно време, като беше само за забавление, сайтът беше във висините. Сега живурка.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 25 Юли 2015 13:51


На мен ми къса нервите това, че съм си направил разни плейлисти и на всяка 3та песен пуска реклама, която не можеш да спреш - да си направиш плейлиста, за да слушаш любимата си музика... е да ви еба, това е като да си карам колата и да ми изскача отнякъде брошура гласяща да си купя кола...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 25 Юли 2015 15:08


Слушаш безплатно музика, нормално е да си "плащаш" чрез тези реклами. Не мога да разбера защо откакто се появи тоя ютюб хората престанаха да слушат добрите стари мп3-ки? На мен ми се вижда много по-удобно и лесно, а и сегашните хард дискове са достатъчно големи, че да събират предостатъчно количество мп3-ки.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Любимият ви YouTuber?
Публикувано на: 25 Юли 2015 15:25


Gipo написа:
На мен ми къса нервите това, че съм си направил разни плейлисти и на всяка 3та песен пуска реклама, която не можеш да спреш - да си направиш плейлиста, за да слушаш любимата си музика... е да ви еба, това е като да си карам колата и да ми изскача отнякъде брошура гласяща да си купя кола...


Ако колата я беше взел за без пари отнякъде или някой друг ти плащаше бензина, тогава в това сравнение щеше да има смисъл. :)

За колата си платил, караш я без реклами. Направи си месечен абонамент в някоя от стрийминг услугите и така при музиката също няма да имаш реклами.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com