Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 19 Дек 2020 14:57


Omega-x написа:
@Denik, да си взема нисък клкас телефон с OS направен за цигани индийци и китайци?

Сори, ама имам по-високо мнение за себе си :D

Нещата отиват към OnePlus 8. To друго просто няма.


Ебаси, мислех си че само през 90-те си мерехме социалния статус с мобилни телефони :D


Профил

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Яну 2021 21:38


Някой поръча ли си новия Самсунг С21?


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 15:24
Мнения: 426
Местоположение: източноправославно
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 05:06


zirgs написа:
Някой поръча ли си новия Самсунг С21?

от А51 съм много доволен. В Самсунг не ми харесва основно агресивната реклама и вътрешен спам.

___________________________________
دشت شما درد نکند


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 14:05


denik написа:
Някой има ли представа за Xiaomi Mi10T Lite?
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10t_ ... -10480.php

...



Не съм сигурен дали е за този модел, но напоследък ми прави впечатление че Xiaomi телефоните са всъщност адски тежки. Всичките с които съм тествал са по-тежки от моя OnePlus 8T (185г).

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 15:06


Топуз си е, спор няма. 200+гр
Иначе го имам горе-долу откакто писах в темата и съм като цяло доволен :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 15:31


С 0.12 инча по-голям дисплей и 320 mAh по-голяма батерия оставаше да тежи по-малко за половината пари. :lol:

Иначе 185г си е под средното за телефон с такъв размер, но разликите със сходни Xiaomi-та са ~10-15 грама, ама и повече да беше, едва ли ни е голям зор тежестта на телефоните...

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 15:47


Кефи ме Омегата как се напъва на Шиомитата от кулата на тоя също толкова китайски таралясник OnePlus :lol:

Даже ме накара да се върна две страници назад:

Omega-x написа:
@Denik, да си взема нисък клкас телефон с OS направен за цигани индийци и китайци?

Сори, ама имам по-високо мнение за себе си :D

Нещата отиват към OnePlus 8. To друго просто няма.


Xiaomi? Сори ама имам по-високо мнение за себе си - като за OnePlus :lol: :lol: :lol:

Иначе и в двете марки няма нищо лошо, днес съотношението пара/качество на компютър в джоба е по-добро от всякога.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 15:55


И бтв продължавам да твърдя, че Android One е възможно най-добрия андроид. Ако имаше добри телефони с тази OS, отново щях да си взема такъв.

Другите чисти андроиди са на Google Pixel, но са твърде висок клас за моята индийска натура :lol: :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Мар 2021 16:24


Изпуснал съм претенциозните напъни в предните страници, Омежито просто се опитва хем да е бохем, хем да е технически рационален. Трудно е в днешно време наистина... :lol:

Истината е, че в ЕС сме привилегировани с безкрайно по-адекватен софтуер на тия китайски машини отколкото им вкарват в Азия, където още малко ще ти пускат реклами насред телефонните разговори.

От тая гледна точка, мойто Xiaomi Mi 9T е най-адекватния телефон който съм взимал за 700 кинта, дори сравнен с времето когато тия пари стигаха за флагшип Самсунг.
А и моята индийска натура не потрепва когато го изтърве или напръска, например. Дори го нося с минимална протекция и не си и помислям да му слагам screen protector.
Fun fact, разхождах един служебен iPhone 8 последните 2 години. Държейки двата телефона в един джоб, на епълския кенеф му отне 3 дена преди да му се надере дълбоко дисплея. От другия телефон. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Мар 2021 10:36


Аз пък забравих да се разпиша, че от Amazon пак ме подлъгаха - принципно бях твърдо решен че този път ще се спра на OnePlus, но просто при цената от 350 евро не можах да не сначна веднага Xiaomi Mi 10T - с 5G-то му, с два и половина дни батерията му, със 144 Hz дисплея му, с ADAPTIVE SYNC-а му (?!) и всичкото му :shock: Това е най-евтиния телефон, който съм си вземал от последните 2-3 поколения, а предния ми телефон дори беше Realme (беше 440 евро). Като цяло дори не знам откъде да започна с 10T, но това е сигурно най-добрият IPS дисплей по всеки възможен показател, и държа да отбележа колко феноменална технология е тоя Adaptive Sync на телефон - реално дори десктоп GPU-тата не контролират честотата на екрана извън игри, докато тоя телефон просто се нагажда според абсолютно всичко на дисплея, включително видео в Youtube и каквото още се сетиш с локнат под 144 кадъра фреймрейт по една или друга причина. :o
Това е толкова добро, а дори не го осъзнавах когато купувах телефона, определено е технология, която трябва да се приложи и при РС-тата.
Само за момента така като гледам главната камера е абсолютно същия сензор като на стария ми телефон, не се оплаквам но и няма никакво развитие в тая насока - просто става. Да пускат вече скапаното 5G в Холандия, че да мога да го ползвам в роуминг от договора ми в България. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Мар 2021 17:41


Моят (Mi 10T Lite 5G) е на 120 херца, но пак го гледам като извънземен :shock: Наистина дисплея е уникален, а телефончето е бомба. Всичките му спекове са с една идея по-слаби от Mi 10T, но въпреки това съм потресен колко е добър :shock:
Като цяло, добро поколение от Xiaomi!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Мар 2021 20:00


Аз чудейки се дали китаеца е добра инвестиция се поинтересувах от следващото поколение с опасения, че след година ползване ше забози до неизползваемост (страх, който беше напълно неоснован щото на почти 2 години тоя телефон още движи светкавично).
Честно казано мислех, че тия многохерцови чекии са gimmick с който да компенсират преминаването от Amoled на IPS матрица, което за мен е голям минус, най-вече и заради липсата на AOD в тая схема.
Предвид и това, че fingerprint sensor-a e изместен от екрана към power бутона, и наличието на punch-hole предна камера на фона на моторизираната в предното поколение, потенциалния ъпгрейд никак не ми дойде адекватен предвид и маргиналните промени в хардуера.
Колкото до добрата главна камера, това си остана единствения компонент, който не съществува в бюджетния сегмент (освен може би Pixel?), а последните години там отиде и любимата ми водоустойчивост.

Предвид и на двама ви коментарите обаче съм обнадежден за тая марка и наистина мисля да я повторя. Очевидно ще изчакам пролетните анонси и ще преценям, но в крайна сметка докато това 9Т не умре нямам зор да сменям устройството. Впрочем, откакто взех телефона се сдобих и с всякакви смарт хоум джаджи от същата марка - прахосмукачка-робот, пречиствател за въздух, wi-fi extender, смарт контакти, хоум секюрити - всичко се държи перфектно и не отстъпва на конкурентни продукти на тройни цени. Не ми се мисли какви жълти роби в разни sweatshop-ове ги сглобяват тия машини че да могат да се продават на такива пари, но да са живи и здрави! :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Мар 2021 23:52


The Grim Reaper написа:
Предвид и на двама ви коментарите обаче съм обнадежден за тая марка и наистина мисля да я повторя. Очевидно ще изчакам пролетните анонси и ще преценям, но в крайна сметка докато това 9Т не умре нямам зор да сменям устройството. Впрочем, откакто взех телефона се сдобих и с всякакви смарт хоум джаджи от същата марка - прахосмукачка-робот, пречиствател за въздух, wi-fi extender, смарт контакти, хоум секюрити - всичко се държи перфектно и не отстъпва на конкурентни продукти на тройни цени. Не ми се мисли какви жълти роби в разни sweatshop-ове ги сглобяват тия машини че да могат да се продават на такива пари, но да са живи и здрави! :D

Аз ползвам само смартуоча им Amazfit GTS 2e, кантара и камерата им (много е добра, позиционирал съм я хем да имам поглед над вратата на хола, хем мога да видя термометъра на терариума на хамелеона, че ако съм някъде на майната си да мога да намаля лампите ако пак е станало 40 градуса в Холандия), и съм хвърлил око на едни сензори за температура и влажност да разположа на ключови места в стаята за да подобря драстично функционалността на смарт термостатите на парното от tado°. Определено са много качествени устройства и си работят точно както трябва, но не мога да кажа че начинът им на свързване е толкова лесен и интуитивен колкото на Philips, tado° или даже Ecovacs и Broadlink. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7887
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 25 Мар 2021 01:32


VALEN7INVS написа:
Аз ползвам само смартуоча им Amazfit GTS 2e, кантара и камерата им (много е добра, позиционирал съм я хем да имам поглед над вратата на хола, хем мога да видя термометъра на терариума на хамелеона, че ако съм някъде на майната си да мога да намаля лампите ако пак е станало 40 градуса в Холандия), и съм хвърлил око на едни сензори за температура и влажност да разположа на ключови места в стаята за да подобря драстично функционалността на смарт термостатите на парното от tado°. Определено са много качествени устройства и си работят точно както трябва, но не мога да кажа че начинът им на свързване е толкова лесен и интуитивен колкото на Philips, tado° или даже Ecovacs и Broadlink. :D


Тоз часовник има ли шанс да му се върже GPay? Нещо не намирам конкретна информация в нета на първо четене, а това ми е единственото условие за да си вкарам още нещо дето трябва да зареждам на 2 дена. Впрочем изпуснах, че ползвам и Mi Band 4 от Xiaomi групата, където само NFC ми липсва, но пък компенсира с ~20 дни батерия.
Начинът на свързване определено куца, особено предвид няколкото устройства които съм поръчвал, дето не са били произведени за EU пазара. Изключително безумно е да трябва да сменям сървъра на апликацията към Mainland China за да виждам някои устройства, но и сам съм си виновен че не съм рисърчнал като ги купувах. Все тая, грешката я направих само със секюрити сета, който и без това рядко включвам предвид че последната година си висим вкъщи. А и доста от нещата си имат EU версия, с правилното захранване, и даже складове в ЕС така че да не заседнат на митница като ги поръчваш от Алиекспрес. Даже пристигат със Спийди за мизерната си доставка от няма 5 лв. Въобще, нищо лошо не мога да кажа, дори да се опитам. Дори гледах че не е невъзможно гласовите анонси на прахосмукачката-робот да се сменят, та мисля някой ден да седна да си играя да вкарам някакви речи от GLaDOS. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 25 Мар 2021 10:57


The Grim Reaper написа:
VALEN7INVS написа:
Аз ползвам само смартуоча им Amazfit GTS 2e, кантара и камерата им (много е добра, позиционирал съм я хем да имам поглед над вратата на хола, хем мога да видя термометъра на терариума на хамелеона, че ако съм някъде на майната си да мога да намаля лампите ако пак е станало 40 градуса в Холандия), и съм хвърлил око на едни сензори за температура и влажност да разположа на ключови места в стаята за да подобря драстично функционалността на смарт термостатите на парното от tado°. Определено са много качествени устройства и си работят точно както трябва, но не мога да кажа че начинът им на свързване е толкова лесен и интуитивен колкото на Philips, tado° или даже Ecovacs и Broadlink. :D


Тоз часовник има ли шанс да му се върже GPay? Нещо не намирам конкретна информация в нета на първо четене, а това ми е единственото условие за да си вкарам още нещо дето трябва да зареждам на 2 дена. Впрочем изпуснах, че ползвам и Mi Band 4 от Xiaomi групата, където само NFC ми липсва, но пък компенсира с ~20 дни батерия.

Значи, работата е следната - GPay няма как да има, защото не е Андроид или поне е някакъв fork на Андроид, който е моднат до неузнаваемост. За тези цели аз лично ползвам Fossil Gen 5, който като цяло е часовникът който предпочитам да ползвам в бизнес среда или когато пазарувам, защото едно че има най-добрите интерактивни известия от всички смартчасовници, на които мога дори да отговоря с глас, и второ че поддържа Google Assistant, който с времето установих че ми е особено полезен в деликатни моменти, когато жена ми спи или е на път да заспи, защото мога да го активирам като задържа коронката и тихичко да му прошепна да дръпне пердетата, да изгаси лампите, да пусне телевизора, просто за разлика от телефона ми и всички дистанционни просто ми е залепен за ръката и няма нужда да го търся в тъмницата. :lol:
Иначе също поддържа Gpay, но трябва да се има предвид, че конкретно Gpay за часовник се поддържа само в определени страни за момента, та реално съм го ползвал само в САЩ и Германия, докато тук в Холандия тепърва предстои да влезе в употреба. Иначе издържа около 48 часа, което ми е абсолютно задоволително.

Аз лично се спрях на GTR 2е като алтернатива, защото едно че поддържа Alexa, а тук къщата ни е напълно конфигурирана и с Алекса, и с Гугъл, та мога да избирам към кого да се обърна при необходимост (а и с някои неща тя се справя много по-добре от Гугъл, както и обратното), но и също така просто е по-подходящ за фитнес, обща употреба и мониторинг на съня, поради наличието на повече и по-чувствителни сензори. Както и батерия която издържа между 13 и 15 дни, с включени известия, 24-часово отчитане на пулса и мониторинг на съня + SpO2 през нощта. Известията не са интерактивни и не са толкова навременни, като с Fossil Gen 5, но когато не става въпрос за работа всичко може да почака, а и пак е достатъчно скоропостижно, че примерно като получа известие че някой от криптоактивите ми е скочил с драстичен процент пак никога не е твърде късно за да реагирам. В общи линии и двата часовника имат своите предимста и недостатъци, но за мен поне се допълват перфектно и имат своето място в арсенала ми. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Мар 2021 16:32


Какво се пънете като теле пред майка си :D

Xiaomi си остават китайска марка с китайски софтуер. Ако трябва да съм най-точен, не са узрели още достатъчно. Още 5 години може би и ще са си научили уроците(e.g=Сървъри, които да не са в Китай).

OnePlus-a ми си признавам че е 2рата ми най-лоша технологична покупка ever(Само един боклучав DELL е по-зле). Подведох се много, кур за OnePlus.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Мар 2021 15:22


Истината е просто, че OnePlus от известно време са просто Oppo 2.0 с малко по-голяма западна аудитория. Изобщо не беше така до неотдавна, но с известни рокади по горните етажи и тотално вече друга стратегия, вече са хем по-скъпи, хем по-посредствени. Xiaomi пък вече преминаха през тази фаза и, подобно на Samsung, отново насочиха солидна част от усилията си към ентусиасткия пазар. Просто това е някакъв класически модел - започват като ентусиастки бранд, после се преориентират към мейнстрийма, и след това пък сплитват производството като пускат продукти и за двата крауда. Та има шанс OnePlus да се завърнат, но там проблемът е че зависи изцяло от Oppo мадършипа, дали една такава стратегия би била в интерес на целия корп, защото реалността е че биха изяждали част от пазара на Realme и iQOO, което не е нет профит за BBK Electronics. Xiaomi и Samsung като независими компании няма с какво да се съобразяват чак толкова, защото Poco са все по-профилирани и географски обособени, та реално ентусиастките телефони, които пускат в Индия, са всъщност 1:1 с ентусиастките линии на Xiaomi, които не са достъпни в Индия, като по този начин се избягва всяко припокриване. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Апр 2021 13:39


Привет мочмета, може ли да препоръчате телефон с дисплей под 5 инча андроид ? Телефона не е за мен, търкалям си едно Moto G4 от 2016 и не съм поглеждал телефони от тогава. Само виждам, че новите модели са някакви бехемоти по 6 инча и нагоре (втф е тая мода). Супер ок съм и да е стар модел телефона стига да се продава още. Бюджета е 200-300 лева, ще се ползва само за разговори и браузване.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 06 Апр 2021 13:12


kaboom написа:
Привет мочмета, може ли да препоръчате телефон с дисплей под 5 инча андроид ? Телефона не е за мен, търкалям си едно Moto G4 от 2016 и не съм поглеждал телефони от тогава. Само виждам, че новите модели са някакви бехемоти по 6 инча и нагоре (втф е тая мода). Супер ок съм и да е стар модел телефона стига да се продава още. Бюджета е 200-300 лева, ще се ползва само за разговори и браузване.


Изкуствено се надуват инчовете, защото по-голяма част от лицето е телефон и ги правят малко по-дълги. Виж Nokia 7.1 - на ширина е голям колкото старите 5 инчови и може да се намери за 200 лв.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Юли 2021 09:46


Мисля да мина на тия новите планове с неограничен интернет на висока скорост (~50 мегабита). Според мен това е гейм чейнджър, тъй като телефона директно става хотспот и мога да си ползвам лаптопа навсякъде, където има обхват, без да се занимавам с shitty wi-fi, на който я му имаш доверие, я - не. Пък и винаги съм бил с включени мобилни данни на телефона по дифолт :) Цената (варира при различните оператори, но е около 35лв) не е много по-висока от това, което плащам в момента честно казано...

Реално погледнато, това директно може да се ползва и за домашен интернет, ако тази скорост ви устройва. Минуса е, че телефона като е на постоянен хотспот, ще му пада бързо батерията, а и не знам всъщност дали се губи част от скоростта при трансфера от тел към лаптоп

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com