Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 20:16


Прецаках си тъч скрийна на тъпата Нокия 5800, която и без това щях да сменям, та вече е крайно време за нов смартфон. И понеже съм доста бос, що се отнася до смартфони, а тука съм останал с впечатлението, че повечето сте в крак с тенденциите, се обръщам към вас :)

Основните ми изисквания:
-Бюджет - до 500-600 лв. (абе може и повече в краен случай ма като цяло не ми дават много кинти за смартфон, тряя и комп да сменям също :D );
-Да вади добър звук, тъй като предимно за слушане на музика ще го ползвам;
-Да има голям екран, тъй като Нокията 5800 уж ми изглеждаше, че е с голям, ама направо се измъчих докато браузвах с нея. Колкото по-голям екран, толкова по-добре общо взето :D ;
-Да не е с ОС Симбиън, щото са малоумни (то вече май няма нови телефони с нея всъщност ама ддз :roll: ). От останалите ОС-и не съм сигурен коя какви плюсове и минуси има, но като че ли Андроида е най-добър :roll: Или?
-Да е сравнително мощен. Нокията 5800 беше толкова слаба, че като браузвах и слушах музика едновременно, ми забиваше. Искам поне това да мога да правя :D
-Да има памет или да позволява да се слага карта с поне 16 гб (все пак трябва да мога да го напълня с музика :D );
-Камерата да прави снимки във формат 16:9, пък вече няма значение колко пиксели е и т.н. (ако искам да правя хубави снимки си имам апарат);
-Препоръчително, но не и задължително е да има екстри като радио и GPS.

Това е от мен. Вие сте на ход :D

Едит: И забравих да кажа, че нямам претенции към определена марка, стига да не е няква неизвестна.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 20:25


http://aksesoari.net/content/sony-xperi ... tAodogIAKA
Или можеш да видиш за някой IPhone на старо


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 20:28


Хаха за 5 минутното ми търсене досега и аз се насочих точно към този телефон :D Иначе на старо не искам в никакъв случай, забравих да кажа.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 20:49


Ако имаш достатъчно пари, можеш да почакаш да излезе IPhone 6: http://goo.gl/W3oUFr


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 20:54


Е това ще струва майка си и баща си. И да имам толкова пари, не бих ги инвестирал в нещо, което във всеки момент може да изпусна/изгубя/залея с нещо/да ми го откраднат.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:03


Няма точна цена,но се говори,че ще струва с 50 - 100 долара повече от IPhone 5 и ще предлага някакъв впечатляващ бонус.Каквото и да значи това :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:41


ifona e nema taka 4ikiq
ifon nikoga
si4ko dr e k


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:44


kaboom написа:
ifona e nema taka 4ikiq
ifon nikoga
si4ko dr e k


Що бе?


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:46


LG Nexus 5. Аз съм с 4 и съм много доволен, петицата предлага всичко каквото ти трябва на невероятно ниска цена + получаваш ъпгрейди за андроид първи. И това че е с чист андроид значи, че няма боклучав интерфейс и вграден софтуер на други марки да ти затормозява телефона.

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:53


Nreth написа:
kaboom написа:
ifona e nema taka 4ikiq
ifon nikoga
si4ko dr e k


Що бе?


щото само бонаците си зимат ифони и дават в пъти повече пари само щото е ифон а можеш да си вземеш много по читав андроид по тънкана.
Най вече щото половината ми познати са с ифони и абсолютно, ама напълно всички ми казват едно и също - тела върви на пушка една година. излиза нов модел и всичко сбъгясва и трее си зимаш нов :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:54


Nreth написа:
kaboom написа:
ifona e nema taka 4ikiq
ifon nikoga
si4ko dr e k


Що бе?


Прекалено много комерес и кинти, батка, не за друго.

Иначе +1 за Nexus.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 21:56


bulLshi7 написа:
LG Nexus 5. Аз съм с 4 и съм много доволен, петицата предлага всичко каквото ти трябва на невероятно ниска цена + получаваш ъпгрейди за андроид първи. И това че е с чист андроид значи, че няма боклучав интерфейс и вграден софтуер на други марки да ти затормозява телефона.



Но е с малко място,а и Google не са с най-доброто аудио и камерата на Xperia е по-добра.Но във всичко останало Xperia отстъпва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 22:01


Да,но пък получаваш много добре оптимизиран ОС, метален корпус,няколко ексклузивни игри,бърз телефон и с много екстри.Единственият проблем за мен е,че е много малък и повечето приложения са платени.Говоря за IPhone


Профил

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 22:20


аре стига с таз I-drisnq


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 22:23


То имаше едни много смешни статистики за притежателите на IPhone- http://goo.gl/J1IqL0
:D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 22:25


http://nixanbal.com/
Ей тоя пич прави много яки ревюта...
Иначе аз много харесвам HTC-тата,в частност One и One m8.Самсунгите също стават,ама са малко грознички и не изпитвам големи симпатии към марката.За Iphone-a няма да коментирам.От доста време съм обърнал груб на apple и продуктите им!!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Май 2014 22:58


Наскоро си взех Lumia 820 и съм много щастлив, основно защото Android ми е много скучен, но гледам, че повечето хора всъщност доста му се кефят.

Ако ще е телефон с Android за 500-600 лева - Nexus 5. Не подлежи на никакво обсъждане реално.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 00:08


Че кое му е скучното бре Морко?

Андроид / iOS всичко друго са пари на вятъра лично за мен... И го казвам като верен фен на Nokia ;)... Смартфонът е смартфон само ако имаш стабилен набор от приложения... За Андро и iOS са тонове буквално ... има дори социални мрежи които служат само за това хората да тестват и да споделят най-новите приложения които ползват...

Тая Xperia S е супер стар модел стар андроид кофти дисплей тежи почти колкото 5 инчов телефон...

Ако изчакаш малко или имаш вече покана ти препоръчвам това http://www.phonearena.com/phones/OnePlus-One_id8603 ... на цената на Nexus 5 ще е...

https://www.youtube.com/watch?v=KP-5OlHINg0&hd=1
https://www.youtube.com/watch?v=evEiekq_Di8


Nexus-чето също е много добър вариант дори да се метнеш и на 4-ката...

Ако ти се скача в дивото може да се оборудваш и с нещо доста сериозно само, че китайско дори за по-малко пари...примерно телефоните на Xiaomi в момента са тотален хит с техния уникален MIUI a единия от топ моделите им е в топ три на всички бенчмаркове ...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 00:29


Вече съвсем не важи това, че WP има слаба екосистема - в момента сме на ниво, на което имаш абсолютно всичко нужно, просто за всяко нещо самата бройка app-ове е по-малка, но темпът на растеж е безпрецедентен. А WP 8.1 постави и самия OS като функционалност на равна нога с Android и iOS. Microsoft тепърва ще развиват Mobile с придобиването на телефонното звено на Nokia и WP и Microsoft Phone (Nokia) имат много светло бъдеще, което след няколко години може да им позволи да изместят Apple от второто място на пазара със смартфони, но ще видим. И да не го направят, ще има топ 3 OS-та, не както досега бяха топ 2.

Но иначе да взима Nexus-a, щото OnePlus One не се знае каква поддръжка на софтуера ще има и дали ще получава новите версии на Андроид, докато квото пуснат Google, Nexus-ът веднага го получава. И да, дори да не е петица, четворката пак >>>> от 90% от Android телефоните, ако не вкарваме в играта high end модели като новия HTC One, S5 и т.н., които са му извън бюджета така или иначе.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Май 2014 00:55


One Plus e с Cyanogen mod... на теория трябва да получава подръжка и ъпдейти за много по-дълъг период от колкото един топ модел на SAMSUNG или HTC примерно...

Nokia умира по скоро умря и най-голямата им грешка беше точно когато отказаха да работят съвместно с Google и тогавашния дървен Android... Oще по скептичен съм, че сега когато MS дърпат конците изцяло нещо ще се промени камо ли WM да измeсти iOS или Андро в близко бъдеще... все пак не се наемам и с категорично мнение поради простата причина, че не съм имал досег с тази операционна от WM 6.5 насам ако не се лъжа... тогава нещата си бяха плачевни...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com