Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Ное 2018 13:06


Зависи от нуждите. За outdoor living хора като мен, пауър банките не бяха някакъв лукс, а първа необходимост. Проблемът беше, че често ги ползвам и се чупеха на поразия. Най-вече буксите се преебаваха от вкарване и изкарване на кабели. Освен това, ако телефона ти стои в джоба барабар с включена пауър банка също се преебават буксите. Последно си взех една 20000mah пауър банка и има-няма след седмица ползване, бутона, с който се активира зареждането се счупи и след това за нищо не става. Не знам, най-добре, май, просто телефон с яка батерия.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Ное 2018 13:49


Всичкото китаец предполагам? Дуджито ми изглежда мега съмнително, да тия 10к наистина впечатляват, ама какво те кара да мислиш че примерно ще има горила глас, а няма да ти е като шиомито? Това walkie talkie ще го ползваш ли? 15 атмосфери, защото?

Към момента една Samsung S8/Huawei Mate 10 pro за под 1к са супер сделка. Ако си пробвал само китайски батерии, пробвай нещо по-марково, ако пък вече си - tough luck.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Ное 2018 14:20


Дуджито има не само Горила Глас 5, но и IP68 сертификат, което предполагам знаеш какво е. Напрактика се води от телефоните тип "брониран" като Кат, този дето Морко предложи (Ulefone Armor), и т.н. Би трябвало да издържа на прах, вода, удари и т.н. Един приятел е с S60 от около половин година, не знам колко го е изпускал, но засега няма и драскотина по екрана. Ако и този телефон се счупи, минавам на Нокия с фенерче :D Уоки Токито ест., че няма да го ползвам, при положение, че говоря безплатно с всички бг оператори на територията на ЕС.

Иначе, никога не съм бил с китайска пауър банка. Първо бях с Филипс, а следващите 2 бяха някаква испанска марка, но не помня как се казваше.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Ное 2018 16:11


Най-добрите са rav и anker, поне по проучванията ми до сега.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Ное 2018 08:41


Надявам се наистина да е толкова здрав, че трудно да мога да намеря ситуация в която издръжливостта и даденостите на телефона да могат да се приложат и изпробват напълно. Реално погледнато, аз просто искам като го изтърва на земята да не давам по 100 и кусур лева за нов дисплей и като го залея с бира, да работи след това.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Ное 2018 03:05


Друг въпрос-ако все пак нещо се преебе, сам ли си го ремонтираш? За мене покупката на толкова важен уред(инструмент), който ползваш ежедневно, ако е нешо съвсем ъндърграунд, ми е налко съмнително. Самсунг си имат active серия, не е ли по-добро решение? 10к батерия ми звучи съшо съмнително, колко време ще се зарежда тва? После ако решиш да го продаваш, как ще стане?


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Ное 2018 03:42


Вече всичко е китайка :)
Тука признавам си, неподготвен се изказах - явно марката е стабилна, сайта им е много на ниво, имат си разнообразие, има си ревюта в нета, хората си обсъждат и тн. Но все пак ми идва малко рисковано-имат ли сервиз тия хора, софтуер/хордуер може да се прецака, ддз...
Въпроса с препродаването също стои.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Ное 2018 22:52


До 1-2 години, предполагам, ще навлязат по-масово и ще могат да ги поправят в сервизи, да им сменят дисплеи и т.н. Иначе както казах мейнстрийм марките са в пъти по-скъпи, какъв е смисъла от тях? И батерията наистина е 10к mah, вече я тествах, наистина държи бая.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Ное 2018 02:13


Теоретично, ти колко телефона си сменил от 2012 година?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Ное 2018 19:56


В каква връзка задаваш въпросът? Ако не ме лъже паметта, трябва да са 5.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Ное 2018 21:47


От тия 5, на всеки по колко пъти му сменяше рома, занимаваше се със сервизи, бриквания, калъфи, екрани, и сякакви други дейности за да си използваш нормално и както ти искаш устройството?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2018 14:25


In other news: Реших най-накрая да взема да пенсионирам Redmi 4x-a и да го дам на майка ми, че нейния допотопен Galaxy Duos 2 вече за нищо не става. Та покрай Блек Фрайдея поръчах и чакам един Redmi Note 5 4/64 GB за малко пари, дано не разочарова. :rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2018 19:45


Omega-x написа:
От тия 5, на всеки по колко пъти му сменяше рома, занимаваше се със сервизи, бриквания, калъфи, екрани, и сякакви други дейности за да си използваш нормално и както ти искаш устройството?

Отново не разбирам на къде биеш. Аз съм обикновен консуматор, не се занимавам със смяна на ромове и бриквания (всъщност дори не знам какво е това), на сервиз ходя като си счупя стъклото, калъфи/кейсове/протектори гледам да слагам.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2018 13:20


Пристигна вчера дзвера Redmi Note 5.
4/64 ГБ, черен, Глобал версия. Пълен запечатан комплект, със силиконово калъфче в него. Излезе ми към 375 от БГ магазин с доставката.
Версията на MIUI e 9.5.19.0 и засега не виждам някакви проблеми. Батерия ок, камера също. Четох мнения, че хората имали проблеми със слаб звук на слушалки и кофти при запис. И двата ги няма при мен, най-вероятно при смяна и слагане на бъгави ROM-ове се получава.
Като гледам колко са бъгави първите версии на MIUI 10 смятам да си остана с тази известно време.
Иначе телефона е елегантен, стабилно сглобен и не толкова неудобно голям колкото си мислех. Дисплея е хубав, ярък, с добър контраст и приятна повърхност, но от време на време като че ли има лек ghosting при скролване на екрани или текст. Не е болка за умиране, даже почти не прави впечатление, а и е разбираемо при такава ниска цена да не залагат на супер скъпи доставчици на дисплеи. Откъм говорител също бива, даже е доста гръмогласен и изненадващо чист за толкова евтин телефон. Звука от слушалки не е най-добрия, който съм чувал, но е напълно приемлив, а и както казах нямам проблем със силата както някои други.
Откъм производителност е екстра, почти няма лагове и ако ги има са минимални. Snapdragon 636 си е малък звяр и ще го тествам като ми остане време.
Та накратко толкова. Който иска да пита нещо по-конктетно да пише. :rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Дек 2018 01:09


Аз ей така от любопитство решиш от Нокия с фенерче да мина най сетне на смартфон. В крайна сметка си взех huawei p20 lite. Като човек, който никога не е имал такава играчка, мога да кажа че въображението ми не побира какво повече може да иска човек от такъв тип устройство.

Ама неудобно малко ми е дейба. Чудя се как може да има хора които си ги ползват със същата лекота както лаптоп. Якото е че сега мога да си слушам Burzum докато пътувам с БДЖ - то. А да, и да снимам кенефа. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Дек 2018 09:24


Butters, включи си Mi Sound Enhancer-a и си избери профил за слушалки.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 09 Дек 2018 12:45


Ползвал съм го на предния Redmi 4x (който също не беше нищо особено) и ми е ясно, че със софтуерно DSP обработка в реално време може да изкараш свестен звук. Говоря, че по принцип фърмуерно, без корекции звука не е нищо особено, което общо взето може да се очаква от евтин телефон, а и по никакъв начинне е dealbreaker. А който е по-претенциозенможе да си свали платени плеъри от Play Store и да смени изходящия декодер на OpenSL, вместо стандартния AudioTrack, с който си върви Андроид на системно ниво, което уж на практика водело до по-чист и качествен звук без софтуерни коренции и с по-ниска латенция. Пробвах под PowerAmp и освен, че звука е стана по-слаб под OpenSL, не усетих неква съществена разлика. За DSP модул в смартфон за няма и 200 долара, толкоз.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1984
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Яну 2019 18:08


Относно звука viper4android>ALL това нещо кара слушалки от 5 долара да звучат като такива за 100+ стига да имате 30 минути да го настроите...За съжаление май нямаше вариант да се качи без root.

Иначе съм вече горд собственик на MI8 цена производителност няма аналог както винаги от Xiaomi. Стига да пренебрегнете грозния ноч ... 350 USD.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Яну 2019 09:35


Следят те. Забрави за телефон най-добре.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Яну 2019 12:07


Доста некадърно бих добавил. Да си оставят ръцете с такива издънки като падане на батерията... :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com