Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 16:58


Няма файда от добавките, брат.
По-добре си давай парите за малко повече месо на ден.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 17:31


Тилка, нали след тренировката е супер важно да приемеш и белтъчини, и въглехидрати? Как ще му стигне на човек само един протеинов шейк? Това ми беше идеята.
Моето хапване/пийване след тренировка зависи от няколко фактора. Винаги присъства течна форма и след това твърда храна(зеленчуците са задължителни). Ако твърдата храна е салата и месо(или омлет), то преди това в блендера мятам само 1 банан+1 друг плод, кис мляко, натурално какао, дом. мед , канела и вода. Ако храната е само някаква по-сериозна салата, то в блендера слагам - пак 2 големи плода, фастъчен/бадемов/сусамов тахан(100% чист), разбито ленено семе, овес, натурално какао, дом. мед, кис. мляко, кокосови стърготини, вода. Тоест повишавам количеството белтъчини в смутито, ако са по-малко в основното ядене.
В първия вариант смутито е около 600мл, във втория 800мл. В такава разбита форма нещата ги получаваш в кръвта по-бързо... теоретично...

Предполагам, че желираните мечета ги слагат като допълнителен бърз въглехидрат :shock:. Кому е нужно това, може просто още един плод, това е бърз въглехидрат.

Иначе както каза Тилката - @vanmxне ти трябват добавки, а качествено хапване. Парите, които бих давал за добавки, отиват в по-качествени продукти.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 18:17


Нямах предвид непременно добавки - просто евтин източник на белтъчини. Писна ми от извара, рибени консерви, кисели млека и фъстъци, а и според писаниците в нета, това не са най-добрите храни.

Откакто се опитвам да тренирам като хората и да спазвам някакъв хранителен режим до сега промяната е видима, но най-трудното нещо си ми остава изпълнението на препоръката "2 грама на белтъчини на грам телесно тегло" Излиза че трябва да ям над половин килограм пилета, нещо което не мога да си позволя. Другото трудно нещо за изпълнение е "поне 8 часа сън", но там вече няма какво да се коментира.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 18:52


http://club.atama.bg/

mn dovolen i charoven sam az (100 ot leg pending) 8)

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 19:02


Не мисля, че е кой знае колко трудно да приемеш 200 грама протеин на ден. Това са ти малко повечко яйца на закуска(те са евтини), пиле за обяд, пиле за вечеря и извара преди лягане. Бобът има доста протеин. Аз затова не виждам смисъл в протеина на прах и добавките като цяло - ако се храниш добре, това допълнително количество протеин така и така не може да го резобрираш, така че е напразно. Донякъде е така и другите, добре че от креатина задържаш вода, че да обясниш ползата от него на хората :D В първите партиди от целия асортимент на Арнолд продуктите, бухали метан, щот - вземаш нещо, ама закво го вземаш... :lol:

Примерно в една от старите ми зали всички вземаха, даже и жените(да те е страх да й огледаш cameltoe-а, че да не те върне с един шамар да тренираш с лоста). Отделно, имам доста познати, които вземат и от лични наблюдения съм стигнал до извода, че разликата между човек, който води активен начин на живот и ходи на фитнес(има разлика), спазва диета и режим, и човек, който взема, без значение зоб или хормон, е толкова огромна, че колкото и казеин, креатин и аминокиселини с разклонена верига да вкарваш, не можеш да я стопиш.
Затова - правилно хранене, добър режим и да се надяваш на добър ген. Иначе без зоб не става. Или става много бавно.

От добавките единствено признавам на първо място фет-бърнърите, които дали с повишаване на температурата ти или по друг начин, помагат за топенето на мазнините, пре-уоркаут препаратите - дали с кофеин или гуарана или каквото и да е, има разлика в енергията за тренировка, издържливостта, дори времето за възстановяване ако щеш, и обикновените витаминни комплексчета - не че ще усетиш разлика, но понякога неусетно не се приемат достатъчно от тях и след време може да даде някакво, макар и минимално отражение. Това е.

...

Гипи, нали в шейка има бананче бе? Ето ти протеин + въглехидрат. Идеално :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 20:44


Гипо, за Пулса - не съм ходил да тенирам там. От фирмата на приятелката й дадоха няква карта дето може да redeem-не там, та отидохме в люлинския ( щото й беше близо точно той тогава ) да видим какво е положението. Накрая се оказа, че пак тряя платиш един тон такси, и общо-взето ще ти излезе доста скъпо, дори с намалението от фирмата. Направи ми впечатление, че още на входа някви циганки и чистачки ни връчиха калцуни :D

Иначе съм в ходил в Атама. Приятно е, но пак мн скъпо май. Уцелих точно некъв happy hour и една тренировка ми беше 7 кинта ( при нормално - 14 ахаха ). С карта и абонамент имаш некви пак намаления, ама е абсурдно скъпо за това, което се предлага. Да го духат. В съблекалнята помня как три мутри си разменяха истории кой на кого е чупил колената с бухалка и къде са ги пращали да събират рекети. :lol:

Аз, пичове, се бъгнах и ако не си изпия шейк с банан сутринта - не мога се изсера :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 21:00


Till.Lindemann написа:
Не мисля, че е кой знае колко трудно да приемеш 200 грама протеин на ден. Това са ти малко повечко яйца на закуска(те са евтини), пиле за обяд, пиле за вечеря и извара преди лягане. Бобът има доста протеин. Аз затова не виждам смисъл в протеина на прах и добавките като цяло - ако се храниш добре, това допълнително количество протеин така и така не може да го резобрираш, така че е напразно. Донякъде е така и другите, добре че от креатина задържаш вода, че да обясниш ползата от него на хората :D В първите партиди от целия асортимент на Арнолд продуктите, бухали метан, щот - вземаш нещо, ама закво го вземаш... :lol:

Примерно в една от старите ми зали всички вземаха, даже и жените(да те е страх да й огледаш cameltoe-а, че да не те върне с един шамар да тренираш с лоста). Отделно, имам доста познати, които вземат и от лични наблюдения съм стигнал до извода, че разликата между човек, който води активен начин на живот и ходи на фитнес(има разлика), спазва диета и режим, и човек, който взема, без значение зоб или хормон, е толкова огромна, че колкото и казеин, креатин и аминокиселини с разклонена верига да вкарваш, не можеш да я стопиш.
Затова - правилно хранене, добър режим и да се надяваш на добър ген. Иначе без зоб не става. Или става много бавно.

От добавките единствено признавам на първо място фет-бърнърите, които дали с повишаване на температурата ти или по друг начин, помагат за топенето на мазнините, пре-уоркаут препаратите - дали с кофеин или гуарана или каквото и да е, има разлика в енергията за тренировка, издържливостта, дори времето за възстановяване ако щеш, и обикновените витаминни комплексчета - не че ще усетиш разлика, но понякога неусетно не се приемат достатъчно от тях и след време може да даде някакво, макар и минимално отражение. Това е.

...

Гипи, нали в шейка има бананче бе? Ето ти протеин + въглехидрат. Идеално :rockon:


Блатодаря за инфото :D Не се бях сетил да вкарам яйца в менюто. Иначе за фет-бърнърите не знам, ама преди месец пих л-карнитин на хапчета и беше пълен ташак - не че не отслабвах, просто и без тях си отслабвах все по същия начин. :D А тия ефекти за които говориш си се постигат и с няколко конски дози чисто кафе без захари, сметани и т.н Иначе ми е любопитно да експерементирам и с някакъв фетбърнър от тия дето се водят термогенни.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 21:03


Да не си взел да четеш Lovecraft? :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 21:59


Till.Lindemann написа:
Не мисля, че е кой знае колко трудно да приемеш 200 грама протеин на ден. Това са ти малко повечко яйца на закуска(те са евтини), пиле за обяд, пиле за вечеря и извара преди лягане. Бобът има доста протеин. Аз затова не виждам смисъл в протеина на прах и добавките като цяло - ако се храниш добре, това допълнително количество протеин така и така не може да го резобрираш, така че е напразно. Донякъде е така и другите, добре че от креатина задържаш вода, че да обясниш ползата от него на хората :D В първите партиди от целия асортимент на Арнолд продуктите, бухали метан, щот - вземаш нещо, ама закво го вземаш... :lol:

Примерно в една от старите ми зали всички вземаха, даже и жените(да те е страх да й огледаш cameltoe-а, че да не те върне с един шамар да тренираш с лоста). Отделно, имам доста познати, които вземат и от лични наблюдения съм стигнал до извода, че разликата между човек, който води активен начин на живот и ходи на фитнес(има разлика), спазва диета и режим, и човек, който взема, без значение зоб или хормон, е толкова огромна, че колкото и казеин, креатин и аминокиселини с разклонена верига да вкарваш, не можеш да я стопиш.
Затова - правилно хранене, добър режим и да се надяваш на добър ген. Иначе без зоб не става. Или става много бавно.

От добавките единствено признавам на първо място фет-бърнърите, които дали с повишаване на температурата ти или по друг начин, помагат за топенето на мазнините, пре-уоркаут препаратите - дали с кофеин или гуарана или каквото и да е, има разлика в енергията за тренировка, издържливостта, дори времето за възстановяване ако щеш, и обикновените витаминни комплексчета - не че ще усетиш разлика, но понякога неусетно не се приемат достатъчно от тях и след време може да даде някакво, макар и минимално отражение. Това е.

...

Гипи, нали в шейка има бананче бе? Ето ти протеин + въглехидрат. Идеално :rockon:


Протеинът не е добавка, която реално ти вдига пърформънса в залата, просто замества едно хранене, ама бива ли креатина да не признаваш :?

За мене лично, гребането с щанга и тягата ми тръгнаха точно след първото зареждане с креатин :!:

И аз преди няколко дни слушах едни мутри, така де, бизнесмени, как ще подкупват данъчните вЪВ клубЪ :lol:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Авг 2017 22:31


Аз пък няколко пъти виждах Волен Сидеров в залата :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Авг 2017 09:41


Надали, ама все пак...

Волене, ше ти еба майката, дрисък недоклатен :!:




Мерси. Продължавайте си.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Авг 2017 12:33


Till.Lindemann написа:
Гипи, нали в шейка има бананче бе? Ето ти протеин + въглехидрат. Идеално :rockon:

Да, ама поне според мен не е достатъчно откъм полезни вещества :). Ок е да го изпиеш след фитнеса веднага и да се изкъпеш и после да отидеш някъде да хапнеш. Мое мнение де.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Авг 2017 12:51


Не, че не признавам креатина и тн, просто съм стигнал до извода, че разликата между човек, който води активен начин на живот и ходи на фитнес(има разлика), спазва диета и режим, и човек, който взема, без значение зоб или хормон, е толкова огромна, че колкото и казеин, креатин и аминокиселини с разклонена верига да вкарваш, не можеш да я стопиш. В тоя ред на мисли лично аз не виждам особен смисъл от добавките.

И химията е ташак де, реално освен тоя мит как след време като евентуално спреш на цяло със зоба и почнеш да пиеш по двулитровка бира и фамилна пица всяка вечер, след година, няма да ти е останало нищо, отделно, доказано си е, че различните препарати вредят на някои неща. А и всеки сигурно се сеща за някои по-възрастен човек, който навремето е тренирал чисто и още си изглежда добре. Тъй че - яжте и тренирайте здраво, пък квот такова.

Мутрите са си задължителен елемент във всяка зала колкото и селска/луксозна да е тя. Даже, ако няма мутра, кифла, зобаджия и гърчав тийн, започни да се оглеждаш какво не й е наред на залата. :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 27 Авг 2017 21:56


Значи викаш, стромба, метан, анавар или нищо, така ли :D

Имаш ли някакъв експириънс с йохимбин, че си мисля другия месец да си взема нещо с тая съставка ?


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Авг 2017 08:32


Аз винаги съм чувствал фитнеса на любителско ниво като средство да се чувстваш по-добре, да подобриш резултатите си в други спортове, да те мотивира да се храниш правилно... и да изглеждаш добре, разбира се. Никога не съм разбирал взимането на химия, за да изглеждаш като глиган 5-10 години, а след това цял живот да имаш проблеми с нещо. Вероятни фактори за това са, че нямам комплекси за външния си вид и идеалите ми за перфектно тяло.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 28 Авг 2017 21:16


И аз съм против химията. Иначе това което споменах е фетбърнър. Свалих 12+ кила, интересно ми е да експерементирам с тая билка. Надали ше ми стане нещо :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 07 Сеп 2017 10:36


Gipo написа:
Вероятни фактори за това са, че нямам комплекси за външния си вид и идеалите ми за перфектно тяло.


Тука малко пак се изхвърляш, като къпането със студена вода :D
Всеки иска да оправи нещо по тялото си, стремежа към перфектното трябва да е постоянен.

И не съм казал, че трябва да се взема химия.
По-скоро, резултатите с добавки, могат да бъдат постигнати и съвсем чисто с хубав режим на хранене и диета, в комбинация с добри тренировки. Това е.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 10 Сеп 2017 01:03


Имах предвид, че идеалите ми за тяло не са толкова трудно постижими или пък не са постижими само с химия.

Какво за къпането със студена вода? :shock:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 10:30


Е някой се беше оплакал, че ви спират топлата вода в софия и ти беше казал, че се къпеш едва ли не със студена вода и за тебе нямало да е проблем :D

Нормалните хора като почнат фитнес, започват да свалят, заради повишения енергиен разход, нормално, аз качвам като побъркан - 12 сеппември - 110кг. И аз нз какво прая.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 12 Сеп 2017 10:40


Казах, че не съм на ТЕЦ и че ползваме много як 100л бойлер, който хем не ни оставя никога без топла вода, хем е доста пестелив... и съответно вече предпочитам липсата на тец заради гореспоменатите причини :lol: Чел си по дума на ред :D.

Аз единствено благодарение на фитнеса успях да кача килограми. Не знам колко зверско кардио трябва да почна да правя след тренировка, че да почна да свалям от фитнеса :D. Явно без да се старая съм нацелил някакъв калориен баланс. А при мен го има и това, че колкото по-малко спортувам (заради контузия например), толкова по-малко ми се яде. И по тоя начин не просто не качвам, а даже отслабвам :?.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com