Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Юли 2021 10:43


Тъкмо вчера говорихме с един колега, че основния му интернет от няколко години е unlimited план на виваком с 5g router(Archer MR200), speed test-а му показваше 68 mbps(мегабита, не мегабайта) download и 31 mbps upload и е супер доволен от това чуденце. Единственият момент е, че не са съвсем неограничени и намаляват скоростта като направиш 100гб трафик на ден.

Като цяло зависи от телефона дали ще има downgrade на качеството, но обикновено wifi скоростите са доста по-високи от 5g скоростите, като изключенията са стар wifi hardware или конфигурация. Принципно освен wifi hotspot можеш да ползваш интернета на телефона си през кабел като включиш usb tethering-а от опциите и така батерията на самия телефон не е никакъв проблем, но дори в hotspot режим батерията на телефона ще ти издържи по-дълго от батерията на лаптопа... обикновено, има си някои нетбуци, които държат по 10-12 часа на батерия без проблем и те могат и да успеят да живеят по-дълго от телефон с hotspot.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Юли 2021 15:46


Аз от известно време съм с неограничен 5G план на новия ми телефон (Realme GT) и скоростта която наблюдавам е съизмерима с безжичния ми вкъщи - около 300 Mb/s. Все още не е на нивото на което е оптичния ми по кабел, който е над 1000 Mb/s, но определено е напълно задоволително за всякакви възможни цели, като нон-стоп стриймване 1440р или 1080р при 60 кадъра, теглене на каквото дойде, или за да си пусна хотспот за служебния лаптоп ако искам да работя от нестандартно място. Струва си парите (25 евро на месец). Все още обаче поне в Холандия никъде не са пуснали mmWave версията, и май същото се отнася за цяла Европа. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Юли 2021 15:55


Еми тука ги дават 50/100мбпс което пак си е добро начало, предвид че до скоро бяха налични единствено разни кожодерски планове с по 20-30гб нет за горе-долу същата сума. Назад сме, но поне се движим :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 28 Юли 2021 21:12


Аз само допреди няколко дни трябваше да се примиря да живея на 80-90 Mb/s интернет дори по кабел, та определено 50/100 Mb/s по мобилния пак са напълно задоволителни, особено ако са неограничени. :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
02 Юни 2011 23:11
Мнения: 175
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Юли 2021 12:00


Image

След тоя тест, веднага си спрях 5G-то понеже съм на стар план и ми заминаха 2 от 10-те гегабайта :lol:


Профил

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 09 Юни 2022 20:04


xiaomi redmi 9


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 13 Юни 2022 10:47


Samsung Galaxy Z Fold3 5G

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Авг 2022 17:21
Мнения: 1
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 05 Авг 2022 09:51


krriiissss написа:
Samsung Galaxy Z Fold3 5G


Според мен е още рано да се инвестира в тези въртележни телефони. Твърде много неща могат да се обърат там. Пък и хората са го казали, за тия пари E60.

Аз препоръчвам Apple iPhone 12 Pro или Айфон 13 Про, по-издържливи, бърза операционна система, страхотни снимки, 5G мрежа, водоустойчиви и още куп други екстри.

Качваш се и караш.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Дек 2022 21:49


Има ли такова нещо като качествен смартфон в диапазона за 300лв?
Единственото ми изискване е да бъде с андроид (това изключва разните китайски разновидности). В момента имам Нокиа 3.4 и съм крайно недоволен от тоя боклук.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 31 Дек 2022 12:29


Xiaomi все ще имат някой телефон за 300 кинта. А и не влизат в категорията "китайска разновидност", предвид че са третата най-продавана марка в световен мащаб след Самсунг и Епъл. Поразгледай някое от техните предложения, защото поне имат малко по-добро ниво на цена/качество спрямо посочените горе други две марки.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Яну 2023 04:52


Xiaomi Redmi 10C

Не, че е нещо изключително, ама за тази цена едва ли ще се намери нещо по-добро като параметри. Евентуално можеш да намериш Motorola Moto G42 със същия процесор и малко по-читав диспей за 360.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 04 Яну 2023 19:48


Реално най-дълготрайния телефон за 300лв е айфон 8ца, и то като айфон хейтър го казвам :D

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 22 Мар 2023 20:12


бих препоръчала от личен опит Samsung Galaxy A53


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 08 Юни 2023 00:07


Мочмета, дали можете да препоръчате откъде, как и какъв custom rom да сложа на стария ми телефон - P20 Lite. Това телефонче още си ме кефи, особено откъм размери и дизайн и не искам да се разделям с него.

Идеята е да го ползвам само за навигация. С актуалния си софтуер всичко сече и най-важното нещо - maps крашва. А пък новия телефон ако го сложа на стойка за кормилото на мотора не ми звучи като добра идея, даже и някаква скъпа стойка да взема.

Разни сайтове има в които пише, ама не знам на кой да имам доверие. Гледам и изборът от ромове е доста голям. Такава гимнастика за последно правих преди 10 години с един Леново таблет и накрая като му инсталирах скайп, всичките хора в контактите ми получаваха спам от мен който не съм пращал, а накрая и акаунта ми се затри :)


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Юни 2023 13:11


Е няма шанс бе батко, на 5+ години бюджетен телефон от Huawei за 200 евро... щом даже неговия си firmware сече - те даже от години са им спрели официалния съпорт за Gapps, кво остава пък да може да се ползва, че и без да сече :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Юни 2023 03:43


Даже и сече не ми пука толкова - по е важно да не крашва maps. Maps Go работи ама е дървено. Ако си сложа новия S23 Ultra на кормилото на мотора предполагам ще му се ебе майката от вибрациите за отрицателно време :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 21 Яну 2024 20:20


все още айфон, 5 подред :rockon:

може акъл за добри кейсове, ако имате опит с марки и модели


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Яну 2009 20:45
Мнения: 342
В момента играе: Grand Theft Auto: Vice City
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 22 Яну 2024 20:17


Samsung Galaxy Z Fold5

___________________________________
Шефо написа:
бате тебе май са те правили двойка негри педали у психодиспансера на раднево


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com