Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Окт 2016 08:44


Бате, няма как хем да направиш напълно автентични Live-Action костюми на комиксови герои от 40-те и хем да не изглеждат нелепо, нема как да стане тоя номер просто. Или правиш значителни промени в дизайна и материалите като при Flash-a на Jay Garrick, или получаваш... еми това. :lol:
П.С. Казват, че петия сезон на Arrow почнал обещаващо и нямал нищо общо със слабия четвърти сезон, довечера ще го чекна след работа

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Окт 2016 09:52


Цитат:
нема как да стане

Има, имааа.
Виж Капитан Арика Едно и Агент Картър. Не че ги уважавам, дори хич, ама като костюми са по-добри предложения, дори в мюзикъл варианта на капитана.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Окт 2016 08:29


Първите два епизода на Стрелата са изненадващо добри :shock:
Дейстието е динамично, без излишно протакане, хореографията на битките е груба и брутална, с доста дълги непрекъснати кадри и даже малко напомня на Нетфликс сериалите. На всичкото отгоре няма и следа от лигавото Olicity, Оливър пак го раздава badass и трепи наред, а актьора, който го раздава новия престъпен бос Тобаяс Чърч е изненадващо адекватен избор и стои доста добре. С две думи явно от създаването на DC Films насам Джеф Джоунс е дръпнал ушите на Марк Гугенхайм да спре да се лигави с тъпотии и "To make Arrow great again" :lol:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Окт 2016 17:57


Брато, за да направят сериала велик отново, той първо трябва да е бил велик някога. Ама за съжаление не помня такова нещо. Имаше половин сезон на прилично ниво и толкоз.

По ме интересува какво правят със Светкавицата. Отново ли преповтарят събитията от първите два сезона или най-после се спряха на друга история?

Ето вариант на успешен трейлър за Лигата. Ако направят от филма дебилна комедия има шанс да не изглежда много жалко и да се насиля да го изгледам.
https://youtu.be/nOQbX5YpcdE


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 14:16


Arrow може да е всякакъв, но той де факто е пионера на съвременните високо бюджетни, професионално изработени супергеройски сериали и той беше причината хората да гледат вече на тоя поджанр сериозно и без присмеха, който им докарваха аматьорщините тип Smallville и останалите преди него. А това, че го сговниха от трети сезон натаък си е отделен въпрос, фактите са си факти.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 15:10


Buttersa написа:
пионера на съвременните високо бюджетни


Buttersa написа:
професионално изработени супергеройски сериали


Buttersa написа:
той беше причината хората да гледат вече на тоя поджанр сериозно

8) 8) 8)

Хайде стига вече с твоите избирателни и половинчати истини, които ни предоставяш като 100% факти :)

Цитирал съм ти най-смешните твърдения за да останат в историята.

1. Изглежда не си гледал много високо бюджетни сериали за да твърдиш, че този е такъв. Честно казано, аз не бих определил нито един от супергеройските сериали за високо бюджетен. Може би Дардевил, Джесика Джоунс и Агентите разполагат с повече средства, но те не отиват за направата на супер сложни и запомнящи се сцени или локации, а просто за кадърни актьори. Дори това липсва в сериалите на DC, прави си сметката.

2. Професионално изработени супергеройски сериали? Не знам какво точно се опитваш да изтъкнеш тук в полза на Стрелата, но директно ти казвам, че марвелските сериали са в пъти по професионално направени и с усет към дребните детайли, каквато липса просто вади очите при сериалите на ДС. И да не кажеш, че съм просто Марвел фен давам за пример и Луцифер и Проповедникът, където професионализма лъха отвсякъде, естествено с уточнението, че се абстрахираме от сценария и най-вече скучния диалог и действие на първия.

3. Да, приятел. Ако не бяха почнали да излъчват сериала за Стрелата изобщо щях да гледам с други очи на супергеройските сериали, а Дардевил, Светкавицата и Константин нямаше да ги погледна, нищо че им симпатизирам :roll: Оставям настрана факта, че ако не бяха почнали да се правят финансово успешни супергеройски пълнометражни филми(Марвел), шанса въобще да видиш сериал за Стрелата или кой да било друг герой с приличен бюджет щеше да е нулев.

И като спомена Смолвил, Стрелата е подобие именно на този сериал. Само че тук не става дума за светът на Супермен, а за света на Стрелата и бюджета горе-долу стига, имайки предвид разликата в класите и супер силите на двамата и обкръжението им.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 16:03


Бате, ти тъп, трол ли си, или се правиш, кай чесно...
Arrow беше първият... повтарям ПЪРВИЯТ... потретвам ПЪРВИЯТ... почетвъртвам ПЪРВИЯТ. Не съм казал, че е най-добрият или най-успешния, а че беше ПЪРВИЯТ такъв съвременен сериал, който даде тон и постави основата за всички следващи такива с многомилионни бюджети и многомилионна публика, без значение дали са на Marvel Комикс, DC Комикс или на Баба Ти Миризлия Гъз Комикс. Първия сезон на Arrow e струвал около 60-70 милиона, сериали като Legends of Tomorrow или първия сезон на Supergirl имат също многомилионни бюджети, предполагам AoS даже още повече (поне 100 милиона за сезон). Да не говорим, че бюджета за Netflix вселена се върти около 200 милиона долара.
Като си мърда и те мързи да провериш за 34 секунди в Гугъл кой сериал от коя година е и какви пари струва си е напълно твой проблем.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 16:05


OK
И двамата гледате някак субективно. :lol:

Де факто Смолвил е по-голям хит от Стрелата, защото е с по-голям зрителски рейтинг (тук играе и спада на интереса към гледане на телевизията на живо). Неслучайно има толкова много сезони - просто зрителите тогава са си падали много повече по тийндрамата.

Но е вярно и това, че Стрелата е една от причини за бума на супергеройските ТВ сериали напоследък. Просто трябва да се гледа от перспективата на за сегашното поколение зрители и как този цайтгайст влияе на продуцентите.

От гледна точка на професионализма и бюджета, наистина има много по-добри сериали от тези на CW.
Да вземем случая с Агентите. Те за мен са най-добрият сериал на супергеройска тема, което не означава, че ми харесва. Просто е най-добре направен технически...обаче има катастрофално лоши рейтинги.
Явно не професионализма впечатлява сегашните зрители.

Джесика Джоунс, Дердевил и Люк Кейдж си мисля, че нямаше да са чак толкова популярни, ако разчитаха само на Агентите и филмите. Пак щеше да ги има, но нямаше да са в такова количество и толкова начесто (иде и Железния Юмрук).
Друг техен аспект е, че разчитат много повече на адълтдрама, а не на супергеройщини, което си е леко чийтване.

The Wolf, не само Marvel (+Fox +Sony) има успешни супергеройски игрални филми - първите три за Супермени, старите Батмани без четвъртия - все големи кино хитове за времето си (дори има ТВ опити - Луис и Кларк, Супербой).
Батманите на Нолан също е успех. Дори си мисля, че Стрелата директно може да благодари на него (и на един стар декор от Watchmen :lol: ).
Просто студиото на Marvel успя да яхне вълната (създадена от Fox, WB и Sony) на време и да е достатъчно добре организирано, че да спретне цял собствен свят. Другите студиа си имат и много други кино проекти, че да се състредоточават толкова върху комиксите.
В момента WB режи да загърби повечето си не-комиксови филми и според мен това е тъпо. DC не им е Хари Потър - феновете тук са по-взискателни, а и материалът е доста по-богат и противоречив.

В крайна сметка Стрелата не е нищо велико, а не е и единствената причина за ТВ ренесанса на комикс героите, но определено е важен фактор. Без него в момента щеше да има с 40%-50% по-малко сериали по комикси.


Мисля че най-важният фактор за комикс ренесанса във всички медии е възхода на гийк културата. Без него нямаше да има свърх-успех за Железен човек 1. Без него зрителите нямаше да се радват на Отмъстителите 1, Капитан Америка 2 и 3, които са пъзели от историите на няколко несвързани предишни филма - подход отдавна познат от комиксите и книгите.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 16:11


Смолвил може и да е култов сам по себе си в тесния кръг на тийн аудиторията си, но така и не успя да повлияе достатъчно на попкултурно ниво, за да даде някакъв тласък за други ТВ сериали, може би заради цялото си евтинджос 90-тарско излъчване.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 16:28


Цитат:
и не успя да повлияе достатъчно на попкултурно ниво

Какво значи да повлияе?
Че той си е типична сапунка от периода, само дето имената случайно съвпадат с тези на някакъв комикс и има свърхсилите витаят някъде в далечен заден план.
Ако не беше, никой нямаше и да го гледа.

Цитат:
може и да е култов сам по себе

Ни какъв там култ, пълен мейнстрийм успех.

Просто CW подобно на други - яхнаха вълната в правилния момент.
Ако бяха пробвали същата концепция с Оли или някой друг подобен герой, който не е метахюмън по времето на премиерата на Смолвил, нищо нямаше да се случи.


От гледна точка на ТВ бизнеса това шоу е важен момент.
За съжаление, до ден днешен не е довел до игрален ТВ сериал, който да ми хареса...та язък им за историческия прелом.

ПП

Всъщност геройските ТВ сериали могат да са благодарни и на едно друго шоу - Heroes, което пък може да благодари за модата и популярността сред продуцентите на едно друго - Lost.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 19:10


Култов беше със това, че реално това беше първата live action поява на една една тумба DC герои - Aquaman,Cyborg,Blue Beetle,Booster Gold, JSA , Impulse и т.н. и в последните си сезони замени тийн драмата с изцяло fan service,който го държеше на повърхността. Изпълнението беше на очакваното скапано аматьорско ниво на едновремешното CW, но това може би се дължи на факта че реално никой нямаше адекватна концепция как аджеба да прави убедителен DC или Марвелски супергеройски сериал , без да изглежда нелепо и аматьорски - една от причините Blade да провали след един сезон. И въпроса не се свеждаше толкова до бюджет, колкото до сценарий, режисура, бойна хореография и прочее - все неща което се избистриха чак когато дойде Arrow и с него зарязаха тийн аматьорщината и наложиха някаква стабилна екшън и повествователна основа, от която да почне да се гради нагоре.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 17 Окт 2016 23:25


Buttersa написа:
ескалиращи простотии

Пичага, айде само не ми скачай толкова остро и не ме обиждай в собствената ми тема, без да съм те провокирал, че спорът, който и без това е достатъчно имагинерен сам по себе си ще се превърне съвсем закономерно и в махленски.

Първо се научи да вникваш в смисъла на ответното мнение и да осъзнаваш прочетеното, вместо да се хвърляш в контра непременно. Да съм написал някъде, че Стрелата не е първия сериал(?) от последната вълна супергеройски такива? Обясних ти просто, че за мен няма значение първи ли е излязъл или втори като е един от най-дразнещите и слаби. И ако да речем, не бе излязъл подобен пак щях да си гледам Светкавицата, Дардевил и Константин, като щях да хвърлям око и на останалите подобни проекти. Дишай спокойно и не пиши с главни оцветени( :lol: ) букви, защото тук слепци няма и започвам да се чувствам така, все едно водя дискусия в тийнпроблема. Дай да не се излагаме :?

Ако си мислиш, че Стрелата е дал тон в подема на супергеройските сериали, а не е уловил вълната си в голяма грешка. Марвелските филми допринесоха най-много за тв сериите и доказаха, че има публика за тях. Да отричаш този факт, означава да се правиш умишлено на тъп задник. Плюс това, както Алшу спомена имаше в близкото минало доста успешни сериали на подобна тематика като Герои и Свръхестествено, които утъпкаха пътя на следващите кандидати за слава. Ако не се лъжа, дори сега продължават да се правят някакви техни сезони под една или друга форма свързани с оригиналните серии. Ако не се бяха появявали тези две продукции на бял свят, както и не се бе случил успехът на марвелската вселена, Стрелата в най-добрия случай щеше да последва съдбата на сериалите за Блейд, Гарванът и Светкавицата (1990-и някоя година). Или въобще нямаше да съществува.

Ще ми се хвалиш, че първия сезон на Стрелата струвал 60-70 милиона ли? Баче, те негърските комедии струват близо два пъти повече и изглеждат нелепо, ама сигурно трябва и тях да ги причислим към високо-бюджетните успешни продукции, а? Супер-момичето и Легендите ако не ме будалкаш нещо и наистина са имали толкова голям бюджет бих казал, че някой яко се е облажил от това, защото на тези сериали ефектите им изглеждат почти като на Пауър Рейнджърс от миналия век, ако ще милиард да е вложен в направата им. Макар да мисля, че създателите са разполагали с около 20 милиона максимум.

И не мога да проверявам нищо в момента, понеже пиша от телефона си и ми е доста трудно, когато не съм зад удобната си клавиатура. По същата причина не съм и убеден в цифрите, които ми предоставяш. Научи се да не вярваш на всичко написано в интернет, от полза ще ти бъде :)

Алшу, да оставим настрана отделните игрални филми, на които успеха им се дължеше най-вече на главните герои в тях. Нима мислиш, че филм за Стрелата или Джесика Джоунс би печелил средства, колкото такъв за Супермен или Спайдърмен? Щяха ли да му отпуснат подобен бюджет изобщо?

Марвъл вселената доказа, че има достатъчно публика, която би смогнала и гледала с интерес многобройните сериали пускани сякаш на конвейер. Никой друг не е правил и на половина толкова сложен и продължителен проект като тях. Защото Батманите, Супермените и Спайдърмените си разчитаха на главния персонаж и само на него. Марвел показа на средностатистическия зрител и конкурентите си, че има и други герои освен големите трима и те също могат да бъдат интересни и да се котират. Затова и ДС се опитват(неуспешно за момента) да направят подобна вселена, както Фокс ще се опитат да вкарат четворката при мутантите, както и за Спайдърмен се говореше, че ще му развиват вселената с филми за неговите врагове и паралелни истории. Ако всичкия този бум в огромна степен не се дължи на Марвъл значи просто си кривим душите. Ако го нямаше техния успех щяхме да видим още няколко единични филми за Супермен и Хълк и може би най-много по една трилогия за Батман и Спайдърмен. Това е.

Честно, не разбирам защо ти мислиш, че Ароу има голяма заслуга за бума на супергеройските сериали? На практика при създадените условия след големия успех на Марвел и сериал за супер катерица би бил гледан от голяма аудитория с малко повече отделени средства за реклама и романтични простотийки в сюжета. Просто хронологично Стрелата беше първия(ех, ако можех да направя така, че тази дума да заема десет реда, ама съм мързел, мамка му). Всеки от вече излезлите сериали можеше да даде начало със същия успех, може би някои и с по голям. Просто нито актьорската игра, нито сюжета са на високо ниво, камо ли пък героя да разчита на чутовна фен база. И бюджета не е неземен. Похватите на оператора са предвидими и не може да се каже, че е красиво заснет или да е достигнал каквото и да е неземно качество в някакъв аспект. С какво е подпомогнал следващите сериали на ДС, да не отваряме изобщо дума за тези на Марвел или пък независимите такива не ми е ясно, а пък това твърдение, че без него е щяло да има поне 40-50% по малко супергеройски сериали буквално ме шокира. Ако първо беше излязъл Светкавицата или Дардевил нямаше ли положението в момента да бъде сходно? Или пък ако не беше излязъл Ароу никой нямаше да се престраши да повлече крак? Съмнявам се.

Гийк културата не оказва толкова голямо влияние в интерес на истината. Просто фантастиката/фентъзито като жанрове дръпнаха доста и сякаш имат неизчерпаем запас от различни истории. Ето, аз ако днес се замъкна на кино и видя програмата, ще установя че над 70% от филмите в афиша са на нереална тематика. Било супергеройски, било за извънземни, утопични, свръхестествени или пък за зомбита. Стигнахме такъв момент, че куцо и сакато се пробва да напише някое фантастично разказче или романче и има огромен извор и търсене на такива творби. Качеството е под въпрос естествено. Фантастичните филми като бройка на година пък вече гонят романтичните драмедии. Положението е такова, че бих предпочел да гледам как дявол или зомби разкриват убийства, вместо нормален детектив например. И предпочитам да гледам изградени персонажи като Доктор Стрейндж и Алената вещица, каквито едва ли ще мога да срещна извън геройския жанр. Много хора са на същото мнение. Това не е подем само на поджанра, а на самия жанр фантастика. Може да се получи градивен диспут на тази тема, ако ми се отвори порядъчен период от време, в което да съм свободен и не бързам представяйки тезата си.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Окт 2016 09:45


The Wolf
Цитат:
Нима мислиш, че филм за Стрелата или Джесика Джоунс би печелил средства, колкото такъв за Супермен или Спайдърмен?

Не, не мисля. Не и на онзи етап, но пък може би сега. Бас държа, че на публиката вече и е писнало от главните атракции и биха се зарадвали на нещо по-екзотично.
Спайдълмен минава метър, защото публиката от години чака за правилната адаптация и тази в Капитан Америка Три наистина беше най-адекватната дотук.

Цитат:
Марвел показа на средностатистическия зрител и конкурентите си, че има и други герои освен големите трима и те също могат да бъдат интересни и да се котират.

Всъщност средностатистическият зрител си го знаеше това, просто не беше получавал добре направени филми за някой друг от освен най-популярните (Сянката, Фантомът, че и Великолепната четворка - беше си минавка да отидеш на такова заглавие)...а и част от нещата за тях беше откровен боклук.

Цитат:
всичкия този бум в огромна степен не се дължи на Марвъл значи просто си кривим душите

Да, ама те правят нещо различно от останалите: знаят какво търси публиката по темата, познават материала си - и силните, и слабите му страни, а както вече писах - техния единствен фокус е, да правят филми само по френчайзите си и нищо друго. Тясната им специализация и дава възможност да си изпипват нещата.
Конкуренцията трябва да жонглира с много повече неща и често са в ситуация "Трябва скоро да пуснем филм по този ферчайз иначе ще ни изтече лиценза!". Там парите ги отпускат шефове дето и понятие си нямат защо публиката гледа това или онова, а само знаят "Тук има пари и трябва да експлоатираме ситуацията до дупка!".

Цитат:
Фокс ще се опитат да вкарат четворката при мутантите

С три отвратителни филма.

Цитат:
Спайдърмен се говореше, че ще му развиват вселената с филми за неговите врагове и паралелни истории.

След хаоса, който беше петият филм.

Цитат:
Ако го нямаше техния успех щяхме да видим още няколко единични филми за Супермен и Хълк и може би най-много по една трилогия за Батман и Спайдърмен. Това е.

Всъщност не знаем със сигурност.
WB бяха планирали от години най-различни проекти на B vs S, Wonder Woman и Justice League. Стигне ли се до последния, следващата стъпка е споделен свят, защото това е утъпканият път от комиксите и анимациите, примерно на собствените им анимации - Batman: The Animated Series, The New Batman Adventures, Superman: The Animated Series, Batman Beyond, The Zeta Project, Static Shock, Justice League и Justice League Unlimited, които са прекрасна пътна карта.

Тук пак моята теза за нърд културата. Ако не беше вече във възход и хората не се радваха на препратки/намигания към други/предишни/паралелни истории или загатвания за следващите филми, Marvel просто нямаше да могат да впечатлят средностатистическия зрител с малките си трикчета, а да разчитат само на съдържание...каквото в Тор 1-2, Човекът мравка и някои други почти липсват, но пак си избиват парите. :lol:

И пак ще спомена Lost, колкото и задръстен да се оказа накрая - този сериал е белег, че публиката вече си пада по такива неща: продължаващи и развиващи със сезони загадки, елементи от по-голям пъзел, мистика, свръхестествени явления, sci-fi, скъпо направен ТВ екшън и добри специални ефекти.
Само една-две години преди това хранещите се със сапунки, ни биха му обърнали внимание, защото това са измишльонитин, а много по-важно и интересно е, кой с кого кръшка в офиса, кой присвоява средства и колко празен и скучен е животът на богатите тинейджъри.

Цитат:
Гийк културата не оказва толкова голямо влияние в интерес на истината.

Не съм съгласен, виж по-горе.

Цитат:
Просто фантастиката/фентъзито като жанрове дръпнаха доста и сякаш имат неизчерпаем запас от различни истории.

Не е вярно. Има си убийствено добри фентъзи поредици от много години насам, но масовата публика не правеше разлика между майстори, като Роджър Зелазни и откровен автор на пълп фикшън боклуци, като Филип Хосе Фармър - всичко в един кюп.
Трябваше да дойдат тлъстите добре рекламирани поредици с ярки корици, за да станат малко или много по-популярни.
И като говорим за популярност, все още няма свястна адаптация нито на Хрониките на Амбър, нито на Колелото на времето, Света на диска има меко казано мизерни адаптации, никой не е чувал за Митическите приключения на Асприн...
MTV ще ми правят онази боза за елфите - блях.

Цитат:
Това не е подем само на поджанра, а на самия жанр фантастика.

Викаш няма нищо общо с това, че интересите на публиката се измениха в това направление? Че в сравнение с предишните поколения, сегашните има различни възприятия и ценностна система?
Това е процес - съвременните продукти се правят за съвременната публика. Те естествено се опитват и да възпитават/променят вкусовете и в определени насоки (за да е по-лесно серийното им задоволяване). Понякога успяват, но понякога внезапно настъпват неочаквани промени - може би добри, а понякога "Здрач" и "50 нива на сивото" лоши. :lol:


Цитат:
Честно, не разбирам защо ти мислиш, че Ароу има голяма заслуга за бума на супергеройските сериали?

Защото тогава следях новините и когато тръгна, маса пилоти по супер-герои получиха зелена светлина за развитие, а и бяха поръчани още повече пилоти (малка част получиха одобрение, де).
Както казах, без тях пак щеше да си има, но може би нямаше да са така масови.

Цитат:
На практика при създадените условия след големия успех на Марвел и сериал за супер катерица би бил гледан от голяма аудитория с малко повече отделени средства за реклама и романтични простотийки в сюжета.

Така е, но тук е важно не само отношението на публиката, но и на продуцентите. Те трябва да видят, че подобен продукт малко или много върви.
Кино успехите не са толкова говорещи за телевизията. Marvel разчита на големи бюджети и скъпи ефекти, ако ги махнеш дали би се харесало? Трябват и формули, с които хем да изглежда впечатляващо, хем да могат да се реализират с много по-тънки ТВ пари.

Цитат:
Ако първо беше излязъл Светкавицата или Дардевил нямаше ли положението в момента да бъде сходно?

Да, но първи се престраши Стрелата, нали? Той и Дердевил са по-подходящи от Светкавицата, защото не е ясно как би реагирала публиката, която малко или много би го асоциирала с клоунадата на старата Светкавица. Говорим за страховете на продуцентите, а не за реалните представи на публиката. Тези продуценти дори ги беше страх да го кръстят Зелената стрела, заради провала на Зеления фенер.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Окт 2016 14:49


Лично на мен ми харесаха новите два епизода, пак има яка хореография на битките.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Окт 2016 13:32


Дъг Лаймън се е надъхал да преобърне представите ни за комиксов филм със Dark Universe:
https://www.comicbookmovie.com/justice_ ... ok-a146354
Ще пожвеем и ще видим...
Иначе първите положителни признаци от създаването на DC Films са вече налице - Batman: Return of the Caped Crusaders анимационния филм доста добре се приема, особено от феновете на 60-тарския campy сериал за Батман, на който е базиран. :lol:
Определено им трябваше нещо такова след катастрофалния прием на The Killing Joke.
В CW сериалите от своя страна се усеща вдигане на летвата, особено във Arrow и изненадващо - Supergirl. Почти липсват лигавите girly и псевдофеминистки тъпотии от първия сезон и има доста повечко екшън и фен сървис на този етап. Да не повярва човек... :shock:
При Готам не знам какво е положението, така и не ми стана интересен, а и взе да ми писва от преексплоатирането на Батман.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 28 Окт 2016 17:43


Бе може и да прави пари, но Return of the Caped Crusaders си е зле точно откъм шегички, а изпълнението на актьорите за Батман (Адам Уест...чувал съм по-добри негови изпълнения в други анимации) и Жената котка е почти мъчително. Хората са вече на възраст. Дядката зад Робин обаче е още добър.
Главният проблем е в сценария, който е писан в същия стил и от същите хора, като Teen Titans Go. Homage-ът към campness-а на 60-тарското шоу според мен не им се получава. Само тук таме (пример е цитатът в подписа ми).

Може би просто зрителите да ги е ударила носталгията.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Окт 2016 23:05


Buttersa написа:
Дъг Лаймън се е надъхал да преобърне представите ни за комиксов филм със Dark Universe:
https://www.comicbookmovie.com/justice_ ... ok-a146354

Все една и съща плоча въртят в DC. И за Батман срещу Супермен и Самоубийците се твърдеше, че ще бъдат нещо невиждано и едва ли не ще поставят нов стандарт в киното, пък получихме в крайна сметка вариант подобен на Трансформърс сюжетно, само че с доста по скапани ефекти. Ако все пак има нещо, което да издигне в очите ми DC в момента е да не се изложат и с този си проект. Хайпнат съм заради персонажите, които за пръв път ще покажат на голям екран и стискам палци да не съсипят още от моите любимци.


Buttersa написа:
Иначе първите положителни признаци от създаването на DC Films са вече налице - Batman: Return of the Caped Crusaders анимационния филм доста добре се приема, особено от феновете на 60-тарския campy сериал за Батман, на който е базиран. :lol:
Определено им трябваше нещо такова след катастрофалния прием на The Killing Joke.

Алшу както винаги отново ме е преварил и е дриснал смело на "първичните" положителни признаци, които впрочем виждаш във всеки ДС проект след излизането му :D Иначе с анимациите съм тотално назад и в скоро време едва ли ще ми се отвори възможност да наваксам, но от трейлърите и на двете филмчета, които си упоменал не останах впечатлен. Като цяло повечето анимирани филми за Батман ми харесват, за разлика от тези за Джъстис лигата. Там имаше едва две попадения по мое мнение и то нестандартни.

Buttersa написа:
В CW сериалите от своя страна се усеща вдигане на летвата, особено във Arrow и изненадващо - Supergirl. Почти липсват лигавите girly и псевдофеминистки тъпотии от първия сезон и има доста повечко екшън и фен сървис на този етап. Да не повярва човек... :shock:

Нищо учудващо няма относно ситуацията със Супергърл. Нова телевизия, нови "препоръки" към сценаристите. Обаче въпреки липсата на очевадната феми-офанзива от миналия сезон, новия е не по малко безличен и тъп. Съсипаха окончателно образа на Супермен, след дълги години опити. Честно, започвам да вярвам в конспирацията за умишленото обезличаване на герои като Супермен и Хълк, за сметка на тотална доминация от страна на Батман и Железния човек(защото с паячето доскоро Марвел не разполагаха). А само преди 10 години те бяха по обичани от феновете. На практика първия го пародираха жестоко и в Мъж от стомана, да не говорим в Батман срещу Супермен, където изглеждаше и се държеше като имбецил до самата му смърт, която беше върха на идиотизма. Втория, освен че стана подлога на Старк и загуби една-две битки от него не се запомни с нищо, като изключим жалък опит за романс и себеотрицанието му. Хубаво поне, че не го пуснаха в Гражданската, защото сигурно щяха да му дадат време, колкото на човека-мравка.

Buttersa написа:
При Готам не знам какво е положението, така и не ми стана интересен, а и взе да ми писва от преексплоатирането на Батман.

Готъм е много солидно криминале с бавно развиващо се действие, лека мистерия и солидно развитие дори на страничните персонажи в сериала. Просто няма много общо с комиксите за Батман, по скоро може да се приеме за предистория на Ноланските батмани. Препоръчвам ви/ти го.

И не че нещо, ама как точно ти писва от Батман в Готъм? Това е предистория на прилепа и той не се споменава нито веднъж, а малкия Брус Уейн се появява най-много за една-две сцени на епизод. Дори може да мине епизод без да запише участие. Нито един от персонажите не е преекспониран по простата причина, че тук се разказва за най-ранната фаза от живота на известните герои и злодеи в света на Батман.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 31 Окт 2016 10:30


Писна ми постоянното рециклиране на образа и митологията на Батман по принцип и ползването му за дойна крава, защото е откровено нахално и безидейно при положение, че имаш права над ДУЗИНИ комиксови централни супергерои да съсредоточиш повече от 2/3 от ВСИЧКИТЕ си адаптации до момента само върху ЕДИН-ЕДИНСТВЕН централен персонаж и поддържащите му образи около него. То не бяха нолънови батмани, то не бяха бъртънови батмани, то не бяха шумахеровите тъпотии, то не беше The Batman, то не беше Batman TAS, то не бяха Brave & The Bold, то не беше GOTHAM, то не беше Year One, то не бяха NEW 52 анимациите, то не бяха не знам си какво... Айде стига със скубането на златната гъска, а ?

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 31 Окт 2016 22:06


Buttersa написа:
Писна ми постоянното рециклиране на образа и митологията на Батман по принцип и ползването му за дойна крава, защото е откровено нахално и безидейно при положение, че имаш права над ДУЗИНИ комиксови централни супергерои да съсредоточиш повече от 2/3 от ВСИЧКИТЕ си адаптации до момента само върху ЕДИН-ЕДИНСТВЕН централен персонаж и поддържащите му образи около него. То не бяха нолънови батмани, то не бяха бъртънови батмани, то не бяха шумахеровите тъпотии, то не беше The Batman, то не беше Batman TAS, то не бяха Brave & The Bold, то не беше GOTHAM, то не беше Year One, то не бяха NEW 52 анимациите, то не бяха не знам си какво... Айде стига със скубането на златната гъска, а ?

Е малко си предубеден тук ми се струва. Защо да не се дава шанс на неразказани добре персонажи, истории и предистории от света на Батман? Пингвинът, Гатанката, Мароне и Фалконе досега във всички анимирани и филмови истории за Батман сумарно не са получавали толкова много време на екран. И тук има шанс да узнаеш нещо повече за характерите им, а не просто да са поредните злодеи, които ще бъдат неутрализирани от Батман, след жалък опит да съсипят света. А Отровната Айви, Козела, Барбара Гордън повечето псевдо фенове на Батман дори не знаят кои са или имат само бегла представа.

Аз съм още на първия сезон поради липса на време, но дочувам, че и други малко известни персонажи са вкарали, за което мога да ги удостоя само с адмирации. Така се прави. А не като в Светкавицата, където Траекторията, Акулата и Убийствения студ бяха изхабени безславно, участвали едва в два-три епизода за три сезона. Освен главния злодей, в този сериал никой друг не се изгражда и не му се оставя време да заинтригува публиката, а на всичко отгоре правят грешката понякога да върнат акцента върху злодей, появил се бегло в предишен сезон отново в новия без да се запитат елементарния въпрос някой въобще помни ли, че този злодей вече е записал участие в сериала? И връзките между 90% от отделните епизоди или са тотално липсващи или прекалено далечни и по скоро сложени за фон от сценарния екип.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 31 Окт 2016 22:28


The Wolf
Цитат:
А Отровната Айви, Козела, Барбара Гордън повечето псевдо фенове на Батман дори не знаят кои са или имат само бегла представа.

И Gotham ще ги вкара в още по-голяма заблуда, защото нито Айви е пораснала за една нощ от малко хлапе до мацка, нито Барбара е била такова преследвано от закона куку.

Общо взето преобладава хипотезата, че това е алтернативен свят, в който Батман няма да се случи, защото хората, които са му помагали и възпитавали - Алфред, Гордън и пр. са пълни психопати.
Някои дори смятат, че тук Брус ще стане Owlman или нищо подобно.

Аз го следих донякъде само заради Пингвина, който е абсолютен сладур (и патологичен психопат), но честно казано се изморих...и в момента все още трябва да е най-интересният в шоуто.

Да, шоуто информира за някои от по-неизвестните персонажи, но представят техни сбъркани версии.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com