Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
23 Юли 2009 09:41
Мнения: 9
Заглавие: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 02 Апр 2012 17:04


Наскоро попаднах на гореспоменатата поредица и трябва да кажа че е доста добра.В момента чета книга 4 (респективно 2 том) и продължавам да я "изяждам" доста бързо.Вашето мнение какво е ?


Профил

Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 28 Юли 2012 23:16


Ненапразно Фийст се води класик в фентъзито :) Когато прочетеш "Сагата" може да потърсиш също поредиците му "Войната на мрачния" "Конклав на сенки" и "Войната на студенокръвните". Те не са изцяло свързани с "Сагата" но имат доста общи неща, и няколко общи персонажа ( Пъг и Накор примерно )

___________________________________
Трол на свободна практика


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Май 2008 21:00
Мнения: 1306
В момента играе: dota 3
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 29 Юли 2012 02:37


Аз съм на втората книга от Конклав на сенки и не бих казал, че е нещо много специално. Доста посредствена е досега даже.

___________________________________
LA COKA


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 29 Юли 2012 03:12


Фийст става за прохождащи в жанра, най-вече деца. За всеки друг е предвидим и инфантилен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 29 Юли 2012 13:47


След като го кефи пича ( и ги има качени в Читанката ) защо пък да не ги прочете ? Айде кажи ти Моридине, кое е "зряло" фентъзи според теб, а ? :)

___________________________________
Трол на свободна практика


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Яну 2010 17:14
Мнения: 357
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 29 Юли 2012 17:15


Не е лоша поредица, но не е и нещо кой знае какво.
Тъй като не знам дали четеш на английски, ще предложа само преведените и издадени у нас поредици.

Първият закон, Влад Талтош, Джентълмените копелета, Мъглороден, Малазанска Книга на мъртвите, Хрониките на Амбър, Сянката на умелите.

Общо взето, по мое мнение, това са най-качествените фентъзи поредици след Песен за огън и лед.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 19:07


Damnation написа:
След като го кефи пича ( и ги има качени в Читанката ) защо пък да не ги прочете ? Айде кажи ти Моридине, кое е "зряло" фентъзи според теб, а ? :)


"Зряло" фентъзи няма. Зрелите хора четат фентъзи с цел да поразпуснат малко - дори такива неща като Песен за огън и лед.

Иначе примерно Джонатан Стрейндж и Мистър Норел на Сузана Кларк, на Зелазни нещата, на Стругацки, на Лукяненко евентуално, Патрик Ротфъс евентуално, Абъркромби, Урсула Ле Гуин, Марион Зимър Брадли, Ериксън & Есълмонт, Глен Куук, Стивън Кинг, Бакър, Геймън,

ДОРИ Толкин, батенце, който не е чак толкова елементарен, колкото го изкарват заради факта, че след него всички фентъзи тъпни ползват "формулата му", изсирайки се върху нея.

Да не говорим как даже Робърт Джордан е едно ниво над Фийст.

Принципно ако наистина те интересува къде и какво, мога да пиша на кой автор какво да търсиш и т.н., но ако само се опитваш да натякнеш нещо - у лево, плс.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 21:40


Качествения продукт няма жанр.


Профил

Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 21:41


най-якото нещо което си казвал!

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 22:01


Моридин написа:
Принципно ако наистина те интересува къде и какво, мога да пиша на кой автор какво да търсиш и т.н., но ако само се опитваш да натякнеш нещо - у лево, плс.


А не, не се интересувам къде и какво, вярвам че съм горе-долу наясно, нито пък се опитвам да се заяждам с теб - стана ми интересно просто :)
Мерси за отговора, anyway :)

___________________________________
Трол на свободна практика


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 23:32


DJ Cat написа:
Качествения продукт няма жанр.

Продуктът е нещо, което се изкарва на конвейер. Може да бъде качествено, но само толкова. Иначе си е посредствено и безсмислено. Не можеш да наричат прозиведения на изкуството продукт, например.

inb4 дефинирай изкуство :x :x :x

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 31 Юли 2012 23:50


Само че има и друга дефиниция за продукт, която не включва елемента с конвейера и съответно тоя пост си го върни обратно в гъза.

Да не говорим за малоумното ти разбиране, че един продукт, който се създава на конвейер, е посредствен и безсмислен. Печката и хладилника ти вкъщи ги произвеждат на конвейер, но са резултат от десетилетия научна и инжинерна мисъл и без тях ще останеш гладен, копеленце, ма не - те са посредствени и безсмислени. Ебах те у гения, заклевам се.

Още повече - тая печка сама по себе си е средство за осъществяване на изкуства с манджите, но това няма как да го разбереш от първа ръка, щото майка ти ти готви всеки път като ревнеш, че си недохранен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 01:01


Моридин написа:
Само че има и друга дефиниция за продукт, която не включва елемента с конвейера и съответно тоя пост си го върни обратно в гъза.

Да не говорим за малоумното ти разбиране, че един продукт, който се създава на конвейер, е посредствен и безсмислен. Печката и хладилника ти вкъщи ги произвеждат на конвейер, но са резултат от десетилетия научна и инжинерна мисъл и без тях ще останеш гладен, копеленце, ма не - те са посредствени и безсмислени. Ебах те у гения, заклевам се.

Още повече - тая печка сама по себе си е средство за осъществяване на изкуства с манджите, но това няма как да го разбереш от първа ръка, щото майка ти ти готви всеки път като ревнеш, че си недохранен.

А бе бунак :lol: :lol: :lol:

Как може да ругаеш 50 shades of gray/здрач и т.н. ? Знаеш ли колко хора са се мъчили над технологията за печатане, благодарение на която е дошла тази книга? Ама как ще го разбереш, като си презодоволен с книги и не можеш да го оцениш :lol: :lol: :lol:

Но е похвално, че си се досетил, че хладилникът и печката са произведени на конвейер. Ти си истински интелигентен човек! А сега остава да ми обясниш по какъв начин хладилника и печката ми са релевантни към пост за искуството :lol: :lol: :lol:


Моридинчо, дразнещо е как се мъчиш да остроумничиш постоянно, поне да не беше некадърен ефекта, че ефектът умопомрачителен и буди само съжаление.:?

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 01:23


Какво изкуство бе, тъпанар? :shock: :shock:

Тука говорим за фентъзи книги, да те еба. В смисъл, че цялата ти теза, ако изобщо имаш такава, е базирана на дрисливата ти мисъл, че Котката е използвал думата "продукт" за нещо, което е добро, а ти си го възприел като опит от негова страна да каже, че "изкуството няма жанрове" или нещо такова. Доста си тъп, момченце.

Начи едно, че нямаш нищо общо с темата в момента, две - че даже намесата ти беше калпава, щото както рекох - "продукт" не значи само някакъв пазарен обект, дето го бълват конвейерно. Но ДОРИ да беше конвейерен продукт, нали се сещаш, че това по никакъв начин не влиза в противоречие с квото Котката каза.

Аз не осторумнича, имбецил кьопав, дето видиш - рядко ще тръгна да поправям някого, освен тебе - отношението ми към тебе е различно, щото край нямат опитите ти да влезеш ни в клин, ни в ръкав някъде и да почнеш да раздаваш акъл на евтино. Сега можеш да обикаляш около темата и да ми ползваш софизми, ма тва няма да промени факта, че нищо не каза с тия два поста.

Чисто и просто бих тръгнал да ти обяснявам как си лишен до Келвинова нула от логика, ма по-скоро ще оставя Котака да те препсува.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 01:25


Моридин написа:
Какво изкуство бе, тъпанар? :shock: :shock:

Тука говорим за фентъзи книги, да те еба.

Ти прост ли си бе? Отговарях на котката :x :x :x

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 01:38


А Котката ще ти каже, че продукт като Battlestar Galactica, примерно, е нещо много повече от сай-фай сериал, предназначен за фенове на сай-фая. И затова спокойно може да се гледа от хора, които си падат и по други неща. На практика от всекиго. Т.е. надхвърля жанровите си рамки. Примерно.

И отново не виждам какво общо има изкуството в случая - никой няма претенции да го намесва.

Сега изчезни от темата, щото просто не ти остана смислена защита, освен да се правиш на интересен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 10:57


Моридин написа:
А Котката ще ти каже, че продукт като Battlestar Galactica, примерно, е нещо много повече от сай-фай сериал, предназначен за фенове на сай-фая. И затова спокойно може да се гледа от хора, които си падат и по други неща. На практика от всекиго. Т.е. надхвърля жанровите си рамки. Примерно.

И отново не виждам какво общо има изкуството в случая - никой няма претенции да го намесва.

Сега изчезни от темата, щото просто не ти остана смислена защита, освен да се правиш на интересен.

Айде да спреш да пишеш, а? Какво общо има написаното от моне с твоя отговор? Отговаряш на неща, които дори не съм казал. Спри да с е правиш на интересен, пак ти казвам, будиш съжаление.

Ако имаш нещо да кажеш за написаното от мен-добре. Ако ще си фантазираш и ще отговаряш на измислени неща-не се чуди що не ти отговарям, само да ти кажа, че не е щото не ми е останала "смислена защита" :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 01 Авг 2012 11:34


Отвя ме направо, бъди по-милостив следващия път :shock:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 02 Авг 2012 12:36


Моридин

Цитат:
Фийст става за прохождащи в жанра, най-вече деца.


Според мен не става за деца. Много е тромав и муден. Децата си падат по ярки, динамични и впечатляващи неща. Книгите му едва ли може да им задържат вниманието достатъчно дълго. :lol:

Освен за "прохождащи" Фийст става и читатели, които не очакват фентъзито им да е извор на оригинални идеи, а просто си търсят средниста сапунка, която предъвква всички класическите фентъзи формули и trope-ове.
Вервай ми, спорил съм с хора, за които точното последното е "истинско" фентъзи. Такъв сорт книги ги кара да се чувстват щастливи.


->Изход<-
Цитат:
Не можеш да наричат прозиведения на изкуството продукт, например.


Искаш да кажеш, "La persistencia de la memoria" на Салвадор Дали или "Тайната вечеря" на Леонардо не се "продукт на творчеството" им?
Че не са изкуство?

Малко ти е тясна дефиницията на думата (както споменаха и други хора :lol: ).

Апропо, една евтина серийно произведена репродукция на споменатите картини, може да те запознае достатъчно добре с това, какво велики са оригиналите. Т.е. конвейерът ти дава популярен достъп до изкуството.

Цитат:
Как може да ругаеш 50 shades of gray/здрач и т.н. ? Знаеш ли колко хора са се мъчили...

И трудът им е вреден...защото спомага за разпространението на простотията, като форма на забавление :lol: :lol: :lol: .
В случаят става дума за достъп до боклук.
Отделно нещо е, ако четеш този боклук с ирония и се забавляваш анализирайки, колко са зле тези книги.

За фентъзите на Фийст - едно му признавам, хвърлил е огромен труд да измисли множество персонажи, светове, географски подробности, политически организации и пр. и пр.
Историите му обаче са ми малко безлични и както писах по-горе тромави.
И аз си падам по безкрайни и преливащи в нищото сапунки, но неговите не вълнуват, а голяма част от по-късните му герои дори са ми адски противни.
От библиографски интерес, човек може да му прочете 5-6 от тухлите, ама нататък може де се отегчи от безкрайните повторения.

ПП
Моридин
Цитат:
че продукт като Battlestar Galactica


Ква е тая мания по BSG-то...от човек с уж изтънчен и рафиниран вкус...поне можеше да признаеш (от чувство за справедливост), че има и някои слаби черти :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: Сага за Войната на Разлома
Публикувано на: 02 Авг 2012 13:02


AlShu написа:
Малко ти е тясна дефиницията на думата (както споменаха и други хора :lol: ).

Кои хора? Ти до едно можеш ли да броиш или само до potato :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com