Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 08:22


Battlestar Galactica. Най-доброто нещо в жанра си, защото е толкова различно от всичко друго. Пиша тая тема, защото знам че има фенчета на sci fi жанра и това е определено най-доброто. Няма нищо общо с останалата пумия и нърдщина, тва си е класен сериал, който слага в джоба си всички останали простотиики с тоя сетинг. Много хора са ''модерни'' или просто със съмнителен вкус и описват Breaking Bad, Mad Men и всички там нови занимавки, като много интересни, защото разказват за човешките взаимоотношения и същността на вида ни, но батълстара доста по-добре се справя и по тоя показател. Доста приличен сериал, който по описанието изглежда като поредната боза. И не е правен с 5 лева. Като за сериал, ефектите са повече от прилични. Сега съм на 4 сезон, като 2ри и 3ти са най-добри, първия бива. Ако коментирате и давате мнения, слагайте спойлери където си трябва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 08:24


ъъъъъъ... закъснял си с няколко години май :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 09:44


Дам. Винаги съм гледал с пренебрежение.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 13:53


1. Нямаше ли вече тема за BSG?
2. За мен заглавието тотално запада и като идеи, и като финанси след средата на втори сезон. Останалите сезони за мен са си от споменатата "пумия".

Апропо, до сега не съм срещал истински sci-fi ТВ сериял. Или са откровенни евтини идиотии (Sharktopus anyone?) или се опитват да угодят на определена група nerd-ски настроени зрители (Dr Who, Star Trek, Star Gate и пр.). Firefly/Serenity беше някакво интересно разиграване на последната тема, но както казах, истинска научна фантастика няма.
Е, то може би защото geek-овете, които биха я разбрали (или поне биха си дали труда) са твърде малко.
Вярно е, че тук-таме има шоута включващи такива елементи (примерно Caprika), но същите успяват тотално да ги омажат или да ги развалят с тонове помия.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 14:02


Цитат:
или се опитват да угодят на определена група nerd-ски настроени зрители (Dr Who, Star Trek, Star Gate и пр.)


Интересно ми е какво точно имаш предвид. Тези сериали са почнали като обикновени sci-fi сериали и в последствие са привлеки големи групи нърдове, заради различните си качества. Не ми се вярва да са били създадени точно с целта да радват определен тип хора.

Да не говорим, че Dr Who специално във Великобритания се смята повече за семеен приключенски сериал, отколкото за насочен към гийковете :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 14:54


Апропо, до сега не съм срещал истински sci-fi ТВ сериял. Или са откровенни евтини идиотии (Sharktopus anyone?) или се опитват да угодят на определена група nerd-ски настроени зрители (Dr Who, Star Trek, [b]Star Gate [/b]и пр.)
Какво за Старгейт бе ало?

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 15:10


Не така инфантилно, дай някакви обяснения защо си недоволен. Или си на 12-13?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 16:02


ама аз не разбрах той от какво е недоволен :lol: :lol:

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 16:54


Admiral General Dido
Цитат:
Не ми се вярва да са били създадени точно с целта да радват определен тип хора.

Е, първоначално докато са зарибявали ниша си на ТВ пазара - да...но тези шоута се поддържат толкова много години, точно защото определени хора ги намират за "голям гъдел", а не защото взимат на сериозно примерно sonic screwdriver-на Доктора.

И си прав, че основната маса от феновете му, не са само нърдове...но пък последните не престават да говорят по темата :lol:
Трябваше да напиша точно "определен тип хора".

Да вземем Star Trek. Доколкото съм чувал оригиналната концепция е била по-hardcore sci-fi ориентирана и още по-време на правенето на пилотната серия Roddenberry е rework-нал доста идеята и я е докарал по-близо до space opera...в крайна сметка NBC пак не е била доволна от резултата :lol: :lol: :lol: ...

Sentinel*
Цитат:
Какво за Старгейт бе ало?

Евтини декори, евтини ефекти, сюжет пълен с бла-бла наука, маса епизоди са евтин remake и homage на други популярни sci-fi заглавия (целият Atlantis беше изграден от такива).
Най-малкото заради несериозното отношение към науката мога да му сложа етикет space opera. Което не означава автоматично нещо лошо (SW е space opera, а аз си го уважавам, особено EU-то му), но е встрани от значението на термина sci-fi.

Самата ти реакция говори, че ТИ очакваш точно такова заглавие от жанра...което пък доказва тезата ми...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 17:07


За мен Старгейт си е най believeable сериала от всичките, особено откъм наука, отношения военни/цивилни, секретност и т.н

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 17:27


Sentinel*
Цитат:
особено откъм наука

В какви научни проблеми се набутваш само със самото съществуване на gate-овете, които се намират на фиксирани места в една постоянно раздалечаваща се вселена, не е истина.
Корабчетата дето пътуваха с ускорение между галактиките и се пазеха от заредените частици (които ги удрят с тяхната скорост) с едни обикновени щитчета пак е детинска концепция.
Как това е по-believeable от Star Trek?

Цитат:
отношения военни/цивилни, секретност

Сиреч, военните са добрички, стига да ги залъгваш там с някакви измислени рапорти. Само международните компании са зли.

Секретност е, да си криеш дейността в бункер, но в отпуските да си я копираш на домашния laptop. Спомням си поне един епизод с хакнат личен laptop и изтекли тайни по SG проектите.

Върти-сучи, space opera си е...както подчертах, малко по-евтина...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 17:41


Ал право дума. Много правилен първи пост, само не съм съгласен с БСГ. За мен трети сезон е доста силен, а четвърти до момента е адски забъркан и усещам, че ще ескалира в някаква кулминация. Иначе си адски прав просто, взимаш ми думите от устата. Аз не съм гийк, но би ми харесало нещо от този жанр, да се направи като хората, а не като споменатите пумиярщини като Stargate и Вавилон 5 - примерно. Трябва да им се обясни на тея хора, че не може с 10 лева и 65 стотинки да ми правят нещо мащабно. Няма как с тея насрани и смешни костюми, като от сънчо да ми се мъчат да правят нещо, което да забавлява хора над 6 години. Просто е нелепо и смешно. БСГ ме кефи заради актьорската игра и донякъде ми напомня на Game of thrones при SCI FI жанра. Не за друго, а поради факта че действието се точи бавно и поетапно и внезапно ескалира и ти хвърля някаква бомба. Има и интересни туистове, кои предвидими, кои не. Освен това и двата продукта не са отчаяно далеч от реалността. Както Game of thrones спокойно може да се обърка за филм, за средновековието, така БСГ, може да се вземе за някое от аполотата. Не са адски измищльотини, а се концентрират върху интригата и човешките взаимоотношения. Иначе другия + на галактиката е че в момента не знам кво става и вероятно има някакъв брутален туист на финала.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2011 13:57
Мнения: 77
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 17:53




Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7901
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 20:25


Нема да чета целата тема, прочетох само първия пост и искам само да кажа

DJ Cat е по-тъп от гъза ми.

BSG е доста як сериал, но е доста повече сапунка отколкото е нужно. Ама доста.
И определено не може да се сравнява с Breaking Bad.
Най-малкото щото са коренно различни сериали.
Спрямо фактора "човешки взаимоотношения", баба ми използва същия израз като я питам защо гледа тия тъпи турски сериали.
Казвам го като човек, който е изгледал всичко от BSG.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 21:21


Кой беше ти бе маймуняк ? Я хой си еби майката. Говорете си там за турските сериали с баба си и не ми се прави на отворен.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 21:21


Кой беше ти бе маймуняк ? Я хой си еби майката. Говорете си там за турските сериали с баба си и не ми се прави на отворен.


Профил

Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 26 Юли 2012 22:50


забелязал съм че когато дантето, морката, ерик и котката имат постове в една тема, става тотално мазало след първите няколко поста :lol: иначе за старгейт единствено съжалявам че оставиха Вселената с отворен край и убиха франчайза. Щеше да е супер епик да приключат всичко с филм, в който официално разкриват програмата пред света.

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2011 13:57
Мнения: 77
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 27 Юли 2012 08:25


Котко, като изгледаш 4ти сезон, гледай Caprica и кажи какво мислиш. Според мен, имаше много хляб в тоя spin-off.


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 27 Юли 2012 23:34


DJ Cat написа:
Не са адски измищльотини


Бе нз докъде си стигнал, но определено има един момент дето става яко WTFWHEREDIDMYREALISMGO?!

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: BSG
Публикувано на: 28 Юли 2012 23:47


Финала не мога да реша дали ми харесва. Май клоня повече към позитивно мнение, но като цяло е доста странен.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com