Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 11 Юли 2019 09:51


Първото го има в рутракер, но не знам дали има сийд, защото нямам акаунт.
Второ може би, но твърде много fallout игри, а филтрирането не работи, ако не си се логнал.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 28 Юли 2019 18:29


В периода 2001-2005 гледах някакъв филм за хакери, които се срещат с образите си във виртуална реалност, но нямам никакъв спомен за други детайли.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 28 Юли 2019 19:33


Hackers, eXistenZ

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 29 Юли 2019 13:33


Ми не е нито един от двата, щото Хакерите го помня съвсем ясно, пък и съм го гледал няколко пъти, пък на eXistenZ му гледах трейлъра и очевидно не е той. Ама може да му хвърля едно око някой път де.

PS: А. Дж. никога не ме е кефила особено, пък последните години откровено ме дразни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 20 Сеп 2019 21:55


Сещам се за един филм, който даваха два-три пъти, в началото по БТВ. Филмът беше доста стилна екшън-фантастика, от който си спомням главно кадри от рекламния трейлър.

Някакви механизирани оси (не съм много сигурен за тях), преследваха главния герои, които ги обстрелваше с автоматично оръжие от задния прозорец на колата си, докато тя бе в движение. В дъното на целия сюжет беше някаква мистериозна организация, на чело на която стоеше водач, мъж, носещ кодово име "Майката". Втори в управлението беше "Бащата", който всъщност беше жена.

Накрая си спомням, че героите унищожиха базата на тази организация, нахлуваше някаква вода, те се затвориха в някаква сфера и водата ги изхвърли някъде в Темза.

Визуално-стилово имам блед спомен, че филмът съчетаваше гангстерски кадилаци и оръжия, с научно-фантастични елементи.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 21 Сеп 2019 17:05


2000-2001. Не знам филма от коя година е. Определено не е този, който предлагаш.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 21 Сеп 2019 22:12


Не е изключено, въпреки че е малко вероятно. Нищо общо няма с Мимикрия, въпреки,че ми изглежда интересен и ще го гледам някой ден.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 22 Сеп 2019 08:49


Бинго! Добра работа, Волтаж!

Ами аз съм постоянно заровен в някакви минали неща и понякога започват да ми изкачат някакви такива флашбекове, все по-често, все по-често и накрая толкова на често че сядам и започвам да ровя, докато не намеря това, което търся.

Странно, че не съм запомнил Шон Конъри... Между другото за чадъра си мислех, дали някой от героите нямаше оръжие в чадъра си... :lol: Обаче ме досрамя да го напиша. :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 25 Сеп 2019 16:13


Avengers всъщност не беше ли по стар сериал със същото име? Мисля, че го даваха на времето по Ефир 2 или може да е било по някоя кабеларка, заедно с историите за Арсен Люпен и Светецът. Иначе евала, че го намери :D

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 11 Фев 2020 12:08


Spoiler for :
Окей, търся друг филм, който си спомням доста по-ясно. Този път става въпрос за китайско епическо фентъзи, в което главният герой е някакъв кунг-фу чирак или ученик и тотален задръстеняк. Действието се развива в някакъв средновековен тамошен сетинг.

В началото на филма му правят капан, за да му се присмеят, че е задръстен, в следствие на което му се налагаше да се бие с един от опитните ученици и онзи му "отне" кунгфу силата по някакъв начин, след което го прокудиха да се скита по света без никаква кунгфу сила.

Докато скиташе си спомням, че намери една мацка, с която в един момент пропаднаха в някаква пропаст. На дъното на пропастта имаше някакъв коварен старец вързан за сферичен камък, което беше някакво проклятие/наказание за него. Старецът беше пазител на някаква слънчева сила и се съгласи да обучи главния герой на нея, но с някаква задна мисъл. Главния герой го преметна накрая и използва придобитата сила за да го победи.

Цялото действие във филма се развиваше на фона на някакъв назряващ конфликт между различни владетели, всеки от които имаше някакви животински сили (като орлови нокти или тем подобни глупости).

Спомням си и сцена, с жена в бели дрехи, антагонист, която седи в градина и свири на някакъв традиционен китайски струнен инструмент. Инструментът е и оръжие, защото тя нападна с него главния герой - ако не ме лъже паметта, при дръпване на струната или хвърчаха стрели от някъде, или самите струни се изстрелваха към жертвата.

Филма си спомням, че го въртяха по Диема.


Намерих го. Превеждаха го като "Култ на злото". Напълно съм забравил, че участва Jet Li в него... :shock:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 11 Фев 2020 18:44


По ключови думи (кунг-фу, фентъзи, слънчева сила), докато в един от резултатите не излезе Cult нещо си и тогава ми светна, че филмът се казваше "Култ към злото".

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 27 Мар 2020 12:30


Тия дни гледах 13-тия войн ("гледах" е силно казано) и се присетих за друг подобен епос в средновековен сетинг. Ставаше въпрос за сина на стар войн. Двамата ги залавят не помня при какви обстоятелства - дали беше пленяване при битка или нещо друго, но бащата го раняваха. За да даде възможност на сина си да избяга той трябваше да направи "разходката" (може и да не беше това термина) - да се самоубие, като изкара и омотае червата си около камък. Така можеше да запази честта си и докато враговете са разсеяни от събитието сина му да избяга.

Преди да направи това обаче, той инструктира сина си да намери негов приятел, с когото са имали стар бас кой ще умре по-епично. Като залог за баса той казва на сина си да търси помощ от него.

И така синът му избягва, намира стария приятел на баща си, който е доста дръпнат и груб. Имаше и някаква мацка, която съпътстваше цялото действие и по която май и двамата бяха лапнали, но тя върза на младока, което ядоса дъртия.

Като цяло лайтмотива на филма беше май за отмъщение.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6952
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 28 Мар 2020 11:13


Относно моя филм - гледал съм го 90-те, по БНТ, когато в събота или неделя вечер даваха готини филми. Прилича ми да е правен някъде в първата половина на 90-те, поне по спомени. Визуално не отстъпваше на Смело сърце и 13-тия войн.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 29 Мар 2020 17:44


Императора написа:

Завръзката на филма е подобна на тази от този на Сам --- баща и син му, момченце на ~10 годинки, са пленени от банда разбойници в Дивия Запад.
Бащата е окачен на ешафод, а на сина е дадена възможност да го спаси, ако с възложения му револвер успее с точност да простреля въжето, на което виси баща му.
То прави опит да уцели въжето, но всъщност застрелва баща си, убивайки го.

Разбойниците хилейки се му вменяват доволно количество вина с неща като "браво, момче, ти уби баща си!" и т.н. И си тръгват.
Това е г/д в началото на филма и оттам почва завръзката с издирването и отмъщението.

Филмът датира от не по-късно от началото на 90те. А вероятно е дори още по-стар.


Сещам се за два филма. Единия е The Quick and the Dead, където сцената е същата, само че е момиче.

Другия е Once Upon A Time In The West, но там е не карат момчето да застреля въжето, а обесват баща му и карат момчето да го държи на раменете си с една хармоника в устата. Момчето накрая не издържа и му се подкосяват краката, пада и баща му се обесва.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 29 Мар 2020 17:54


Търся откъде да сваля или да стриймна полския исторически филм Потоп / Potop / The Deluge (1974). Благодаря предварително :!:

edit: в Замунда го има в някакъв изтрещял формат и с наебани субтитри, не ме устройва :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 30 Мар 2020 13:11


The Quick and the Dead е от първата половина на 90те и има сцената, която описваш: https://www.youtube.com/watch?v=4_rQrYIqdBU
За Once Upon A Time In The West - не съм го гледал вчера, че да помня throwaway репликата, която казва, че е брат му, а не баща му. Сцената е подобна, момче държи възрастен мъж на раменете си.

А ти си най-неадекватното копеле на света - опитвам се да ти помогна да си намериш филма, плъх злощастен, земи се в ръце малко!

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 30 Мар 2020 16:15


Пич, началото на 90те си бил на 0. Земи се гръмни.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Мар 2005 00:38
Мнения: 181
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 04 Сеп 2020 16:33


Имах го на касетка и картинката беше следната главния герой е на ринга с един по голям и ще се бият. Във филма се разправяше за това дете каратист азиатец някак си се озова на ринга с тоя другия.

___________________________________
Когато отидеш в Ада, кажи че аз те пращам и ще получиш групово намаление.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Тема за споделяне, търсене и намиране на затънтени филми
Публикувано на: 05 Сеп 2020 13:44


Serious Sam написа:
Тия дни гледах 13-тия войн ("гледах" е силно казано) и се присетих за друг подобен епос в средновековен сетинг. Ставаше въпрос за сина на стар войн. Двамата ги залавят не помня при какви обстоятелства - дали беше пленяване при битка или нещо друго, но бащата го раняваха. За да даде възможност на сина си да избяга той трябваше да направи "разходката" (може и да не беше това термина) - да се самоубие, като изкара и омотае червата си около камък. Така можеше да запази честта си и докато враговете са разсеяни от събитието сина му да избяга.

Преди да направи това обаче, той инструктира сина си да намери негов приятел, с когото са имали стар бас кой ще умре по-епично. Като залог за баса той казва на сина си да търси помощ от него.

И така синът му избягва, намира стария приятел на баща си, който е доста дръпнат и груб. Имаше и някаква мацка, която съпътстваше цялото действие и по която май и двамата бяха лапнали, но тя върза на младока, което ядоса дъртия.

Като цяло лайтмотива на филма беше май за отмъщение.


Бате, гледал съм го но ми се мешат спомените. Мисля, че е The Viking Sagas с Ралф Мьолер :D

П.П. Това ли е - https://www.youtube.com/watch?v=Ukx_61Um4ls ??

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com